• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024

• W dniach od 25 do 27 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. W ramach rekolekcji uczniowie brali udział w Drodze Krzyżowej, w spotkaniach prowadzonych przez kapłanów z koronowskiej parafii. W drugim dniu rekolekcji uczniowie pod opieką nauczycieli udali się autokarem do sanktuarium Matki Bożej w Byszewie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej oraz spotkaniu prowadzonym przez księdza Ryszarda Hirscha proboszcza parafii WNMP w Koronowie.

• WIADOMOŚCI SZKOLNE - ODCINEK 3: WIOSNA

• Wiadomości Szkolne w Zespole Szkół w Koronowie.
            W dzisiejszym odcinku:
            - Dzień Kobiet;
            - Mobilne Planetarium:
            - Warsztaty Świecowe;
            - Świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny.
            Goście specjalni: Pani Wiosna i Króliczek Wielkanocny

• DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET

• "Bez pary a najpiękniejsza". Bywa czasem tak, że natura sprawia  prezent i ktoś dostaje o jeden chromosom więcej. Staje się przez to osobą wyjątkową, inną , choć czasem samotną. Dzień Kolorowej Skarpetki jest po to, by każda osoba obdarzona Zespołem Downa poczuła się piękna, ważna i wartościowa.Pamiętajmy o tym.

• MOBILNE PLANETARIUM

• W czwartek 14 marca 2024 roku nasi uczniowie mieli możliwość skorzystania z bardzo ciekawych zajęć. Do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium czyli  przenośna, nadmuchiwana kopuła, wyposażona w projektor, system dźwiękowy i ekran sferyczny, na którym wyświetlony został wysokiej jakości film oraz pokaz astronomiczny. Jednak seans w planetarium znacząco różni się od zwykłej wizyty w kinie!  To niecodzienne, interaktywne doświadczenie podróży w czasie i przestrzeni. Dzięki pokazom, uczniowie dowiedzieli  się i zobaczyli jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, odbyli podróż przez Układ Słoneczny, przechadzali się po Marsie, lądowali na Księżycu oraz  podziwiali pierścienie Saturna. Mogli również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili uczniowie  przenieśli  się w niezwykłą podróż do świata astronomii.

• DZIEŃ KOBIET

• „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

Dzień Kobiet, a raczej Międzynarodowy Dzień Kobiet, to coroczne święto obchodzone na całym świecie w dniu 8 Marca. W tym dniu świętujemy osiągnięcia i sukcesy kobiet zarówno dziś jak i w przeszłości. Przyjęło się, by z okazji Dnia Kobiet obdarowywać je kwiatami, czekoladkami i innymi upominkami. Dzień kobiet to jednak więcej niż sympatyczna okazja do obdarowywania kobiet podarkami, to też sposobność, by promować wiedzę na temat praw kobiet, przeszkód, jakie napotykają one w swoim życiu osobistym i zawodowym oraz walki z tymi przeszkodami. Obchody Dnia Kobiet w  naszej szkole nie tylko okazja do celebracji kobiet i ich osiągnięć, ale również do promowania uniwersalnych wartości, takich jak szacunek, empatia i równość. Uczennice zostały obdarowane kwiatem i zaproszone do kawiarenki, w której delektowały się pysznymi ciastami przygotowanymi przez męską część naszej społeczności szkolnej. Wszystkim Paniom, koleżanką życzymy: pogody ducha,
            spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i grona przyjaciół.

• PRAWIDŁOWE MYCIE RĄK

• Uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w pogadance: Higieniczne i skuteczne mycie rąk. Pani pielęgniarka uświadomiła uczniom, że czynność mycia rąk jest jednymz podstawowych i najskuteczniejszych sposobów zapobiegania infekcjom, zatruciom pokarmowym, grypie i rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.
            W trakcie zajęć uczniowie rozpoznawali i nazywali kosmetyki i przedmioty potrzebne do prawidłowej higieny ciała. Zaśpiewali piosenkę pt. „Mydło wszystko umyje”.  Na zakończenie zajęć pod kierunkiem pani pielęgniarki i wychowawców, zgodnie z instrukcją, krok po kroku wszyscy umyli i pokremowali ręce.

E. Basiak, G. Talarek, J. Szczęsna