• SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

     • 29 września 2021 roku w Zespole Szkół w Koronowie gościła orzekająca na co dzień w łódzkim sądzie, ale znana też z popularnego programu telewizyjnego, sędzia Anna Maria Wesołowska. Głównym celem spotkania sędzi z dziećmi i młodzieżą była szeroko pojęta edukacja prawnicza, która zdaniem naszego gościa, jest najlepszą profilaktyką wszelkich niewłaściwych zachowań. Sędzia Wesołowska przytoczyła wiele ciekawych spraw, którym przewodniczyła podczas prawdziwych procesów sądowych – wszystko ku przestrodze młodym ludziom, którzy często w konflikt z prawem wkraczają z braku wiedzy, co do konsekwencji swoich poczynań.

      Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Dzieci zadawały pytania i z wielką uwagą słuchały opowieści sędzi Wesołowskiej. Śmiało można powiedzieć, że była to znakomita lekcja prawa. Nie zabrakło też sympatycznej rozmowy, wrażeń dostarczyły również wspólne zdjęcia i autografy.

      Mamy nadzieję, że spotkanie z kimś, kto ma wieloletnią praktykę w sprawach przestępstw nieletnich i jest dla młodzieży autorytetem skłonią niejedną osobę do przemyślenia swojego zachowania i do jego zmiany na lepsze lub otworzy oczy na problemy kogoś w najbliższym otoczeniu.

      Myślę, że długo będziemy pamiętać tę wizytę.                                                                      
      Oprac. Michalina Gaszak-Partyka

     • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

     • W środę 22 września uczniowie   Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3  w Koronowie wybrali się do pobliskiej Biblioteki Miejskiej. W trakcie wizyty oglądali mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać.  Wizytę uświetniło czytanie bajek, wykonywanie prac plastycznych oraz wspólne gry i zabawy. 

      Opiekunowie: G.Talarek, J.Mazurkiewicz, S.Wajnert

       

     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     • 15 września 2021r. uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych pod opieką  pani Sandry Wajnert, Sandy Mikickiej oraz pani Grażyny Talarek wybrali  się na zajęcia praktyczne w terenie  w  celu utrwalenia najważniejszych  zasad, do których należy się stosować by być bezpiecznym na drodze.

      Podczas zajęć przypomniano uczniom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę (m. in.  tylko na wyznaczonych przejściach dla pieszych oraz o bezwzględnym stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle). Zaznaczono również, że mimo pierwszeństwa pieszego na „pasach”, zawsze należy się rozejrzeć oraz zachować ostrożność.

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli  bardzo ostrożni                i prawidłowo stosowali się do zasad dotyczących bezpiecznego zachowania się na drodze.

       

      Opiekunowie: S. Wajnert

                              G. Talarek

     • Dzień Pieczonego Ziemniaka

     • W poniedziałek, tj. 20 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Różanna spotkanie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego Pan Janusz Flies, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. użytkowania lasu i edukacji, opowiedział dzieciom o zmianach w przyrodzie następujących wraz z nadejściem jesieni.

      Po powrocie ze spaceru na wszystkich czekały kiełbaski z ogniska przygotowane przez gospodarzy oraz ciepła herbata i ciasta domowej roboty, o które zadbały panie nauczycielki.

      Korzystając z pięknego terenu Nadleśnictwa spędziliśmy wszyscy wspaniały czas na  łonie natury.

      Uczniowie mogli korzystać z boiska do siatkówki, oraz przyjrzeć się z bliska wyposażeniu specjalnego wozu straży leśnej.

      Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

     • REMONT W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE

     • Budowa rozpoczęta!

      Dzięki ścisłej współpracy dyrekcji szkoły ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy, przychylności Pana Starosty Wojciecha Porzycha, Zarządu oraz Rady Powiatu Bydgoskiego w dniu 10.08.2021 r.  została podpisana przez Powiat Bydgoski, (który jest organem prowadzącym Zespołu Szkół w Koronowie przy ul. Sobieskiego 16) umowa na „Rozbudowę budynku szkoły o salę gimnastyczną wraz z przebudową części pomieszczeń dydaktycznych Zespołu Szkół w Koronowie”, w myśl której od sierpnia 2021 r. do listopada 2022 r. będą prowadzone prace budowlane.

      Na początku zostały wyburzone budynki gospodarcze na terenie boiska. W ich miejsce powstanie sala gimnastyczna z łącznikiem do budynku szkolnego i winda. W planach są również nowe salki terapeutyczne. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obserwujemy postępy prac. Wszyscy czekamy na nową przestrzeń, która umożliwi nam realizowanie zadań naszej szkoły w sposób jeszcze bardziej atrakcyjny i wygodny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

       

     • Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata "Myślę, więc nie śmiecę"

     • Nasza szkoła przystąpiła do 28 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata „Myślę, więc nie śmiecę”.

      13 września  nasi wychowankowie czynnie  uczestniczyli  w pogadankach             i projekcjach filmów o tematyce ekologicznej. Przygotowywali plakaty oraz gazetki ścienne nt. zasad segregowania odpadów i dbania o nasze środowisko. Następnego dnia, tj. 14.09.2021 roku uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie uczestniczyli w zbieraniu i segregowaniu śmieci poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w parku „Grabina” oraz w okolicach szkoły.

      Udział w akcji pozwolił uczniom podnieść ich świadomość ekologiczną, potrzebę dbania o środowisko naturalne. W akcji wzięło 59 uczniów wraz z opiekunami.

      W ramach podziękowania za udział w sprzątaniu terenu gminy Koronowo, nasi uczniowie otrzymali drobne upominki od Burmistrza Koronowa, Patryka Mikołajewskiego.