• DZIEŃ CHŁOPAKA

     • Dnia 28.09.2023 w piękny, słoneczny dzień, z okazji Dnia Chłopaka, społeczność szkolna wraz z opiekunami wyruszyła do Okola. Wizyta w AlpaŁące rozpoczęła się od serdecznego powitania przez koordynatorkę i wspólnego śniadania. Chrupek i Kaktus - dwie urocze alpaki podobne do lamy, miłe w dotyku, przyjazne i wzbudzające sympatię czekały na nas, gdy dotarliśmy na miejsce. Pani prowadząca zajęcia zapoznała uczniów z zasadami bezpiecznego kontaktu z alpakami, zostaliśmy wprowadzeni w świat tych tajemniczych zwierząt, karmiliśmy je, uczyliśmy się szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Odbyły się też warsztaty sensoryczne z gliną. Pani zaprosiła wszystkich do zajęć ruchowych, a następnie odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku.

      Zajęcia dostarczyły uczestnikom pozytywny ładunek emocjonalny i satysfakcję z obcowania z alpakami i osłami. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Ponowa” za ufundowanie kiełbasek. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to urokliwe i pełne pozytywnej energii miejsce.

       

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Pauliną Lorenc, Anną Jastrzębską – Kowalczyk, Judytą Mazurkiewicz i Michaliną Gaszak–Partyka.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • Jak co roku, we wrześniu, uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie świata”. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach praktycznych, doskonale potrafili posegregować odpady w odpowiednie pojemniki. Z uwagą słuchali filmów edukacyjnych, pogadanek i prelekcji mówiących o niebezpieczeństwach grożących życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem najbliższego środowiska przyrodniczego. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

     • PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

     • "Chcę Ci życzyć na początek,

      by nauka szła jak z płatka.

      Żeby tyle było piątek,

       ile pszczół na polnych kwiatkach.

      Żeby pochwał było tyle,

      ile szyszek w gęstym borze.

      Żeby w klasie było milej,

      nawet niż nad samym morzem.

      Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wielu miesiącach remontu uczniowie mogą cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną oraz niepowtarzalnym ogrodem sensorycznym.
      Jesteśmy pełni pozytywnej energii do owocnej pracy w ROKU SZKOLNYM 2023/2024.