• "JEST W MOIM KRAJU ZWYCZAJ..."

     • W dniu 18 grudnia odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie literackie w ramach realizowanej innowacji „Wszystko jest poezją”. Wydarzenie poświęcone było poezji bożonarodzeniowej oraz tradycjom i zwyczajom świątecznym. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi zwyczajami świąt Bożego Narodzenia.Dzieci i nauczyciele recytowali poezję bożonarodzeniową, śpiewali kolędy. Niezwykle wzruszający okazał się moment, kiedy prowadzący spotkanie wspomnieli o nieżyjących już nauczycielach, pracownikach i uczniach naszej szkoły. Aby uczcić ich pamięć wszyscy w skupieniu i zadumie wysłuchali „Kolędy dla nieobecnych” w wykonaniu Beaty Rybotyckiej.

      Świąteczne dekoracje i wystawa literatury poświęconej Bożemu Narodzeniu sprawiły, że spotkanie miało uroczysty i radosny charakter, przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.

      Organizatorzy spotkania: D. Daczkowska, T. Strąk

       

       

     • SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

     • Świątecznie i jasełkowo…

      „Przy wigilijnym stole
      Łamiąc opłatek święty,
      Pomnijcie,
      że dzień ten radosny
      W mi
      łości jest poczęty;

       

      Że, jako mówi wam wszystkim
      Dawne, odwieczne or
      ędzie,
      Z pierwsz
      ą na niebie gwiazdą
      Bóg w waszym domu zasiędzie”                 

                            Jan Kasprowicz „Przy wigilijnym stole”

      Tradycyjnie - jak co roku - 12 grudnia, w naszej szkole, odbyło się  Spotkanie Przyjaciół Szkoły. Licznie przybyli zaproszeni goście na czele z Panem Starostą Wojciechem Porzychem. Występy uczniów wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło kolęd, choinki oraz opłatka – tradycyjnych symboli zimowych świąt.   Jasełka połączone z poczęstunkiem gości oraz kiermaszem ozdób świątecznych były też doskonałą okazją do wspólnych rozmów przy stole. Dyrekcja Zespołu Szkół składając świąteczne oraz noworoczne życzenia wszystkim gościom podziękowała za owocną współpracę, serce oraz zrozumienie potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

      Fot. STUDIO FOTOGRAFICZNE „ROZALIA” KORONOWO

     • KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     • 14 grudnia w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie odbyło się wręczenie nagród za udział w  konkursie, na Kartkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Oliwia Bąk i Szymon Bąk- gratulujemy!

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

      NA KIERMASZ Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

      W DNIU 17 GRUDNIA 2019

      OD 10.00 DO 16.00

      DO STAREJ RZEŹNI W KORONOWIE.

     • SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

     • 12 grudnia w Zespole Szkół w Koronowie odbędzie się Spotkanie Przyjaciół Szkoły. Jak co roku goście będą mieli okazję wspólnie obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły. Tego dnia odbędzie się również kiermasz bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

     • MIKOŁAJKI W LICEUM

     • 6 grudni ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS., najmłodsi uczniowie naszej szkoły, gościli w Liceum Ogólnokształcącym im.Leona Wyczółkowskiego w Koronowie. Jak co roku licealiści przygotowali dla naszych dzieci zabawę mikołajkową. Było mnóstwo atrakcji, konkursów z nagrodami, wspólne śpiewy i tańce. Głównym punktem programu było spotkanie ze Św.Mikołajkiem, który miał dla każdego dziecka prezent. Nasi uczniowie bawili się wspaniale, a troskliwi starsi koledzy z liceum dbali o to aby każdy czuł się w ten dzień wyjątkowo. W ramach podziękowania za tak pięknie przygotowaną imprezę, uczniowie naszej szkoły zatańczyli przygotowany przez siebie taniec do piosenki "Nie bój się chcieć". Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

     • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

     • 27 listopada dzieci z naszej szkoły przygotowywali sałatki warzywne. Wszyscy chętnie kroili i mieszali składniki ale najchętniej zajadali swoje dzieła kulinarne.

     • 200 LAT SŁUŻBY WIĘZIENNEJ

     • 29 listopada klasa I-III wraz z wychowawcą brali udział w obchodach 200. rocznicy służby więziennej. Z tej okazji brali udział w pogadance oraz wystawie na temat historii więzień w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.