• NAUCZANIE ZDALNE

     • Decyzją Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie,

      od 29.03.2021 nauczanie

      odbywać się będzie w trybie zdalnym.

      Szczegółowe informacje przekażą rodzicom wychowawcy klas.

     • KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

     • 25 marca odbył się kiermasz ozdób i wypieków wielkanocnych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli  Zespołu Szkół w Koronowie.

      Dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stoisko stanęło na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Koronowie. Kolorowe palmy, koszyki i pisanki wprowadziły uczestników w wiosenny i świąteczny nastrój.

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie bardzo dziękuje zaangażowanym członkom Rady Rodziców za organizację kiermaszu.

       

      Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Andrzeja Kubiaka, Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczyza udostępnienie namiotu, plakatów i gadżetów reklamowych Powiatu.

      Zapraszamy do galerii zdjęć:

       

     • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

     • W czwartek, tj. 25 marca, przy Hali Widowiskowo- Sportowej w Koronowie odbędzie się kiermasz ozdób i wypieków wiekanocnych, wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Koronowie.

      Zapraszamy wszystkich do zakupów przedświątecznych na naszym kiermaszu.

      Oto jak wyglądają gorące przygotowania w naszej szkole:

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

     •  

      "Inne, a takie same"

      Dziś przypominamy sobie o tym, ze każdy człowiek , nawet jeśli trochę inaczej wygląda, inaczej się ubiera, inaczej mówi czy inaczej się porusza, to jest taki sam jak każdy z nas.

      Wyrazem naszej tolerancji i integracji  jest  ta symboliczna para, założonych dziś różnych skarpetek i prace plastyczne z tej okazji.

     • Szukamy wiosny.

     • W piątek, 12 marca, wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Pogoda nas nie rozpieszczała. Przekonaliśmy się na własnej skórze co znaczy przysłowie " w marcu jak w garncu" . Na spacerze zaobserowaliśmy pączki na niektórych krzkach i drzewach. Największą niespodziankę sprawiła nam natomiast czapla siwa, która prezentowała nam swoje wdzięki brodząc w rzece.

     • Już po karnawale...

     • Koronawirus sporo namieszał w naszym życiu. W tym roku nie można było zorganizować imprezy karnawałowo- walentynkowej, ale nie znaczy to, że uczniowie nie poczuli atmosfery karnawału.

      Klasa GET3, wraz z Panią Joanną Kujawą przygotowała piękne pączki z ciastoliny. Szkoda, że nie można było ich zjeść. Na szczeście każdy dostał prawdziwego pączka z lukrem na osłodę.

      Świetlica szkolna wyglądała inaczej niż zwykle. Gazetki przyozdobione były w liczne serduszka – symbol św. Walentego. Panie wychowawczynie ze świetlicy przygotowały również fotobudkę, w której każdy mogł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

      Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę, wychowawcom za sprawowanie opieki z zachowaniem reżimu sanitarnego.

      Wychowawcy świetlicy: Joanna Szczęsna, Joanna Kujawa.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

       

       

     • Dbamy o ptaki

     • Zima w tym roku, choć piękna, może doskwierać naszym mniejszym przyjaciołom- ptakom. Dlatego postanowiliśmy zadbać o nie i zrobiliśmy karmniki z recyclingu, które zawisły w przyszkolnym ogródku. Do karmników nasypaliśmy smaczne i pożywne nasiona słonecznika. Teraz możemy obserwować przez okno sikorki zadowolone ze szkolnej stołówki.

     • Powrót do nauki stacjonarnej

     • Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół w Koronowie z dnia 14.01.2021, wszystkie oddziały 

      Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3,

      Specjalnej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1

      oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy

      wróciły do nauki stacjonalnej. Zajęcia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami MEN oraz zaleceniami Sanepidu.

     • Poradnia on- line "Zawsze jest jakieś wyjście"

     • Ministerstwo Edukacji i Nauki w odpowiedzi  na  zagrożenia  wynikające  z  pandemii  i  potrzebę zwiększenia  dostępności  do  uzyskania  specjalistycznej  pomocy psychologicznej  dla  uczniów,  wychowanków,    rodziców  i  nauczycieli szkół  i placówek  oświatowych   stworzyło poradnię  on-line  z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.

      Poradnia  on- line „Zawsze jest jakieś wyjście ” łączy użytkowników poszukujących pomocy:    psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc  zapewniają.  Umożliwia  współpracę  wielosektorową  na  rzecz pomocy  dziecku  i  rodzinie  przy  wykorzystaniu  dostępnych  narzędzi informatycznych.     Portal poradni     on- line    wykorzystuje     najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności.

      Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz się zarejestrować jako specjalista zapraszamy na stronę:

     • Życzenia

     • Życzymy, aby nadchodzące

      Święta Bożego Narodzenia i wieczór wigilijny

      upłynęły w szczęściu i radości

      przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki,

      a Nowy Rok 2021 niósł ze sobą szczęście i pomyślność,

      a przede wsztystkim zdrowie,

      Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy

      oraz Uczniowie

      Zespołu Szkół w Koronowie

      Życzymy, aby nadchodzące

       

      Koronowo, grudzień 2020

     • Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia

     •  

       

       

      Czas przed Bożym Narodzeniem to szczególny czas dla każdego z nas. Pojawiają się pierwsze pomysły na prezenty pod choinkę, a w myślach przypominamy sobie aromaty pysznych dań. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji. Co roku uczniowie w szkolnej świetlicy wymieniali się informacjami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych świąt Bożego Narodzenia w ich domach., wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe np. mikołaje, papierowe gwiazdy, a także własnoręczne karty świąteczne dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Gwiazdy zdobiły piękną choinkę w świetlicowej sali, a karty z życzeniami były wręczane podczas wigilii.

      Dziś jest inaczej… Ten przedświąteczny czas spędzimy w domach. Nie znaczy to jednak, że będzie smutnie i mniej zabawnie.   

      Aby czas spędzony w domu był okazją do wspólnej radości ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowawczynie  świetlicy przygotowały kilka propozycji wspólnych zabaw i innych aktywności związanych ze zbliżającymi się świętami. Kliknij na link lub poszukaj w zakładce świetlica.

      https://zsskoronowo.edupage.org/a/swietlica-szkolna?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ1JnN1YnBhZ2U9MTQ%3D

     • MIKOŁAJKOWE PREZENTY OD LICEALISTÓW

     • 7 grudnia, Dyrektor Liceum, Paweł Baran wraz z wychowawcą klasy Ib - Izabelą Klajbor, w imieniu całej społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, przekazali na ręce Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie - Katarzynie Żubik, mikołajkowe prezenty dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Akcja organizowania Mikołajek przez licealistów już dawno jest "pełnoletnia"... Do tej pory gościliśmy zawsze w murach Liceum, gdzie starsi koledzy przygotowywali dla dzieci zabawy, konkursy i poczęstunek. Stałym punktem spotkania było wręczenie prezentów przez św. Mikołaja. Tym razem nie mogliśmy się spotkać ze względu na sytuację epidemiczną, ale prezenty na pewno trafią w ręce rozradowanych dzieci.

      Bardzo dziękujemy licealistom za taką szlachetną postawę!

     • 5 grudnia- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza- konkurs

     • W obecnej sytuacji, gdy pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się na  całym świecie, wolontariusze stanęli  na czele reagowania medycznego, społecznościowego i społecznego. Nagłówki światowych mediów doceniają wolontariuszy za wszelkiego rodzaju prace, od pomocy w opiece medycznej, robienie zakupów dla wrażliwych sąsiadów lub sprawdzanie samotnych starszych ludzi.

      Podziękujmy w tym dniu wszystkim Wolontariuszom. Wielu tych  bohaterów żyje blisko nas, poświęcając swój czas i pracując całkowicie za darmo na rzecz innych.

      Z tej okazji organizujemy konkurs plastyczny „ Pomocna dłoń Wolontariusza „.

      Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie Zespołu Szkół . Wymagania konkursu zostały dostosowane  do  poszczególnych klas. Szczegóły znajdziecie w przekazanych indywidualnie zadaniach za pomocą chmury Google.

      Prace konkursowe proszę przynieść po feriach.  Przewidziane nagrody.