Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PRZEZ ZIELONE OKULARY.
PRZEZ ZIELONE OKULARY
TEATR MASKA
8 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole, poraz kolejny ,Teatr Edukacji i Profilaktyki- MASKA. Aktorzy przedstawili uczniom bajkę o zasadach bezpieczeństwa pt " To największe jest szaleństwo- nie znać słowa bezpieczeństwo" . Bohaterką bajki była biedronka, która zgubiła drogę do domu. Uczniowie podczas spekraklu poznali i utrwalili zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz najważniejsze znaki drogowe. Wszystkim bardzo podoba się takie połączenie zabawy i nauki. Dziękujemy!
W TEATRZE
25 kwietnia uczniowie naszej szkoły udali się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na przedstawienie pt. Pchła Szachrajka. Bohaterkę przedstawienia wymyślił wybitny polski poeta Jan Brzechwa. Niby malutka, prawie niewidoczna, ale – jak to z pchłami bywa – dokuczliwa, psotna, wszędobylska, piekielnie sprytna i na domiar złego niesłychanie pomysłowa. Barwna opowieść o jej zdumiewających psotach i gałgaństwach to gotowy scenariusz, w którym ważne miejsce zajmuje aktorska improwizacja. Poczucie humoru aktorów połączone z dowcipnymi strofami Brzechwy zagwarantowało znakomitą teatralną zabawę, uczniowie byli zauroczeni.
W KINIE
11 kwietnia uczniowie naszej szkoły pojechali do kina w Bydgoszczy. Tym razem uczniowie mogli na miejscu zdecydować, na który film chcą się udać. Starsi chłopcy poszli na film fabularny Dambo, historię o małym słoniu, który urodził się z wyjątkowo dużymi uszami. Młodsi uczniowie wybrali film Robaczki z Zaginionej Doliny- komediowy film animowany o przygodach wesołych owadów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich wyborów i na gorąco dzielili się wrażeniami z obu filmów.
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
2 kwietnia uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych pod opieką pani J. Grochowskiej, G. Talarek i A. Jastrzębskiej - Kowalczyk wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Koronowie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką, jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat bajek, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, na czym polega wypożyczanie. Spotkanie w bibliotece przybliżyło dzieciom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Żegnając się z panią Katarzyną Karwat uczniowie wraz z opiekunami zapewnili, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce .
KISS DLA MISS
25 marca w naszej szkole odbyły się wybory miss-KISS DLA MISS. W zabawie uczestniczyło 12 uczennic naszej szkoły. Każda zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Dziewczęta były piękne ubrane i uczesane, zaprezentowały jak powinna wyglądać i zachowywać się prawdziwa miss. Odbyły sie również konkurencje w 12 kategoriach, między innymi: śpiewu, tańca, recytacji. Po burzliwych naradach jury przyznało każdej z uczestniczek tytuł miss. Każda dziewczynka otrzymała tiarę, szarfę oraz kwiatka. Gratulujemy naszym pięknym i mądrym miskom.
Organizatorzy: J.Szatkowska, M.Gaszak-Partyka
DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy o Autyzmie. Aby zaakcentować naszą solidarność z wszystkimi, którzy dotknięci są tym zaburzeniem uczniowie i nauczyciele ubrali się w ten dzień na niebiesko. W naszej szkole z tej okazji odbyła się również prelekcja przypominająca wszystkim uczniom i nauczycielom czym jest to zaburzenie, z jakimi trudnościami borykają się osoby dotknięte autyzmem oraz jak skutecznie pomagać im w ich codziennych problemach. Organizatorem obchodów była M.Gaszak-Partyka.
KONKURS PROFILAKTYCZNY
26 marca odbył się V Miedzyszkolny Konkurs Profilaktyczny w Szubinie, w którym brali udział uczniowie z naszej szkoły : Jagoda Sydorow, Natalia Malach, Sara Siekierska i Patryk Kaźmierczak. Uczniowie przygotowali scenkę profilaktyczną, plakat oraz brali udział w teście wiedzowym. Reprezentanci szkoły zdobyli IV miejsce i cenne nagrody oraz zapewnienie, że będą brać udział w przyszłym roku w kolejnym konkursie. E.Rutkowska
TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY
W dniach 18.03 – 22.03 odbywał się w naszej szkole Tydzień Logopedyczny pod hasłem „ Mówię, komunikuję, słucham i rozumiem”. W każdym dniu czekały na naszych uczniów ciekawe atrakcje związane z terapia logopedyczną. Uczniowie wykonywali plakaty ilustrujące znak, symbol służący komunikowaniu się, odbywały się grupowe zajęcia logopedyczne „godzina z logopedą” – w czasie których uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, rozwiązywali zagadki, wypowiadali łamańce językowe, bawili się słowem. Film „Tomek i ja” uwrażliwił uczniów i nauczycieli na problem autyzmu. W pierwszym dniu wiosny 21 marca odbyło się spotkanie z kulturą żywego słowa „Wiosna ach to ty – spotkanie z poezją wiosenną”. Jednocześnie zaakcentowano obchodzony w tym dniu Światowy Dzień Poezji. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z poezją wiosenną, recytowaną przez uczniów jak i nauczycieli, wysłuchali piosenek o tematyce wiosennej, wspólnie odczytano wiersz wiosenny zapisany obrazkami PCS. W ostatni dzień natomiast odbyła się prezentacja multimedialna, w czasie której zaprezentowano alternatywne metody komunikowania się, przy tablicy multimedialnej wykonywano ćwiczenia słuchowe, a punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.
Organizatorzy , Panie J. Cieślak i D. Daczkowska.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZEPOŁU DOWNA
21 marca, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. W naszej szkole uczniowie tego dnia podkreślili swoje wsparcie dla kolegów z dodatkowym chromosomem poprzez założenie dwóch różnych skarpetek.
ŻYWA LEKCJA BIOLOGII
20 marca w naszej szkole odbyła się żywa lekcja biologii. Dzieci mogły z bliska zobaczyć różne płazy, te żyjące w Polsce, ale nie tylko. Wśród żywych eksponatów były malutkie traszki jak i ogromna ropucha. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się najważniejszych rzeczy o życiu tych ciekawych zwierząt, mogły też posłuchać jak piękne wydają odgłosy.
DZIEŃ KOBIET
12 marca Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich dziewcząt z naszej szkoły miłą niespodziankę z okazji dnia kobiet. Dziewczynki mogły wypić herbatę i poczęstować się słodkościami w przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarence. W rolę kelnerów wcielili się chłopcy. Dla młodych dam przygotowany był również seans filmowy pt. "Osmoklasiści nie płaczą".
WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
5 marca mięliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Koronowie. Panowie najpierw zaprezentowali uczniom karetkę od środka i wytłumaczyli działanie specjalistycznej aparatury ratującej życie. Druga część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie ratownicy przymomnieli wszystkim jak skutecznie wezwać wezwać pomoc w razie potrzeby. Przy użyciu fantoma uczniowie mięli okazję przećwiczyć również udzielanie pierwszej pomocy. Na koniec ratownicy pokazali jak opatrywać rany poszkodowanego. Dziękujemy za tę cenną lekcję.
SPOTKANIE INTEGRACYJNE W DPSie
4 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy wraz ze swoją wychowawczynią p.Celiną Rudnicką, byli w Domu Pomocy Społecznej w Koronowie. Celem spotkania były wspólne warsztaty plastyczne. Uczniowie oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społęcznej wykonywali ozdoby świąteczne. Po owocnej pracy był również czas na miłą rozmowę przy kawie i słodkościach. Uczniowie naszej szkoły zaprosili na kolejne spotkanie swoich przyjaciół już 25 marca.
TŁUSTY CZWARTEK
28 lutego, tj w Tłusty Czwartek, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz ze swoją wychowawczynią p. Celiną Rudnicką, usmażyli dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły pączki. Pączki według domowej receptury pachniały i wyglądały tak smakowicie, że nikt niemógł im się oprzeć.
Dziękujemy za tak pyszną niespodziankę!!!
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
25 lutego klasa I-III SP oraz IV-VI SP wraz z p.A.Wajnert i G.Filarską wybrały się z wizytą do Biblioteki Miejskiej dla Dzieci w Koronowie. Bardzo przyjemnie i ciepło przyjęła nas pani Kasia Karwat. W bibliotece mięliśmy okazję zobaczyć bogatą ofertę książek dla dzieci i młodzieży. Pani Kasia na początku przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę p.t " Basia w bibliotece". Następnie rysowaliśmy z wyobraźni swoją wymyśloną książkę i opowiadaliśmy o niej. Po tych zajęciacyh mięliśmy czas na zabawę pluszakami i innymi zabawkami dostępnymi w bibliotece. Szukaliśmy też wśród książek tytułów najbardziej nas interesujących. Na pamiątkę wizyty dostaliśmy zakładki do książek. Pani Kasia gorąco nas zachęcała do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki. Dziękujemy i do zobaczenia
W KINIE
20 lutego uczniowie naszej szkoły pojechali do Bydgoszczy do kina. Film, który zdecydowali się obejrzeć to "O psie który wrócił do domu". Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona to poruszająca historia Belli. Pies ten pokonał ponad 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Seans był bardzo wzruszający i pouczający. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i już planują kolejny wyjazd.
SPOTKANIE Z POEZJĄ MIŁOSNĄ
W dniu 18 lutego 2018 roku odbyło się kolejne już spotkanie w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Wszystko jest poezją”. Tym razem spotkanie literackie poświęcone było poezji miłosnej.
Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą święta zakochanych. Dowiedzieli się o historii i legendzie związanej ze świętym Walentym, poznali tradycje i zwyczaje obchodzenia tego święta w różnych krajach świata. Uczniowie obejrzeli film i zdjęcia prezentujące miasto w naszym regionie – Chełmno. Chełmno, nazywane jest miastem zakochanych. W mieście tym, znajdują się relikwie św. Walentego.
Spotkanie połączone było z prezentacją poezji miłosnej. Wiersze recytowali uczniowie – laureaci konkursu „Spotkanie z poezją miłosną” , który odbył się w Chełmnie 14 lutego 2019 roku.
Recytacje przeplatane były piosenkami do tekstów prezentowanych przez naszych uczniów. Usłyszeliśmy utwory w wykonaniu P. Szczepanika, R. Janowskiego i zespołu Skaldów.
Również nasi nauczyciele wybrali i przedstawili piękne wiersze o tematyce miłosnej. Uczniowie usłyszeli „Rozmowę liryczną” i „Ile razem dróg przebytych” K.I. Gałczyńskiego, „Trzeba marzyć” J. Kofty, „ Między nami nic nie było” A. Asnyka oraz B. Leśmiana „Nie obiecuję Ci wiele”.
Przygotowano również wystawkę książek i płyt z muzyką miłosną. Znalazły się na niej tomiki poezji M. Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, E. Stachury, ks. J. Twardowskiego, B. Leśmiana, antologia polskiej poezji miłosnej, płyty M. Bajora oraz R. Janowskiego.
To była ciekawa lekcja, przybliżająca naszym uczniom bogactwo i piękno poezji miłosnej.
Organizatorzy: J. Cieślak, D. Daczkowska, T. Strąk.
Archiwum Aktualności