• WIZYTA W SCHRONISKU

Finał akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

W październiku, listopadzie i grudniu na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bydgoszczy. Celem akcji było przede wszystkim zebranie karmy. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego. W dniu 27 lutego odbył się finał akcji i  grupa uczniów wraz z p. G. Talarek wybrała się z wizytą do Schroniska. Zebraną karmę uczniowie przekazali dyrektorowi. Podczas wizyty w placówce uczniowie wraz z opiekunem dowiedzieli się ile zwierząt przebywa aktualnie w schronisku, poznali procedurę adopcji oraz zobaczyli pomieszczenia przeznaczone dla bezdomnych czworonogów. Mieli również możliwość pogłaskać i pobawić się z kotami. Wszyscy uczestnicy wycieczki postanowili, że za  jakiś czas ponownie  odwiedzą schronisko i pomogą potrzebującym zwierzętom.

Organizatorzy akcji : Grażyna Talarek, Judyta Mazurkiewicz

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

• FIGLOWISKO

• 21.02.2020 roku odbył się wyjazd do Centrum Zabaw Figlowisko w Bydgoszczy. W wycieczce wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły.  Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja grupy.

Na miejscu niezwykłą frajda okazała się trzypoziomowa konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, basenów z piłkami. Dzieci bardzo chętnie spędzały czas na palmowej karuzeli, ścianie wspinaczkowej i interaktywnej podłodze.

W czasie dwugodzinnego pobytu, spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy z nas spalił mnóstwo kalorii. Czas zabaw szybko dobiegł końca i musieliśmy pożegnać się z tym bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wyjazd odbył się pod opieką nauczycieli: Tamary Strąk, Judyty Mazurkiewicz, Anny Jastrzębskiej – Kowalczyk, Grażyny Talarek, Grażyny Filarskiej i  Marzeny Chruściel.

• KINO W SYNAGODZE

• 18 lutego uczniowie naszej szkoły byli gośćmi Centrum Kultury Synagoga. Dzieci oglądały film " Polowanie na misia4- strach się bać". Film przedstawiał historię mrożącą krew w żyłach. Podczas spotkania przy ognisku jeleń Elliot opowiada o wilkołaku, co przestrasza niedźwiedzia Bogusia tak bardzo, iż ten rezygnuje ze wspólnej wyprawy. Jego przyjaciele postanawiają pomóc mu pozbyć się lęków.

Wszystkim podobał się ten pouczający film. Dziękujemy CK Synagoga!

• ZABAWA WALENTYNKOWA

• 12 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wszystkich klas bawili się wspólnie przy muzyce.  Te dzieci, które zgodnie z tradycją karnawałową przebrały się tego dnia, zostały wyróżnione drobnym upominkiem przez organizatorów. Podczas zabawy zostały również rozdane walentynki, zebrane wcześniej od chętnych.

Dyskoteka trwała kilka godzin i zaangażowała wszystkich do wspólnych tańców i zabawy. Będziemy ją pamiętać długo i wspominać z uśmiechem. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu.

Zapraszamy do fotogalerii:

• 100 LAT KORONOWA I BYDGOSZCZY

• 24 stycznia odbyła się w naszej szkole prezentacja związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Bydgoszcz i Koronowo. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się o historii powrotu Bydgoszczy i Koronowa do Macierzy. Uczniowie usłyszeli fragmenty powieści „Rzeka zbrodni” koronowskiego pisarza Jarosława Jakubowskiego. Pisarz                       w barwny sposób przedstawił atmosferę, jaka panowała na bydgoskim Starym Rynku (wówczas Placu Fryderykowskim), kiedy to bydgoszczanie z drżeniem serc wyczekiwali polskich żołnierzy z orzełkiem na mundurach. Opisał, jak miasto przystrojone było w biało czerwone flagi i proporce, a budynki  udekorowane  były zielonymi girlandami. Natomiast nastrój wydarzeń z 26 stycznia 1920 roku, kiedy to Koronowo odzyskało niepodległość oddał czytany przez nauczycieli fragment z ówczesnej prasy, z Dziennika Bydgoskiego z 1920 roku.  Uczniowie obejrzeli archiwalne pocztówki  Bydgoszczy  i Koronowa sprzed 100 lat, poznali sylwetki znanych bydgoszczan, dowiedzieli się jaka była moda w latach 20-tych ubiegłego wieku – fryzury, nakrycia głowy, biżuteria, stroje. Zaprezentowano flagę z orłem wielkopolskim oraz stroje harcerzy.

Na zakończenie spotkania wszyscy w skupieniu wysłuchali pieśni patriotycznej „Rota”,  wszystkim uczniom rozdano biało-czerwone chorągiewki.

Spotkanie miało charakter podniosły i patriotyczny. Organizatorzy spotkania - panie:                         D. Daczkowska i T. Strąk.

Zapraszamy do fotogalerii:

• KINO W BYDGOSZCZY

• 17 stycznia uczniowie naszej szkoły przeżyli niesamowitą przygodę wraz z bohaterami filmu " JUMANJI- NASTĘPNY POZIOM".Główny bohater, przygnębiony młodzieniec powraca na święta do rodzinnego miasteczka, w ramach kuracji antydepresyjnej postanawia raz jeszcze przy pomocy magicznej konsoli przenieść się do egzotycznego świata przygód. W ślad za zagubionym w akcji Spencerem wyruszają wkrótce jego zatroskani kompani oraz para skłóconych staruszków. Wędrując przez pustynię, puszczę i zaśnieżone łańcuchy górskie towarzysze przypomną sobie, że zarówno w grze wideo, jak i w życiu łatwiej jest mierzyć się z wyzwaniami w trybie multiplayer.

Wspaniale było oderwać się od szarej rzeczywistości wraz z bohaterami filmu. Do zobaczenia na następnym seansie.