• Informacja o kształceniu zdalnym od 09.11.20 do 27.11.20

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Opiekunowie UczniówZespołu Szkół w Koronowie,

      w okresie ograniczenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych oraz opiekuńczych, w szczególności z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, z troski o bezpieczeństwo, zdrowie i życie uczniów oraz pracowników na podstawie Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół w Koronowie od dnia 09.11.2020 do dnia 27.11.2020 r. prowadzone będzie kształcenie zdalne dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Koronowie.

       

      Wychowawcy klas będą informowali o sposobie organizacji zajęć.

       W razie pytań tel. kontaktowy: 52 3822929  lub  508480281

       

      Życzymy  wszystkim  zdrowia i  szybkiego  powrotu do szkoły,

      dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie.

       

     • „Szkoła do hymnu” 2020

     • Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

      Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. 

      Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy do publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu

     • Zespół Szkół w Koronowie z SERCA dziękuje!

     •  

      Jeszcze miesiąc nie minął, odkąd przez budynkiem Zespołu Szkół w Koronowie przy ulicy Sobieskiego 16 stanęło wielkie czerwone SERCE, a już jest pełne nakrętek – dzięki Państwu, wszystkim, którzy zasilili tę wspaniałą akcję!!!

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie oraz cała społeczność szkolna bardzo gorąco dziękuje wszystkim oraz każdemu z osobna za nawet najmniejszą wrzuconą do serca nakrętkę!!!  Każdy, kto ma ochotę zobaczyć to wielkie czerwone serducho i przyłączyć się do akcji zbierania nakrętek dla Izy – niech czuje się zaproszony na ulicę Sobieskiego 16 w Koronowie. SERCE czeka na następne nakrętki.

     • ,,Dni Ochrony Przyrody"

     • W dniach 20-30 października 2020r. obchodziliśmy w Zespole Szkół w Koronowie ,,Dni Ochrony Przyrody". W tych dniach uczniowie klas I-III oraz grupy edukacyjno-terapeutyczne przygotowywali prace na konkurs pt. ,,Jesienne drzewo”. Jak co roku włączyli się w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie klas najmłodszych wraz z wychowawcami przygotowali również przepiękne kąciki przyrody.

                 

      Wyniki konkursu plastycznego pt. „Jesienne drzewo”:

      I miejsce- W. Bugajska GET 3 SP

      II miejsce- W. Karwasz GET 1 SP

      III miejsce- L. Worek GET 2 SP, S. Megger kl. III

                                                                                                                         

                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                          G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • KOMUNIKAT

     • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23.10.2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 (Dz.U. z poz. 1870) przyjmuje się zasady organizacji nauki stacjonarniej w klasach I-III Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie oraz nauki zdalnej w kl. IV-VIII Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie, kl. I-III Specjalnej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie oraz kl. I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie.

      Wsparcie i prowadzenie dotychczasowej terapii psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i rodziców/opiekunów prawnych, terapii logopedycznej, integracji sensorycznej, rewalidacji, itp. odbywa się poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny, e-mailowy oraz dostępne komunikatory.

      W ramach zapewnienia dzieciom dodatkowych zajęć w czasie wolnym, proponuje się uczniom dodatkowe zadania w ramach  zajęć świetlicowych i bibliotecznych umieszczonych na stronie szkoły.

      W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie Specjalnej Szkoły Branżowej I Stopnia nr 1 w Koronowie w Zespole Szkół w Koronowie będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

     • Alpaki w szkole

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Alpaki w szkole.

      16 października odbyło się pierwsze spotkanie uczniów z alpakami w naszej szkole. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych interesujących zwierząt. Każdy kto miał ochotę mógł pogłaskać i nakarmić naszych uroczych gości. Dzieci dowiedziały się również jak można wykorzystać wełnę pozyskiwaną z tych zwierząt. Uczniowie również wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej wełny z alpaki. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.

     • ALPAKOTERAPIA W NASZEJ SZKOLE

     • Już od 16 października ruszają cykliczne spotkania naszych uczniów z uroczymi alpakami. Kontakt dzieci z tymi zwierzętami  jest doskonałym dopełnieniem ich codziennejj terapii, kształcenia i wychowania.

     • ZBIERAMY NAKRĘTKI!

     • Dzisiaj przed budynkiem Zespołu Szkół przy ulicy Sobieskiego 16 stanęło SERCE- kosz na nakrętki. Aktualnie zbieramy nakrętki dla Izy. Zachęcamy wszystkichdo wrzucania plastikowych nakrętek.

      Pamiętajmy! Dobro powraca!

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie dziękuje Panu Wojciechowi Głogowskiemu – firmie MAXFLOOR z Koronowa za pomoc w przymocowaniu serca.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH

     • 29.09.2020r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych.

      Panie nauczycielki przybliżyły problematykę wad słuchu oraz trudności z jakimi na codzień zmagają się osoby dotknięte tym problemem. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat języka migowego oraz pokazywali podstawowe znaki.  Poznali również polski alfabet palcowy.

      Na koniec uczniowie klas II-III SP, V-VI SP, VII SP, VIII SP wykonali plakaty nt. ,,Świat ciszy ma wiele barw”.

      Międzynarodowy Dzień Niesłyszących obchodzony jest od 1958r. zawsze w ostatnią niedzielę września. Jego celem jest zwrócenie uwagi uczniów na problemy osób niesłyszących, na ich prawa, osiągnięcia, trudności w życiu codziennym.

      Spotkanie przeprowadziły panie:

      Justyna Skórzewska – Piotrowicz

      Joanna Kujawa

       

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     •      W dniu 25.09.2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich z powodu pandemii Covid-19. Jednak nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. W tym dniu rozmawialiśmy o konieczności nie śmiecenia i nie niszczenia przyrody. Uczniowie oglądali film o wykorzystaniu surowców wtórnych oraz bajki o konieczności dbania o środowisko. Uczyły się segregowania śmieci. Na koniec dnia przygotowały prace plastyczno-techniczne z surowców wtórnych.

      Organizator: G. Talarek

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • 01.09.2020 ( tj. wtorek), odbędzie się w naszej szkole spotkanie organizacyjne z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2020/2021. Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami. Spotkanie dla klas :

      - GET 1 SP, GET 2 SP, GET 3 SP oraz PdP odbędzie się o godzinie 9.30,

       - I-III SP, V-VIII SP oraz dla Szkoły Branżowej o godzinie 10.30.

      Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, dezenfekcję rąk przy wejściu do budynku, oraz zakrycie ust i nosa.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019 / 2020

     • Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie!

      Zebraliśmy się dziś w wyjątkowych warunkach na boisku szkolnym, abyście mogli odebrać świadectwa. Nie odbył się uroczysty apel, nie było – jak zwykle – występów, przemówień, wielu podziękowań, życzeń, tego „normalnego” gwaru i Waszych radosnych okrzyków. Trochę smutniej zaczęły się te wakacje, ale mamy głęboką nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w szkole tak jak zawsze 1 września inaugurując nowy rok szkolny.

      Kochani Uczniowie…

      Przez 10 miesięcy dzielnie przemierzaliście tajemnicze ścieżki wiedzy. Wędrowaliście w poszukiwaniu tajemnic. Stefan Żeromski w powieści „Syzyfowe prace” napisał: „Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Świat nie rozwijałby się tak dynamicznie, gdyby nie myśl naukowa i postęp cywilizacyjny. Wartość nauki jest zatem bezcenna. Pamiętajmy, że ciekawość świata i kreatywność czynią
      z nas ludzi mądrych, takich, którzy nie stoją w miejscu, lecz wciąż dążą
      do własnego rozwoju.

      Życzymy Wam, byście nie stali w miejscu, byście stawali się poszukiwaczami wiedzy, odkrywcami na miarę swoich możliwości.

      Dzisiaj odebraliście świadectwa, które są przepustką do kolejnej klasy. Rozpoczęliście dwa miesiące wakacji. Odpoczywajcie! Wszystkim Wam składamy życzenia radosnych i niezwykłych wakacji, które pozwolą wam nabrać wiatru w żagle i dodać energii do pracy w nowym roku szkolnym. Bądźcie uważni i bezpieczni, zwłaszcza podczas wyjazdów nad wodę oraz podczas poruszania się po drogach. Przestrzegajcie zasad ruchu drogowego, bądźcie czujni i nie ulegajcie namowom nieznanych wam osób. Strzeżcie się przed używkami i nieznanymi substancjami. Życzymy Wam samych przyjemnych chwil w czasie wakacji oraz dużo, dużo słońca.

      Drodzy Absolwenci!

      Po raz ostatni dzisiaj odebraliście świadectwo ukończenia szkoły, przyszło Wam pożegnać się z dobrze znanymi korytarzami, salami, ale przede wszystkim
      z nauczycielami, wychowawcami, koleżankami i kolegami. Życzymy Wam dobrego startu w życie, znalezienia świetnej pracy, abyście czuli się w niej tak samo dobrze, jak w szkole. Życzymy wszystkim fantastycznych wakacji, pełnych przygód.

      Drodzy Rodzice, Opiekunowie naszych Uczniów!

      Dziękujemy Wam za współpracę, w szczególności za te ostatnie niezwykle trudne miesiące.  Życzymy Państwu zadowolenia i satysfakcji z osiągnięć Waszych dzieci oraz zdrowia i szczęścia.

      Drodzy Nauczyciele!

      za nami kolejny rok szkolny, niezwykły rok, który przyniósł wiele wyzwań, którym wszyscy musieliśmy sprostać. Dziękujemy wszystkim Pracownikom szkoły za cały rok intensywnej pracy, za dbałość o bezpieczeństwo naszych uczniów, za kreatywne i twórcze inicjatywy, które wprowadziliście w celu poprawy jakości nauczania. Dziękujemy za pracę dydaktyczną, wychowawczą
      i opiekuńczą. Życzymy Państwu, by czas wakacji był okazją do odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także był czasem przygotowania się
      do następnego roku szkolnego.

      Panie Starosto!

      Dziękujemy naszemu organowi prowadzącemu Starostwu Powiatowemu
      w Bydgoszczy, w   szczególności   Staroście   Panu Wojciechowi Porzychowi

      za wspaniałe podejście do naszych Uczniów, za okazane serce i wsparcie, za pomoc w realizacji naszych celów i przedsięwzięć. Zawsze możemy na Pana liczyć. Serdecznie dziękujemy!


      Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie Katarzyna Żubik, wicedyrektor Zespołu Szkół w Koronowie Beata Drozdowska


     • BEZPIECZNE WAKACJE

     • W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

      Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

      Kilka ZASAD, które warto zapamiętać, żeby wakacje były bezpieczne i przyjemne znajdziecie w zakładce świetlica lub pod linkiem: