• TŁUSTY CZWARTEK 2024

     • ,,Powiedział nam Bartek,

      że dziś tłusty czwartek,

      a Bartkowa uwierzyła

      smacznych pączków nasmażyła "

       

      Uczniowie naszej szkoły kultywują polskie tradycje i zwyczaje. Wspólnie z wychowawczyniami – Celiną Rudnicką, Joanną Grochowską, Anną Gordon i Joanną Kujawa, smażyli pączki. W kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem zwany jest jako tłusty czwartek. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W polskiej tradycji dozwolone jest objadanie się w tym dniu. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. 

     • WYJAZD DO KINA "WONKA"

     • Dnia 1 lutego 2024 r. uczniowie grupy edukacyjno-terapeutycznej oraz klasy przysposabiającej do pracy wraz z opiekunami wybrali się do kina na film „Wonka”, którego inspiracją jest książka „Charlie i fabryka czekolady”.

      Tytułowy bohater inspiruje wytrwałością w dążeniu do spełnienia swego największego marzenia. Młody cukiernik z wielkimi aspiracjami pokazał uczniom, że droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa. Wonka napotyka na swojej ścieżce wiele osób, które rzucają pod jego nogi kolejne kłody. Jego perypetie udowadniają jednak, że najlepszym przepisem na sukces jest wytrwałość, wiara we własne możliwości i wsparcie lojalnych towarzyszy.

      Polecamy!

     • BAL KARNAWAŁOWY

     •  Zabawa karnawałowo – walentynkowa 05.02.2024

      WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE – JAK CO ROKU W KARNAWALE, bo  karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla społeczności szkolnej to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.  W tym roku obchodziliśmy niezwykły bal karnawałowy, ponieważ został on połączony z Walentynkami. Tego dnia  już od rana w szkole  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek . W odświętnie udekorowanej  sali gimnastycznej dominowały symbole miłości. Czerwone serduszka stworzyły  ciepły, przyjazny  klimat, zachęcający do wspólnej zabawy. Uczniowie świetnie się bawili  uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach , konkursach i  tańcząc  przy swoich ulubionych utworach. W świetlicy szkolnej Panie Judyta Mazurkiewicz, Paulina Lorenc i Anna Jastrzębska-  Kowalczyk oraz Michalina Gaszak – Partyka wykonywały wspólnie z uczniami piękne kartki walentynkowe. Walentynkowi listonosze odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom podczas balu.  Po przeliczeniu wszystkich kartek zostały wyłonione osoby, która otrzymały największą liczbę walentynek.  Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wynik, gdyż kartek było naprawdę sporo, ale najwięcej trafiło do uczennicy Leny Zimnickiej oraz pani Karoliny Urtnowskiej.

      Tegoroczna zabawa  karnawałowo –walentynkowa  wzbudziła wśród  uczniów wiele radości. Wszyscy  bawili się wyśmienicie w rytm ulubionej muzyki.

     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

     • Bezpieczne zabawy ze śniegiem, bezpiecznie na lodzie, bezpiecznie w Internecie, w domu i na drodze.Kodeks bezpiecznych zachowań na ferie podpowiada też co robić, gdy zabraknie śniegu,a Internet nie będzie jedyną rozrywką. Ruch na świeżym powietrzu, zdrowe odżywianie (może warto w tym czasie nauczyć się przyrządzić samemu nową potrawę?), radosne, twórcze gry i  zabawy, z pewnością umilą ten czas. A śnieg?- ten też można sobie zrobić.... Przyjemnych i zdrowych ferii.

     • OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY

     • W dniu 02.02.2024 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Koronowie. Wręczyli oni dyplomy i nagrody za osiągniecia w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego tematyka dotyczyła przedstawienia własnych wyobrażeń udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej.

      Aż trzech uczniów z Zespół Szkół - Sobieskiego 16 zostało docenionych w konkursie: Klaudiusz Bona (III miejsce) Radosław Szreder (III miejsce) oraz Michał Kaźmierczak (wyróżnienie). Prace Klaudiusza i Radosława zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.