• Nasi uczniowie zdobywcami nagród

     • Oliwia Bąk, uczennica  klasy II SP, zajęła III miejsce w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego: "Lasy Amazonii- Zwierzęta Amazonii". Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami specjalnymi i integracyjnymi w Sosnowcu.

      Sebastian Megger, z klasy III SP,  zajął III miejsce w miedzyszkolnym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pt.: "Najciekawsza ekodoniczka". Organizatorem konkursu był SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Jarosław Szkodowski, również z III klasy SP.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowym Dniu Ziemi, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Jest to największe na świecie święto o charakterze ekologicznym obchodzone w ponad 190 krajach.

      W tym dniu podczas pogadanek i projekcji filmów edukacyjnych, nauczyciele przekazywali uczniom jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom – planetę Ziemię. Najmłodsi uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali prace plastyczne pt. ,,Moja planeta Ziemia”, słuchali i z radością śpiewali piosenki ekologiczne. Starsi uczniowie natomiast szukali sposobów, co robić na co dzień, aby pomóc naszej planecie. Ponadto społeczność szkolna włączyła się w akcję zorganizowaną przez Gminę Koronowo przy współudziale Nadleśnictwo Różanna pod hasłem „Odpad dasz – drzewko masz”. W zamian za przyniesione elektroodpady otrzymaliśmy sadzonki drzew i krzewów, które zasadzimy w swoich domowych ogródkach.

       

      Organizatorzy:
      G. Talarek, M. Chmarzyńska

     • ZABAWY INTEGRACYJNE W PARKU

     • 20 kwietnia uczniowie grupy edukacyjno-terapeutycznej wraz z paniami  ( Sandrą Wajnert i Joanną Kujawą) wybrali się na piknik rekreacyjno- integracyjny do pobliskiego parku.  Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, panie przeprowadziły pogadankę na temat ochrony naszej planety. Pogoda dopisała dlatego uczniom szybko minął czas podczas zabaw z wykorzystaniem animacyjnej Chusty Klanza. Kto chiał mógł skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. W trakcie wycieczki uczestnicy przestrzegali obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii.

     • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

     • Zgodnie z zarządzeniem Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie, od 19.04.2021 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie (włącznie z odbywającymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju ucznia, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz zajęcia indywidualnego nauczania) będą odbywać naukę  stacjonarną w szkole.

      W związku z powyższym przypominamy dzieciom, rodzicom i opiekunom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii.

     • NAUCZANIE ZDALNE

     • Decyzją Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie,

      od 29.03.2021 nauczanie

      odbywać się będzie w trybie zdalnym.

      Szczegółowe informacje przekażą rodzicom wychowawcy klas.

     • KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

     • 25 marca odbył się kiermasz ozdób i wypieków wielkanocnych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli  Zespołu Szkół w Koronowie.

      Dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stoisko stanęło na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Koronowie. Kolorowe palmy, koszyki i pisanki wprowadziły uczestników w wiosenny i świąteczny nastrój.

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie bardzo dziękuje zaangażowanym członkom Rady Rodziców za organizację kiermaszu.

       

      Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Andrzeja Kubiaka, Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczyza udostępnienie namiotu, plakatów i gadżetów reklamowych Powiatu.

      Zapraszamy do galerii zdjęć:

       

     • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

     • W czwartek, tj. 25 marca, przy Hali Widowiskowo- Sportowej w Koronowie odbędzie się kiermasz ozdób i wypieków wiekanocnych, wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Koronowie.

      Zapraszamy wszystkich do zakupów przedświątecznych na naszym kiermaszu.

      Oto jak wyglądają gorące przygotowania w naszej szkole:

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

     •  

      "Inne, a takie same"

      Dziś przypominamy sobie o tym, ze każdy człowiek , nawet jeśli trochę inaczej wygląda, inaczej się ubiera, inaczej mówi czy inaczej się porusza, to jest taki sam jak każdy z nas.

      Wyrazem naszej tolerancji i integracji  jest  ta symboliczna para, założonych dziś różnych skarpetek i prace plastyczne z tej okazji.

     • Szukamy wiosny.

     • W piątek, 12 marca, wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Pogoda nas nie rozpieszczała. Przekonaliśmy się na własnej skórze co znaczy przysłowie " w marcu jak w garncu" . Na spacerze zaobserowaliśmy pączki na niektórych krzkach i drzewach. Największą niespodziankę sprawiła nam natomiast czapla siwa, która prezentowała nam swoje wdzięki brodząc w rzece.

     • Już po karnawale...

     • Koronawirus sporo namieszał w naszym życiu. W tym roku nie można było zorganizować imprezy karnawałowo- walentynkowej, ale nie znaczy to, że uczniowie nie poczuli atmosfery karnawału.

      Klasa GET3, wraz z Panią Joanną Kujawą przygotowała piękne pączki z ciastoliny. Szkoda, że nie można było ich zjeść. Na szczeście każdy dostał prawdziwego pączka z lukrem na osłodę.

      Świetlica szkolna wyglądała inaczej niż zwykle. Gazetki przyozdobione były w liczne serduszka – symbol św. Walentego. Panie wychowawczynie ze świetlicy przygotowały również fotobudkę, w której każdy mogł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

      Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę, wychowawcom za sprawowanie opieki z zachowaniem reżimu sanitarnego.

      Wychowawcy świetlicy: Joanna Szczęsna, Joanna Kujawa.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

       

       

     • Dbamy o ptaki

     • Zima w tym roku, choć piękna, może doskwierać naszym mniejszym przyjaciołom- ptakom. Dlatego postanowiliśmy zadbać o nie i zrobiliśmy karmniki z recyclingu, które zawisły w przyszkolnym ogródku. Do karmników nasypaliśmy smaczne i pożywne nasiona słonecznika. Teraz możemy obserwować przez okno sikorki zadowolone ze szkolnej stołówki.

     • Powrót do nauki stacjonarnej

     • Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół w Koronowie z dnia 14.01.2021, wszystkie oddziały 

      Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3,

      Specjalnej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1

      oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy

      wróciły do nauki stacjonalnej. Zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami MEN oraz zaleceniami Sanepidu.

     • Poradnia on- line "Zawsze jest jakieś wyjście"

     • Ministerstwo Edukacji i Nauki w odpowiedzi  na  zagrożenia  wynikające  z  pandemii  i  potrzebę zwiększenia  dostępności  do  uzyskania  specjalistycznej  pomocy psychologicznej  dla  uczniów,  wychowanków,    rodziców  i  nauczycieli szkół  i placówek  oświatowych   stworzyło poradnię  on-line  z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.

      Poradnia  on- line „Zawsze jest jakieś wyjście ” łączy użytkowników poszukujących pomocy:    psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc  zapewniają.  Umożliwia  współpracę  wielosektorową  na  rzecz pomocy  dziecku  i  rodzinie  przy  wykorzystaniu  dostępnych  narzędzi informatycznych.     Portal poradni     on- line    wykorzystuje     najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności.

      Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz się zarejestrować jako specjalista zapraszamy na stronę: