• Finał akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022”

     • W dniu dzisiejszym nasi uczniowie otrzymali upominek od przedstawicieli Gminy Koronowo za udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

      Uczniowie od razu rozegrali grę planszową "Akcja Segregacja".

     • Spotkanie z alpakami

     • 21.09.2022 roku uczniowie z klas młodszych pod opieką nauczycieli: Sandry Wajnert, Grażyny Filarskiej, Michaliny Gaszak – Partyka, Grażyny Talarek , Joanny Szczęsnej  i Piotra Mitery wybrali się do Okola, aby uczestniczyć w zajęciach z alpakami. Chrupek i Kaktus to dwie urocze alpaki podobne do lamy, miłe w dotyku, przyjazne i wzbudzające sympatię czekały na nas, gdy uczniowie dotarli na miejsce  w piękny słoneczny wrześniowy  dzień. Pani prowadząca zajęcia zapoznała dzieci  z zasadami bezpiecznego kontaktu z alpakami, zostali wprowadzeni   w świat tych tajemniczych zwierząt, karmili je, uczyli się  szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Odbyły się też warsztaty sensoryczne z wełną z alpak, indywidualnie  tworzyli prace plastyczne. Pani zaprosiła wszystkich do zajęć ruchowych, a następnie  odbyło się  pieczenie pianek przy ognisku. Zajęcia dostarczyły uczestnikom pozytywny ładunek emocjonalny i satysfakcję z obcowania z alpakami i osłami.

     • Wycieczka do kina

     • 20 września 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy na film pt. “Lena
      i Śnieżek”. 
      W wyjeździe wzięło udział 9 uczniów pod opieką p. Joanny Grochowskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o parze niezdarnych złodziejaszków, która kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je
      do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może zostać jej odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka wpadają złodzieje i ich zleceniodawca.

      Film o przygodach Leny i małego lwa bardzo przypadł do gustu uczestników wycieczki. Pełni wrażeń po seansie uczniowie wrócili do szkoły.

     • 29 Akcja Sprzątanie Świata

     •  

      W dniu 16.09.2022r. w naszej szkole w ramach 29 Akcji Sprzątanie Świata Samorząd Uczniowski podjął działania mające na celu  rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

      Uczniowie  wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wzdłuż rzeki Brdy. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Sandrą Wajnert, Anną Jastrzębską - Kowalczyk i Judytą Mazurkiewicz  dziękują za zaangażowanie.

       

       

     • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniu 16.09.2022r. w naszej szkole w ramach „ Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych „ odbyła się pogadanka wraz z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
      Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
      Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku: omdlenia, ataku epilepsji i krwotoku z nosa.
      Uczniowie ćwiczyli pod opieką  pani Anny Jastrzębskiej - Kowalczyk : ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy oraz postępowanie przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa).
      Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w
      warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

       

     • Pierwszy dzień szkoły

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

      Przed nami trudny czas remontu, ale jesteśmy pełni energii do działania.
      Powitaliśmy nowych uczniów, którzy od początku stali się członkami naszej szkolnej rodziny.