• KONKURS RECYTATORSKI
     • KONKURS RECYTATORSKI

     • 14 lutego 2019 sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie recytatorskim

      Spotkanie z poezją miłosną”.

      Konkurs odbywał się w dniu św. Walentego i oczywiście w mieście zakochanych, w Chełmnie.

    • DYSKOTEKA
     • DYSKOTEKA

     • 13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowo- walentynkowa. Samorząd uczniowski przygotował konkursy i zabawy, m.in.wybór najciekawszego przebrania. Dla zwycięzców przygotowane były drobne nagrody. Wszyscy dobrze sie bawili przy muzyce przygotowanej przez uczniów gimnazjum. już nie możemy się doczekać następnej wspólnej zabawy.

    • Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ
     • Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

     • 12 lutego 2019 roku uczniowie klas I-III SP, GET 1SP, GET 2SP oraz GET GIM wzięli udział w wycieczce do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy pod opieką Grażyny Filarskiej, Grażyny Talarek, Joanny Grochowskiej i Anny Jastrzębskiej – Kowalczyk. Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy.  Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi. Uczniowie w sali wykładowej zapoznani zostali z filmami edukacyjnymi po którym  nastąpiło  sprawdzenie  wiedzy o pożarach i metodach postępowania w wypadku ich wystąpienia.  Główne tematy dotyczyły:

      1. Konsekwencji ze świadomego podpalenia.

      2. Przypomnienie numerów alarmowych.

      3. Grupy pożarów.

      4. Wymienienie przyczyn pożarów.

      5. Podręczny sprzęt gaśniczy.

      6. Znaki ewakuacyjne.

      Na koniec zajęć teoretycznych Strażacy zadymili pomieszczenie i wszyscy uczniowie i opiekunowie opuścili salę wykładową w pozycji na  czworakach. Następną częścią spotkania było obejrzenie wozu strażackiego. Strażacy  zaprezentowali nam, z czego składa się pojazd, który używają podczas swoich akcji. Jak się później okazało, w wozie strażackim znajduje się zdecydowanie więcej sprzętu, niż się spodziewaliśmy. W pojeździe strażaków możemy znaleźć nie tylko sprzęt gaśniczy, ale także szereg narzędzi, służących do usuwania napotkanych przeszkód. Poza tym obejrzeliśmy także kompletny rynsztunek strażaka, składający się między innymi z hełmu i kombinezonu. Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim aby lepiej mogły  poczuć klimat strażackiego ducha. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta w jednostce  ratowniczo – gaśniczej  uczniom  bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.     Nasza wizyta w straży skończyła się krótkim podsumowaniem. Potem odeszliśmy w kierunku bramy wyjściowej, a ekipa strażacka pożegnała nas głośnym i donośnym sygnałem syreny z wozu.

      Nasza wyprawa wniosła dużo do naszego stanu wiedzy dotyczącej pracy w straży pożarnej, pożarach i ich konsekwencjach.

       

    • KINO W SYNAGODZE
     • KINO W SYNAGODZE

     •  

       

       

       

       

       

       

       

      Dzięki uprzejmośći MGOK w Koronowie, 8 lutego, uczniowie naszej szkoły byli na seansie filmu w kinie w Synagodze. Wyświetlany był film Benji, którego głównym bohaterem jest dzielny pies, który kiedy mały chłopiec i jego siostra wpadają w kłopoty rusza im na ratunek.

      Film podobał się starszym i młodszym dzieciom.

    • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
     • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

     • 7 lutego tj w czwartek, naszą szkołę odzwiedził pan Roman Kubiak, emerytowany górnik. Pan Roman z niezwykłym humorem opowiedziałnam o ciężkiej pracy w kopalni. Zaprezentował mundur, narzędzia i przybliżył nam gwarę śląską, którą porozumiewają się górnicy w pracy. Nasz gość odpowiedział na wszystkie pytania uczniów i pozwolił przymierzyć elementy munduru. Uczniowie mogli też potrzymać narzędzia, którymi pracuje się w kopali oraz dotknąć minerały, które wydobywa się podczas pracy pod ziemią.

      Bardzo dziękujemy za miłą i pouczającą wizytę.

      https://zsskoronowo.edupage.org/album/#gallery/263

       

    • WARSZTATY DZIEWIARSKIE
     • WARSZTATY DZIEWIARSKIE

     • 6.11.2018 r. w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Koronowie zorganizowane zostały warsztaty dziewiarskie, które prowadziła pani A. Splitt z grupą uczniów zs szkoły z Karnowa.

       

     • Jak co roku w Zespole Szkół w Koronowie...

      Świątecznie, nastrojowo,

      w podziękowaniu...

       

       

      Włodzimierz Dulemba,

      "Wigilia z gwiazdką"

       

      Zapadł wieczór- ten jedyny,

      najpiękniejszy w roku,

      wszyscy są dla siebie mili

      i tak cicho wokół.

         Pora, gwiazdko, na wieczerzę,

         widzisz, jak czekamy,

         wyjdź na niebo srenrnym blaskiem,

         w oknie się spotkamy.

      Połamiemy się opłatkiem

      I złożymi sobie

      dużo ciepłych, dobrych życzeń-

      ty nam, a my Tobie...

       

       

       

       

      12 grudnia przy ulicy Sobieskiego 16 w Koronowie odbyło się spotkanie Przyjaciół Szkoły, na które przybyli przedstawiciele władz, instytucji, dyrektorzy i pracownicy szkół oraz osoby prywatne.  Ta tradycja umożliwia  uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji w szczególny sposób podziękować gościom za współpracę, a także bezinteresowną pomoc, chęć dzielenia się z innymi i sprawianie dzieciom oraz młodzieży radości. 

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     •    

      12 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Na kiermaszu wystawione do sprzedaży zostały ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły, ich rodziców oraz nauczycieli. Kolorowe prace wykonane różnymi technikami zachwyciły naszych gości. Dochód ze sprzedaży w/w artykułów Rada Rodziców przeznaczy na potrzeby dzieci z naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym rodzicom bardzo dziękujemy a zainteresowanych zakupem ozdób zapraszamy na kolejny kiermasz, który odbędzie się w Starej Rzeźni 19.12.2018.

    • KINO W SYNAGODZE
     • KINO W SYNAGODZE

     • 11 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.

      Wyświetlany film wsprowadził nas w świąteczną atmosferę opowiada bowiem historię siostry i brata, Kate (Darby Camp) i Teddy’ego (Judah Lewis) Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja (Kurt Russell) na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno. 

    • MIKOŁAJKI W LICEUM
     • MIKOŁAJKI W LICEUM

     • 07 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły gościli w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie na specjalnie dla nich przygotowanym przyjęciu mikołajkowym. Tradycyjnie organizacją tego spotkania zajęły się klasy I LO. Na dzieci czekał poczęstunek oraz atrakcyjne zabawy. Licealiści zadbali również o to aby nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Mikołaj rozdał naszym uczniom paczki z prezentami. Za tak gorące przyjęcie dziękujemy Pani Izabeli Klajbor oraz pierwszoklasistom z LO.

    • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
     • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

     • 7 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie mikołajkowe dla uczniów. Dzieci i młodzież spotkali się przy wspólnym stole, zastawionym słodkościami i owocami. Dodatkową atrakcją było wspólne oglądanie filmu "Kevin sam w Nowym Yorku". Wśród gości znalazł się też prawdziwy św. Mikołaj. Spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski. Dziękujemy.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI

     • 19 listopada 2018, to dzień zakończenia trwającej 19 dni kampanii pod hasłem Stop Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci, do której nasza szkoła przystąpiła.

      Tego dnia,  w ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci, odbył się Dzień Pomarańczowy. Symbolem kampanii jest zawsze pomarańczowa wstążeczka, przypięta do ubioru oraz pomarańczowy element garderoby. Wszyscy uczestniczyli w ciekawej prezentacji poświęconej problemowi przemocy wobec dzieci występującej na całym świecie w różnych przejawach. Zaprezentowane zostały zdjęcia, filmy, oraz piosenki związane z problemem przemocy wobec dzieci. Prezentację zakończyło pisanie ”Listów do świata„ .W programie dnia odbyło się czytanie bajek terapeutycznych , był konkurs na plakat nt. przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Zwieńczeniem kampanii było wysłanie w świat pomarańczowych balonów z listami  dzieci .

      JSz.

    • LITERATURA POLSKA W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ
     • LITERATURA POLSKA W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

     • 30 października odbyło się w naszej szkole spotkanie wpisujące się w obchody 100 -  lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie miało charakter literacki. Połączone było z  ogólnopolską akcją Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

      W trakcie spotkania uczniowie przybliżyli historię Narodowych Czytań, krótko opowiedzieli treść Przedwiośnia. Obejrzano fragmenty czytania lektury przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów Przedwiośnia czytanych przez nauczycieli. Obejrzano prezentację multimedialną „Polska literatura w hołdzie dla Niepodległej”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z fragmentami powieści wybranych z proponowanych przez Prezydenta utworów z „Listy 44 tekstów Antologii Niepodległości”.

      Uczniowie wysłuchali czytanych przez nauczycieli fragmentów „Potopu” – Obrona Jasnej Góry oraz „Nad Niemnem” Pożegnanie Powstańców Styczniowych.

      Czytanie fragmentów połączone było z oglądaniem zdjęć z adaptacji filmowych książek.

      Uczniowie obejrzeli  i wysłuchali również Koncertu Jankiela, Poloneza i Inwokacji z filmu A. Wajdy „Pan Tadeusz”.

      Wybrani uczniowie recytowali poezję niepodległościową i patriotyczną.

      Spotkanie miało charakter podniosły i uroczysty.

      Akcentem kończącym spotkanie było kolorowania flag Polski w ramach przedsięwzięcia 100 flag na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

      Spotkanie przygotowały panie nauczycielki: J. Cieślak, D. Daczkowska, T. Strąk.

    • WYCIECZKA DO KINA
     • WYCIECZKA DO KINA

     • W dniu 16.10.2018 uczniowie z klas: I-III SP, I-II G, GET SP uczestniczyli wraz z opiekunami: G.Talarek J .Grochowska i A. Jastrzębską – Kowalczyk, Michalina Gaszak – Partyka i G. Filarską w wycieczce do kina Cinema City w Bydgoszczy na seans: "Hotel Transylwania 3 ‘’

      Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powrócili ! Tym razem Paka Draka wybierał się na ekskluzywne wakacje. Podróż odbyła się luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku – od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stały się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

      Dwie poprzednie części komedii stały się fenomenem współczesnej popkultury; występujące w nich postacie zawładnęły masową wyobraźnią i stały się jednymi z najbardziej lubianych przez dzieci (i dorosłych) na całym świecie.

      Wyjazd do kina wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym seansie.

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani Danuty Kozańskiej oraz Ewy Rutkowskiej przygotowali występ artystyczny składający się z pięknych życzeń, piosenek oraz tańca. Podczas tegorocznych uroczystości mięliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Starostę Bydgoskiego, Pana Wijciecha Porzycha oraz  Przewodniczącego Rady powiatu Bydgoskiego, Pana Zenona Rydelskiego.

      Po tak pięknym występie, przy jesiennej dekoracji, pozostajemy w dobrych nastrojach do następęgo roku.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim pracownikom oświaty, życzymy jeszcze raz samych sukcesów!

    • "ŻÓŁTA CIŻEMKA"
     • "ŻÓŁTA CIŻEMKA"

     • 11 października uczniowie naszej szkoły mięli okazję obejrzeć spektakl "Żółta ciżemka" w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury "Synagoga" w Koronowie. Historię biednego chłopca, który wyrusza w podróż i poznaje nawet samego króla, przedstawiło dzieciom dwoje aktorów. Spektakl był interaktywny, tzn w części scen brali udział widzowie, co szczególnie podobało się dzieciom.Sądząc po żywych reakcjach publiczności, głośnym śmiechu i gromkich oklaskach, wszystkim bardzo się podobało. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, tak bliskie, spotkania z teatrem.

       

    • MISTRZOSTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
     • MISTRZOSTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • W dniu 09.10.18 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim.

      W kategorii dziewcząt młodszych Siekierska Sara zajęła trzecie miejsce. W kategorii chłopców młodszych czwarte miejsce uzyskał Leśniak Janusz. Szkołę reprezentowali także Remigiusz Grabiec, Szczelaszczyk Mateusz i Juraszewski Szymon, którzy sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach.

    • XV POWIATOWY FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY W SZUBINIE
     • XV POWIATOWY FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY W SZUBINIE

     • 2 października 2018 uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunem Anną Jastrzębską-Kowalczyk, wzięli udział w XV Powiatowym Festynie Rekreacyjno-Sportowym w Szubinie. Organizatorem konkurencji sprawnościowych był Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie. Zawody sportowe odbyły się na boisku "Orlik". Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Juraszewski, Mateusz Szczelaszczyk, Waldemar Polcyn, Bartosz Kardach, Rafał Rusak, Radosław Szreder i Remigiusz Grabiec. Podczas trzygodzinnego festynu braliśmy udział w następujących konkurencjach: rzuty woreczkami do kosza, bieg ze skakanką, sztafeta z piłką lekarską, zwijanie sznurka na czas oraz tor sprawnościowy. Na zakończenie festynu pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych podsumowała rozgrwki i wręczyła puchary oraz nagrody. Zajeliśmy III miejsce. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

    • DZIEŃ CHŁOPAKA
     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • 2 października w naszej szkole obchodziliśmy dzień chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował, tradycyjnie już, kawiarenkę. Wszyscy chłopcy mogli w niej spędzić przyjemnie czas, zjeść coś słodkiego oraz wypić zbożową kawę i herbatę przygotowaną przez dziewczęta.

      Po miłym ucztowaniu był czas również na seans filmowy. Młodzi panowie oglądali wybrany przez siebie film. Życzymy Wam Nasi Drodzy Panowie wszystkiego najlepszego!

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH

     •  W każdą ostatnią niedzielę września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych. Z tej okazji, w poniedziałek, w naszej szkole odbyły się prezentacje i warsztaty. Dzieci dowiedziały się o różnych zagadnieniach dotyczących życia głuchych osób, poznały sposoby dbania o słuch, oraz biorąc udział w eksperymentach, mogły poczuć się jak osoby niesłyszące. Dodatkową atrakcją była nauka kilku zwrotów w języku migowym. Zajęcia tego typu pomagają nam zrozumieć świat osób niepełnosprawnych i uczą dzieci tolerancji i wrażliwości.Prowadzący: Ewa Drozdowska, Michalina Gaszak-Partyka