• TRZYMAJ FORMĘ

     • W ramach programu ,,Trzymaj formę” raz w miesiącu uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy przygotowują w pracowni kulinarnej zdrowe śniadanie.

      26 stycznia 2024 r. podczas zająć z przysposobienia do pracy uczniowie klas III przygotowali pod kierunkiem swoich opiekunów zdrowe śniadanie. Samodzielnie opracowali menu, wykorzystując:

      - warzywa (papryka, pomidor, ogórek, sałata, rzodkiewki, marchewki, szczypiorek, pietruszka),

      - owoce (jabłka, pomarańcze),

      - nabiał (twarożki, sery),

      - wędliny- polędwica,

      - ciemne pieczywo,

      - soki owocowe,

      - deser kokosowy.

      Przestrzegając zasad higieny uczniowie samodzielnie przygotowali wszystkie produkty, według omówionego przepisu przygotowali również sałatkę warzywno-owocową. Po zakończonej części roboczej i poprawnie nakrytym stole, uczniowie degustowali przygotowane zdrowe śniadanie.

      Wspólne spożywanie posiłku uczy prawidłowych zachowań przy stole i przygotowuje uczniów do poprawnego funkcjonowania w dorosłym życiu.

      Na zakończenie sporządzono notatkę dotyczącą wartości odżywczych spożywanych potraw.

     • Kajetan

     • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego ucznia Kajetana Roszczynialskiego. W imieniu całej społeczności szkolnej składamy Rodzinie wyrazy współczucia.

     • WIADOMOŚCI SZKOLNE - PILOT

     • Wiadomości szkolne - odcinek pilotowy. Materiał powstał w ramach zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Życzymy miłego oglądania.

     • DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

     • Powiat Bydgoski otrzymał w 2023 roku wsparcie finansowe z budżetu państwa w ramach programu "Za życiem" na realizację zadania "Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo - działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych". Zadanie jest realizowane w okresie od 8 listopada 2023 roku do 31 sierpnia 2024 roku przez Zespół Szkól w Koronowie.

     • WIZITA W ŻŁÓBKU

     • w dniu dzisiejszym uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wraz z opiekunami odwiedzili żłóbek w koronowskiej bazylice. Młodzież uczciła nowo narodzonego Jezusa śpiewem kolęd.

     • POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

     • Dokarmiając ptaki zimą, pamiętajmy, że trzeba podawać im naturalny i świeży pokarm, np. łuskane ziarna słonecznika, rozdrobnione łuskane orzechy, siemię lniane, konopie, proso, różne kasze, pszenicę, owies, płatki owsiane. Do karmników można też wykładać pokrojone kawałki jabłka. W tym celu nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Po zakupieniu odpowiedniej karmy, wsypały ją do karmnika znajdującego się w naszym pięknym ogrodzie sensorycznym. 

     • TRZYMAJ FORMĘ

     • Dnia 8 stycznia 2024 r. odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Programu dla Szkół ,,Trzymaj formę”, podczas których wszyscy uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy po zapoznaniu się z instrukcją obsługi nowo kupionej wyciskarki wolnoobrotowej oraz utrwaleniu podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa  mogli samodzielnie wykonać sok z owoców i warzyw- bez dodatku cukru i konserwantów. Po skończonej pracy delektowali się jego smakiem.

      Warsztaty miały na celu propagowania zdrowego stylu życia oraz przekonania uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o swoje zdrowie i innych. Ponadto zostały omówione  zasady zbilansowanej diety.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pogadanki i zadawali pytania. Zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce Elżbiecie Basiak za podzielenie się swoją wiedzą.

      Organizatorzy: J. Kujawa, C. Rudnicka, A. Gordon