• PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

     • "Chcę Ci życzyć na początek,

      by nauka szła jak z płatka.

      Żeby tyle było piątek,

       ile pszczół na polnych kwiatkach.

      Żeby pochwał było tyle,

      ile szyszek w gęstym borze.

      Żeby w klasie było milej,

      nawet niż nad samym morzem.

      Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wielu miesiącach remontu uczniowie mogą cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną oraz niepowtarzalnym ogrodem sensorycznym.
      Jesteśmy pełni pozytywnej energii do owocnej pracy w ROKU SZKOLNYM 2023/2024.

     • WAKACJE...

     • 🌸🪷🌺🌼🌾

      Wakacje...

      Roślinki rosną,

      ptaszki śpiewają,

      słoneczko świeci,

      żuczki, muszki i inne robaczki,

      zapraszamy do królestwa.

      🐝🐛🦋🐞🕷

     • 10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI

     •  

       

      Niech zbliżające się wakacje będą dla Was bezpieczne. Oto 10 zasad, które pomogą to osiągnąć:
      10 zasad bezpiecznych wakacji:
      1. Chroń się przed słońcem
      2. Nawadniaj się
      3. Uważaj nad wodą
      4. Przygotuj się do wędrówek
      5. Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami
      6. Zwracaj uwagę na to, co jesz
      7. Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy
      8. Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie
      9. Pamiętaj o numerach alarmowych
      10. Za granicę zabierz ze sobą kartę EKUZ

      Więcej

     • TYLKO DANCE MA SENS

     • 13 czerwca reprezentacja zespołu tanecznego z naszej szkoły, w składzie: Zuzanna Krawczak, Oliwia Bąk, Maja Ziółkowska, Adrian Wesołowski oraz Mateusz Durma, wzięła udział w III Przeglądzie Form Tanecznych “ Tylko Dance ma sens”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Uczniowie zaprezentowali układ taneczny “Niebieskie Ptaki” do utworu Belgijka. Występ bardzo się spodobał, a uczestnicy wrócili z nagrodami. Przegląd “Tylko Dance ma sens” odbywa się cyklicznie dlatego po wakacjach rozpoczniemy przygotowania do przyszłorocznego występu. Opiekunowie zespołu: Michalina Gaszak-Partyka, Piotr Mitera.

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „EINE REISE DURCH DIE DACH- LÄNDER”

     •  

      W dniu 13 czerwca 2023 r. grupa dziesięciorga uczniów naszej szkoły pojechała z opiekunami do Zespołu Szkół nr 31 w Bydgoszczy na Spotkanie Integracyjne z języka niemieckiego pt. „Podróż przez kraje niemieckojęzyczne”. Podczas spotkania uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach. Rozwiązywali rebusy, układali puzzle, odpowiadali na proste pytania dotyczące kultury, historii i tradycji Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom. Udział w spotkaniu umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy na temat państw obszaru niemieckojęzycznego oraz  integrację z kolegami z innej szkoły.

     • Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli i Pracowników Oświaty

     • Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Kujawsko-Pomorskich Igrzyskach Lekkoatletycznych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, które odbyły się 14.06.2023 r. w Białych Błotach.
      Do rywalizacji stanęli :
      Pani Anna Jastrzębska-Kowalczyk, Pani Justyna Skórzewska Piotrowicz, Pani Aleksandra Maliszewska i Pan Piotr Mitera. Reprezentacja wróciła z medalami - Pani Anna ze złotym za skok w dal, Pani Justyna z brązowym za bieg na 3000m, a Pani Aleksandra z brązowym za bieg na 100m.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • Piknik integracyjny

     • W środę 7 czerwca, na zaproszenie Pani Małgorzaty i Jarosława Sopyła uczniowie grup edukacyjnych klasy I-VI wybrali się na piknik do Sokola Kużnicy. W ten słoneczny dzień uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Do woli korzystali z bujawek, zjeżdżalni i domków drewnianych. Malowali również pędzlami na drewnianych paletach i pieńkach. Jednak największą atrakcją tego dnia był dmuchany plac zabaw. Szaleństwom nie było końca. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się wyśmienicie. Zachwyceni uczniowie o godzinie 12.30 podziękowali za wyśmienitą zabawę i ruszyli do szkoły. To był wspaniały dzień.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

     • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

     • W maju 2023 r. nasza szkoła brała udział w bezpłatnej zbiórce elektrośmieci w ramach projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" organizowanym przez Green Office Ecologic Sp. z oo . Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna, której celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz nauka prawidłowego gospodarowania odpadami. A oto efekty naszej zbiórki!!!

     • V Powiatowa Olimpiada Specjalna Wiedzy o Zdrowiu

     • 30 maja uczniowie grupy edukacyjno-terapeutycznej wybrali się na  V Powiatową Olimpiadę Specjalną Wiedzy o Zdrowiu. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół nr 31 Specjalnych w Bydgoszczy. Uczestnicy rozwiązywali zadania związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej oraz ekologii.
      Uczniowie Ksawery Boiński, Mikołaj Brachowski i Fabian Sroka zdobyli II miejsce w konkursie. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
       Zwycięzcom gratulujemy!

     • Dzień Dziecka

     • Wita Was słoneczny ranek,

      tyle dzisiaj niespodzianek,

      tyle przygód czeka Was.

      Pierwszy czerwca !Wstawać czas!

      Dzisiaj święto wszystkich Dzieci –

      to szczególny dla Was dzień.

      Jasne złote słonko świeci,

      spoza chmur uśmiecha się.

      Dnia 01.06.2023 społeczność szkolna wraz  z opiekunami  z okazji Dnia Dziecka wyruszyła do Nadleśnictwa Różanna  w Koronowie. Do zabawy tego dnia dołączyło również słońce  - było bardzo ciepło. Wizyta rozpoczęła się  od wspólnego śniadania.  Plan dnia został tak opracowany, aby dzieci nie miały czasu na nudę. Nie zabrakło gier i konkursów oraz klauna Bobka z balonami, a także samochodu terenowego którego malowanie farbami stanowiło nie lada atrakcję.  Po aktywnej części spotkania przyszedł czas na kiełbaskę z ogniska, zimne napoje i coś słodkiego oraz pyszne lody. Serdecznie dziękujemy Gospodarzom Nadleśnictwa Różanna w Koronowie za  udostępnienie terenu, a także  Kołu Łowieckiemu „Ponowa” za ufundowanie kiełbasek  i bułek. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to  urokliwe  miejsce. 

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami:

      S. Wajnert, A. Jastrzębska–Kowalczyk, J. Mazurkiewicz

      oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie

     • MISTRZ RACHOWANIA

     • Sprawozdanie ze szkolnego  konkursu matematycznego

      „Mistrz rachowania” 2023

       

      W dniu 15 maja 2023 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny pt. „Mistrz rachowania” dla uczniów Zespołu Szkół w Koronowie. Udział w konkursie wzięło12 uczniów, zadaniem każdego uczestnika konkursu było rozwiązanie 100 zadań rachunkowych, za które można było otrzymać maksymalnie 100 pkt.  
      Na rozwiązaniezadań uczniowie mieli 90 minut.

      Celem konkursu były:

      • wspólna zabawa z matematyką,
      • zdobywanie doświadczenia w rywalizacji z rówieśnikami,
      • rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów,
      • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,
      • rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów,
      • popularyzacja matematyki wśród uczniów,
      •  mobilizowanie i motywowanie młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów.

       

       Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

       

      I  miejsce –  JAKUB ZITTLAU
      II miejsce –OLIWIA WILK
      III miejsce – BRAJAN STRZĘPKA

       

       

      Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

     • ZDROWY STYL ŻYCIA

     • W dniach 23 - 25 maja w Zespole Szkół w Koronowie odbył się cykl zajęć dotyczący "ZDROWEGO STYLU ŻYCIA".

      W pierszym dniu odbyła się pogadanka z pielęgniarką szkolną na temat zdrowego odżywiania, dbania o higienę osobistą oraz nt. szkodliwości wpływu używek na zdrowie młodego człowieka. Tego dnia gościliśmy także funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Koronowie, którzy przypomnieli uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego. Omówili również problem dotyczący cyberprzestępczości i zagrożeń wynikających z nawiązywania kontaktów z obcymi osobami. Po pogadankach uczniowie wraz z opiekunami udali się na Stadion Miejski w Koronowie, gdzie brali udział w różnorodnych grach i zabawach sportowych, tak by aktywnie zadbać o kondycję fizyczną.

      Drugiego dnia uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowywali zdrowe kanapki, sałatki, soki, koktajle i desery. Wzbogacali swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, komponowania zdrowych dań, nakrywania stołu, kulturalnego spożywania posiłków i zachowywania się przy stole. Trzeciego dnia nauczyciele przedstawili prezentację i filmiki podsumowujące wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, dbania o kondycję fizyczną i higienę osobistą. W tym dniu również każda klasa przygotowała plakat na temat "Zdrowego stylu życia". Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane na gazetkach szkolnych.

      Dzięki akcji uczniowie wzbogacili wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia. Ponadto zaangażowana została cała społeczność, wszyscy uczestniczyli w aktywnościach, kulinarnych oraz wiedzowych. W ramach akcji "ZDROWY STYL ŻYCIA" uczniowie otrzymali w nagrodę owoce.