Nawigacja

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani Danuty Kozańskiej oraz Ewy Rutkowskiej przygotowali występ artystyczny składający się z pięknych życzeń, piosenek oraz tańca. Podczas tegorocznych uroczystości mięliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Starostę Bydgoskiego, Pana Wijciecha Porzycha oraz  Przewodniczącego Rady powiatu Bydgoskiego, Pana Zenona Rydelskiego.

  Po tak pięknym występie, przy jesiennej dekoracji, pozostajemy w dobrych nastrojach do następęgo roku.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim pracownikom oświaty, życzymy jeszcze raz samych sukcesów!

 • "ŻÓŁTA CIŻEMKA"

  "ŻÓŁTA CIŻEMKA"

  11 października uczniowie naszej szkoły mięli okazję obejrzeć spektakl "Żółta ciżemka" w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury "Synagoga" w Koronowie. Historię biednego chłopca, który wyrusza w podróż i poznaje nawet samego króla, przedstawiło dzieciom dwoje aktorów. Spektakl był interaktywny, tzn w części scen brali udział widzowie, co szczególnie podobało się dzieciom.Sądząc po żywych reakcjach publiczności, głośnym śmiechu i gromkich oklaskach, wszystkim bardzo się podobało. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, tak bliskie, spotkania z teatrem.

   

 • MISTRZOSTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  MISTRZOSTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W dniu 09.10.18 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim.

  W kategorii dziewcząt młodszych Siekierska Sara zajęła trzecie miejsce. W kategorii chłopców młodszych czwarte miejsce uzyskał Leśniak Janusz. Szkołę reprezentowali także Remigiusz Grabiec, Szczelaszczyk Mateusz i Juraszewski Szymon, którzy sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach.

 • XV POWIATOWY FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY W SZUBINIE

  XV POWIATOWY FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY W SZUBINIE

  2 października 2018 uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunem Anną Jastrzębską-Kowalczyk, wzięli udział w XV Powiatowym Festynie Rekreacyjno-Sportowym w Szubinie. Organizatorem konkurencji sprawnościowych był Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie. Zawody sportowe odbyły się na boisku "Orlik". Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Juraszewski, Mateusz Szczelaszczyk, Waldemar Polcyn, Bartosz Kardach, Rafał Rusak, Radosław Szreder i Remigiusz Grabiec. Podczas trzygodzinnego festynu braliśmy udział w następujących konkurencjach: rzuty woreczkami do kosza, bieg ze skakanką, sztafeta z piłką lekarską, zwijanie sznurka na czas oraz tor sprawnościowy. Na zakończenie festynu pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych podsumowała rozgrwki i wręczyła puchary oraz nagrody. Zajeliśmy III miejsce. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  2 października w naszej szkole obchodziliśmy dzień chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował, tradycyjnie już, kawiarenkę. Wszyscy chłopcy mogli w niej spędzić przyjemnie czas, zjeść coś słodkiego oraz wypić zbożową kawę i herbatę przygotowaną przez dziewczęta.

  Po miłym ucztowaniu był czas również na seans filmowy. Młodzi panowie oglądali wybrany przez siebie film. Życzymy Wam Nasi Drodzy Panowie wszystkiego najlepszego!

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH

   W każdą ostatnią niedzielę września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych. Z tej okazji, w poniedziałek, w naszej szkole odbyły się prezentacje i warsztaty. Dzieci dowiedziały się o różnych zagadnieniach dotyczących życia głuchych osób, poznały sposoby dbania o słuch, oraz biorąc udział w eksperymentach, mogły poczuć się jak osoby niesłyszące. Dodatkową atrakcją była nauka kilku zwrotów w języku migowym. Zajęcia tego typu pomagają nam zrozumieć świat osób niepełnosprawnych i uczą dzieci tolerancji i wrażliwości.Prowadzący: Ewa Drozdowska, Michalina Gaszak-Partyka

 • PRZEDSTAWIENIE DLA GOŚCI

  PRZEDSTAWIENIE DLA GOŚCI

  W środę, 27 września, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczniów z Szkoły Podstawowej w Buszkowie. Młodzież z klas VII i VIII przyjechała specjalnie na przedstawienie o tematyce dotyczącej promocji zdrowia "Sąd nad alkoholem". 

  Nasi artyści zachwycili publiczność występem tatralnym jak również występami wokalnymi. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy naszych gości do ponownych odwiedzin przy oazji kolejnych występów.

 • WYCIECZKA DO KINA

  WYCIECZKA DO KINA

   

   WYJAZD DO KINA – „ BIAŁY KIEŁ”

   

  W dniu 18.09.2018 uczniowie z klas: I-III SP, II-III G, GET SP1, GET SP2, GET GIM uczestniczyli wraz z opiekunami w wycieczce do kina Cinema City w Bydgoszczy na seans „Biały Kieł”. Anonimowana bajka na podstawie powieści Jacka Londona to historia prześladowanego przez ludzi wilka z domieszką psiej krwi . Bardzo ciekawe i interesujące losy bohatera uczniowie śledzili z zaciekawieniem, nie mieli żadnego problemu z odczytaniem emocji od cierpienia spowodowanego ludzką chciwością po miłość i radość będącą owocem przyjaźni między zwierzęciem a jego opiekunem. Ostatnią częścią wyjazdu była wizyta w    Mc Donald’s. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  Opiekunowie :J . GrochowskA , M. Gaszak – PartykA , G. FilarskA, A. JastrzębskA – Kowalczyk

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  odbędzie się:

  3 września (poniedziałek) o godz. 9:30

 • ŻYCZYMY WAM DRODZY UCZNIOWIE

  SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH

  WAKACJI 

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 

  odbędzie się:

  22 czerwca (piątek) o godz. 9:30

 • SŁONECZNA OLIMPIADA SPORTOWA

  W dniu 12.06 2018 reprezentacja szkoły brała udział w słonecznej olimpiadzie sportowej organizowanej przez ZS nr. 29 w Bydgoszczy. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i zespołowo w konkurencjach rzutnych, skocznościowych i zręcznościowych. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce na pięć startujących zespołów. Indywidualnie w rzucie piłką lekarską pierwsze miejsce zajął Radosław Szreder, drugi był Szymon Jaruszewski, w skoku w dal pierwsze miejsce zajął Radosław Szreder, drugi był Maciej Leśniak, w biegu z piłeczkami drugie miejsce zajęła Jagoda Spiker, trzeci był Szymon Jaruszewski. Pozostali uczestnicy zawodów: Mateusz Szczelaszczyk, Sara Siekierska.

 • PRAKTYCZNE ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE

  W dniu 05.06 2018 w naszej szkole odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Koronowo, która odnalazła i wyprowadziła z budynku dwie osoby, które nie zdążyły ewakuować się. Po skończonej akcji uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się ze sprzętem wozu strażackiego jak również w praktyce kierowali strumień wody w różne punkty.

 • KONKURS KOMPUTEROWY

  24 maja 2018 r. odbyl się konkurs komputerowy w Zespole Szkół w Karnowie ,w ktorym brali udział uczniowie Szkoly Przysposabiajacej do Pracy w Koronowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać sie znajomoscia podstawowych technik komputerowych,.Uczniowie rozwiazali zadania i zajeli IV miejsce wsród siedmiu startujacych druzyn.Opiekunami byly pani Ewa Rutkowska i Agnieszka Wojtczak 

   

  KONKURS KOMPUTEROWY - Obrazek 1   KONKURS KOMPUTEROWY - Obrazek 2

   

 • Mistrzostwa Wojewódzctwa w Lekkiej Atletyce

  W dniu 24.05.18 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach zdobyliśmy 6 medali: 1 złoty, 4 srebrnych i 1 brązowy. Szkołę reprezentowali: Sandra Błażejewska, Słabik Daniel, Leśniak Janusz, Leśniak Maciej Szczelaszczyk Mateusz, Grabiec Remigiusz i Kardach Bartosz. 

  W kategorii dziewcząt młodszych Sandra Błażejewska zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą. W kategorii chłopców młodszych dwa medale zdobył Leśniak Janusz: srebrny medal w biegu na 1500 m. i brązowy w pchnięciu kulą. Słabik Daniel w kategorii mężczyzn wywalczył trzy medale. Złoty w biegu na 200 m. i dwa srebrne w biegu na 100 m. i skoku w dal. Leśniak Maciej Szczelaszczyk Mateusz, Remigiusz Grabiec i Kardach Bartosz w swoich konkurencjach uplasował się na dalszych miejscach. 

 • BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

  BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

  24 maja uczniowie naszej szkoły poraz kolejny uczestniczyli w BYDGOSKIM FESTIWALU NAUKI. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od ścieżki przyrodniczej w Ogrodzie Botanicznym przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Gościli ich członkowie Klubu Miłośników Kaktusów, Klubu Miłośników Kwiatów oraz odwiedzili ogrodową pasiekę. Po przyrodniczych wykładach i pokazach przyszedł czas na poważny temat bezpieczeństwa. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji zaprezentowali uczniom pokaz wyszkolonych psów, oraz pokaz technika policyjnego. Dzieci mogły w profesjonalny sposób wykonać odcisk swoich linii papilarnych.

  Po naukowych atrakcjach był też czas na zabawę na muzycznym placu zabaw i lody ;-)

  Wszyscy złapaliśmy bakcyla nauki i czekamy na następny festiwal za rok.

 • KONKURS PROFILAKTYCZNY

   21 maja odbyly się dwa konkursy profilaktyczny oraz sportowy w specjalnym osrodku szkolno wychowawczym w. Bydgoszczy. Uczniowie przygotowali etiudę antynikotynowa orsz rozwiazywali test profilaktyczny.  Brali udzial takze w potyczkach sportowych.Uczniowie bardzo dobrze poradzily sobie z zadaniami i zdobyly cenne nagrody. Opiekun: Ewa Rutkowka.

   

   KONKURS PROFILAKTYCZNY - Obrazek 1 KONKURS PROFILAKTYCZNY - Obrazek 2

   

 • Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

  Termin przeprowadzenia części pisemnej
  egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
  w zawodzie w sesji czerwiec - lipiec 2018
  19.06.2018 r. godz. 10:00

  Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dn. 09.05.2018 r. każdy zdający w części pisemnej powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zaznaczania rozwiązań oraz może mieć kalkulator prosty (kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb).

 • KONKURS O ZAWODACH

  KONKURS O ZAWODACH

   

  15 maja 2018 troje uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Koronowie brała udział w miedzyszkolnym konkursie "Świat Zawodów" organizowanym przez SSOW nr 3 w Bydgoszczy. Uczniowie wykazali się znajomością tematu zajmując IV miejsce. Za wiedzę i zaangażowanie zostali nagodzeni pięknymi upominkami. Opiekunowie: Celina Rudnicka, Tamara Strąk.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Koronowie
  ul. Sobieskiego 16
  86-010 Koronowo
 • 052-38-22-929

Galeria zdjęć