• Życzenia

     • Życzymy, aby nadchodzące

      Święta Bożego Narodzenia i wieczór wigilijny

      upłynęły w szczęściu i radości

      przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki,

      a Nowy Rok 2021 niósł ze sobą szczęście i pomyślność,

      a przede wsztystkim zdrowie,

      Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy

      oraz Uczniowie

      Zespołu Szkół w Koronowie

      Życzymy, aby nadchodzące

       

      Koronowo, grudzień 2020

     • Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia

     •  

       

       

      Czas przed Bożym Narodzeniem to szczególny czas dla każdego z nas. Pojawiają się pierwsze pomysły na prezenty pod choinkę, a w myślach przypominamy sobie aromaty pysznych dań. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji. Co roku uczniowie w szkolnej świetlicy wymieniali się informacjami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych świąt Bożego Narodzenia w ich domach., wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe np. mikołaje, papierowe gwiazdy, a także własnoręczne karty świąteczne dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Gwiazdy zdobiły piękną choinkę w świetlicowej sali, a karty z życzeniami były wręczane podczas wigilii.

      Dziś jest inaczej… Ten przedświąteczny czas spędzimy w domach. Nie znaczy to jednak, że będzie smutnie i mniej zabawnie.   

      Aby czas spędzony w domu był okazją do wspólnej radości ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowawczynie  świetlicy przygotowały kilka propozycji wspólnych zabaw i innych aktywności związanych ze zbliżającymi się świętami. Kliknij na link lub poszukaj w zakładce świetlica.

      https://zsskoronowo.edupage.org/a/swietlica-szkolna?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ1JnN1YnBhZ2U9MTQ%3D

     • MIKOŁAJKOWE PREZENTY OD LICEALISTÓW

     • 7 grudnia, Dyrektor Liceum, Paweł Baran wraz z wychowawcą klasy Ib - Izabelą Klajbor, w imieniu całej społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, przekazali na ręce Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie - Katarzynie Żubik, mikołajkowe prezenty dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Akcja organizowania Mikołajek przez licealistów już dawno jest "pełnoletnia"... Do tej pory gościliśmy zawsze w murach Liceum, gdzie starsi koledzy przygotowywali dla dzieci zabawy, konkursy i poczęstunek. Stałym punktem spotkania było wręczenie prezentów przez św. Mikołaja. Tym razem nie mogliśmy się spotkać ze względu na sytuację epidemiczną, ale prezenty na pewno trafią w ręce rozradowanych dzieci.

      Bardzo dziękujemy licealistom za taką szlachetną postawę!

     • 5 grudnia- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza- konkurs

     • W obecnej sytuacji, gdy pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się na  całym świecie, wolontariusze stanęli  na czele reagowania medycznego, społecznościowego i społecznego. Nagłówki światowych mediów doceniają wolontariuszy za wszelkiego rodzaju prace, od pomocy w opiece medycznej, robienie zakupów dla wrażliwych sąsiadów lub sprawdzanie samotnych starszych ludzi.

      Podziękujmy w tym dniu wszystkim Wolontariuszom. Wielu tych  bohaterów żyje blisko nas, poświęcając swój czas i pracując całkowicie za darmo na rzecz innych.

      Z tej okazji organizujemy konkurs plastyczny „ Pomocna dłoń Wolontariusza „.

      Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie Zespołu Szkół . Wymagania konkursu zostały dostosowane  do  poszczególnych klas. Szczegóły znajdziecie w przekazanych indywidualnie zadaniach za pomocą chmury Google.

      Prace konkursowe proszę przynieść po feriach.  Przewidziane nagrody.

       

     • Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie na podium!

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie (Ilona Wojtuszkiewicz, Waldemar Polcyn – kl. III oraz  Rafał Rusak – kl. II -  Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w Koronowie) wzięli udziałw VIII Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni i zdobyli II miejsce!  Podopieczni pod kierunkiem p. Edyty Molczyk wykonali piękny album „Śladami  Jana Pawła II – pielgrzymki do Ojczyny”.

      Dyplomy oraz nagrody dla uczniów i opiekuna konkursu dotarły do szkoły w ostatnich dniach listopada i bardzo ucieszyły wszystkich.