• Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego "Ładnie mówię"

     • W naszej szkole został rozstrzygnięty WOJEWÓDZKI LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „Ładnie mówię”. Konkurs zadedykowany był uczniom klas I-VIII. Zadaniem uczestników było stworzenie wieloelementowej ilustracji, która umożliwiła doskonalenie wymowy wybranej głoski (sz, ż, cz, dż, s, z, c, dz, ś, ź, ć, dź, r).

      Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy logopedycznej, rozwijanie świadomości                          i poprawności językowej oraz pobudzanie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej.

      Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i gratulujemy zwycięzcom:

      kategoria dla klas I-III

      I miejsce- Oliwia Wamka (Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu)

      II miejsce- Oskar Żmuda- Trzebiatowski ( Zespół Szkół Specjalnych w Żninie )

      III miejsce- Agata Kolińska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu)

       

      kategoria dla klas IV-VIII

      I miejsce- Mikołaj Jankowski (Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy)

      II miejsce- Damian Głowski  ( Zespół Szkół Specjalnych w Żninie )

      III miejsce- Weronika Jaworska (Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu)

     • Sprawozdanie z konkursu "Zabawny zajączek wielkanocny"

     • SPRAWOZDANIE Z KONKURSU ZEWNĘTRZNEGO
      „ZABAWNY ZAJĄCZEK WIELKANOCNY”

       

      W lutym został ogłoszony zewnętrzny wojewódzki  konkurs plastyczny „Zabawny zajączek wielkanocny”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Koronowie, a jego honorowy patronat objął Starota Bydgoski p. Wojciech Porzych. Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII, a jego celem było m. in pobudzenie wyobraźni oraz kształtowanie inwencji twórczej dzieci, a także podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych. W związku z organizacją przedsięwzięcia zwróciliśmy się z prośbą o dofinansowanie do Wydziału Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, skąd otrzymaliśmy wsparcie na zakup nagród dla laureatów w kwocie 1000 zł.

       

      LAUREACI KONKURSU:

       

      KLASA I-III

      1. Piotr Klafetka - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi
      2. Wojciech Połom - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi
      3. Oliwia Rode - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi

       

      Wyróżnienia:

      Wiktoria Czarnowska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi

       

      KLASA IV-VIII

      1. Patrycja Jagodzińska – Zespół Szkół Specjalnych w Świeciu
      2. Bartosz Kaczmarek – Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie  
      3. Jakub Nowicki – Zespół Szkół Specjalnych w Świeciu

       

      Wyróżnienia:

      Jagoda Nawrocka – Zespół Szkół Specjalnych w Świeciu

       

       

     • Żywa lekcja historii

     • W dniu 12.04.2023 r. odwiedziliśmy koronowski Punkt Informacji Turystycznej. Na żywą lekcję historii zabrał nas Druh Włodek Koronowo Nasi uczniowie mieli okazję przybrać średniowieczne szaty, zwiedzić lochy oraz muzeum.

      Usłyszeliśmy legendy koronowskie pana Mutańskiego. To niezwykły moment, ponieważ wnuczka autora uczy w naszej szkole.

      Bardzo dziękujemy za taką ciekawą żywą lekcję historii.

     • Niebieskie Igrzyska

     • 2 kwietnia, na całym świecie, to dzień świadomości autyzmu. W Zespole Szkół w Koronowie to wyjątkowy dzień, bo autyzm dotyka wielu z naszych uczniów. W piątek odbyła się w naszej szkole prezentacja oraz pogadanka dla starszych dzieci, przypominająca z jakimi problemami zmagają się na co dzień osoby z autyzmem oraz jak my, jako nauczyciele i koledzy możemy im pomóc w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym.

      W tym roku dołączyliśmy również do akcji Niebieskie Igrzyska organizowanej przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.  W ramach tej akcji uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych, po których otrzymali zasłużone medale.

      Pełna relacja fotograficzna oraz film video z ww. wydarzenia zostanie opublikowany niebawem.

     • Wiosenne soki

     • Wiosną warto zdrowo się odżywiać. Świeżo wyciskane soki to idealny dodatek do śniadania. Smacznego.

     • Laboratorium Przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zespół Szkół w Koronowie odkrywa m.in. talenty aktorskie i reżyserskie.

     • Dzień Piekarza

     • 17.03.2023 r. w Zespole Szkół w Koronowie świętowaliśmy dzień piekarza. Uczniowie grup edukacyjno-terapeutycznych oraz przysposobienia do pracy wzięli udział w lekcji poświęconej wypiekom. Na początku uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces wypieku chleba od ziarenka do bochenka, a następnie przystąpili do zajęć praktycznych. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali udział w wyrabianiu ciasta i powstaniu pysznych bułek.

     • Światowy Tydzień Mózgu!

     • Corocznie w trzecim tygodniu marca na całym świecie obchodzony jest Tydzień Świadomości Mózgu.
      W tych dniach odbyły się zajęcia i pogadanki dla uczniów mające na celu bliżej przyjrzeć się roli jaką pełni mózg.
      Dzięki temu podopieczni poszerzyli swoją wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu, poznali różnorodne techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadomili sobie, jak ważne w ich życiu jest prawidłowe odżywianie mózgu i jak ważna jest aktywność fizyczna w ich wieku. 

      W kolejnych dniach uczniowie wykonywali prace plastyczno - techniczne. Najmłodsi wyklejali z bibuły i plasteliny schemat mózgu, starsi natomiast wykonali piękne plakaty.
      Z wykonanych prac i zgromadzonych przez uczniów materiałów powstała gazetka ścienna.

       

     • Warsztaty kulinarne

     • W dniu 15.03.2023 r. w słoneczny dzień, uczniowie klas młodszych z  grup edukacyjno -  terapeutycznych  wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do  Buszkowa.  Wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich wypiekali  i przyozdabiali mazurki wielkanocne. O tradycjach związanych ze świętami wielkonocnymi opowiedziała uczniom pani Beata Radtke z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie -  filia Buszkowo. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne. Zajęcia przeprowadzone były w miłej  i rodzinnej atmosferze. Wspólna zabawa i praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Osoby odpowiedzialne za organizację i opiekę podczas wyjazdu: S. Wajnert, A. Jastrzębska-Kowalczyk,                                  J. Mazurkiewicz, G. Talarek, P. Lorenc.

     • 8 Marca - Dzień Kobiet

     •  

      8 marca już od samego rana w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Kobiet. Obowiązkowym punktem obchodów było złożenie wszystkim dziewczynkom życzeń. Opiekunowie  Samorządu Szkolnego wręczyli słodkie upominki wszystkim Paniom, a następnie zaprosili uczennice na seans filmowy.

     • Zadziwiający kot Maurycy - wyjad do kina

     • 06 marca 2023 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Zadziwiający kot Maurycy”.  W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas starszych pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. A. Maliszewskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o  kocie Maurycym, który obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel.

      Po pełnym wrażeń seansie uczniowie zjedli posiłek wrócili do szkoły.

       

     • Wizyta w bibliotece

     • W dniu 01.03.2023r. uczniowie klas I-III SP oraz grup edukacyjno-terapeutycznych wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie.  Gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas Pani bibliotekarka w bardzo ciepły i serdeczny sposób. Opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie oraz przeczytała książkę o przygodach psa Fafika. Dzieci dowiedziały się także, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią, co znaczy wypożyczyć książkę oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie zobaczyli różne rodzaje książek. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi, ruchomymi ilustracjami. Dzieci miały również okazję ozdobić swoją zakładkę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

     • Twórczy prezent

     • W imieniu dzieci z Zespołu Szkół w Koronowie pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności za przekazanie materiałów plastycznych dla uczniów naszej szkoły. Szczególne podziękowania dla Beaty Juraszewskiej , Marty Egierskiej, Doroty Guły, Agnieszki Sady i Marzeny Kupińskiej. Ogromnie się cieszymy, że są tak wspaniali ludzie, szczerzy i życzliwi. Wyrażając swą wdzięczność za wsparcie i pomoc, życzymy zdrowia i wielu sukcesów w realizacji życiowych zamierzeń.

     • Szkolenie Trening Umiejętności Społecznych

     • Kadra naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu „Trening umiejętności społecznych”. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności terapeutycznych przygotowywania osób z diagnozą ze spektrum autyzmu do samodzielnego komunikowania się w sytuacjach zaspokajania potrzeb życiowych, w organizacji czasu wolnego oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy. Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:
      •   Treningi umiejętności społecznych – dla kogo?
      •   Specyfika trudności funkcjonowania społecznego osób z diagnozą ze spektrum autyzmu
      • Rola treningów umiejętności społecznych w rozwoju niezależności, w szczególności samodzielnego komunikowania się w sytuacjach zaspokajania potrzeb życiowych, w organizacji czasu wolnego oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy;
      •   Programy, scenariusze, organizacja treningów umiejętności społecznych;
      Szkolenie odbyło się w ciekawej formie warsztatów pracy w grupach, opracowywania historyjek treningowych oraz filmów modelowych.

     • Hałasomierz

     • Wszystkim, którzy wzięli udział w Taleciakowym zbiorze voucherów Lidla serdecznie dziękujemy.

      Zebraliśmy ponad 550 talentów, które teraz wymieniliśmy na nagrodę.

      Do szkoły dotarła już paczka z hałasomierzem.

     • Tłusty Czwartek 2023

     • Tłusty Czwartek - czas ucztowania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie świetlicy zorganizowali zabawę karnawałową. Każdy mógł poczęstować się pączkami oraz szybko spalić zgromadzone kalorie podczas zabawy tanecznej i konkursów z nagrodami.

     • Walentynki 2023

     • Dzień Świętego Walentego - czas okazywania sympatii, przyjaźni i miłości. W naszej szkole nie zapomniano o tym święcie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie świetlicy zorganizowali pocztę walentynkową. Każdy mógł wrzucić własnoręcznie wykonaną kartkę do skrzynki. Uczniowie obdarowali nie tylko kolegów ze szkoły, ale również wszystkich pracowników.