• Zimowe Figlowisko

     • 18 stycznia 2023, najmłodsi uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych, wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do magicznej i bajkowej sali zabaw „Figlowisko” w Bydgoszczy. Zabawa zaczęła się od serdecznego powitania przez opiekunkę grupy oraz zapoznania z regulaminem korzystania z sali. Bajkowa sceneria dżungli wraz z jej mieszkańcami zachęciła wszystkich do zabawy. Wielopoziomowa konstrukcja z czterema zjeżdżalniami, dużym basenem z piłkami, wałkami oraz mnóstwem przejść i labiryntów zapewniły naszym uczniom doskonałą zabawę kształtując jednocześnie równowagę, siłę, wytrzymałość i wiele cech sprawnościowych. Ogromną atrakcją okazał się zakręcony tor pontonowy. Całości dopełniły armatki pneumatyczne na ostatniej kondygnacji konstrukcji. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

     • Warsztaty dziewiarskie

     • Podczas zajęć z rękodzielnictwa - nauka na obręczach dziewiarskich uczniowie III klasy szkoły przysposabiającej do pracy poznali technikę wykonywania robótek z włóczki na przyrządach - obręcze dziewiarskie.Nauczyli się prostych ściegów i samodzielnie wykonują robótki np.:szale, kominy, czapki, opaski.

      Powyższe zajęcia rozwijają i rozbudzają wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności twórcze uczniów. Sprawiają satysfakcję z wykonanego zadania i dają wiarę we własne siły i zdolności.