• PRZEDSTAWIENIE DLA GOŚCI
     • PRZEDSTAWIENIE DLA GOŚCI

     • W środę, 27 września, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczniów z Szkoły Podstawowej w Buszkowie. Młodzież z klas VII i VIII przyjechała specjalnie na przedstawienie o tematyce dotyczącej promocji zdrowia "Sąd nad alkoholem". 

      Nasi artyści zachwycili publiczność występem tatralnym jak również występami wokalnymi. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy naszych gości do ponownych odwiedzin przy oazji kolejnych występów.

    • WYCIECZKA DO KINA
     • WYCIECZKA DO KINA

     •  

       WYJAZD DO KINA – „ BIAŁY KIEŁ”

       

      W dniu 18.09.2018 uczniowie z klas: I-III SP, II-III G, GET SP1, GET SP2, GET GIM uczestniczyli wraz z opiekunami w wycieczce do kina Cinema City w Bydgoszczy na seans „Biały Kieł”. Anonimowana bajka na podstawie powieści Jacka Londona to historia prześladowanego przez ludzi wilka z domieszką psiej krwi . Bardzo ciekawe i interesujące losy bohatera uczniowie śledzili z zaciekawieniem, nie mieli żadnego problemu z odczytaniem emocji od cierpienia spowodowanego ludzką chciwością po miłość i radość będącą owocem przyjaźni między zwierzęciem a jego opiekunem. Ostatnią częścią wyjazdu była wizyta w    Mc Donald’s. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

      Opiekunowie :J . GrochowskA , M. Gaszak – PartykA , G. FilarskA, A. JastrzębskA – Kowalczyk

     • ŻYCZYMY WAM DRODZY UCZNIOWIE

      SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH

      WAKACJI 

     • SŁONECZNA OLIMPIADA SPORTOWA

     • W dniu 12.06 2018 reprezentacja szkoły brała udział w słonecznej olimpiadzie sportowej organizowanej przez ZS nr. 29 w Bydgoszczy. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i zespołowo w konkurencjach rzutnych, skocznościowych i zręcznościowych. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce na pięć startujących zespołów. Indywidualnie w rzucie piłką lekarską pierwsze miejsce zajął Radosław Szreder, drugi był Szymon Jaruszewski, w skoku w dal pierwsze miejsce zajął Radosław Szreder, drugi był Maciej Leśniak, w biegu z piłeczkami drugie miejsce zajęła Jagoda Spiker, trzeci był Szymon Jaruszewski. Pozostali uczestnicy zawodów: Mateusz Szczelaszczyk, Sara Siekierska.

     • PRAKTYCZNE ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE

     • W dniu 05.06 2018 w naszej szkole odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Koronowo, która odnalazła i wyprowadziła z budynku dwie osoby, które nie zdążyły ewakuować się. Po skończonej akcji uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się ze sprzętem wozu strażackiego jak również w praktyce kierowali strumień wody w różne punkty.

     • KONKURS KOMPUTEROWY

     • 24 maja 2018 r. odbyl się konkurs komputerowy w Zespole Szkół w Karnowie ,w ktorym brali udział uczniowie Szkoly Przysposabiajacej do Pracy w Koronowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać sie znajomoscia podstawowych technik komputerowych,.Uczniowie rozwiazali zadania i zajeli IV miejsce wsród siedmiu startujacych druzyn.Opiekunami byly pani Ewa Rutkowska i Agnieszka Wojtczak 

       

        

       

     • Mistrzostwa Wojewódzctwa w Lekkiej Atletyce

     • W dniu 24.05.18 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach zdobyliśmy 6 medali: 1 złoty, 4 srebrnych i 1 brązowy. Szkołę reprezentowali: Sandra Błażejewska, Słabik Daniel, Leśniak Janusz, Leśniak Maciej Szczelaszczyk Mateusz, Grabiec Remigiusz i Kardach Bartosz. 

      W kategorii dziewcząt młodszych Sandra Błażejewska zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą. W kategorii chłopców młodszych dwa medale zdobył Leśniak Janusz: srebrny medal w biegu na 1500 m. i brązowy w pchnięciu kulą. Słabik Daniel w kategorii mężczyzn wywalczył trzy medale. Złoty w biegu na 200 m. i dwa srebrne w biegu na 100 m. i skoku w dal. Leśniak Maciej Szczelaszczyk Mateusz, Remigiusz Grabiec i Kardach Bartosz w swoich konkurencjach uplasował się na dalszych miejscach. 

    • BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI
     • BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

     • 24 maja uczniowie naszej szkoły poraz kolejny uczestniczyli w BYDGOSKIM FESTIWALU NAUKI. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od ścieżki przyrodniczej w Ogrodzie Botanicznym przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Gościli ich członkowie Klubu Miłośników Kaktusów, Klubu Miłośników Kwiatów oraz odwiedzili ogrodową pasiekę. Po przyrodniczych wykładach i pokazach przyszedł czas na poważny temat bezpieczeństwa. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji zaprezentowali uczniom pokaz wyszkolonych psów, oraz pokaz technika policyjnego. Dzieci mogły w profesjonalny sposób wykonać odcisk swoich linii papilarnych.

      Po naukowych atrakcjach był też czas na zabawę na muzycznym placu zabaw i lody ;-)

      Wszyscy złapaliśmy bakcyla nauki i czekamy na następny festiwal za rok.

     • KONKURS PROFILAKTYCZNY

     •  21 maja odbyly się dwa konkursy profilaktyczny oraz sportowy w specjalnym osrodku szkolno wychowawczym w. Bydgoszczy. Uczniowie przygotowali etiudę antynikotynowa orsz rozwiazywali test profilaktyczny.  Brali udzial takze w potyczkach sportowych.Uczniowie bardzo dobrze poradzily sobie z zadaniami i zdobyly cenne nagrody. Opiekun: Ewa Rutkowka.

       

        

       

     • Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

     • Termin przeprowadzenia części pisemnej
      egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
      w zawodzie w sesji czerwiec - lipiec 2018
      19.06.2018 r. godz. 10:00

      Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dn. 09.05.2018 r. każdy zdający w części pisemnej powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zaznaczania rozwiązań oraz może mieć kalkulator prosty (kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb).

     • KONKURS O ZAWODACH

     • KONKURS O ZAWODACH

       

      15 maja 2018 troje uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Koronowie brała udział w miedzyszkolnym konkursie "Świat Zawodów" organizowanym przez SSOW nr 3 w Bydgoszczy. Uczniowie wykazali się znajomością tematu zajmując IV miejsce. Za wiedzę i zaangażowanie zostali nagodzeni pięknymi upominkami. Opiekunowie: Celina Rudnicka, Tamara Strąk.

    • MUZYCZNY MAJ
     • MUZYCZNY MAJ

     • 15 maja uczennice naszej szkoły miały okazję wziąć udział w I Przeglądzie Twórczości scenicznej "MUZYCZNY MAJ", organizowanym przez Ośrodek Szkolono-Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy.Swoje zdolności wokalne zaprezentowały solistki : Natalia Malach, Sandra Siekierska i Patrycja Jung, W ramach przeglądu występowały również zespoły taneczne. Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie : Natalia Malach, Sandra Błażejewska, Sara Siekierska oraz Patrycja Jung.

      Wszystkie występy zostały wyróżnione przez profesjonalne jury. Młode artyski oprócz miłych słów na temat swojego talentu otrzymały dyplomy i upominki. Po skończonej części konkursowej wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli zumbę.

      Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia za rok!

    • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI ORAZ DNIA UNII EUROPEJSKIEJ
     • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI ORAZ DNIA UNII EUROPEJSKIEJ

     • 8 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz dnia UNII EUROPEJSKIEJ. Jak co roku uczniowie odśpiewali wspólnie hymn oraz obejrzeli prezentacje i  filmy dotyczące tematyki narodowej. Święta takie są wspaniałą okazją do wzmacniania postaw patriotycznych w naszych uczniach.

      Podczas tego spotkania przypomnieliśmy sobie również najważniejsze fakty dotyczące Unii Europejskiej i członkostwa naszego kraju w tej wspólnocie narodów.

      Prezentacje przygotowały Panie: Agnieszka Wajnert oraz Magdalena Piasek

     • KONKURS TALENTÓW W BYDGOSZCZY

     • KONKURS TALENTÓW W BYDGOSZCZY

       

      W kwietniu 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w KONKURSIE TALENTÓW zorganizowanym przez Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 5 w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych  pod  hasłem  NA  ROK RZEKI WISŁY. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży geografią  ojczyzny oraz aktywizowanie do udziału w atrakcyjnych formach twórczości własnej.

    • WYJAZD DO KINA
     • WYJAZD DO KINA

     •  

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 26.04.2018 uczniowie z klas: I-III SP, I-II G, GET SP uczestniczyli wraz z opiekunami:                            J .Grochowska i  A. Jastrzębską – Kowalczyk, Michalina Gaszak – Partyka i Grażyną Filarską w wycieczce do kina Cinema City w Bydgoszczy na seans: "Piotruś Królik”.

      Królik Piotruś  przejął funkcję głowy rodziny i razem z trójką nieporadnych sióstr oraz niezdarnym kuzynem, zającem Beniaminem, przypuszcza regularne ataki na działkę podstarzałego ogrodnika - Pana McGregora . Trwa to do czasu, aż w trakcie jednej z akcji odpowiedzialny za ponury koniec niejednego futrzaka mężczyzna na oczach Piotrusia pada trupem. Na jego miejsce przyjeżdża jeszcze mniej tolerancyjny krewniak - opętany wizją własnego sklepu z zabawkami Tomasz . Młody pracoholik postanawia ostatecznie pozbyć się wszystkich szkodników w okolicy, równocześnie zakochując się w sąsiadce - niespełnionej artystce Bei,  która pała miłością do natury.

       

      Wyjazd do kina wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym seansie.

       

     • Warsztaty dla nauczycieli Zespołu Szkół w Koronowie "Technologie mobilne w szkole"

     • Nauczyciele Zespołu Szkół w Koronowie to specjaliści z pasją, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która z zaangażowaniem pełni swą misję oraz podąża z duchem czasu. Od kilku lat systematycznie współpracuje z p. Robertem Preus, pracownikiem CEN w Bydgoszczy, który szkoli nauczycieli w zakresie umiejętności informatycznych, medialnych oraz cyfrowych. 18 kwietnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla nauczycieli pn. „Technologie mobilne w szkole”, w wyniku których, dzięki uprzejmości p. Roberta powstał film z cyklu Manneqiun Challenge. Możliwości technik mobilnych zaprezentowane przez prowadzącego szkolenie zaskoczyły wszystkich uczestników spotkania, zdobyta wiedza oraz umiejętności wzbogacą z pewnością warsztat pracy nauczycieli.