• Spotkanie Wigilijne 2022

     • Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował 21 grudnia 2022r w Zespole Szkół podczas spotkania wigilijnego. Niestety w tym roku nie mogliśmy zaprosić wszystkich ważnych dla nas gości z powodu trwającej  jeszcze  rozbudowy szkoły, ale już za rok wrócimy do naszych  tradycyjnych jasełek. W udekorowanej świątecznie świetlicy  pachniała choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów  oraz pięknie udekorowany  stół wigilijny przy którym odbyło się przedstawienie  słowno –muzyczne. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  artyści odegrali swoje role i  cudownie zaśpiewali kolędy i  pastorałki.  Na koniec pani Sandra  Wajnert nauczycielka muzyki zaśpiewała swoim wyjątkowym głosem kolędę „ W żłobie leży”. Nie zabrakło ciepłych życzeń z ust pani dyrektor Katarzyny Żubik  skierowanych do pracowników, emerytów, rodziców i przyjaciół szkoły. Wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom naszej szkoły, uczniom, rodzicom życzymy

      Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia

      rozpocznie niepowtarzalny Wigilijny Wieczór,

      niech w oczekiwaniu na nadejście Dzieciątka

      ucichnie gwar i zgiełk otaczającego świata,

      a przy wigilijnym stole zapanuje rodzinna atmosfera pełna miłości i wzajemnej życzliwości.

      Niech nadchodzący Nowy Rok

      będzie szczęśliwy i niech obfituje w osobiste sukcesy, spełni ambitne zamierzenia i dążenia zawodowe

      oraz niech przyniesie wiele satysfakcji z własnych dokonań.

     • Wizyta Świętego Mikołaja


     • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj w asyście pani Mikołajowej. Uczniowie  otrzymali od Świętego Mikołaja kalendarze adwentowe i pamiątkowe zdjęcia.  A wszystko to dzięki pomysłowości  i ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

     • Mikołajki w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie

     • Uczniowie, dyrekcja i pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania społeczności Liceum Ogólnokształcącemu im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie za tak atrakcyjne przygotowanie mikołajek oraz okolicznościowych upominków. Dzięki Państwu tradycyjny dzień mikołajkowy upłynął w bardzo miłej atmosferze i przyniósł naszym uczniom wiele radości.

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 2022

     • W naszej szkole tego dnia królował kolor żółty- na znak integracji z osobami niepełnosprawnymi

       Podczas pokazu multimedialnego  poznaliśmy  sylwetki wybitnych artystów, muzyków, sportowców, naukowców, pisarzy,  którzy żyją z  niepełnosprawnością , pokazując  zarazem  jak niezwykłe  i wartościowe dzieła  potrafią tworzyć .

      „Inni, a tacy sami” tym hasłem udowodniliśmy, że jakakolwiek niepełnosprawność nie przeszkadza, by spełniać marzenia, odnosić sukcesy, pokonywać słabości. Naszą integrację z osobami z niepełnosprawnością   wyraziliśmy w wykonanych ilustracjach.  

       

     • Turniej Gier Planszowych i Puzzli

     • W listopadzie w naszej szkole odbył się turniej gier planszowych i puzzli. Uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, refleks oraz myślenie strategiczne.

      Oto najlepsi gracze:

      Miejsce I - Radosław Durma

      Miejsce II - Emilia Szczelaszczyk

      Miejsce III - Marta Warszawska

      Turniej koordynowali: Pan Piotr Mitera, Pani Sandra Wajnert, Pani Joanna Kujawa oraz Pani Marzena Chruściel.

      Gratulujemy zwycięzcom.

     • PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO

     • W Zespole Szkół  w Koronowie już pachnie świętami. Uczniowie klas starszych rozpoczęli przygotowania do kiermaszu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wypiekane i lukrowane są już pierniczki, robione kartki oraz stroiki. Zapraszamy wszystkich na kiermasz świąteczny na którym będą sprzedawane wytwory uczniów, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Kiermasz odbędzie się 10 grudnia przy hali widowiskowo sportowej w Koronowie.