• Uwaga! Kształcenie w formie zdalnej 30.11.2020- 03.01.2021

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Opiekunowie UczniówZespołu Szkół w Koronowie,

      w okresie ograniczenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych oraz opiekuńczych, w szczególności z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, z troski o bezpieczeństwo, zdrowie i życie uczniów oraz pracowników na podstawie Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół w Koronowie od dnia 30.11.2020 do dnia 03.01.2021 r. prowadzone będzie kształcenie zdalne dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Koronowie.

       

      Wychowawcy klas będą informowali o sposobie organizacji zajęć.

       W razie pytań tel. kontaktowy: 52 3822929  lub  508480281

       

      Życzymy  wszystkim  zdrowia i  szybkiego  powrotu do szkoły,

      dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie.

     • Narodowe czytanie 2020

     • W dniu 23 października 2020 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste wydarzenie. W ramach realizowanej w szkole innowacji „Wszystko jest poezją” nauczyciele przygotowali kolejną już odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku czytaną lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego.

      W czasie spotkania uczniom przedstawiono założenia i historię akcji Narodowych Czytań. Zapoznano z życiorysem Juliusza Słowackiego. Odczytano list Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zachęcający do wzięcia udziału w czytaniu Balladyny. Czytane przez nauczycieli fragmenty dramatu przeplatane były muzyką.

      Uczniowie mieli również okazję obejrzeć skróconą wersję Balladyny w formie teatrzyku cieni. Ta forma przekazu bardzo spodobała się naszym uczniom. Dała okazję do refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem. Wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczyło nam dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.

      W czasie spotkania przekazano także uczniom wiele ciekawostek związanych z poetą i dramatopisarzem Juliuszem Słowackim. Nie wszyscy wiedzieli, że prochy Juliusza Słowackiego sprowadzono z Paryża do Polski, aby mógł na zawsze już spocząć w swojej ojczyźnie. A mieszkańcy całej Polski, w tym mieszkańcy Bydgoszczy mieli okazję pożegnać poetę. W czerwcu 1927 roku oddawali hołd wieszczowi, kiedy to, jego prochy płynęły Wisłą. W Brdyujściu, w okolicach Fordonu żegnano poetę rzucając kwiaty na statek, którym płynął.

      28 czerwca 1927 roku o godzinie 9.30 w kościele Farnym odbyło się uroczyste nabożeństwo żałobne w intencji Słowackiego, a dzień później o godzinie 12 na dźwięk strzału armatniego na minutę wstrzymano w Bydgoszczy ruch kołowy i pieszy na znak żałoby. Tego samego dnia odbyła się uroczysta akademia w Teatrze Miejskim, podczas której recytowano wiersze poety.

      Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie mają okazję poznawać znaczące i ważne utwory literatury polskiej. Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

      Organizatorzy spotkania: D. Daczkowska i T. Strąk.

       

     • Informacja o kształceniu zdalnym od 09.11.20 do 27.11.20

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Opiekunowie UczniówZespołu Szkół w Koronowie,

      w okresie ograniczenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych oraz opiekuńczych, w szczególności z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, z troski o bezpieczeństwo, zdrowie i życie uczniów oraz pracowników na podstawie Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół w Koronowie od dnia 09.11.2020 do dnia 27.11.2020 r. prowadzone będzie kształcenie zdalne dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Koronowie.

       

      Wychowawcy klas będą informowali o sposobie organizacji zajęć.

       W razie pytań tel. kontaktowy: 52 3822929  lub  508480281

       

      Życzymy  wszystkim  zdrowia i  szybkiego  powrotu do szkoły,

      dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie.

       

     • „Szkoła do hymnu” 2020

     • Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

      Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. 

      Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy do publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu

     • Zespół Szkół w Koronowie z SERCA dziękuje!

     •  

      Jeszcze miesiąc nie minął, odkąd przez budynkiem Zespołu Szkół w Koronowie przy ulicy Sobieskiego 16 stanęło wielkie czerwone SERCE, a już jest pełne nakrętek – dzięki Państwu, wszystkim, którzy zasilili tę wspaniałą akcję!!!

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie oraz cała społeczność szkolna bardzo gorąco dziękuje wszystkim oraz każdemu z osobna za nawet najmniejszą wrzuconą do serca nakrętkę!!!  Każdy, kto ma ochotę zobaczyć to wielkie czerwone serducho i przyłączyć się do akcji zbierania nakrętek dla Izy – niech czuje się zaproszony na ulicę Sobieskiego 16 w Koronowie. SERCE czeka na następne nakrętki.

     • ,,Dni Ochrony Przyrody"

     • W dniach 20-30 października 2020r. obchodziliśmy w Zespole Szkół w Koronowie ,,Dni Ochrony Przyrody". W tych dniach uczniowie klas I-III oraz grupy edukacyjno-terapeutyczne przygotowywali prace na konkurs pt. ,,Jesienne drzewo”. Jak co roku włączyli się w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie klas najmłodszych wraz z wychowawcami przygotowali również przepiękne kąciki przyrody.

                 

      Wyniki konkursu plastycznego pt. „Jesienne drzewo”:

      I miejsce- W. Bugajska GET 3 SP

      II miejsce- W. Karwasz GET 1 SP

      III miejsce- L. Worek GET 2 SP, S. Megger kl. III

                                                                                                                         

                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                          G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert