• ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

     • W ramach programu ,,Trzymaj formę” odbył się konkurs pod tytułem ,,Zdrowe drugie śniadanie”. Uczniowie wraz z rodzicami wykonywali pracę plastyczną przedstawiającą propozycję zdrowego drugiego śniadania. Prace zostały umieszczone na gazetkach szkolnych.

      Najciekawsze należą do: Oliwi i Szymona Bąk, Izabeli Kuś, Bartłomieja Dwuraźnego, Sebastiana Meggera, Fabiana Sroki, Marty Warszawskiej, Zuzanny Krawczak  oraz Oliwii Olejniczak.

      Za udział i zaangażowanie wszyscy otrzymali zdrowe przekąski. Uczestnikom i ich rodzicom gratulujemy.

      Organizatorzy: G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • DRZWI OTWARTE 2024

     • "Ta szkoła to drugi dom! Przyjdź, poznaj, przekonaj się sam!!!

      W dniu 16.05.2024 roku w naszej szkole odbędzie się Dzień Otwarty.

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY:

      Rodziców, Pedagogów, Psychologów, Nauczycieli, Terapeutów, Logopedów oraz wszystkie zainteresowane osoby.

     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • Dnia 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to było okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

      Z tej okazji uczniowie z wielką powagą, przyjmując postawę" na baczność" odśpiewały Hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego” oraz przedstawili wiersze i pieśni patriotyczne.

      Głównym celem akademii było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u młodych Patriotów. Nie zabrakło też wątku upamiętnienia 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

     • EKO-ZABAWKA PODSUMOWANIE

     • Rozstrzygnięcie konkursu Eko-Zabawka.

      W marcu Zespół Szkół w Koronowie ogłosił konkurs plastyczno-techniczny Eko-ZABAWKA, organizowany z okazji Światowego Dnia Ziemi pod patronatem Starosty Bydgoskiego, Wojciecha Porzycha.

      Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a nadesłane prace przerosły nasze oczekiwania. Ostatecznie jury wyłoniło następujących laureatów:

      Klasy I-III

      I miejsce- Wiktoria Czarnkowska

      II miejsce- Łukasz Gwizdała

      III miejsce- Hubert Olski

      Klasy IV-VIII

      I miejsce- Oliwia Borowska

      II miejsce- Maja Pik

      III miejsce- Nikola Ziołecka

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane po długim weekendzie majowym.

      Michalina Gaszak-Partyka, Karolina Urtnowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

     •  

      Międzynarodowy Dzień Ziemi to dzień, który przypomina nam o konieczności dbania o nasza planetę. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia ekologiczne. Na podstawie własnych doświadczeń oraz zdobytych wiadomości uczniowie przekonali się, że niewiele trzeba zrobić na co dzień, aby dbać o nasze najbliższe środowisko. Na koniec zajęć uczniowie wykonali plakaty. Klasy I-III na temat: „Jak możemy oszczędzić wodę każdego dnia?”. Uczniowie klas IV-VIII pracę plastyczną na temat: „Jak dbać o środowisko?”. Natomiast najstarsi podopieczni poznawali „Czym jest smog i jak nam zagraża?”.  W ramach Dnia Ziemi dnia 24 kwietnia w naszej szkole gościły Panie z Urzędu Miejskiego w Koronowie. Pani Malwina Tkaczyk, pani Angelika Walat i pani Renata Lutowska przygotowały i przeprowadziły zajęcia na temat prawidłowej segregacji odpadów. Nasi uczniowie czynnie brali w nich udział. Za aktywne uczestnictwo każdy otrzymał drobny upominek.

      Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i prezenty.

       

      Organizatorzy: G. Talarek, B. Król

     • WĄBRZESKI MIKROFON

     • Ponad 200 osób przyjechało do Wąbrzeźna na 11 edycję Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Wąbrzeski Mikrofon 2024”. Na wąbrzeski Festiwal przyjechali między innymi podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz innych instytucji wspierających osoby niepełnosprawne. Celem tego muzycznego spotkania jest przede wszystkim dobra zabawa, prezentacja umiejętności wokalnych oraz łamanie barier.

     • NIEBIESKIE IGRZYSKA - KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE - PODSUMOWANIE

     • Kwiecień to miesiąc świadomości wiedzy o autyzmie. w tym roku zorganizowaliśmy w naszej szkole "Niebieskie Igrzyska". W ramach tego wydarzenia odbyły się zawody sportowe, wspólne pieczenie niebieskich słodkości, liczne zabawy i warsztaty edukacyjne, pokazy dla dzieci i nauczycieli oraz pokazy tańca "Niebieskie Ptaki". Część edukacyjną wzbogaciły prelekcje filmów z udziałem naszych wyjątkowych uczniów.

       

       

     • Niebieskie Igrzyska 2024

     • NIEBIESKIE IGRZYSKA

             9 kwietnia 2024r. nasza szkoła stała się wyjątkowo niebieskim miejscem na mapie Koronowa. To wszystko przez organizację Niebieskich Igrzysk. Już po raz drugi dołączyliśmy do  wspólnego świętowania Światowego Dnia Świadomości Autyzmu z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka. Przygotowania do tego szczególnego dnia rozpoczęło się wiele dni wcześniej. Trwało rozplanowanie atrakcji, zaopatrzenie w pomoce dydaktyczne, rozpowszechnienie na gazetkach informacji o autyzmie. Chcąc wyróżnić ten dzień w naszej szkole wszyscy uczniowie ubrali się na niebiesko, a sala gimnastyczna została przystrojona balonami.

                          Obchody miały charakter edukacyjny; wszyscy uczniowie wzięli udział w pogadance, a nauczyciele zostali zaproszeni na projekcję filmu oraz debatę i wymianę doświadczeń i informacji. Zorganizowana została także część sportowo- integracyjna. W tej części emocje sięgały zenitu. Każda konkurencja sportowa miała łatwiejszą i trudniejszą wersję. Po każdej wykonanej kategorii uczniowie otrzymali specjalną pieczątkę. Po otrzymaniu wszystkich pieczątek każda klasa otrzymała dyplom.

      Wyróżnione były strefy: relaksu, fotobudka, słodki kącik z niebieskimi przekąskami a także wspólne pamiątkowe zdjęcie.

      Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za przygotowanie pięknych i smacznych niebieskich smakołyków.

     • URODZINY DANIELA

     • Kolejny wyjątkowy dzień za nami. W piątek 8 urodziny obchodził Daniel. Były cukierki, sto lat, życzenia i chwila na przyjemności związane ze świętem. Jeszcze raz dużo uśmiechu, spełnienia marzeń, wspaniałych prezentów i worka słodyczy życzą koleżanki i koledzy oraz wychowawczyni.

     • MALI SPORTOWCY

     • W dniu 17 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół w Koronowie został zorganizowany konkurs sportowy pt. „Mali sportowcy” przeznaczony dla klas I-III uczniów grup edukacyjno- terapeutycznych.

      W zmaganiach sportowych wzięły udział trzy drużyny z bydgoskich placówek specjalnych:  Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej, Zespół Szkół nr 30, Zespół Szkół nr 31, a także przedstawiciele naszej szkoły - drużyna czwarta. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli przygotować się do turnieju według regulaminu opracowanego przez jego inicjatorów.

      Celem konkursu było: kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej, kształtowanie wybranych cech motorycznych, doskonalenie umiejętności działania w zespole, a także zaszczepienie wśród dzieci zasad zdrowej rywalizacji.

      Uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach sportowych od rzutów do kosza począwszy poprzez skoki na piłce, biegi slalomem, rzuty woreczkami do celu oraz ślizg na ławeczce. Rywalizacja była bardzo zacięta. W przerwach uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku oraz zabaw integrujących uczestników zmagań sportowych.

      Po zaciętej, pełnej poświęcenia sportowej walce, klasyfikacja turnieju przedstawiała się następująco:                 

      I miejsce: Zespół Szkół nr 30 w Bydgoszczy

      II miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy

      III miejsce: Zespół Szkół w Koronowie

      Wyróżnienie: Zespół Szkół nr 31 w Bydgoszczy

      Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i upominkami sportowymi.

      Uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za przybycie i życzymy dalszych sukcesów!                     

      Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy sponsorom:  

      Przedsiębiorstwu "Radpol” -  Radosław Gniot z Koronowa, Zakładowi Karnemu z Koronowa, firmie AKOMP - Arkadiusz Kochański z Koronowa, firmie Bułka z Masłem - Magdalena i Łukasz Kocińscy z Koronowa oraz firmie POL-OSTEG - Gabriel Górniak z Bydgoszczy.

       

      Organizatorzy: Przemysław Talarek, Grażyna Talarek, Judyta Mazurkiewicz, Paulina Lorenc, Anna Jastrzębska – Kowalczyk.

     • Odpad dasz - drzewko masz.

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie po raz kolejny zaangażowali się w działania związane z ochroną środowiska. Z okazji Światowego Dnia Ziemi włączyli się do akcji ODPAD DASZ - DRZEWKO MASZ IV EDYCJA,, organizowanej przy współudziale Nadleśnictwa Różanna- Lasy Państwowe. Każdy, kto przyniósł na Plac Zwycięstwa w Koronowie elektroodpad otrzymał sadzonkę drzewka.

     • KONKURS LOGOPEDYCZNY O CZYM MARZY ŻABA SABINA

     • 12.04.2024r. został rozstrzygnięty logopedyczny konkurs plastyczny pt. „O czym marzy żaba Sabina? 
      Celem  konkursu było rozbudzenie plastycznej twórczości u dzieci, prezentacja swoich umiejętności, wspólna praca nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych oraz kształtowanie poprawności i wrażliwości językowej. Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Wszystkie były ciekawe i oryginalne.
      Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubeczki i słodki upominek. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych.

      Grupa młodsza:

      1. Ksawery Boiński
      2. Julia Kaduczka i Daniel Jabłoński
      3. Lena Zimnicka i Marcelina Meyer

      Grupa starsza:

      1. Bartłomiej Dwuraźny
      2. Izabela Kuś
      3. Jakub Tomaszewski

      WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I LAUREATOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY !

      Szczególne podziękowanie kierujemy dla sponsora nagród pani Małgorzaty Stachowskiej

     • Sensoplastyka w naszej szkole

     • W minioną sobotę nasza szkoła stała się miejscem niezwykłego wydarzenia dedykowanego dzieciom z wczesnego wspomagania rozwoju oraz ich rodzinom. Zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których zarówno maluchy, jak i ich opiekunowie mieli okazję zaangażować się w praktyczne warsztaty. Jedną z atrakcji były zajęcia z sensoplastyki - innowacyjnego podejścia do nauki i zabawy, które skupia się na rozwijaniu zmysłów poprzez manipulowanie różnorodnymi materiałami. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie tworzyć masy z jadalnych produktów, co nie tylko dostarczało radości i zabawy, ale również stymulowało zmysł dotyku, wzroku, a nawet węchu i smaku. Sensoplastyka, jako metoda, pozwala na wszechstronne rozwijanie umiejętności sensorycznych i motorycznych dzieci, jednocześnie oferując przestrzeń do twórczej ekspresji i nauki poprzez doświadczanie. Rodzice, aktywnie uczestnicząc w zajęciach, mieli wyjątkową okazję do zobaczenia, jak poprzez zabawę można wspierać rozwój swoich pociech. Zajęcia te były również doskonałą okazją do integracji - zarówno dzieci, jak i dorosłych. W bezpiecznej i przyjaznej atmosferze, pod okiem doświadczonych terapeutów z zakresu integracji sensorycznej (SI), wszyscy uczestnicy mogli nawiązywać nowe znajomości i uczyć się od siebie nawzajem. Zachęceni pozytywnym odbiorem i widocznym entuzjazmem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców, już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 18 maja. Będzie to kolejna okazja do wspólnego odkrywania, nauki i zabawy, zawsze pod fachowym okiem naszych terapeutów. Wierzymy, że regularne uczestnictwo w tego typu zajęciach znacząco przyczyni się do wszechstronnego rozwoju naszych małych uczestników oraz zacieśnienia więzi między dziećmi a ich rodzicami.

     • Urodziny Julki

     • W naszej szkole każdy uczeń jest wyjątkowy. Traktujemy to miejsce jako drugi dom, dlatego celebrujemy urodziny. Wszystkiego Najlepszego Julko.

     • WIZYTA Z CPEE ANDRÉS MUÑOZ GARDE

     • Z inicjatywy Pani Elżbiety Wysockiej – radnej Powiatu Bydgoskiego gościliśmy

      grupę nauczycielek ze Szkoły Specjalnej  Andres Muñoz w Pamplonie

      (Region Nawarra); Rocio Risquez – pani dyrektor szkoły oraz Alicia

      Fernandez Elorz, Leyre Casimiro García i Amaia Castiella.

      Wiztyta odbyła się w ramach współpracy Szkoły w Pampelunie z Kujawsko –

      Pomorską Federacją Organizacji Pozarządowych w Toruniu.

      Celem wizyty było poznanie pracy z uczniami naszej szkoły oraz bazy dydaktycznej placówki. Dyrektorzy i nauczyciele z obydwu szkół wymienili się doświadczeniami w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Goście zwiedzili szkołę, ogród sensoryczny i nowo powstałą salę gimnastyczną. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy polskich potrawach wykonanych przez naszych uczniów pod kierownictwem nauczycieli - wychowawców klas szkoły przysposabiającej do pracy. Całość wydarzenia prowadziła Pani Ewa Drozdowska, która wykorzystując bardzo dobrą znajomość języka hiszpańskiego - była naszym tłumaczem. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Goście mieli ochotę zostać z nami dłużej , poczuli się jak u siebie w domu. Na zakończenie spotkał nas ogromny zaszczyt, a mianowicie zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia szkoły w Hiszpanii. Dziękujemy Pani Elżbiecie  Wysockiej Radnej Powiatu Bydgoskiego za umożliwoenie nawiązania współpracy i przyjaźni ze szkołą w Hiszpanii.

     • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024

     • W dniach od 25 do 27 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. W ramach rekolekcji uczniowie brali udział w Drodze Krzyżowej, w spotkaniach prowadzonych przez kapłanów z koronowskiej parafii. W drugim dniu rekolekcji uczniowie pod opieką nauczycieli udali się autokarem do sanktuarium Matki Bożej w Byszewie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej oraz spotkaniu prowadzonym przez księdza Ryszarda Hirscha proboszcza parafii WNMP w Koronowie.

     • WIADOMOŚCI SZKOLNE - ODCINEK 3: WIOSNA

     • Wiadomości Szkolne w Zespole Szkół w Koronowie.
      W dzisiejszym odcinku:
      - Dzień Kobiet;
      - Mobilne Planetarium:
      - Warsztaty Świecowe;
      - Świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny.
      Goście specjalni: Pani Wiosna i Króliczek Wielkanocny

     • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET

     • "Bez pary a najpiękniejsza". Bywa czasem tak, że natura sprawia  prezent i ktoś dostaje o jeden chromosom więcej. Staje się przez to osobą wyjątkową, inną , choć czasem samotną. Dzień Kolorowej Skarpetki jest po to, by każda osoba obdarzona Zespołem Downa poczuła się piękna, ważna i wartościowa.Pamiętajmy o tym.