• DZIEŃ KOBIET
          • DZIEŃ KOBIET

          • 12 marca Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich dziewcząt z naszej szkoły miłą niespodziankę z okazji dnia kobiet. Dziewczynki mogły wypić herbatę i poczęstować się słodkościami w przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarence. W rolę kelnerów wcielili się chłopcy. Dla młodych dam przygotowany był również seans filmowy pt. "Osmoklasiści nie płaczą". 

        • WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
          • WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

          • 5 marca mięliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Koronowie. Panowie najpierw zaprezentowali uczniom karetkę od środka i wytłumaczyli działanie specjalistycznej aparatury ratującej życie. Druga część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie ratownicy przymomnieli wszystkim jak skutecznie wezwać wezwać pomoc w razie potrzeby. Przy użyciu fantoma uczniowie mięli okazję przećwiczyć również udzielanie pierwszej pomocy. Na koniec ratownicy pokazali jak opatrywać rany poszkodowanego. Dziękujemy za tę cenną lekcję.

        • SPOTKANIE INTEGRACYJNE W DPSie
          • SPOTKANIE INTEGRACYJNE W DPSie

          • 4 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy wraz ze swoją wychowawczynią p.Celiną Rudnicką, byli w Domu Pomocy Społecznej w Koronowie. Celem spotkania były wspólne warsztaty plastyczne. Uczniowie oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społęcznej wykonywali ozdoby świąteczne. Po owocnej pracy był również czas na miłą rozmowę przy kawie i słodkościach. Uczniowie naszej szkoły zaprosili na kolejne spotkanie swoich przyjaciół już 25 marca.

        • TŁUSTY CZWARTEK
          • TŁUSTY CZWARTEK

          • 28 lutego, tj w Tłusty Czwartek, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz ze swoją wychowawczynią p. Celiną Rudnicką,  usmażyli dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły pączki. Pączki według domowej receptury pachniały i wyglądały tak smakowicie, że nikt niemógł im się oprzeć.

            Dziękujemy za tak pyszną niespodziankę!!!

        • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
          • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

          • 25 lutego klasa I-III SP oraz IV-VI SP wraz z p.A.Wajnert i G.Filarską wybrały się z wizytą do Biblioteki Miejskiej dla Dzieci w Koronowie. Bardzo przyjemnie i ciepło przyjęła nas pani Kasia Karwat. W bibliotece mięliśmy okazję zobaczyć bogatą ofertę książek dla dzieci i młodzieży. Pani Kasia na początku przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę p.t " Basia w bibliotece". Następnie rysowaliśmy z wyobraźni swoją wymyśloną książkę i opowiadaliśmy o niej. Po tych zajęciacyh mięliśmy czas na zabawę pluszakami i innymi zabawkami dostępnymi w bibliotece. Szukaliśmy też wśród książek tytułów najbardziej nas interesujących. Na pamiątkę wizyty dostaliśmy zakładki do książek. Pani Kasia gorąco nas zachęcała do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki. Dziękujemy i do zobaczenia

        • W KINIE
          • W KINIE

          • 20 lutego uczniowie naszej szkoły pojechali do Bydgoszczy do kina. Film, który zdecydowali się obejrzeć to "O psie który wrócił do domu". Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona to poruszająca historia Belli. Pies ten pokonał ponad 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Seans był bardzo wzruszający i pouczający. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i już planują kolejny wyjazd.

        • SPOTKANIE Z POEZJĄ MIŁOSNĄ
          • SPOTKANIE Z POEZJĄ MIŁOSNĄ

          • W dniu 18 lutego 2018 roku odbyło się kolejne już  spotkanie w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji  pedagogicznej  „Wszystko jest poezją”. Tym razem spotkanie literackie poświęcone było poezji miłosnej.

            Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą święta zakochanych. Dowiedzieli się o historii i legendzie związanej ze świętym Walentym, poznali  tradycje i zwyczaje obchodzenia tego święta w różnych krajach świata. Uczniowie obejrzeli film i zdjęcia prezentujące miasto w naszym regionie – Chełmno. Chełmno, nazywane jest miastem zakochanych. W mieście tym,  znajdują się relikwie  św. Walentego.

            Spotkanie połączone było z prezentacją poezji miłosnej. Wiersze recytowali uczniowie – laureaci konkursu „Spotkanie z poezją miłosną” , który odbył się w Chełmnie 14 lutego 2019 roku.

            Recytacje przeplatane były piosenkami  do tekstów prezentowanych przez naszych uczniów. Usłyszeliśmy utwory w wykonaniu P. Szczepanika, R. Janowskiego i zespołu Skaldów.

            Również nasi nauczyciele wybrali i przedstawili piękne wiersze o tematyce miłosnej. Uczniowie usłyszeli „Rozmowę liryczną” i  „Ile razem dróg przebytych” K.I. Gałczyńskiego,  „Trzeba marzyć”  J. Kofty, „ Między nami nic nie było”  A. Asnyka oraz B. Leśmiana „Nie obiecuję Ci wiele”.

            Przygotowano również wystawkę książek i płyt z muzyką miłosną. Znalazły się na niej tomiki poezji  M. Pawlikowskiej Jasnorzewskiej,  E. Stachury, ks. J. Twardowskiego, B. Leśmiana, antologia polskiej poezji miłosnej, płyty M. Bajora oraz R. Janowskiego.

            To była ciekawa lekcja, przybliżająca naszym uczniom bogactwo i piękno poezji  miłosnej.

            Organizatorzy:  J. Cieślak, D. Daczkowska, T. Strąk.

             

        • KONKURS RECYTATORSKI
          • KONKURS RECYTATORSKI

          • 14 lutego 2019 sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie recytatorskim

            Spotkanie z poezją miłosną”.

            Konkurs odbywał się w dniu św. Walentego i oczywiście w mieście zakochanych, w Chełmnie.

        • DYSKOTEKA
          • DYSKOTEKA

          • 13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowo- walentynkowa. Samorząd uczniowski przygotował konkursy i zabawy, m.in.wybór najciekawszego przebrania. Dla zwycięzców przygotowane były drobne nagrody. Wszyscy dobrze sie bawili przy muzyce przygotowanej przez uczniów gimnazjum. już nie możemy się doczekać następnej wspólnej zabawy.

        • Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ
          • Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

          • 12 lutego 2019 roku uczniowie klas I-III SP, GET 1SP, GET 2SP oraz GET GIM wzięli udział w wycieczce do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy pod opieką Grażyny Filarskiej, Grażyny Talarek, Joanny Grochowskiej i Anny Jastrzębskiej – Kowalczyk. Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy.  Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi. Uczniowie w sali wykładowej zapoznani zostali z filmami edukacyjnymi po którym  nastąpiło  sprawdzenie  wiedzy o pożarach i metodach postępowania w wypadku ich wystąpienia.  Główne tematy dotyczyły:

            1. Konsekwencji ze świadomego podpalenia.

            2. Przypomnienie numerów alarmowych.

            3. Grupy pożarów.

            4. Wymienienie przyczyn pożarów.

            5. Podręczny sprzęt gaśniczy.

            6. Znaki ewakuacyjne.

            Na koniec zajęć teoretycznych Strażacy zadymili pomieszczenie i wszyscy uczniowie i opiekunowie opuścili salę wykładową w pozycji na  czworakach. Następną częścią spotkania było obejrzenie wozu strażackiego. Strażacy  zaprezentowali nam, z czego składa się pojazd, który używają podczas swoich akcji. Jak się później okazało, w wozie strażackim znajduje się zdecydowanie więcej sprzętu, niż się spodziewaliśmy. W pojeździe strażaków możemy znaleźć nie tylko sprzęt gaśniczy, ale także szereg narzędzi, służących do usuwania napotkanych przeszkód. Poza tym obejrzeliśmy także kompletny rynsztunek strażaka, składający się między innymi z hełmu i kombinezonu. Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim aby lepiej mogły  poczuć klimat strażackiego ducha. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta w jednostce  ratowniczo – gaśniczej  uczniom  bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.     Nasza wizyta w straży skończyła się krótkim podsumowaniem. Potem odeszliśmy w kierunku bramy wyjściowej, a ekipa strażacka pożegnała nas głośnym i donośnym sygnałem syreny z wozu.

            Nasza wyprawa wniosła dużo do naszego stanu wiedzy dotyczącej pracy w straży pożarnej, pożarach i ich konsekwencjach.

             

        • KINO W SYNAGODZE
          • KINO W SYNAGODZE

          •  

             

             

             

             

             

             

             

            Dzięki uprzejmośći MGOK w Koronowie, 8 lutego, uczniowie naszej szkoły byli na seansie filmu w kinie w Synagodze. Wyświetlany był film Benji, którego głównym bohaterem jest dzielny pies, który kiedy mały chłopiec i jego siostra wpadają w kłopoty rusza im na ratunek.

            Film podobał się starszym i młodszym dzieciom.

        • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
          • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

          • 7 lutego tj w czwartek, naszą szkołę odzwiedził pan Roman Kubiak, emerytowany górnik. Pan Roman z niezwykłym humorem opowiedziałnam o ciężkiej pracy w kopalni. Zaprezentował mundur, narzędzia i przybliżył nam gwarę śląską, którą porozumiewają się górnicy w pracy. Nasz gość odpowiedział na wszystkie pytania uczniów i pozwolił przymierzyć elementy munduru. Uczniowie mogli też potrzymać narzędzia, którymi pracuje się w kopali oraz dotknąć minerały, które wydobywa się podczas pracy pod ziemią.

            Bardzo dziękujemy za miłą i pouczającą wizytę.

            https://zsskoronowo.edupage.org/album/#gallery/263

             

        • WARSZTATY DZIEWIARSKIE
          • WARSZTATY DZIEWIARSKIE

          • 6.11.2018 r. w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Koronowie zorganizowane zostały warsztaty dziewiarskie, które prowadziła pani A. Splitt z grupą uczniów zs szkoły z Karnowa.

             

          • Jak co roku w Zespole Szkół w Koronowie...

            Świątecznie, nastrojowo,

            w podziękowaniu...

             

             

            Włodzimierz Dulemba,

            "Wigilia z gwiazdką"

             

            Zapadł wieczór- ten jedyny,

            najpiękniejszy w roku,

            wszyscy są dla siebie mili

            i tak cicho wokół.

               Pora, gwiazdko, na wieczerzę,

               widzisz, jak czekamy,

               wyjdź na niebo srenrnym blaskiem,

               w oknie się spotkamy.

            Połamiemy się opłatkiem

            I złożymi sobie

            dużo ciepłych, dobrych życzeń-

            ty nam, a my Tobie...

             

             

             

             

            12 grudnia przy ulicy Sobieskiego 16 w Koronowie odbyło się spotkanie Przyjaciół Szkoły, na które przybyli przedstawiciele władz, instytucji, dyrektorzy i pracownicy szkół oraz osoby prywatne.  Ta tradycja umożliwia  uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji w szczególny sposób podziękować gościom za współpracę, a także bezinteresowną pomoc, chęć dzielenia się z innymi i sprawianie dzieciom oraz młodzieży radości. 

          • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

          •    

            12 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Na kiermaszu wystawione do sprzedaży zostały ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły, ich rodziców oraz nauczycieli. Kolorowe prace wykonane różnymi technikami zachwyciły naszych gości. Dochód ze sprzedaży w/w artykułów Rada Rodziców przeznaczy na potrzeby dzieci z naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym rodzicom bardzo dziękujemy a zainteresowanych zakupem ozdób zapraszamy na kolejny kiermasz, który odbędzie się w Starej Rzeźni 19.12.2018.

        • KINO W SYNAGODZE
          • KINO W SYNAGODZE

          • 11 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.

            Wyświetlany film wsprowadził nas w świąteczną atmosferę opowiada bowiem historię siostry i brata, Kate (Darby Camp) i Teddy’ego (Judah Lewis) Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja (Kurt Russell) na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno. 

        • MIKOŁAJKI W LICEUM
          • MIKOŁAJKI W LICEUM

          • 07 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły gościli w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie na specjalnie dla nich przygotowanym przyjęciu mikołajkowym. Tradycyjnie organizacją tego spotkania zajęły się klasy I LO. Na dzieci czekał poczęstunek oraz atrakcyjne zabawy. Licealiści zadbali również o to aby nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Mikołaj rozdał naszym uczniom paczki z prezentami. Za tak gorące przyjęcie dziękujemy Pani Izabeli Klajbor oraz pierwszoklasistom z LO.

        • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
          • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

          • 7 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie mikołajkowe dla uczniów. Dzieci i młodzież spotkali się przy wspólnym stole, zastawionym słodkościami i owocami. Dodatkową atrakcją było wspólne oglądanie filmu "Kevin sam w Nowym Yorku". Wśród gości znalazł się też prawdziwy św. Mikołaj. Spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski. Dziękujemy.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI

          • 19 listopada 2018, to dzień zakończenia trwającej 19 dni kampanii pod hasłem Stop Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci, do której nasza szkoła przystąpiła.

            Tego dnia,  w ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci, odbył się Dzień Pomarańczowy. Symbolem kampanii jest zawsze pomarańczowa wstążeczka, przypięta do ubioru oraz pomarańczowy element garderoby. Wszyscy uczestniczyli w ciekawej prezentacji poświęconej problemowi przemocy wobec dzieci występującej na całym świecie w różnych przejawach. Zaprezentowane zostały zdjęcia, filmy, oraz piosenki związane z problemem przemocy wobec dzieci. Prezentację zakończyło pisanie ”Listów do świata„ .W programie dnia odbyło się czytanie bajek terapeutycznych , był konkurs na plakat nt. przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Zwieńczeniem kampanii było wysłanie w świat pomarańczowych balonów z listami  dzieci .

            JSz.

        • LITERATURA POLSKA W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ
          • LITERATURA POLSKA W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

          • 30 października odbyło się w naszej szkole spotkanie wpisujące się w obchody 100 -  lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie miało charakter literacki. Połączone było z  ogólnopolską akcją Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

            W trakcie spotkania uczniowie przybliżyli historię Narodowych Czytań, krótko opowiedzieli treść Przedwiośnia. Obejrzano fragmenty czytania lektury przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów Przedwiośnia czytanych przez nauczycieli. Obejrzano prezentację multimedialną „Polska literatura w hołdzie dla Niepodległej”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z fragmentami powieści wybranych z proponowanych przez Prezydenta utworów z „Listy 44 tekstów Antologii Niepodległości”.

            Uczniowie wysłuchali czytanych przez nauczycieli fragmentów „Potopu” – Obrona Jasnej Góry oraz „Nad Niemnem” Pożegnanie Powstańców Styczniowych.

            Czytanie fragmentów połączone było z oglądaniem zdjęć z adaptacji filmowych książek.

            Uczniowie obejrzeli  i wysłuchali również Koncertu Jankiela, Poloneza i Inwokacji z filmu A. Wajdy „Pan Tadeusz”.

            Wybrani uczniowie recytowali poezję niepodległościową i patriotyczną.

            Spotkanie miało charakter podniosły i uroczysty.

            Akcentem kończącym spotkanie było kolorowania flag Polski w ramach przedsięwzięcia 100 flag na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

            Spotkanie przygotowały panie nauczycielki: J. Cieślak, D. Daczkowska, T. Strąk.