Aktualności

        • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY
          • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY

          •  

             

             

             

             

             

             

             

            6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Od 12 do 16 marca 2018  zorganizowano Tydzień Logopedyczny. Każdego dnia nasi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logopedycznymi: wykonywali plakaty- plastyczna interpretacja wierszy logopedycznych, pracowali nad pisemnymi zadaniami -"Zabawy słowem", których celem było rozwijanie kompetencji językowych, uczyli się czytania  i poprawnego wymawiana łamańców językowych oraz przedstawiali gestem i ruchem wybrane słowa i powiedzenia. W ostatnim dniu tygodnia odbyła się prezentacja multimedialna, kończąca Tydzień Logopedyczny. Prezentacji przyświecały słowa J. Słowackiego z poematu Beniowski " Chodzi mi o to, aby język giętki. Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".
            Tematem przewodnim prezentacji była komunikacja, a dokładnie hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy "Komunikowanie się nie tylko słowami..."
            W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, gdzie może pracować logopeda, co ma wpływ na wszechstronny rozwój mowy, jakie ćwiczenia wspierają poprawną wymowę oraz w jaki sposób można się komunikować, kiedy brak jest mowy czynnej. Panie logopedki przedstawiły nam zasady działania tzw. Cyber oka, poznaliśmy kilka wyrazów i słów z j. migowego, gesty wyrażające potrzeby i słowa, system obrazków do komunikacji PCES, oraz aplikacje do komunikacji na urządzenia mobilne. Najwięcej śmiechu było, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli poradzić sobie z szybkim wymawianiem łamańców językowych. Brawo! Wszyscy poradzili sobie śpiewająco!
            Punktem ostatnim było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wszystkie plakaty były naprawdę piękne - gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.
            Za przygotowanie Tygodnia Logopedycznego dziękujemy Pani Joannie Cieślak i Pani Danucie Daczkowskiej.

        • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO
          • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

          • 15 marca uczniowie naszej szkoły wybrali sie do Bydgoszczy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa dostarczyła dużych wrażeń, dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały eksponaty. Największe zainteresowanie wzbudziała postać piłkarza Robetra Lewandowskiego, zbudowana z 70 tysięcy klocków, oraz żużlowca Tomasza Golloba na motocyklu w skali 1:1. Dużą frajdą był też kącik zabaw, w którym można było tworzyć własne kontrukcje z klocków LEGO. Uczniowie mięli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię oraz ćwiczyli uiejętnoście manualne. Wspólne budowanie okazało się okazja do integracji i lekcji wychowawczej. dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń pod opieką pani Joanny Grochowskiej, Anny Jastrzębskiej Kowalczyk oraz Michaliny Gaszak-Partyka.

             

        • DZIEŃ KOBIET
          • DZIEŃ KOBIET

          • 8 marca w naszej szkole uroczyście obchodzony był DZIEŃ KOBIET. Samorząd Uczniowski przygotował dla dziewczynek atrakcje w postaci kawiarenki oraz salonu urody. Młode damy delektując się herbatą i słodkościami, podanymi przez elegancko ubranego kelnera, oglądały film. Po seansie filmowym, pani Dorota Woźny udzielała porad z zakresu pielęgnacji twarzy oraz makijażu. W ten dzień wyjątkowo grono pedagogiczne przymnknęło oko na mocny makijaż i pomalowane paznokcie ;-)

            Zapraszamy do galerii

             

          • SPOTKANIE INTEGRACYJNE

          • SPOTKANIE  INTEGRACYJNE 

             

            Uczniowie Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy wraz z wychowawczynią Celiną Rudnicą zorganizowali spotkanie integracyjne w dniu 28.02.2018 roku. Gośćmi byli uczniowie Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy z Karnowa wraz z wychowawczynią panią Alicją Split.

        • AKCJA FUNDACJI DKMS
          • AKCJA FUNDACJI DKMS

          • DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA KAROLINKI I INNYCH 

            "Niektóre dzieci, czy też dorośli nie mają rodzeństwa więc potrzebują przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego,a to jest wielka szansa, czasami jedyna, aby ktoś wrócił do zdrowia"- apeluje Pani Ania, mama Karoliny Wozowicz z Kotomierza.

            Karolinka ma dopiero 14 lat, a przeszła już więcej niż niejeden dorosły. Pierwsze 3 lata życia spędziła w Koronowie, następnie przeprowadziła się do Kotomierza, gdzie wraz z rodziną wiodła szczęśliwe życie przez kolejne 3 lata.

            Właśnie wtedy po raz pierwszy zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną.Dziś Karolinka ma już drugą wznowę choroby. Jest po wielu cyklach ciężkiej chemii, miesiącach spędzonych w szpitalu i licznych powikłaniach związanych z chorobą.

            W podobnej do Karolinki sytuacji jest wielu pacjentów na całym świecie.Czekają oni na pomoc ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie podarują im szansę na życie przekazując cząstkę siebie.

            Dlatego przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku, a może to Ty będziesz mógł pomoc swojemu genetycznemu bliźniakowi.

            PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO POTENCJALNY DAWCA

            NIEDZIELA 4 MARCA 2018

            MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, UL.WĄSKOTOROWA 4, 86-010 KORONOWO

          • PODZIĘKOWANIE

          • „Jedynie prawdziwy człowiek

            zauważy potrzeby innego człowieka.

            Jedynie człowiek wielkiego serca

             wyciągnie doń pomocną dłoń.”

                                       Jan Paweł II

             

            Dyrekcja,

            Grono Pedagogiczne

            oraz Uczniowie

            Zespołu Szkół w Koronowie

            gorąco i serdecznie dziękują

            Panu Maciejowi Makowskiemu

            Dyrektorowi MGOSiR w Koronowie

            za owocną współpracę

            i zrozumienie potrzeb osób

            o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

            Dziękujemy za ofiarowaną pomoc i życzliwość

            podziekowanie.doc

          • SCHODOŁAZ W SZKOLE

          • SCHODOŁAZ

             

            Dzięki Staroście Bydgoskiemu Panu Wojciechowi Porzychowi oraz Radzie Powiatu Bydgoskiego w grudniu 2017 roku Zespół Szkół w Koronowie został wyposażony
            w schodołaz, sfinansowany w pełni ze środków Powiatu Bydgoskiego.

          • WIZYTA W FAMILY PARKU

          • WYJAZD DO FAMILY PARKU


            8 lutego uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Bydgoskiego Family Parku! Spędzili tam wspaniale czas, bawiąc się beztrosko. Dzięki uprzejmości gospodarzy, oprócz zjeżdżalni, basenów z piłkami oraz piętrowych labiryntów, dzieci mogły skorzystać również z armatek strzelających gąbkowymi piłkami, z kręgli oraz sterowanych samochodzików. Świetnie bawili się wszyscy bez względu na wiek! Musimy to kiedyś powtórzyć!
             

          • BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY

          • BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY



            7 lutego w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY. Zabawę zorganizowali i poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego.

        • Teatr MASKA  znów u nas!
          • Teatr MASKA znów u nas!

          •  

             

             

             

            19 grudnia 2017r. gościliśmy w naszej szkole, zaprzyjaźniony od lat, Teatr MASKA z Krakowa. Tym razem spektakl pod tytułem " Z pamiętnka kujonki " nawiązywał tematyką do problemu przemocy w internecie, zwłaszcza modnego wśród młodzieży tzw " hejtowania". Przekaz przedstawienia miał na celu przestrzec przed stosowaniem przemocy w Internecie, której skutki kończą się niekiedy tragicznie. Spektakl zakończyła dyskusja z widzami ( uczniami) promująca właściwe postawy i pozytywne zachowania /JS/

          • ŚWIĄTECZNIE W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE

          • " Za gardło chwyta nas wzruszenie

             I łezkę mamy w oku...

             Szkoda, że Boże Narodzenie

             Jest tylko raz do ruku "

            Ludwik Jerzy Kern

             

            Fot. Studio Fotofraficzne "Rozalia" w Koronowie

             

            12 grudnia, jak co roku w Zespole Szkół przy ulicy Sobieskiego 16 w Koronowie, odbyło się Spotkanie Przyjaciół Szkoły. To święto połączone z jasełkami w wykonaniu uczniów oraz poczęstunkiem dla gości.Niezwykła atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zapach choinki, białe obrusy, dekoracja, domowe ciasta, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń wprowadziły gości w niecodzienny klimat. Dyrekcja Zespołu Szkół składając świąteczne oraz noworoczne życzenia wszystkim gościom serdecznie podziękowała za tak liczne przybycie, poamięć i dobrą współpracę, wsparcie, życzliwość oraz zrozumienie potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

             

             

          • ZAPROSZENIE NA KIERMASZ

          • ZAPROSZENIE 

             

            SERDECZNIE ZAPASZAMY WSZYSTKICH 

            NA KIERMASZ Z  OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

            W  DNIU  18 GRUDNIA  2017 ROKU  (PONIEDZIAŁEK)

            OD  GODZ. 10:00 DO GODZ. 17:00

            DO STAREJ RZEŹNI W KORONOWIE 

             

             

            RADA RODZICÓW

            DYREKCJA SZKOŁY

            SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA

          • ZAPROSZENIE NA JASEŁKA

          • ZAPROSZENIE 

             

            SERDECZNIE ZAPASZAMY WSZYSTKICH 

            NA JASEŁKA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

            W DNIU 14 GRUDNIA 2017 ROKU (CZWARTEK) O GODZ. 17:00

            DO ZESPOLU SZKÓL W KORONOWIE 

            PRZY ULICY SOBIESKIEGO 16 

             

            DYREKCJA SZKOŁY

            SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA

          • WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

          • W dniu 23.11.2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół odwiedzili

            Papugarnię i Bydgoską Fabrykę Bombek „Sopel”  w Bydgoszczy. 

          • Zawody - Kręglarstwo Klasyczne 2017

          • Dnia 09.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Anną Jastrzębską- Kowalczyk wzięli udział w VII Mistrzostwach  Wojewódzkich w Kręglarstwie Klasycznym, które odbyły się w Tucholi.

          • Regionalny Konkurs Recytatorski

          • 7 listopada 2017 uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w III Regionalnym Konkurskie Recytatorskim " Wszystko jest poezją, każdy jest poetą...". Nasi reprezentanci przygotowali piękne recytacje i interpretacje wierszy Jana Brzechwy, dlatego zajęli wysokie miejsca i przywieźli dyplomy oraz nagrody.

            Więcej o występach naszych uczniów czytaj w zakładce

             z życia szkoły/konkursy pozaszkolne

             

        • WYJAZD NA FIGLOWISKO
          • WYJAZD NA FIGLOWISKO

          •  

             

             

             

             

             

             

             

               19 października 2017 roku odbył się wyjazd do Centrum Zabaw Figlowisko w Bydgoszczy. W wycieczce wzięło udział 13 dzieci z naszej szkoły.  Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja grupy.

               Na miejscu niezwykłą frajda okazała się trzypoziomowa konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, basenów z piłkami. Dzieci bardzo chętnie spędzały czas na palmowej karuzeli, ścianie wspinaczkowej i interaktywnej podłodze.

                W czasie dwugodzinnego pobytu, spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy z nas spalił mnóstwo kalorii. Czas zabaw szybko dobiegł końca i musieliśmy pożegnać się z tym bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wyjazd odbył się pod opieką pani:

            Joanny Grochowskiej

            Anny Jastrzębskiej

            Michaliny Gaszak-Partyki

             

        • DZIEŃ BIAŁEJ LASKI
          • DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

          •  

             

             

             

             

             

             

             

               18 października uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w akcji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

               W związku z obchodami tego święta w naszej szkole uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, uczestniczyli w pogadance, a także brali udział w zajęciach praktycznych, w czasie których mieli możliwość wczuć się w sutyację osób niepełnosprawnych.

            Organizatorzy:

            Joanna Kujawa

            Aleksandra Maliszewska

            Edyta Molczyk

            Joanna Szczęsna