• 14 X- Dzień Edukacji Narodowej.

     • „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

       (B. Conklin)

      Wszystkim pracownikom oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy zdrowia, uśmiechu, wytrwałości i zadowolenia z pracy zawodowej.

     • NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • W zeszłym tygodniu odbyło się wręczenie nagród powiatowego konkursu plastycznego " Jak nasze życie wpływa na czystość powietrza". Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, zdobył uczeń klasy III- Sebastian Megger, wyróżnienie otrzymała Oliwia Bąk.

      Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Tematyka dotyczyła ochrony środowiska. Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Jesteśmy dumni i gratulujemy laureatom!

     • Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu

     • W dniu 6.10.2021 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu.

      Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie brali udział w warsztatach mydlanych, następnie grupa zwiedzała Muzeum wraz z przewodnikiem. Uczniowie poznali 5000 lat historii higieny człowieka, dowiadując się, jak ludzie dbali o siebie w danym okresie historycznym. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

     • WIZYTA PSZCZELARZA

     • To był dzień pełen wrażeń. Naszym gościem był pan Sławomir Mindak – pszczelarz, który opowiedział wiele ciekawostek o życiu pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły, jak wyglądają ich zwyczaje, poznały niektóre tajniki związane               z hodowlą.  Miały okazję przymierzyć strój pszczelarza, wypróbować podkurzacz. Dowiedziały się czym różnią się miody, w zależności od tego, z jakich roślin zostały „wyprodukowane”. Było to bardzo pouczające spotkanie.

       

      Dziękujemy serdecznie panu Sławomirowi

      za  miłą wizytę oraz poświęcony czas.

       

       

     • W WIOSCE GINĄCYCH ZAWODÓW

     •  

      30.09.2021  w piękny, słoneczny dzień społeczność szkolna wraz z opiekunami uczestniczyła  w wyciecze do Wioski Ginących Zawodów w Koronowie. Nasza wizyta zaczęła się od serdecznego powitania i  wspólnego śniadania, ponieważ większość z nas dotarła tam na piechotę.  Wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich – lepienia naczyń z gliny. Następnie  zwiedziliśmy skansen rzemiosła, braliśmy udział w prezentacji zapomnianych zawodów, oglądaliśmy przedmioty, których używano dawniej.  Gospodarze skansenu poczęstowali nas pieczonymi ziemniakami, które nam bardzo smakowały. Mieliśmy okazję uczestnictwa w warsztatach -  igłą malowane. Na zakończenie wspaniałej podróży w przeszłość czekała nas niespodzianka – ognisko. Bardzo smakowały nam kiełbaski, które sami mogliśmy upiec. Dziękujemy Gospodarzom Wioski Ginących Zawodów w Koronowie za  wspaniałą atmosferę oraz cierpliwość. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to  urokliwe i pełne pozytywnej energii miejsce.

      Samorząd Uczniowski   z opiekunami:

       - Aleksandrą Maliszewską

      - Justyną Skórzewską – Piotrowicz

      - Anną Jastrzębską - Kowalczyk

       

     • SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

     • 29 września 2021 roku w Zespole Szkół w Koronowie gościła orzekająca na co dzień w łódzkim sądzie, ale znana też z popularnego programu telewizyjnego, sędzia Anna Maria Wesołowska. Głównym celem spotkania sędzi z dziećmi i młodzieżą była szeroko pojęta edukacja prawnicza, która zdaniem naszego gościa, jest najlepszą profilaktyką wszelkich niewłaściwych zachowań. Sędzia Wesołowska przytoczyła wiele ciekawych spraw, którym przewodniczyła podczas prawdziwych procesów sądowych – wszystko ku przestrodze młodym ludziom, którzy często w konflikt z prawem wkraczają z braku wiedzy, co do konsekwencji swoich poczynań.

      Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Dzieci zadawały pytania i z wielką uwagą słuchały opowieści sędzi Wesołowskiej. Śmiało można powiedzieć, że była to znakomita lekcja prawa. Nie zabrakło też sympatycznej rozmowy, wrażeń dostarczyły również wspólne zdjęcia i autografy.

      Mamy nadzieję, że spotkanie z kimś, kto ma wieloletnią praktykę w sprawach przestępstw nieletnich i jest dla młodzieży autorytetem skłonią niejedną osobę do przemyślenia swojego zachowania i do jego zmiany na lepsze lub otworzy oczy na problemy kogoś w najbliższym otoczeniu.

      Myślę, że długo będziemy pamiętać tę wizytę.                                                                      
      Oprac. Michalina Gaszak-Partyka

     • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

     • W środę 22 września uczniowie   Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3  w Koronowie wybrali się do pobliskiej Biblioteki Miejskiej. W trakcie wizyty oglądali mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać.  Wizytę uświetniło czytanie bajek, wykonywanie prac plastycznych oraz wspólne gry i zabawy. 

      Opiekunowie: G.Talarek, J.Mazurkiewicz, S.Wajnert

       

     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     • 15 września 2021r. uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych pod opieką  pani Sandry Wajnert, Sandy Mikickiej oraz pani Grażyny Talarek wybrali  się na zajęcia praktyczne w terenie  w  celu utrwalenia najważniejszych  zasad, do których należy się stosować by być bezpiecznym na drodze.

      Podczas zajęć przypomniano uczniom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę (m. in.  tylko na wyznaczonych przejściach dla pieszych oraz o bezwzględnym stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle). Zaznaczono również, że mimo pierwszeństwa pieszego na „pasach”, zawsze należy się rozejrzeć oraz zachować ostrożność.

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli  bardzo ostrożni                i prawidłowo stosowali się do zasad dotyczących bezpiecznego zachowania się na drodze.

       

      Opiekunowie: S. Wajnert

                              G. Talarek

     • Dzień Pieczonego Ziemniaka

     • W poniedziałek, tj. 20 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Różanna spotkanie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego Pan Janusz Flies, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. użytkowania lasu i edukacji, opowiedział dzieciom o zmianach w przyrodzie następujących wraz z nadejściem jesieni.

      Po powrocie ze spaceru na wszystkich czekały kiełbaski z ogniska przygotowane przez gospodarzy oraz ciepła herbata i ciasta domowej roboty, o które zadbały panie nauczycielki.

      Korzystając z pięknego terenu Nadleśnictwa spędziliśmy wszyscy wspaniały czas na  łonie natury.

      Uczniowie mogli korzystać z boiska do siatkówki, oraz przyjrzeć się z bliska wyposażeniu specjalnego wozu straży leśnej.

      Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

     • REMONT W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE

     • Budowa rozpoczęta!

      Dzięki ścisłej współpracy dyrekcji szkoły ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy, przychylności Pana Starosty Wojciecha Porzycha, Zarządu oraz Rady Powiatu Bydgoskiego w dniu 10.08.2021 r.  została podpisana przez Powiat Bydgoski, (który jest organem prowadzącym Zespołu Szkół w Koronowie przy ul. Sobieskiego 16) umowa na „Rozbudowę budynku szkoły o salę gimnastyczną wraz z przebudową części pomieszczeń dydaktycznych Zespołu Szkół w Koronowie”, w myśl której od sierpnia 2021 r. do listopada 2022 r. będą prowadzone prace budowlane.

      Na początku zostały wyburzone budynki gospodarcze na terenie boiska. W ich miejsce powstanie sala gimnastyczna z łącznikiem do budynku szkolnego i winda. W planach są również nowe salki terapeutyczne. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obserwujemy postępy prac. Wszyscy czekamy na nową przestrzeń, która umożliwi nam realizowanie zadań naszej szkoły w sposób jeszcze bardziej atrakcyjny i wygodny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

       

     • Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata "Myślę, więc nie śmiecę"

     • Nasza szkoła przystąpiła do 28 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata „Myślę, więc nie śmiecę”.

      13 września  nasi wychowankowie czynnie  uczestniczyli  w pogadankach             i projekcjach filmów o tematyce ekologicznej. Przygotowywali plakaty oraz gazetki ścienne nt. zasad segregowania odpadów i dbania o nasze środowisko. Następnego dnia, tj. 14.09.2021 roku uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie uczestniczyli w zbieraniu i segregowaniu śmieci poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w parku „Grabina” oraz w okolicach szkoły.

      Udział w akcji pozwolił uczniom podnieść ich świadomość ekologiczną, potrzebę dbania o środowisko naturalne. W akcji wzięło 59 uczniów wraz z opiekunami.

      W ramach podziękowania za udział w sprzątaniu terenu gminy Koronowo, nasi uczniowie otrzymali drobne upominki od Burmistrza Koronowa, Patryka Mikołajewskiego.

       

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół w Koronowie odbędzie się 01.09.2021 w następujących godzinach:

      Specjalna Szkoła Podstawowa nr 3- godzina 9.30

      Specjalna Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1- godzina 10.00

      Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy- godzina 10.00.

      W uwagi na obostrzenia sanitarne uczniowie spotkają się w klasch ze swoimi wychowawcami.

      Przypominamy o dezynfekcji rąk i obowiązku noszenia maseczki.

     • WAKACJE!

     • Drodzy Państwo,

      Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.  

      Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.              

      Dziękujemy Rodzicom/Opiekunom naszych uczniów za współpracę

      i zrozumienie w tak trudnym dla oświaty

      okresie, Uczniom za wysiłek, Nauczycielom za zaangażowanie oraz wytężoną pracę; wszystkim,

      którzy przyczynili się do podniesienia jakości procesu edukacji w Zespole Szkółw Koronowie, także za każdy

      uśmiech wywołany na dziecięcej twarzy

      DZIĘKUJEMY!

      Życzymy wszystkim Uczniom, ich Rodzicom oraz Opiekunom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły,

      by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.Cieszcie się z każdego słonecznego

      dnia i z każdej przeżytej przygody.

      Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

      Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach

      w nowym roku szkolnym,

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie

     • CZYSTA GMINA NA WAKACJE

     • Udział w akcji „Sprzątamy Gminę Koronowo - CZYSTA GMINA NA WAKACJE”

      18 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wraz z opiekunami wzięli udział w akcji „SprzątaMY Gminę Koronowo”, której organizatorem był Burmistrz Koronowa Pan Patryk Mikołajewski, Urząd Miejski w Koronowie oraz Stowarzyszenie Koronowo Budzi Się.

      Dzieci otrzymały worki i rękawiczki ochronne. Podczas akcji udało nam się zebrać wiele kilogramów śmieci z terenów otaczających szkołę. Przyczyniliśmy się tym samym do upiększenia naszego miasta, ale przede wszystkim zadbaliśmy o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt korzystających z terenów zielonych w naszej gminie.

      Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie.

      Michalina Gaszak-Partyka

       

       

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

      w Zespole Szkół w Koronowie,

       odbędzie się 25 czerwca.

       

      Dla klas I-VII Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 9.30,

       

      dla klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 3 , Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 

      i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy o godz. 10.00.

       

      Ze względu na obowiązujące obostrzenia, rodzice, którzy przyjdą z dziećmi muszą, pozostać przed budynkiem.