• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• 24 stycznia odbyło się roztrzygnięcie I Gminnego konkursku plastycznego " Pójdźmy wszyscy do stajenki" organizowanego przez Stowarzyszenie Koronowo Budzi Się. Konkurs dotyczył tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu było również wzmacnianie tożsamości ze swoją "małą ojczyzną", w tle każdej pracy musiał się znaleźć krajobraz Koronowa lub okolic. Nasi uczniowie - Sebastian Megger oraz Szymon Juraszewski zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Marcin Kabatt zdobył natomiast wyróżnienie. Opiekunowie ww uczniów- M.Gaszak-Partyka oraz A.Wojtczak również dostali wyróżnienia i podziękowania za tak znakomite przygotowania uczniów. Po tych sukcesach czekamy na ,zapowiedziany już przez organizatorów, konkurs o tematyce wielkanocnej.

• BEZPIECZNE FERIE

• 20 stycznia odbyła się w naszej szkole pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Nauczyciele przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, które mogą ich spotkać nie tylko podczas przerwy zimowej. Dzieci obejrzały prezentacje. Mam nadzieje, że dobre rady zostaną zapamiętane na długo.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

• DZIEŃ SAŁATKOWY

• 15 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Sałatkowy. Podczas tego dnia dzieci miały okazję wysłuchać prezentacji dotyczącej zdrowego żywienia. Prowadzące, Ewa Rutkowska i Justyna Skórzewska-Piostrowicz, przypomniały dzieciom dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Każda klasa przygotowała inną sałatkę, następnie wspólnie je próbowaliśmy. Wszystkim bardzo smakowały witaminy w takiej ciekawej formie.

• KINO W SYNAGODZE

• 10 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali sie do kina w CK Synagoga na film animowany "Klaus". Głównym bohaterem animacji jest Jesper. Młody chłopak z woli swojego ojca wstępuje do szkoły listonoszy, ale otrzymuje tam najgorsze możliwe stopnie. Wszystko dlatego, że pragnie jak najszybciej wrócić do życia w luksusie. Ojciec Jespera wobec ciągłych niesubordynacji syna wysłać go na odległą, niezwykle trudną placówkę do mroźnego Smeerensburga. Jego zadaniem jest uczestniczyć w wysyłce co najmniej 6 tys. listów w ciągu roku. W przeciwnym razie zostanie wydziedziczony. Zadanie okazuje się prawie niemożliwe, bo mieszkańcy Smeerensburga żyją ze sobą w olbrzymim konflikcie trwającym od pokoleń.

Dziękujemy za możliwość obejrzenia tej wzruszającej historii.

• SEGREGUJEMY ŚMIECI!

• 8 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne na temat segregowania śmieci. Zajęcia miały na celu ułatwić dzieciom prawidłową segregację odpadów oraz zrozumieć dlaczego segregacja śmieci jest ważna. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne a także filmiki instruktażowe. Podczas zajęć praktycznych dzieci ćwiczyły prawidłową segregację surowców oraz wykonały plakaty, które będą przypominać im najważniejsze kwestie dotyczące twgo zagadnienia.