• Informujemy, że Niezwykły Dzień Otwarty

      w Zespole Szkół w Koronowie

      ul. Sobieskiego 16 odbędzie się 

      w sobotę 07 kwietnia 2018 r.

      od godz. 10.00 do 11.30.

      Wszystkich chętnych zapraszamy.

    • KIERMASZ WIELKANOCNY
     • KIERMASZ WIELKANOCNY

     •  

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA

      KIERMASZ WIELKANOCNY

      26.03.2018 OD 10.00 DO 17.00

      DO "STAREJ RZEŹNI"

       

      Rodzice, nauczyciele i uczniowie

      Zespołu Szkół w Koronowie

      ul.Sobieskiego 16

     • LAUREACI KONKURSU "STROIK-KOSZYCZEK WIELKANOCNY"

     • Zespół Szkół w Koronowie był organizatorem zewnętrznego konkursu plastycznego, skierowanego do uczniów szkoły podstawowej, branżowej i przysposabiającej do pracy. Tematem pracy był "STROIK- KOSZYCZEK WIELKANOCNY". Celem konkursu było przybliżenie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i poczucia estetyki, promocja osób utalentowanych plastycznie, rozwijanie zdolności manualnych.

      LAUREACI:

      KLASA I-III SP

      I miejsce- Kamila Adamczyk, Przemysław Jankowski- ZSS w Karnowie

      II miejsce- Jakub Ziemkowski, Alicja Lewandowska, Paweł Żelaskiewicz, Piotr Żelaskiewicz-

      SOSW nr 2 w Grudziądzu ul.Kasprowicza 4

      III miejsce- Maciej Wojda- KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

       

      KLASA IV-VII

      I miejsce- Martyna Oszczak, Anna Kamyk- ZSS w Karnowie

      II miejsce- Daniel Deręgowski- SOSW w Tucholi, ul.Piastowska 30

      III miejsce- Kamila Gromowska- KPSOSW w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

       

      SSPdP

      I miejsce- Paulina Lewandowska, Ewa Kędziorska, Anna Paradowska, Jakub Ziemkowski-

      SOSW nr 2 w Grudziądzu, ul. Kasprowicza 4

      II miejsce- Sławomir Pardela- KPSOSW w Bydgoszczy, ul. Akademicka 3

      III miejsce- Natalia Rymer- ZSS w Żninie, ul.Mickiewicza 32

       

      KLASY PONADGIMNAZJALNE

      I miejsce- Joanna Gabrychowicz, Dawid Zawadzki- ZSS w Karnowie

      II miejsce- Mateusz Milczyński, Krzysztof Lewczyk- ZSS w Karnowie

      III miejsce- Marcelina Punder, Paulina Wasielewska- KPSOSW w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

       

      Dziękujemy za udział w konkursie.

      Organizatorzy: Grażyna Filarska, Joanna Kujawa, Michalina Gaszak-Partyka

      Zapraszamy do albumu fotograficznego

    • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY
     • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY

     •  

       

       

       

       

       

       

       

      6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Od 12 do 16 marca 2018  zorganizowano Tydzień Logopedyczny. Każdego dnia nasi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logopedycznymi: wykonywali plakaty- plastyczna interpretacja wierszy logopedycznych, pracowali nad pisemnymi zadaniami -"Zabawy słowem", których celem było rozwijanie kompetencji językowych, uczyli się czytania  i poprawnego wymawiana łamańców językowych oraz przedstawiali gestem i ruchem wybrane słowa i powiedzenia. W ostatnim dniu tygodnia odbyła się prezentacja multimedialna, kończąca Tydzień Logopedyczny. Prezentacji przyświecały słowa J. Słowackiego z poematu Beniowski " Chodzi mi o to, aby język giętki. Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".
      Tematem przewodnim prezentacji była komunikacja, a dokładnie hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy "Komunikowanie się nie tylko słowami..."
      W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, gdzie może pracować logopeda, co ma wpływ na wszechstronny rozwój mowy, jakie ćwiczenia wspierają poprawną wymowę oraz w jaki sposób można się komunikować, kiedy brak jest mowy czynnej. Panie logopedki przedstawiły nam zasady działania tzw. Cyber oka, poznaliśmy kilka wyrazów i słów z j. migowego, gesty wyrażające potrzeby i słowa, system obrazków do komunikacji PCES, oraz aplikacje do komunikacji na urządzenia mobilne. Najwięcej śmiechu było, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli poradzić sobie z szybkim wymawianiem łamańców językowych. Brawo! Wszyscy poradzili sobie śpiewająco!
      Punktem ostatnim było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wszystkie plakaty były naprawdę piękne - gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.
      Za przygotowanie Tygodnia Logopedycznego dziękujemy Pani Joannie Cieślak i Pani Danucie Daczkowskiej.

    • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO
     • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

     • 15 marca uczniowie naszej szkoły wybrali sie do Bydgoszczy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa dostarczyła dużych wrażeń, dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały eksponaty. Największe zainteresowanie wzbudziała postać piłkarza Robetra Lewandowskiego, zbudowana z 70 tysięcy klocków, oraz żużlowca Tomasza Golloba na motocyklu w skali 1:1. Dużą frajdą był też kącik zabaw, w którym można było tworzyć własne kontrukcje z klocków LEGO. Uczniowie mięli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię oraz ćwiczyli uiejętnoście manualne. Wspólne budowanie okazało się okazja do integracji i lekcji wychowawczej. dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń pod opieką pani Joanny Grochowskiej, Anny Jastrzębskiej Kowalczyk oraz Michaliny Gaszak-Partyka.

       

    • DZIEŃ KOBIET
     • DZIEŃ KOBIET

     • 8 marca w naszej szkole uroczyście obchodzony był DZIEŃ KOBIET. Samorząd Uczniowski przygotował dla dziewczynek atrakcje w postaci kawiarenki oraz salonu urody. Młode damy delektując się herbatą i słodkościami, podanymi przez elegancko ubranego kelnera, oglądały film. Po seansie filmowym, pani Dorota Woźny udzielała porad z zakresu pielęgnacji twarzy oraz makijażu. W ten dzień wyjątkowo grono pedagogiczne przymnknęło oko na mocny makijaż i pomalowane paznokcie ;-)

      Zapraszamy do galerii

       

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE

     • SPOTKANIE  INTEGRACYJNE 

       

      Uczniowie Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy wraz z wychowawczynią Celiną Rudnicą zorganizowali spotkanie integracyjne w dniu 28.02.2018 roku. Gośćmi byli uczniowie Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy z Karnowa wraz z wychowawczynią panią Alicją Split.

    • AKCJA FUNDACJI DKMS
     • AKCJA FUNDACJI DKMS

     • DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA KAROLINKI I INNYCH 

      "Niektóre dzieci, czy też dorośli nie mają rodzeństwa więc potrzebują przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego,a to jest wielka szansa, czasami jedyna, aby ktoś wrócił do zdrowia"- apeluje Pani Ania, mama Karoliny Wozowicz z Kotomierza.

      Karolinka ma dopiero 14 lat, a przeszła już więcej niż niejeden dorosły. Pierwsze 3 lata życia spędziła w Koronowie, następnie przeprowadziła się do Kotomierza, gdzie wraz z rodziną wiodła szczęśliwe życie przez kolejne 3 lata.

      Właśnie wtedy po raz pierwszy zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną.Dziś Karolinka ma już drugą wznowę choroby. Jest po wielu cyklach ciężkiej chemii, miesiącach spędzonych w szpitalu i licznych powikłaniach związanych z chorobą.

      W podobnej do Karolinki sytuacji jest wielu pacjentów na całym świecie.Czekają oni na pomoc ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie podarują im szansę na życie przekazując cząstkę siebie.

      Dlatego przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku, a może to Ty będziesz mógł pomoc swojemu genetycznemu bliźniakowi.

      PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO POTENCJALNY DAWCA

      NIEDZIELA 4 MARCA 2018

      MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, UL.WĄSKOTOROWA 4, 86-010 KORONOWO

     • PODZIĘKOWANIE

     • „Jedynie prawdziwy człowiek

      zauważy potrzeby innego człowieka.

      Jedynie człowiek wielkiego serca

       wyciągnie doń pomocną dłoń.”

                                 Jan Paweł II

       

      Dyrekcja,

      Grono Pedagogiczne

      oraz Uczniowie

      Zespołu Szkół w Koronowie

      gorąco i serdecznie dziękują

      Panu Maciejowi Makowskiemu

      Dyrektorowi MGOSiR w Koronowie

      za owocną współpracę

      i zrozumienie potrzeb osób

      o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

      Dziękujemy za ofiarowaną pomoc i życzliwość

      podziekowanie.doc

     • SCHODOŁAZ W SZKOLE

     • SCHODOŁAZ

       

      Dzięki Staroście Bydgoskiemu Panu Wojciechowi Porzychowi oraz Radzie Powiatu Bydgoskiego w grudniu 2017 roku Zespół Szkół w Koronowie został wyposażony
      w schodołaz, sfinansowany w pełni ze środków Powiatu Bydgoskiego.

     • WIZYTA W FAMILY PARKU

     • WYJAZD DO FAMILY PARKU


      8 lutego uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Bydgoskiego Family Parku! Spędzili tam wspaniale czas, bawiąc się beztrosko. Dzięki uprzejmości gospodarzy, oprócz zjeżdżalni, basenów z piłkami oraz piętrowych labiryntów, dzieci mogły skorzystać również z armatek strzelających gąbkowymi piłkami, z kręgli oraz sterowanych samochodzików. Świetnie bawili się wszyscy bez względu na wiek! Musimy to kiedyś powtórzyć!
       

     • BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY

     • BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY      7 lutego w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY. Zabawę zorganizowali i poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego.

    • Teatr MASKA znów u nas!
     • Teatr MASKA znów u nas!

     •  

       

       

       

      19 grudnia 2017r. gościliśmy w naszej szkole, zaprzyjaźniony od lat, Teatr MASKA z Krakowa. Tym razem spektakl pod tytułem " Z pamiętnka kujonki " nawiązywał tematyką do problemu przemocy w internecie, zwłaszcza modnego wśród młodzieży tzw " hejtowania". Przekaz przedstawienia miał na celu przestrzec przed stosowaniem przemocy w Internecie, której skutki kończą się niekiedy tragicznie. Spektakl zakończyła dyskusja z widzami ( uczniami) promująca właściwe postawy i pozytywne zachowania /JS/

     • ŚWIĄTECZNIE W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE

     • " Za gardło chwyta nas wzruszenie

       I łezkę mamy w oku...

       Szkoda, że Boże Narodzenie

       Jest tylko raz do ruku "

      Ludwik Jerzy Kern

       

      Fot. Studio Fotofraficzne "Rozalia" w Koronowie

       

      12 grudnia, jak co roku w Zespole Szkół przy ulicy Sobieskiego 16 w Koronowie, odbyło się Spotkanie Przyjaciół Szkoły. To święto połączone z jasełkami w wykonaniu uczniów oraz poczęstunkiem dla gości.Niezwykła atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zapach choinki, białe obrusy, dekoracja, domowe ciasta, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń wprowadziły gości w niecodzienny klimat. Dyrekcja Zespołu Szkół składając świąteczne oraz noworoczne życzenia wszystkim gościom serdecznie podziękowała za tak liczne przybycie, poamięć i dobrą współpracę, wsparcie, życzliwość oraz zrozumienie potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

       

       

     • ZAPROSZENIE NA KIERMASZ

     • ZAPROSZENIE 

       

      SERDECZNIE ZAPASZAMY WSZYSTKICH 

      NA KIERMASZ Z  OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

      W  DNIU  18 GRUDNIA  2017 ROKU  (PONIEDZIAŁEK)

      OD  GODZ. 10:00 DO GODZ. 17:00

      DO STAREJ RZEŹNI W KORONOWIE 

       

       

      RADA RODZICÓW

      DYREKCJA SZKOŁY

      SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA

     • ZAPROSZENIE NA JASEŁKA

     • ZAPROSZENIE 

       

      SERDECZNIE ZAPASZAMY WSZYSTKICH 

      NA JASEŁKA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

      W DNIU 14 GRUDNIA 2017 ROKU (CZWARTEK) O GODZ. 17:00

      DO ZESPOLU SZKÓL W KORONOWIE 

      PRZY ULICY SOBIESKIEGO 16 

       

      DYREKCJA SZKOŁY

      SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA

     • WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

     • W dniu 23.11.2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół odwiedzili

      Papugarnię i Bydgoską Fabrykę Bombek „Sopel”  w Bydgoszczy. 

     • Zawody - Kręglarstwo Klasyczne 2017

     • Dnia 09.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Anną Jastrzębską- Kowalczyk wzięli udział w VII Mistrzostwach  Wojewódzkich w Kręglarstwie Klasycznym, które odbyły się w Tucholi.