• ALPAKI W NASZEJ SZKOLE

• W piątek mieliśmy w naszej szkole nietypowych gości. Przyjechały do nas alpaki- Chrupek i Kaktus z AlpakaŁąki. To sympatyczne zwierzęta przygotowane do pracy z najmłodszymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tych uroczych zwierzętach, pogłaskać je i nakarmić. Spotkanie pod kierunkiem animaloterapeutów miało charakter nie tyko rozrywkowy ale również terapeutyczny. Do zobaczenia następnym razem!

• WOJEWÓDZKIE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE ZSS SPRAWNI RAZEM

• 26.09.2019 uczniowie naszej szkoły w składzie: Siekierska Sara, Szczelaszczyk Mateusz, Leśniak Maciej, Grabiec Remigiusz, Leśniak Janusz wzięli udział w Wojewódzkich Jesiennych Biegach Przełajowych ZSS „ SPRAWNI RAZEM ‘’ rozgrywanych w Sępólnie Krajeńskim. W kategorii dziewczynki młodsze II miejsce zajęła Sara Siekierska uczennica klasy VII SP natomiast w kategorii chłopcy młodsi III miejsce zajął Maciej Leśniak. Gratulacje dla naszych reprezentantów!

• KINO W SYNAGODZE

• 25 września 2019 r cała społeczność szkolna wybrała się do Centrum Kultury Synagoga w Koronowie na film pt. Wysoka dziewczyna. Szesnastoletnia Jodie od zawsze była najwyższa w szkole. I nigdy nie była z tego zadowolona. Ciągłe żarty i przytyki rówieśników na temat jej wzrostu tylko pogłębiają jej kompleksy. Zwłaszcza że nawet chłpocy, których zna, sa od niej niżsi. Do czasu, aż w szkole pojawia się uczeń z międzynarodowej wymiany- przystojny i wyższy od niej Szwed Stig. Nastolatka szybko zakochuje się w chłopaku, a nowa znajomośc wywraca jej życie do góry nogami.. Jednak Stig też wpadł w oko szkolnej piękności. Jodie, by zwrócić na siebie jego uwagę, będzie musiała pokonać kompleksy i uwierzyć w siebie. Film oczywiscie bardzo sie podobał uczniom. Organizatorzy już zaprosili nas na 23 października na kolejny seans filmowy. Dziekujemy.

• SPOTKANIE Z ALPAKAMI

• W piątek 27.09.2019 odbędzie się w naszej szkole spotkanie i zajęcia edukacyjne z alpakami, przeszkolonymi do pracy w alpakoterapii. Zajęcia takie mają na celu usprawnianie sfery intelektualnej i poznawczej uczestników. Obcowanie ze zwierzętami motywuje również do podejmowania aktywności ruchowej, kształtuje kompetencje społeczne oraz komunikacyjne. Alapkoterapia polecana jest przede wszystkim dla z różnego rodzaju deficytami.

Dla klasy I-III oraz grup edukacyjno-terapeutycznych zajęcia rozpoczną się o 10.00 a dla pozostałych klas o godzinie 11.00. Zapraszamy w ten dzień również rodziców, aby mogli wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyć w spotkaniu z tymi sympatycznymi zwierzętami.

• WYCIECZKA DO KINA

• 17 września 2019 r uczniowie naszej szkoły pojechali do Bydgoszczy do kina pod opieką pani G. Filarskiej, J. Grochowskiej, J. Mazurkiewicz, T. Strąk, A. Jastrzębskiej – Kowalczyk. Film, który zdecydowali się obejrzeć to "Król Lew".  Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król. Mały Simba uwielbia swojego ojca, króla Mufasę. Jednak nie wszyscy są szczęśliwi z pojawienia się młodego lwiątka. Dawny następca tronu, Skaza, ma swoje plany dotyczące przyszłości lwiej ziemi. W efekcie Simba opuszcza swoją rodzinę. Żyjąc na wygnaniu, musi dorosnąć i, z pomocą zaskakującej dwójki przyjaciół nauczyć się, jak odebrać to, co jest mu należne. Seans był bardzo wzruszający i pouczający. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i już planują kolejny wyjazd.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani dyrektor, Katarzyna Żubik, życzyła uczniom samych sukcesów i miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły przez następne dziesięć miesiecy. Przywitaliśmy dziesięciu nowych uczniów oraz część zmienionej kadry nauczycielskiej.

Wszyscy podziwiali szkołę po remoncie, który odbył się w wakacje.

Z dużym zapasem sił i radością wchodzimy w kolny rok nauki, przyjaźni i zabawy.