Nauka to nie tylko książki i zeszyty 📖 📕
W naszej szkole uczymy się także poprzez zabawę. Doświadczenia z galaretką to świetna zabawa dla dzieci, pobudzająca wyobraźnię i pomysłowość 💡 oraz oswajająca z różnymi masami. Nasi uczniowie podczas zajęć mogli doświadczać faktury ✋🏻, zapachu 👃🏻 i smaku 👅 galaretki 🍋🍓🍊🫐. Dostępne w wielu smakach i kolorach galaretki, dają nam nieograniczone możliwości zabawy! 🌈 A gdy zatopimy w nich różne „skarby” to frajdy nie będzie końca!
ZABAWY SENSORYCZNE
- 17
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI
- 4
Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski obchodzonego corocznie 15 października. W tym miesiącu zwraca się uwagę na potrzebę likwidowania barier oraz tworzenia bardziej dostępnego otoczenia dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dnia 24.10.2024 r. w naszej szkole przeprowadzona została pogadanka
z prezentacją i zajęcia praktyczne dla uczniów. Celem zajęć było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, dostrzeganie problemów osób z dysfunkcją wzroku i zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niewidomych.Nasi uczniowie sprawdzili, jak to jest NIE WIDZIEĆ wykonując podstawowe codzienne czynności.
Dziękujemy za zaproszenie do przystąpienia do kampanii i miłe życzenia od „K-P SOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy”.
ZIEMNIAK - KRÓL POLSKIEJ KUCHNI
- 2
Męska klasa I-II PDP dzielnie pracowała w kuchni. Dzisiejsze zajęcia kulinarne zakończyły Projekt,,Ziemniak - Król polskiej kuchni”. Uczniowie przez kolejne dni poznawali historię ziemniaka, jego uprawę oraz wartości odżywcze. Dziś przygotowali placki i sałatkę z ziemniaków. Było przepysznie.
Wycieczka do Bydgoszczy
- 12
22 października 2024 roku większość uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy wyjechało na wycieczkę do Bydgoszczy. W programie oglądaliśmy Pomnik Walki i Męczeństwa umieszczonego na Starym Rynku. Następnie zwiedziliśmy katedrę św. Marcina i Mikołaja zbudowanego w stylu gotyckim. Spacer z ulicy Długiej przez Wyspę Młyńską dał nam możliwość spojrzenia na ciekawą architekturę oraz bogactwo przyrody tego miejsca. Znajduje się tutaj m.in. filia Muzeum Okręgowego. Jednym z ciekawszych miejsc na wyspie są także Młyny Rothera, na ul. Długiej znajduje także aleja z Bydgoskimi Autografami, czyli podpisami osób, które zasłużyły się dla Bydgoszczy, a także zabytkowy pomarańczowy tramwaj. Kolejną atrakcją był pomnik na na Wełnianym Rynku, który upamiętnia postać Leona Barciszewskiego prezydenta Bydgoszczy w latach 1932-1939, zamordowanego przez hitlerowców 11 listopada 1939 r., pomnik króla Kazimierza Wielkiego przedstawia monarchę na koniu, ubranego w zbroję. W jednej dłoni król trzyma akt lokacyjny dla miasta Bydgoszczy, w drugiej dzierży berło. Mosty na Brdzie, zabytkowe spichlerze oraz rzut okiem na Wenecję Bydgoską zachęcił chyba wielu do planów na następną wyprawę z rodziną w to urokliwe miejsce. Piękny widok Opery Bydgoskiej dopełnił nasz spacer. Finalnym elementem naszej wyprawy był obiad w restauracji ,,Manekin”.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do Koronowa.
Opiekę nad naszymi uczniami pełniły Panie: Celina Rudnicka, Joanna Kujawa, Aleksandra Maliszewska.
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
- 1
Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 64 pozycje ze środków uzyskanych w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Są to przede wszystkim książeczki sensoryczne, bajki dźwiękowe oraz audiobooki. Zapraszamy do wypożyczania!
KONKURS PLASTYCZNY ODPOCZYWAJ NA WSI
- 2
Konkurs plastyczny "ODPOCZYWAJ NA WSI" organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego i szkołami.
Cele konkursu to:
1) promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich;
2) kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje;
3) promocja działań realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i projektu „Odpoczywaj na wsi”;
4) popularyzacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży.
Zakończył się etap szkolny konkursu.
Komisja w składzie: Piotr Mitera, Sandra Wajnert oraz Paulina Lorenc wyłoniła zwycięzców:
Miejsce I - Maja Ziółkowska - klasa 5 SP;
Miejsce II - Marta Warszawska - klasa 6 SP;
Miejsce III - Oliwia Bąk - klasa 5 SP;
Wyróżnienie - Szymon Bąk - klasa 7 GŻ;
Prace Mai, Marty i Oliwii zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!
PODSUMOWANIE AKCJI KASZTANY DLA OLIWKI
- 4
Akcja "Kasztany dla Oliwki" Zakończyła się sukcesem. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali. Jeżeli nie zdążyliście dołączyć do akcji, to możecie wesprzeć Oliwkę w innej formie: https://www.facebook.com/groups/1080806072532117
NARODOWE CZYTANIE 2024
Kolejna odsłona Narodowego Czytania
Kontynuując tradycję Narodowego Czytania w dniu 7 października 2024 r. uczniowie szkoły branżowej oraz klas IV – VII szkoły podstawowej czytali fragmenty arcydzieła polskiego romantyzmu - KORDIANA Juliusza Słowackiego. W trakcie czytania i omawiania lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Była to dla nas wszystkich kolejna lekcja patriotyzmu. Teraz czekamy na okolicznościowe wydanie książki i list od Pana Prezydenta. W przyszłym roku z radością przeczytamy utwory Jana Kochanowskiego.
Tamara Strąk
WYSTAWA MOTYLI
- 6
10 października 2024 r. mieliśmy okazję zobaczyć wystawę Amazing Butterflies, która przeniosła Nas do bajkowego świata kolorowych motyli.
Ponad 100 gatunków egzotycznych motyli, pochodzących z różnych zakątków świata.
Była to niepowtarzalna okazja, aby z bliska obserwować te piękne owady, zrobić sobie wyjątkowe zdjęcia i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o ich życiu.
Wystawa to nie tylko atrakcja, ale również doskonała lekcja przyrody.
Klasy 1PPa, 2PP, 2PPa, 3PP, 3PPa wraz z wychowawczyniami: Celiną Rudnicką, Aleksandrą Maliszewską oraz Joanną Kujawa.
FAMILIADA W SZKOLE
- 21
Dzień 11 października był to wyjątkowy dzień w naszej społeczności szkolnej. W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Pani Sandra Wajnert wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego zorganizowała rozrywkę w postaci „Familiady”. Rozgrywka odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie przygotowana scenografia odzwierciedlała format popularnego teleturnieju. Zmierzyły się drużyny nauczycieli: Umysły ścisłe i Humaniści. Widownia gorąco dopingowała zespoły, wszystkim udzielił się nastrój zabawy i relaksu. Ostatecznie zatryumfowały Umysły ścisłe. Następnie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz wręczyły symboliczne słodkie upominki. Wszyscy świetnie się bawili i mamy nadzieję, że tradycja będzie kontynuowana.
Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Żubik, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Po zakończeniu części oficjalnej pracownicy szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
KONFERENCJA "ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY"
- 47
W dniu 2.10.2024 r. w naszej szkole odbyła się Konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Powiat Bydgoski przy współudziale Zespołu koordynującego opracowanie Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie zgromadziło wielu uczestników m.in. Starostę Bydgoskiego Piotra Kozłowskiego, Sekretarza Powiatu Karola Czerkawskiego, Burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego oraz Radnych Rady Powiatu Bydgoskiego Iwonę Lichocką, Małgorzatę Wojnowską, Annę Cetnarowską, Tadeusza Zamłyńskiego, Sławomira Przybyłka, Andrzeja Kubiaka.
Konferencje poprowadzili Agnieszka Żarnowska oraz Piotr Mitera.
Wydarzenie otworzyli Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski oraz Sekretarz Powiatu Karol Czerkawski, którzy podkreślili, że zdrowie psychiczne to bardzo ważny temat w dobie dzisiejszych wyzwań.
Po wprowadzeniu przyszedł czas na występ uczniów z Grupy Teatralnej „13 do kwadratu” ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie, który wprowadził wszystkich w atmosferę obrad.
Następnie uczestnicy mieli możliwość wysłuchania interesujących prelekcji:
Wykład Leszka Dowgiałło na temat „Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym”, który ukazał wyzwania, przed którymi stoją młodzi ludzie w dzisiejszym świecie,
Dariusz Piotrowski poruszył zagadnienie „Zagrożeń w rozwoju dzieci i młodzieży, diagnozy”, podkreślając znaczenie wczesnego rozpoznawania problemów emocjonalnych,
Katarzyna Struś oraz Kinga Gadaszewska omówiły „Pierwszą pomoc emocjonalną – interwencję w kryzysie”, dostarczając praktycznych wskazówek, jak reagować w trudnych sytuacjach.
W dzisiejszych czasach, kiedy problemy zdrowia psychicznego stają się coraz bardziej powszechne, niezwykle ważne jest podnoszenie świadomości na ten temat. Wiedza o zdrowiu psychicznym oraz umiejętność rozpoznawania zagrożeń są kluczowe w zapobieganiu kryzysom emocjonalnym u dzieci i młodzieży. Wydarzenia takie jak dzisiejsza konferencja pomagają zrozumieć, jak istotne jest wspieranie młodych ludzi w trudnych momentach oraz jak ważna jest rola rodziców, nauczycieli i specjalistów w tej dziedzinie.
Podsumowaniem Konferencji były występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół w Koronowie, którzy spotkali się z owacjami na stojąco.
Starosta Bydgoski oraz Sekretarz Powiatu wręczyli podziękowania osobom, które zaangażowały się w przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia, którym raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy.
Poczęstunek podczas konferencji został przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo.
Podczas wydarzenia obecni byli również Przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie z filią dla dzieci, która również pełni funkcję biblioteki powiatowej, którzy zaprezentowali swój księgozbiór związany z tematyką zdrowia psychicznego, oferując uczestnikom cenne materiały do dalszej lektury.
Na zakończenie pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim obecnym za aktywny udział oraz chęć poszerzania wiedzy na temat zdrowia psychicznego. Razem możemy zrobić wiele, aby wspierać dzieci i młodzież w trudnych momentach oraz dbać o ich dobrostan.
Patronat nad Konferencją objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Grażyna Dziedzic Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, a patronat medialny Polskie Radio PiK.
SZKOŁA - SZKOLE. POMAGAMY POWODZIANOM.
- 3
We wrześniu tego roku południe naszego kraju zostało dotknięte kataklizmem powodzi. Nieszczęście to dotknęło wielu ludzi, którzy stracili dorobek swojego życia. Żywioł wody zniszczył budynki mieszkalne, drogi oraz instytucje. W Kłodzku zniszczeniu uległa szkoła podobna do naszej - Zespół Szkół w Kłodzku, zespół szkół dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz domy rodzinne uczniów tej placówki. Odruchem serca i wrażliwości na ludzką krzywdę postanowiliśmy niezwłocznie udzielić pomocy. Zaangażowała się cała społeczność szkolna oraz rodzice uczniów. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zebrali pieniądze, za które zostały zakupione artykuły gospodarstwa domowego. Natomiast uczniowie wraz z rodzicami kupili środki czystości, artykuły biurowe oraz inne materiały potrzebne w walce ze skutkami powodzi. Cieszymy się, że nasza pomoc pozwoli przejść przez trudne chwile, które dotknęły naszych rówieśników. Jesteśmy z Wami całym sercem - uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i pracownicy Zespołu Szkół w Koronowie.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie