• Seans kinowy

     • 07 listopada 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Listy do M”.  W wyjeździe wzięło udział 15 uczniów  klas starszych pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. A. Maliszewskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Uczniowie podczas seansu zobaczyli świąteczne perypetie ulubionych bohaterów, w których Melowi jak zwykle nic nie wychodzi, a zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli. Jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonują się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawiają się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. "Listy do M. 5" skupiają się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, bliskość czy życzliwość, które obecnie są najistotniejsze. Uczniom bardzo podobały się świąteczne przygody bohaterów. Po seansie pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły

     • Urodziny Agaty i Mikołaja

     • Dzisiaj obchodziliśmy w grupie edukacyjno-terapeutycznej urodziny Agatki i Mikołaja. Wspólnie zaśpiewaliśmy „STO LAT", złożyliśmy solenizantom życzenia urodzinowe i wręczyliśmy im małe upominki. Był czas na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce. Dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

     • Szkoła do hymnu

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Odbyła się również lekcja historii w postaci prezentacji multimedialnej przygotowana przez panią Agnieszkę Wajnert, dotycząca Święta Odzyskania Niepodległości.

     • Dzień Zaduszny

     • W dniu 2 listopada uczniowie klas 1, 2 i 3 odwiedzili groby żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny w czasie II wojny światowej.

      Uczniowie uprzątnęli liście, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

     • DNI OCHRONY PRZYRODY

     • Jak co roku, w październiku uczniowie naszej szkoły czynnie obchodzili Dni Ochrony Przyrody. W ramach tych dni zorganizowano wycieczki do parku, podczas których dzieci podziwiały piękno drzew w jesiennej szacie oraz pomniki przyrody (drzewa). Uczniowie brali również udział w pogadankach oraz projekcjach filmów nt. „Drzew polskich lasów”, których celem było uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zdobyciu wiedzy podstawowych gatunków drzew. Sale lekcyjne zostały ozdobione pięknymi jesiennymi kącikami przyrody. Na korytarzu na gazetkach ściennych zorganizowana została wystawa prac plastycznych uczniów klas najmłodszych z okazji ,,Dnia Drzewa”. Uczniowie grup edukacyjno-terapeutycznych przygotowali w sali nr 04 kącik biblioteczki przyrodniczej. Rozstrzygnięto również konkurs z okazji ,,Święta Drzewa” oraz konkurs pt. ,,Las w słoiku”.

       

      Wyniki konkursu ,,Święto Drzewa”:

      I miejsce – klasa I szkoła podstawowa

      II miejsce – grupa edukacyjno-  terapeutyczna klasa 7 szkoła podstawowa

      III miejsce - klasa III szkoła podstawowa

      Wyróżnienia:

      Sz. Bąk , A. Górecka, M. Brachowski i F. Sroka

      Wyniki konkursu „Las w słoiku”:

      I miejsce – klasa 1,2 szkoła przysposabiająca do pracy

      II miejsce - klasa 7-8 szkoła podstawowa

      III miejsce- klasa III szkoła podstawowa

      Wyróżnienia:

      Klasa IV szkoły podstawowej, klasy I - VI grup edukacyjno-terapeutycznych.

      W  Dni Ochrony Przyrody  uczniowie  bardzo się zaangażowali,  co zostało uwiecznione na zdjęciach. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

       

      Organizatorzy: G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • Sałatka owocowa

     • Dnia 20 października uczniowie z klas I – VI grup edukacyjno-terapeutycznych przygotowały na zajęciach sałatkę owocową.

      W pierwszej części zajęć dzieci oglądały i nazywały owoce, które wchodziły w skład sałatki – banany, mandarynki, pomarańcze, jabłka, brzoskwinie, kiwi i gruszki. W drugiej części wspólnie omówiono wartości zdrowotne płynące ze spożywania owoców w codziennej diecie. Wymieniano czynności należące do etapów przygotowywania sałatki. Każdy z uczniów miał możliwość samodzielnie kroić składniki. Aktywny udział w przygotowaniu sałatki wpłynął na podniesienie apetytu naszych podopiecznych. Przygotowany posiłek  dzieci zajadały z wielkim apetytem.

      Było smacznie, zdrowo i kolorowo!!!

       

      G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • "Szkoły Pełne Talentów"

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji ! "Szkoły Pełne Talentów"

      Pomóż nam zbierać kupony "Talenciaki" :)

      Jeśli robisz zakupy w sklepie Lidl za min. 50zł (pamiętaj! w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc) odbierz przy kasie kupon tzw. TALENCIAKA.

      Przekaż TALENCIAKA naszej szkole przypisując go internetowo na stronie Przekaż talenciaka  lub przynieś go do sekretariatu szkolnego.

      Przypisane naszej szkole Talenciaki będziemy mogli wymienić na NAGRODY! :)

      Akcja trwa do 13.11.2022.

     • Zmiana organizacji ruchu drogowego

     • Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę organizacji ruchu i dostosowanie się do znaków drogowych - ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ.

      *Dotyczy ul. Jana Sobieskiego w Koronowie.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W czwartek 13 października 2022r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Akademię z tej okazji przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. W uroczystościach wzięli udział: Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą Pani Maria Strąk oraz Sekretarz Powiatu Pan Leszek Czerkawski, którzy wręczyli nagrodę Starosty Bydgoskiego Pani wicedyrektor Beacie Drozdowskiej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Jastrzębskiej-Kowalczyk, Pani Judyty Mazurkiewicz, Pana Piotra Mitery oraz Pani Sandry Wajnert przygotowali reportaż pt. „Nasi Nauczyciele” oraz kawiarenkę dla pracowników szkoły i zaproszonych gości. Uśmiechy na twarzach gościły przez cały dzień. Nie zabrakło oczywiście podziękowań w postaci kwiatów dla wszystkich pracowników szkoły. Akademia przebiegała w rodzinnej i przyjaznej atmosferze.Dołączamy się do życzeń: dużo zdrowia, satysfakcji zawodowej oraz wszelkiej pomyślności dla Wszystkich pracowników oświaty.

     • Figlowisko

     • W dniu 06.10.2022r. w słoneczny dzień, uczniowie klas młodszych z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do magicznej i bajkowej sali zabaw „Figlowisko” w Bydgoszczy. Zabawa zaczęła się od serdecznego powitania przez opiekunkę grupy oraz zapoznania z regulaminem korzystania z sali. Bajkowa sceneria dżungli wraz z jej mieszkańcami zachęciła wszystkich do zabawy. Wielopoziomowa konstrukcja z czterema zjeżdżalniami, dużym basenem z piłkami, wałkami oraz mnóstwem przejść i labiryntów zapewniły naszym uczniom doskonałą zabawę kształtując jednocześnie równowagę, siłę, wytrzymałość i wiele cech sprawnościowych. Ogromną atrakcją okazał się zakręcony tor pontonowy. Całości dopełniły armatki pneumatyczne na ostatniej kondygnacji konstrukcji. Palmowa karuzela z kokosami sprawiła dzieciom mnóstwo radości, a ścianka wspinaczkowa i mini wulkan zachęcały do wspinaczki. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

     • Jesienne stroiki

     • Jesień króluje nie tylko w sadach czy ogrodach. W naszych klasach można ją znaleźć w kącikach przyrody. Nasi uczniowie podczas jesiennych spacerów zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki i z wielką radością przynoszą je do szkoły. Wspólnie wykonujemy piękne, jesienne dekoracje.  Kąciki przyrody dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.

      Wychowawcy grup: G. Talarek, J. Mazurkiewicz

     • I Spotkanie Młodzieży

     • Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w "I SPOTKANIU MŁODZIEŻY" w Sali Sesyjnej koronowskiego Ratusza. Przedstawiciele szkół działających na terenie gminy (młodzież wraz z opiekunami), uczestniczyli w ustaleniach nt formy i kształtu tej współpracy. Efektem spotkań młodzieży z władzami Gminy Koronowo ma być jej realny udział w życiu publicznym. Trzymamy kciuki za to, aby pomysłowość młodych ludzi była inspiracją dla starszych.

     • Dzień Chłopaka

     • 30.09.2022 w piękny, słoneczny dzień społeczność szkolna wraz z opiekunami z okazji Dnia Chłopaka wyruszyła do Nadleśnictwa Różanna w Koronowie. Wizyta rozpoczęła się od serdecznego powitania przez koordynatora zajęć pana Janusza Flisa i wspólnego śniadania. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa młodzieży poszła w teren, aby bezpośrednio zapoznać się z prowadzeniem gospodarki leśnej na zasadach ekologicznych. Tam nauczyliśmy się rozpoznawania podstawowych gatunków drzew i krzewów leśnych. Zapoznaliśmy się także z walorami przyrodniczymi terenu Nadleśnictwa oraz zasadami korzystania z nich bez naruszenia przepisów prawa. Druga grupa w tym czasie zajadała się pysznymi ciastami i brała udział w zabawach integracyjnych. Na zakończenie wspaniałej wyprawy do lasu czekała na nas niespodzianka – ognisko. Bardzo smakowały nam kiełbaski, które sami mogliśmy upiec. Dziękujemy Gospodarzom Nadleśnictwa Różanna w Koronowie za wspaniałą atmosferę oraz cierpliwość. Bardzo dziękujemy również Kołu Łowieckiemu „ Ponowa” za ufundowanie kiełbasek i bułek. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to urokliwe i pełne pozytywnej energii miejsce.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Judytą Mazurkiewicz,Sandrą Wajnert, Anną Jastrzębską – Kowalczyk.

     • Urodziny Szymona i Patryka

     • URODZINKI PATRYKA I SZYMONA

      Dzisiaj obchodziliśmy w grupie edukacyjno-terapeutycznej urodziny Szymona i Patryka. Wspólnie zaśpiewaliśmy „STO LAT", złożyliśmy chłopcom życzenia urodzinowe i wręczyliśmy im małe upominki. Był czas na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce. Dzieci bawiły się

      wspaniale

      . Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

     • Finał akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022”

     • W dniu dzisiejszym nasi uczniowie otrzymali upominek od przedstawicieli Gminy Koronowo za udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

      Uczniowie od razu rozegrali grę planszową "Akcja Segregacja".

     • Spotkanie z alpakami

     • 21.09.2022 roku uczniowie z klas młodszych pod opieką nauczycieli: Sandry Wajnert, Grażyny Filarskiej, Michaliny Gaszak – Partyka, Grażyny Talarek , Joanny Szczęsnej  i Piotra Mitery wybrali się do Okola, aby uczestniczyć w zajęciach z alpakami. Chrupek i Kaktus to dwie urocze alpaki podobne do lamy, miłe w dotyku, przyjazne i wzbudzające sympatię czekały na nas, gdy uczniowie dotarli na miejsce  w piękny słoneczny wrześniowy  dzień. Pani prowadząca zajęcia zapoznała dzieci  z zasadami bezpiecznego kontaktu z alpakami, zostali wprowadzeni   w świat tych tajemniczych zwierząt, karmili je, uczyli się  szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Odbyły się też warsztaty sensoryczne z wełną z alpak, indywidualnie  tworzyli prace plastyczne. Pani zaprosiła wszystkich do zajęć ruchowych, a następnie  odbyło się  pieczenie pianek przy ognisku. Zajęcia dostarczyły uczestnikom pozytywny ładunek emocjonalny i satysfakcję z obcowania z alpakami i osłami.

     • Wycieczka do kina

     • 20 września 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy na film pt. “Lena
      i Śnieżek”. 
      W wyjeździe wzięło udział 9 uczniów pod opieką p. Joanny Grochowskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o parze niezdarnych złodziejaszków, która kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je
      do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może zostać jej odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka wpadają złodzieje i ich zleceniodawca.

      Film o przygodach Leny i małego lwa bardzo przypadł do gustu uczestników wycieczki. Pełni wrażeń po seansie uczniowie wrócili do szkoły.

     • 29 Akcja Sprzątanie Świata

     •  

      W dniu 16.09.2022r. w naszej szkole w ramach 29 Akcji Sprzątanie Świata Samorząd Uczniowski podjął działania mające na celu  rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

      Uczniowie  wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wzdłuż rzeki Brdy. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Sandrą Wajnert, Anną Jastrzębską - Kowalczyk i Judytą Mazurkiewicz  dziękują za zaangażowanie.

       

       

     • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniu 16.09.2022r. w naszej szkole w ramach „ Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych „ odbyła się pogadanka wraz z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
      Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
      Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku: omdlenia, ataku epilepsji i krwotoku z nosa.
      Uczniowie ćwiczyli pod opieką  pani Anny Jastrzębskiej - Kowalczyk : ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy oraz postępowanie przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa).
      Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w
      warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.