• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

     • Powiat Bydgoski ponownie otrzymał wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

      „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.

      Wsparcie finansowe szkoły mogą wykorzystać na:

      • zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami,
      • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych,
      • realizację działań promujących czytelnictwo.

      Powiat Bydgoski otrzymał w roku 2024 dotację w wysokości 10 000,00 zł na realizację zadań w ramach Priorytetu 3 ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” dla: 

      • Branżowej Szkoły I Stopnia w Koronowie w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie – w kwocie 4 000,00 zł,
      • Branżowej Szkoły I Stopnia w Karolewie w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie – w kwocie 3 000,00 zł.
      • Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie - w kwocie 3 000,00 zł.

      Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 12 500,00 zł wraz z zapewnionym przez Powiat Bydgoski wkładem własnym w wysokości 2 500,00 zł.

      Zadanie realizowane będzie do 31 grudnia 2024 r. 

     • PIERWSZA POMOC - LEKCJA PRAKTYCZNA

     • Do wakacji już tylko jeden krok. Ten wspaniały czas wypoczynku spędzimy bezpiecznie dzięki poradom Pana Damiana Dębeckiego z Auxilium Ratownictwo Medyczne. 14 czerwca w naszej szkole odbyły się pokazy pierwszej pomocy z użyciem profesjonalnych fantomów, aplikacji mierzącej prawidłowość wykonywania resuscytacji oraz defibrylatorów AED. W pokazie brali udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, którzy w trakcie swoich zajęć regularnie ćwiczą pierwszą pomoc.

      Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w działaniu praktycznym, dzięki czemu w nagłej sytuacji nie będą bali się udzielić pomocy. Życzymy Wam bezpiecznych wakacji.

     • POWIATOWY KONKURS LITERACKI - SŁOWA, KTÓRE UZDRAWIAJĄ DUSZĘ

     • Kolejny sukces naszych uczniów – Bartek Dwuraźny i Paweł Kruszczak, uczniowie kl. VIII szkoły podstawowej w kwietniu wzięli udział w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Słowa, które uzdrawiają duszę”. Paweł napisał opowiadanie twórcze, w którym przeniósł się wehikułem czasu na Hel, gdzie mieszka i pracuje Patryk Galewski. Jest on bohaterem książki „Synek księdza Kaczkowskiego”. W swoim opowiadaniu zatytułowanym „ Moja pierwsza lekcja życia”  Paweł spędził z nim jeden ważny dzień w życiu.  Bartek przygotował komiks na podstawie „Koronowskich legend” Tadeusza Multańskiego. Wehikuł czasu przeniósł go w pierwszą połowę XV w gdzie spotkał króla Władysława Jagiełłę i został jego rycerzem. W dniu 11 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Bydgoskim Stowarzyszeniu Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy. Konkurencja w poszczególnych kategoriach była duża. Nasi uczniowie spośród 28 szkół biorących udział w konkursie zajęli dwa pierwsze miejsca. Otrzymali nagrody i dyplomy. Dodatkowym atutem było zwiedzanie Starego Miasta i słodki poczęstunek w kawiarni SOWA. Gratuluję moim uczniom, jestem z nich dumna – Tamara Strąk

     • III KUJAWSKO-POMORSKIE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

     • Po raz drugi nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Kujawsko-Pomorskich Igrzyskach Lekkoatletycznych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, które odbyły się 14.06.2024 r. w Białych Błotach.

      Do rywalizacji stanęli :

      Pani Joanna Kujawa, Pani Justyna Skórzewska Piotrowicz, Pani Aleksandra Maliszewska i Pan Piotr Mitera. Reprezentacja wróciła z medalami - Pani Justyna ze srebrnym za pchnięcie kulą, Pani Aleksandra ze srebrnym za bieg na 100m, a Pan Piotr z brązowym również za pchnięcie kulą.

      Serdecznie gratulujemy!

     • TYLKO DANCE MA SENS 2024

     • 11 czerwca mieliśmy okazję po raz kolejny gościć na IV Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych Dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „ Tylko Dance ma Sens”, organizowanym przez Zespół Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy. Tym razem przegląd odbył się pod hasłem "Polskie nutki” dlatego wszyscy uczestnicy występowali do muzyki polskich wykonawców. Nasza Reprezentacja w składzie: Oliwia Bąk, Lena Zimnicka, Maja Ziółkowska, Zuzanna Krawczak, Szymon Bąk i Fabian Sroka zatańczyli i zarapowali do utworu „Dobrze się baw” z płyty Smerfne Hity. Oprócz występów tanecznych organizatorzy zapewnili zabawy dla dzieci i wspaniały poczęstunek. Takie spotkania są świetną okazją do integracji, przełamywania barier oraz wspólnej zabawy przy muzyce. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy już na przyszłoroczny przegląd.

      Opiekunowe: Michalina Gaszak-Partyka, Aleksandra Maliszewska

     • POWIATOWA OLIMPIADA SPECJALNA WIEDZY O ZDROWIU

     • W dniu 5 czerwca nasi uczniowie wybrali się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy i wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Specjalnej Wiedzy o Zdrowiu. Zadaniem uczestników było m.in. zaproponowanie ćwiczeń gimnastycznych, ułożenie tzw. „Talerza zdrowia”, rozpoznawanie owoców i warzyw oraz rozwiązanie zadań związanych z segregacją śmieci. Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Za udział otrzymali dyplomy 
      i nagrody. Uczestnikom gratulujemy!

      Opiekun: G. Talarek

     • Spacer po Koronowie

     • We wtorek, 11 czerwca wszyscy uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy pod opieką Joanny Kujawa oraz Celiny Rudnickiej udali się na planowaną wycieczkę po Koronowie.

      Odwiedziliśmy ekspozycje punktu informacji turystycznej, przeszliśmy się przez płytę rynku koronowskiego, po czym udaliśmy się do Centrum Kultury Synagoga.  Mieliśmy okazję przejść się malowniczą uliczką Spichlerzową, dotarliśmy do kanału Brdy, a  stamtąd poszliśmy do Restauracji Diabelski Młyn, gdzie słuchaliśmy legendy z tym miejscem związanej. Dalej szlakiem cystersów wdrapaliśmy się na Górę Kościuszki, odwiedziliśmy Pomnik Jana Nepomucena a także oglądaliśmy ruiny cmentarza ewangelickiego. Widzieliśmy pomnik upamiętniający bitwę z 14.10.1914 r. oraz pomnik przyrody – dąb. Udaliśmy się na tzw. kozi mostek i uliczkami wróciliśmy w miejsce zbiorki.
      Po mieście oprowadzał nas przewodnik pan Piotr Jasiek, który z niezwykłą charyzmą opowiadał o historii  Koronowa. Okazał się znakomitym gawędziarzem i świetnym znawcą tematu. Potrafił zainteresować nas historią!

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „WAS WISSEN WIR ÜBER DIE SCHWEIZ?”

     • W dniu 7 czerwca 2024 r. w naszej szkole zostało zorganizowane Spotkanie Integracyjne z języka niemieckiego pt. „Was wissen wir über die Schweiz?”. Gościliśmy liczną grupę uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy. Podczas spotkania uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach. Rozwiązywali rebusy, układali puzzle, odpowiadali na proste pytania dotyczące kultury, historii i tradycji Szwajcarii. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom. Udział w spotkaniu umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy na temat państwa obszaru niemieckojęzycznego oraz  integrację z kolegami z innej szkoły. Organizatorami spotkania były pani Magda Piasek oraz pani Karolina Urtnowska.

     • „NIE DAJ SIĘ NAŁOGOM - BĄDŹ SOBĄ”

     • Dnia 03.06.24r. w godzinach 9.00 – 14.00 odbyły się obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Dzień ten obchodziliśmy pod hasłem: „NIE DAJ SIĘ NAŁOGOM BĄDŹ SOBĄ”. W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w wykładzie dotyczącym różnego rodzaju uzależnień. W związku z tym zapoznali się z prezentacją multimedialną oraz obejrzeli film, na podstawie którego mogli poznać mechanizm powstawania uzależnienia. Podczas warsztatów praktycznych nauczyli się, poprzez przedstawianie scenek życiowych, jak asertywnie zachowywać się w trudnych sytuacjach. Wiedza została usystematyzowania podczas rozwiązywania krzyżówki na świeżym powietrzu. Uczniowie                   z przygotowanych materiałów wykonali gazetki informacyjne na szkolnym korytarzu, co pozwoli zapamiętać zdobyte informacje na dłuższy czas. W tym dniu miały miejsce tańce, zabawy z chustą, pyszna wata cukrowa, zamek dmuchany, kolorowe balony, wesoły klaun i wiele innych atrakcji.

      Dzień Dziecka pod nazwą „Nie daj się nałogom - bądź sobą” niewątpliwie pozwolił wskazać prawidłowe wzorce spędzania wolnego czasu oraz „oderwać się” od  codziennych trosk i zmartwień naszych wychowanków.

      DZIĘKUJEMY MIEJSKO-GMINNEJ KOMISJ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W KORONOWIE ZA POMOC W SFINANSOWANIU TEGO WYJĄTKOWEGO DNIA.

     • WIADOMOŚCI SZKOLNE ODCINEK 5: U NAS DZIEJE SIĘ WIELE

     • W dzisiejszym odcinku: -Wojwódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnością w Mroczy; -I Regionalny Konkurs Mini Playback Show w Bydgoszczy; -Zdrowe śniadania; -Rejs po Zalewie Koronowskim; -Pokazy Strażackie - OSP KSRG Koronowo.

     • MISTRZ RACHOWANIA 2024

     • W dniu 21 maja 2024 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny pt. „Mistrz rachowania” dla uczniów Zespołu Szkół w Koronowie. Udział w konkursie wzięło18 uczniów, zadaniem każdego uczestnika konkursu było rozwiązanie 100 zadań rachunkowych. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 50 minut.

      Celem konkursu było:

      · wspólna zabawa z matematyką,

      · zdobywanie doświadczenia w rywalizacji z rówieśnikami,

      · rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych

      uczniów

      · kształtowanie umiejętności logicznego myślenia

      · rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów

      · popularyzacja matematyki wśród uczniów,

      · mobilizowanie i motywowanie młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów. Wszyscy oddali kartkę z zadaniami. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce –Jakub Zittlau – kl. VIII SP

      II miejsce –Kacper Walat - PdP, Kacper Łuba – II SP

      III miejsce – Klaudiusz Bona PdP, Xavier Sokołowski – III SP

      IV miejsce – Brajan Strzępka kl. IV SP

      V miejsce – Kacper Pająkowski PdP

      VI miejsce – Damian Gawiński kl. II Br

      VII miejsce – Paweł Kruszczak kl. VIII SP

      VIII miejsce – Patryk Dwuraźny kl. VIII SP

      Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

      Ewa Drozdowska

      Monika Chmarzyńska

      Grażyna Filarska

      Beata Król

     • EINE REISE DURCH DIE DACH-LANDER AUSTRIA

     • W dniu 24.05.2024 r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami udała się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy na spotkanie integracyjne dla uczniów uczących się języka niemieckiego. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą jednego z krajów niemieckojęzycznych- Austrii. Pracując w grupach rozwiązywali szereg zadań utrwalających wiadomości nt. kultury, obyczajów i zabytków Austrii. Całości spotkania towarzyszyła mila i przyjazna atmosfera. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali upominek w postaci puzzli oraz pamiątkowe dyplomy.

     • REJS

     • 23 maja 2024 roku odbyła się wycieczka  do Pieczysk. Uczestnikami byli uczniowie klas: 8 szkoły podstawowej oraz 3 przysposabiającej do pracy. Celem wycieczki było  odkrywanie  uroków  Zalewu Koronowskiego.

      Głównym  punktem  naszej wycieczki był rejs statkiem "NIVA" po zalewie koronowskim.  Z pokładu statku podczas godzinnego rejsu podziwialiśmy koronowskie ośrodki wypoczynkowe i portowe oraz leśne zakątki.

      Następnie udaliśmy się na urokliwy spacer po plaży, przeszliśmy się po nowym pomoście, korzystaliśmy z wiaty postawionej przy plaży.

      Po zwiedzaniu był czas na posiłek oraz chwilę relaksu.

      Zachwyceni i szczęśliwi wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Koronowa.            
      Opiekę na wycieczce sprawowały panie: Joanna Kujawa, Joanna Grochowska.

     • DRUŻYNA BRD ODWIEDZA PANA STAROSTĘ BYDGOSKIEGO

     • W dniu 22 maja na zaproszenie Starosty Bydgoskiego Pana Piotra Kozłowskiego do siedziby Starostwa przybyła nasza reprezentacja m.in. Dyrektor Katarzyna Żubik, Trener-Opiekun Piotr Mitera oraz uczniowie Oliwia Bąk, Radosław Szreder i Sebastian Megger. Podczas spotkania, Starosta wyraził swoje uznanie dla osiągnięć uczniów, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej w Finale Wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jednocześnie kwalifikując się do etapu Ogólnopolskiego. Był to również czas rozmów o przyszłości i o samym konkursie. Uczniowie poinformowali, że w dniu 12 czerwca br. w miejscowości Owidz (województwo pomorskie) odbędzie się część teoretyczna . Natomiast w dniu 13 czerwca br. w Starogardzie Gdańskim odbędzie się część praktyczna. Spotkanie zakończyło się życzeniami powodzenia w nadchodzących zmaganiach na szczeblu krajowym oraz wręczeniem drobnych upominków.

     • WIZYTA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE 21.05.2024r.

     • Dnia 21 maja nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie. Uczniowie najpierw uczestniczyli w pogadance, podczas której nasi goście przybliżyli dzieciom na czym polega praca strażaka
      i przekazali cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie  wypadku czy pożaru. Okazało się,
      że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze w razie potrzeby. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków, Wielką radość sprawiła uczniom możliwość przymierzenia munduru
      i hełmu strażackiego. Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w pokazie wozu strażackiego i całego sprzętu pożarniczego, który wykorzystywany jest podczas działań.

      Serdeczne podziękowania  za atrakcyjne i ważne zajęcia kierujemy do zaproszonych strażaków oraz życzymy im wielu sukcesów i tyle samo powrotów, co wyjazdów.

     • WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

     • 15 maja 2024 r. mieliśmy okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci KPOR Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy. Wydarzenie odbyło się na Stadionie Miejskim w Mroczy. W różnorodnych konkurencjach artystycznych i sportowych reprezentowali nas: Oliwia Bąk, Szymon Bąk, Fabian Sroka, Klaudiusz Bona, Sebastian Megger, Jakub Tomaszewski i Kacper Walat. Oliwia Bąk w konkurencji artystycznej zajęła miejsce na podium. Uczniowie wraz z opiekunami - Michaliną Gaszak-Partyka i Piotrem Miterą spędzili wyśmienicie czas korzystając z gościnności organizatorów.

     • I REGIONALNY KONKURS MINI PLAYBACK SHOW

     • W dniu 20.05.2024 r. wzięliśmy udział w I Regionalnym Konkursie Mini Playback Show, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Przygotowaliśmy 2 utwory: Rudi Schuberth - "Monika dziewczyna ratownika" oraz Małgorzata Ostrowska - "Meluzyna" (z filmu Podróże Pana Kleksa, 1985).

      Nasze występy znalazły uznanie Jury i obie piosenki znalazły się na pierwszym miejscu.

      Gratulujemy Zespół Szkół nr 31 świetnej organizacji wydarzenia.