• W TEATRZE

•  25 kwietnia uczniowie naszej szkoły udali się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na przedstawienie pt. Pchła Szachrajka. Bohaterkę przedstawienia wymyślił wybitny polski poeta Jan Brzechwa. Niby malutka, prawie niewidoczna, ale – jak to z pchłami bywa – dokuczliwa, psotna, wszędobylska, piekielnie sprytna i na domiar złego niesłychanie pomysłowa. Barwna opowieść o jej zdumiewających psotach i gałgaństwach to gotowy scenariusz, w którym ważne miejsce zajmuje aktorska improwizacja. Poczucie humoru aktorów połączone z dowcipnymi strofami Brzechwy zagwarantowało znakomitą teatralną zabawę, uczniowie byli zauroczeni.

• W KINIE

• 11 kwietnia uczniowie naszej szkoły pojechali do kina w Bydgoszczy. Tym razem uczniowie mogli na miejscu zdecydować, na który film chcą się udać. Starsi chłopcy poszli na film fabularny Dambo, historię o małym słoniu, który urodził się z wyjątkowo dużymi uszami. Młodsi uczniowie wybrali film Robaczki z Zaginionej Doliny- komediowy film animowany o przygodach wesołych owadów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich wyborów i na gorąco dzielili się wrażeniami z obu filmów.

• Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

• 2 kwietnia  uczniowie grup edukacyjno-  terapeutycznych pod opieką pani J. Grochowskiej, G. Talarek i A. Jastrzębskiej - Kowalczyk  wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Koronowie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką, jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat bajek, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, na czym polega wypożyczanie. Spotkanie w bibliotece przybliżyło dzieciom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Żegnając się z panią Katarzyną Karwat  uczniowie wraz z opiekunami zapewnili, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce .

• DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy o Autyzmie. Aby zaakcentować naszą solidarność z wszystkimi, którzy dotknięci są tym zaburzeniem uczniowie i nauczyciele ubrali się w ten dzień na niebiesko. W naszej szkole z tej okazji odbyła się również prelekcja przypominająca wszystkim uczniom i nauczycielom czym jest to zaburzenie, z jakimi trudnościami borykają się osoby dotknięte autyzmem oraz jak skutecznie pomagać im w ich codziennych problemach. Organizatorem obchodów była M.Gaszak-Partyka.