• Wiosenne soki

     • Wiosną warto zdrowo się odżywiać. Świeżo wyciskane soki to idealny dodatek do śniadania. Smacznego.

     • Laboratorium Przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zespół Szkół w Koronowie odkrywa m.in. talenty aktorskie i reżyserskie.

     • Dzień Piekarza

     • 17.03.2023 r. w Zespole Szkół w Koronowie świętowaliśmy dzień piekarza. Uczniowie grup edukacyjno-terapeutycznych oraz przysposobienia do pracy wzięli udział w lekcji poświęconej wypiekom. Na początku uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces wypieku chleba od ziarenka do bochenka, a następnie przystąpili do zajęć praktycznych. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali udział w wyrabianiu ciasta i powstaniu pysznych bułek.

     • Światowy Tydzień Mózgu!

     • Corocznie w trzecim tygodniu marca na całym świecie obchodzony jest Tydzień Świadomości Mózgu.
      W tych dniach odbyły się zajęcia i pogadanki dla uczniów mające na celu bliżej przyjrzeć się roli jaką pełni mózg.
      Dzięki temu podopieczni poszerzyli swoją wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu, poznali różnorodne techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadomili sobie, jak ważne w ich życiu jest prawidłowe odżywianie mózgu i jak ważna jest aktywność fizyczna w ich wieku. 

      W kolejnych dniach uczniowie wykonywali prace plastyczno - techniczne. Najmłodsi wyklejali z bibuły i plasteliny schemat mózgu, starsi natomiast wykonali piękne plakaty.
      Z wykonanych prac i zgromadzonych przez uczniów materiałów powstała gazetka ścienna.

       

     • Warsztaty kulinarne

     • W dniu 15.03.2023 r. w słoneczny dzień, uczniowie klas młodszych z  grup edukacyjno -  terapeutycznych  wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do  Buszkowa.  Wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich wypiekali  i przyozdabiali mazurki wielkanocne. O tradycjach związanych ze świętami wielkonocnymi opowiedziała uczniom pani Beata Radtke z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie -  filia Buszkowo. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne. Zajęcia przeprowadzone były w miłej  i rodzinnej atmosferze. Wspólna zabawa i praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Osoby odpowiedzialne za organizację i opiekę podczas wyjazdu: S. Wajnert, A. Jastrzębska-Kowalczyk,                                  J. Mazurkiewicz, G. Talarek, P. Lorenc.

     • 8 Marca - Dzień Kobiet

     •  

      8 marca już od samego rana w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Kobiet. Obowiązkowym punktem obchodów było złożenie wszystkim dziewczynkom życzeń. Opiekunowie  Samorządu Szkolnego wręczyli słodkie upominki wszystkim Paniom, a następnie zaprosili uczennice na seans filmowy.

     • Zadziwiający kot Maurycy - wyjad do kina

     • 06 marca 2023 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Zadziwiający kot Maurycy”.  W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas starszych pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. A. Maliszewskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o  kocie Maurycym, który obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel.

      Po pełnym wrażeń seansie uczniowie zjedli posiłek wrócili do szkoły.

       

     • Wizyta w bibliotece

     • W dniu 01.03.2023r. uczniowie klas I-III SP oraz grup edukacyjno-terapeutycznych wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie.  Gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas Pani bibliotekarka w bardzo ciepły i serdeczny sposób. Opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie oraz przeczytała książkę o przygodach psa Fafika. Dzieci dowiedziały się także, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią, co znaczy wypożyczyć książkę oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie zobaczyli różne rodzaje książek. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi, ruchomymi ilustracjami. Dzieci miały również okazję ozdobić swoją zakładkę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

     • Twórczy prezent

     • W imieniu dzieci z Zespołu Szkół w Koronowie pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności za przekazanie materiałów plastycznych dla uczniów naszej szkoły. Szczególne podziękowania dla Beaty Juraszewskiej , Marty Egierskiej, Doroty Guły, Agnieszki Sady i Marzeny Kupińskiej. Ogromnie się cieszymy, że są tak wspaniali ludzie, szczerzy i życzliwi. Wyrażając swą wdzięczność za wsparcie i pomoc, życzymy zdrowia i wielu sukcesów w realizacji życiowych zamierzeń.