• SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • Jak co roku, we wrześniu, uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie świata”. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach praktycznych, doskonale potrafili posegregować odpady w odpowiednie pojemniki. Z uwagą słuchali filmów edukacyjnych, pogadanek i prelekcji mówiących o niebezpieczeństwach grożących życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem najbliższego środowiska przyrodniczego. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

     • PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

     • "Chcę Ci życzyć na początek,

      by nauka szła jak z płatka.

      Żeby tyle było piątek,

       ile pszczół na polnych kwiatkach.

      Żeby pochwał było tyle,

      ile szyszek w gęstym borze.

      Żeby w klasie było milej,

      nawet niż nad samym morzem.

      Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wielu miesiącach remontu uczniowie mogą cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną oraz niepowtarzalnym ogrodem sensorycznym.
      Jesteśmy pełni pozytywnej energii do owocnej pracy w ROKU SZKOLNYM 2023/2024.

     • WAKACJE...

     • 🌸🪷🌺🌼🌾

      Wakacje...

      Roślinki rosną,

      ptaszki śpiewają,

      słoneczko świeci,

      żuczki, muszki i inne robaczki,

      zapraszamy do królestwa.

      🐝🐛🦋🐞🕷

     • 10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI

     •  

       

      Niech zbliżające się wakacje będą dla Was bezpieczne. Oto 10 zasad, które pomogą to osiągnąć:
      10 zasad bezpiecznych wakacji:
      1. Chroń się przed słońcem
      2. Nawadniaj się
      3. Uważaj nad wodą
      4. Przygotuj się do wędrówek
      5. Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami
      6. Zwracaj uwagę na to, co jesz
      7. Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy
      8. Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie
      9. Pamiętaj o numerach alarmowych
      10. Za granicę zabierz ze sobą kartę EKUZ

      Więcej

     • TYLKO DANCE MA SENS

     • 13 czerwca reprezentacja zespołu tanecznego z naszej szkoły, w składzie: Zuzanna Krawczak, Oliwia Bąk, Maja Ziółkowska, Adrian Wesołowski oraz Mateusz Durma, wzięła udział w III Przeglądzie Form Tanecznych “ Tylko Dance ma sens”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Uczniowie zaprezentowali układ taneczny “Niebieskie Ptaki” do utworu Belgijka. Występ bardzo się spodobał, a uczestnicy wrócili z nagrodami. Przegląd “Tylko Dance ma sens” odbywa się cyklicznie dlatego po wakacjach rozpoczniemy przygotowania do przyszłorocznego występu. Opiekunowie zespołu: Michalina Gaszak-Partyka, Piotr Mitera.

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „EINE REISE DURCH DIE DACH- LÄNDER”

     •  

      W dniu 13 czerwca 2023 r. grupa dziesięciorga uczniów naszej szkoły pojechała z opiekunami do Zespołu Szkół nr 31 w Bydgoszczy na Spotkanie Integracyjne z języka niemieckiego pt. „Podróż przez kraje niemieckojęzyczne”. Podczas spotkania uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach. Rozwiązywali rebusy, układali puzzle, odpowiadali na proste pytania dotyczące kultury, historii i tradycji Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom. Udział w spotkaniu umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy na temat państw obszaru niemieckojęzycznego oraz  integrację z kolegami z innej szkoły.

     • Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli i Pracowników Oświaty

     • Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Kujawsko-Pomorskich Igrzyskach Lekkoatletycznych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, które odbyły się 14.06.2023 r. w Białych Błotach.
      Do rywalizacji stanęli :
      Pani Anna Jastrzębska-Kowalczyk, Pani Justyna Skórzewska Piotrowicz, Pani Aleksandra Maliszewska i Pan Piotr Mitera. Reprezentacja wróciła z medalami - Pani Anna ze złotym za skok w dal, Pani Justyna z brązowym za bieg na 3000m, a Pani Aleksandra z brązowym za bieg na 100m.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • Piknik integracyjny

     • W środę 7 czerwca, na zaproszenie Pani Małgorzaty i Jarosława Sopyła uczniowie grup edukacyjnych klasy I-VI wybrali się na piknik do Sokola Kużnicy. W ten słoneczny dzień uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Do woli korzystali z bujawek, zjeżdżalni i domków drewnianych. Malowali również pędzlami na drewnianych paletach i pieńkach. Jednak największą atrakcją tego dnia był dmuchany plac zabaw. Szaleństwom nie było końca. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się wyśmienicie. Zachwyceni uczniowie o godzinie 12.30 podziękowali za wyśmienitą zabawę i ruszyli do szkoły. To był wspaniały dzień.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

     • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

     • W maju 2023 r. nasza szkoła brała udział w bezpłatnej zbiórce elektrośmieci w ramach projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" organizowanym przez Green Office Ecologic Sp. z oo . Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna, której celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz nauka prawidłowego gospodarowania odpadami. A oto efekty naszej zbiórki!!!

     • V Powiatowa Olimpiada Specjalna Wiedzy o Zdrowiu

     • 30 maja uczniowie grupy edukacyjno-terapeutycznej wybrali się na  V Powiatową Olimpiadę Specjalną Wiedzy o Zdrowiu. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół nr 31 Specjalnych w Bydgoszczy. Uczestnicy rozwiązywali zadania związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej oraz ekologii.
      Uczniowie Ksawery Boiński, Mikołaj Brachowski i Fabian Sroka zdobyli II miejsce w konkursie. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
       Zwycięzcom gratulujemy!