• Zimowe Figlowisko

     • 18 stycznia 2023, najmłodsi uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych, wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do magicznej i bajkowej sali zabaw „Figlowisko” w Bydgoszczy. Zabawa zaczęła się od serdecznego powitania przez opiekunkę grupy oraz zapoznania z regulaminem korzystania z sali. Bajkowa sceneria dżungli wraz z jej mieszkańcami zachęciła wszystkich do zabawy. Wielopoziomowa konstrukcja z czterema zjeżdżalniami, dużym basenem z piłkami, wałkami oraz mnóstwem przejść i labiryntów zapewniły naszym uczniom doskonałą zabawę kształtując jednocześnie równowagę, siłę, wytrzymałość i wiele cech sprawnościowych. Ogromną atrakcją okazał się zakręcony tor pontonowy. Całości dopełniły armatki pneumatyczne na ostatniej kondygnacji konstrukcji. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

     • Warsztaty dziewiarskie

     • Podczas zajęć z rękodzielnictwa - nauka na obręczach dziewiarskich uczniowie III klasy szkoły przysposabiającej do pracy poznali technikę wykonywania robótek z włóczki na przyrządach - obręcze dziewiarskie.Nauczyli się prostych ściegów i samodzielnie wykonują robótki np.:szale, kominy, czapki, opaski.

      Powyższe zajęcia rozwijają i rozbudzają wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności twórcze uczniów. Sprawiają satysfakcję z wykonanego zadania i dają wiarę we własne siły i zdolności.

     • Spotkanie Wigilijne 2022

     • Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował 21 grudnia 2022r w Zespole Szkół podczas spotkania wigilijnego. Niestety w tym roku nie mogliśmy zaprosić wszystkich ważnych dla nas gości z powodu trwającej  jeszcze  rozbudowy szkoły, ale już za rok wrócimy do naszych  tradycyjnych jasełek. W udekorowanej świątecznie świetlicy  pachniała choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów  oraz pięknie udekorowany  stół wigilijny przy którym odbyło się przedstawienie  słowno –muzyczne. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  artyści odegrali swoje role i  cudownie zaśpiewali kolędy i  pastorałki.  Na koniec pani Sandra  Wajnert nauczycielka muzyki zaśpiewała swoim wyjątkowym głosem kolędę „ W żłobie leży”. Nie zabrakło ciepłych życzeń z ust pani dyrektor Katarzyny Żubik  skierowanych do pracowników, emerytów, rodziców i przyjaciół szkoły. Wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom naszej szkoły, uczniom, rodzicom życzymy

      Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia

      rozpocznie niepowtarzalny Wigilijny Wieczór,

      niech w oczekiwaniu na nadejście Dzieciątka

      ucichnie gwar i zgiełk otaczającego świata,

      a przy wigilijnym stole zapanuje rodzinna atmosfera pełna miłości i wzajemnej życzliwości.

      Niech nadchodzący Nowy Rok

      będzie szczęśliwy i niech obfituje w osobiste sukcesy, spełni ambitne zamierzenia i dążenia zawodowe

      oraz niech przyniesie wiele satysfakcji z własnych dokonań.

     • Wizyta Świętego Mikołaja


     • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj w asyście pani Mikołajowej. Uczniowie  otrzymali od Świętego Mikołaja kalendarze adwentowe i pamiątkowe zdjęcia.  A wszystko to dzięki pomysłowości  i ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

     • Mikołajki w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie

     • Uczniowie, dyrekcja i pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania społeczności Liceum Ogólnokształcącemu im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie za tak atrakcyjne przygotowanie mikołajek oraz okolicznościowych upominków. Dzięki Państwu tradycyjny dzień mikołajkowy upłynął w bardzo miłej atmosferze i przyniósł naszym uczniom wiele radości.

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 2022

     • W naszej szkole tego dnia królował kolor żółty- na znak integracji z osobami niepełnosprawnymi

       Podczas pokazu multimedialnego  poznaliśmy  sylwetki wybitnych artystów, muzyków, sportowców, naukowców, pisarzy,  którzy żyją z  niepełnosprawnością , pokazując  zarazem  jak niezwykłe  i wartościowe dzieła  potrafią tworzyć .

      „Inni, a tacy sami” tym hasłem udowodniliśmy, że jakakolwiek niepełnosprawność nie przeszkadza, by spełniać marzenia, odnosić sukcesy, pokonywać słabości. Naszą integrację z osobami z niepełnosprawnością   wyraziliśmy w wykonanych ilustracjach.  

       

     • Turniej Gier Planszowych i Puzzli

     • W listopadzie w naszej szkole odbył się turniej gier planszowych i puzzli. Uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, refleks oraz myślenie strategiczne.

      Oto najlepsi gracze:

      Miejsce I - Radosław Durma

      Miejsce II - Emilia Szczelaszczyk

      Miejsce III - Marta Warszawska

      Turniej koordynowali: Pan Piotr Mitera, Pani Sandra Wajnert, Pani Joanna Kujawa oraz Pani Marzena Chruściel.

      Gratulujemy zwycięzcom.

     • PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO

     • W Zespole Szkół  w Koronowie już pachnie świętami. Uczniowie klas starszych rozpoczęli przygotowania do kiermaszu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wypiekane i lukrowane są już pierniczki, robione kartki oraz stroiki. Zapraszamy wszystkich na kiermasz świąteczny na którym będą sprzedawane wytwory uczniów, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Kiermasz odbędzie się 10 grudnia przy hali widowiskowo sportowej w Koronowie.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 24.11.2022r. uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu uczniowie mieli wiele atrakcji. Zostali zaproszeni do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznali historię ich święta, oglądali o nich bajki oraz prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawili się przy piosenkach:
      "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brali udział konkursach i zgadywankach, wykonywali prace plastyczne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
      Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

     • Seans kinowy

     • 07 listopada 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Listy do M”.  W wyjeździe wzięło udział 15 uczniów  klas starszych pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. A. Maliszewskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Uczniowie podczas seansu zobaczyli świąteczne perypetie ulubionych bohaterów, w których Melowi jak zwykle nic nie wychodzi, a zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli. Jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonują się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawiają się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. "Listy do M. 5" skupiają się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, bliskość czy życzliwość, które obecnie są najistotniejsze. Uczniom bardzo podobały się świąteczne przygody bohaterów. Po seansie pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły

     • Urodziny Agaty i Mikołaja

     • Dzisiaj obchodziliśmy w grupie edukacyjno-terapeutycznej urodziny Agatki i Mikołaja. Wspólnie zaśpiewaliśmy „STO LAT", złożyliśmy solenizantom życzenia urodzinowe i wręczyliśmy im małe upominki. Był czas na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce. Dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

     • Szkoła do hymnu

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Odbyła się również lekcja historii w postaci prezentacji multimedialnej przygotowana przez panią Agnieszkę Wajnert, dotycząca Święta Odzyskania Niepodległości.

     • Dzień Zaduszny

     • W dniu 2 listopada uczniowie klas 1, 2 i 3 odwiedzili groby żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny w czasie II wojny światowej.

      Uczniowie uprzątnęli liście, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

     • DNI OCHRONY PRZYRODY

     • Jak co roku, w październiku uczniowie naszej szkoły czynnie obchodzili Dni Ochrony Przyrody. W ramach tych dni zorganizowano wycieczki do parku, podczas których dzieci podziwiały piękno drzew w jesiennej szacie oraz pomniki przyrody (drzewa). Uczniowie brali również udział w pogadankach oraz projekcjach filmów nt. „Drzew polskich lasów”, których celem było uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zdobyciu wiedzy podstawowych gatunków drzew. Sale lekcyjne zostały ozdobione pięknymi jesiennymi kącikami przyrody. Na korytarzu na gazetkach ściennych zorganizowana została wystawa prac plastycznych uczniów klas najmłodszych z okazji ,,Dnia Drzewa”. Uczniowie grup edukacyjno-terapeutycznych przygotowali w sali nr 04 kącik biblioteczki przyrodniczej. Rozstrzygnięto również konkurs z okazji ,,Święta Drzewa” oraz konkurs pt. ,,Las w słoiku”.

       

      Wyniki konkursu ,,Święto Drzewa”:

      I miejsce – klasa I szkoła podstawowa

      II miejsce – grupa edukacyjno-  terapeutyczna klasa 7 szkoła podstawowa

      III miejsce - klasa III szkoła podstawowa

      Wyróżnienia:

      Sz. Bąk , A. Górecka, M. Brachowski i F. Sroka

      Wyniki konkursu „Las w słoiku”:

      I miejsce – klasa 1,2 szkoła przysposabiająca do pracy

      II miejsce - klasa 7-8 szkoła podstawowa

      III miejsce- klasa III szkoła podstawowa

      Wyróżnienia:

      Klasa IV szkoły podstawowej, klasy I - VI grup edukacyjno-terapeutycznych.

      W  Dni Ochrony Przyrody  uczniowie  bardzo się zaangażowali,  co zostało uwiecznione na zdjęciach. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

       

      Organizatorzy: G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • Sałatka owocowa

     • Dnia 20 października uczniowie z klas I – VI grup edukacyjno-terapeutycznych przygotowały na zajęciach sałatkę owocową.

      W pierwszej części zajęć dzieci oglądały i nazywały owoce, które wchodziły w skład sałatki – banany, mandarynki, pomarańcze, jabłka, brzoskwinie, kiwi i gruszki. W drugiej części wspólnie omówiono wartości zdrowotne płynące ze spożywania owoców w codziennej diecie. Wymieniano czynności należące do etapów przygotowywania sałatki. Każdy z uczniów miał możliwość samodzielnie kroić składniki. Aktywny udział w przygotowaniu sałatki wpłynął na podniesienie apetytu naszych podopiecznych. Przygotowany posiłek  dzieci zajadały z wielkim apetytem.

      Było smacznie, zdrowo i kolorowo!!!

       

      G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • "Szkoły Pełne Talentów"

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji ! "Szkoły Pełne Talentów"

      Pomóż nam zbierać kupony "Talenciaki" :)

      Jeśli robisz zakupy w sklepie Lidl za min. 50zł (pamiętaj! w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc) odbierz przy kasie kupon tzw. TALENCIAKA.

      Przekaż TALENCIAKA naszej szkole przypisując go internetowo na stronie Przekaż talenciaka  lub przynieś go do sekretariatu szkolnego.

      Przypisane naszej szkole Talenciaki będziemy mogli wymienić na NAGRODY! :)

      Akcja trwa do 13.11.2022.

     • Zmiana organizacji ruchu drogowego

     • Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę organizacji ruchu i dostosowanie się do znaków drogowych - ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ.

      *Dotyczy ul. Jana Sobieskiego w Koronowie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W czwartek 13 października 2022r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Akademię z tej okazji przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. W uroczystościach wzięli udział: Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą Pani Maria Strąk oraz Sekretarz Powiatu Pan Leszek Czerkawski, którzy wręczyli nagrodę Starosty Bydgoskiego Pani wicedyrektor Beacie Drozdowskiej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Jastrzębskiej-Kowalczyk, Pani Judyty Mazurkiewicz, Pana Piotra Mitery oraz Pani Sandry Wajnert przygotowali reportaż pt. „Nasi Nauczyciele” oraz kawiarenkę dla pracowników szkoły i zaproszonych gości. Uśmiechy na twarzach gościły przez cały dzień. Nie zabrakło oczywiście podziękowań w postaci kwiatów dla wszystkich pracowników szkoły. Akademia przebiegała w rodzinnej i przyjaznej atmosferze.Dołączamy się do życzeń: dużo zdrowia, satysfakcji zawodowej oraz wszelkiej pomyślności dla Wszystkich pracowników oświaty.

     • Figlowisko

     • W dniu 06.10.2022r. w słoneczny dzień, uczniowie klas młodszych z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do magicznej i bajkowej sali zabaw „Figlowisko” w Bydgoszczy. Zabawa zaczęła się od serdecznego powitania przez opiekunkę grupy oraz zapoznania z regulaminem korzystania z sali. Bajkowa sceneria dżungli wraz z jej mieszkańcami zachęciła wszystkich do zabawy. Wielopoziomowa konstrukcja z czterema zjeżdżalniami, dużym basenem z piłkami, wałkami oraz mnóstwem przejść i labiryntów zapewniły naszym uczniom doskonałą zabawę kształtując jednocześnie równowagę, siłę, wytrzymałość i wiele cech sprawnościowych. Ogromną atrakcją okazał się zakręcony tor pontonowy. Całości dopełniły armatki pneumatyczne na ostatniej kondygnacji konstrukcji. Palmowa karuzela z kokosami sprawiła dzieciom mnóstwo radości, a ścianka wspinaczkowa i mini wulkan zachęcały do wspinaczki. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.