• KONKURS PROFILAKTYCZNY

     •  21 maja odbyly się dwa konkursy profilaktyczny oraz sportowy w specjalnym osrodku szkolno wychowawczym w. Bydgoszczy. Uczniowie przygotowali etiudę antynikotynowa orsz rozwiazywali test profilaktyczny.  Brali udzial takze w potyczkach sportowych.Uczniowie bardzo dobrze poradzily sobie z zadaniami i zdobyly cenne nagrody. Opiekun: Ewa Rutkowka.

       

        

       

     • Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

     • Termin przeprowadzenia części pisemnej
      egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
      w zawodzie w sesji czerwiec - lipiec 2018
      19.06.2018 r. godz. 10:00

      Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dn. 09.05.2018 r. każdy zdający w części pisemnej powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zaznaczania rozwiązań oraz może mieć kalkulator prosty (kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb).

     • KONKURS O ZAWODACH

     • KONKURS O ZAWODACH

       

      15 maja 2018 troje uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Koronowie brała udział w miedzyszkolnym konkursie "Świat Zawodów" organizowanym przez SSOW nr 3 w Bydgoszczy. Uczniowie wykazali się znajomością tematu zajmując IV miejsce. Za wiedzę i zaangażowanie zostali nagodzeni pięknymi upominkami. Opiekunowie: Celina Rudnicka, Tamara Strąk.

    • MUZYCZNY MAJ
     • MUZYCZNY MAJ

     • 15 maja uczennice naszej szkoły miały okazję wziąć udział w I Przeglądzie Twórczości scenicznej "MUZYCZNY MAJ", organizowanym przez Ośrodek Szkolono-Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy.Swoje zdolności wokalne zaprezentowały solistki : Natalia Malach, Sandra Siekierska i Patrycja Jung, W ramach przeglądu występowały również zespoły taneczne. Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie : Natalia Malach, Sandra Błażejewska, Sara Siekierska oraz Patrycja Jung.

      Wszystkie występy zostały wyróżnione przez profesjonalne jury. Młode artyski oprócz miłych słów na temat swojego talentu otrzymały dyplomy i upominki. Po skończonej części konkursowej wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli zumbę.

      Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia za rok!

    • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI ORAZ DNIA UNII EUROPEJSKIEJ
     • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI ORAZ DNIA UNII EUROPEJSKIEJ

     • 8 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz dnia UNII EUROPEJSKIEJ. Jak co roku uczniowie odśpiewali wspólnie hymn oraz obejrzeli prezentacje i  filmy dotyczące tematyki narodowej. Święta takie są wspaniałą okazją do wzmacniania postaw patriotycznych w naszych uczniach.

      Podczas tego spotkania przypomnieliśmy sobie również najważniejsze fakty dotyczące Unii Europejskiej i członkostwa naszego kraju w tej wspólnocie narodów.

      Prezentacje przygotowały Panie: Agnieszka Wajnert oraz Magdalena Piasek

     • KONKURS TALENTÓW W BYDGOSZCZY

     • KONKURS TALENTÓW W BYDGOSZCZY

       

      W kwietniu 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w KONKURSIE TALENTÓW zorganizowanym przez Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 5 w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych  pod  hasłem  NA  ROK RZEKI WISŁY. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży geografią  ojczyzny oraz aktywizowanie do udziału w atrakcyjnych formach twórczości własnej.

    • WYJAZD DO KINA
     • WYJAZD DO KINA

     •  

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 26.04.2018 uczniowie z klas: I-III SP, I-II G, GET SP uczestniczyli wraz z opiekunami:                            J .Grochowska i  A. Jastrzębską – Kowalczyk, Michalina Gaszak – Partyka i Grażyną Filarską w wycieczce do kina Cinema City w Bydgoszczy na seans: "Piotruś Królik”.

      Królik Piotruś  przejął funkcję głowy rodziny i razem z trójką nieporadnych sióstr oraz niezdarnym kuzynem, zającem Beniaminem, przypuszcza regularne ataki na działkę podstarzałego ogrodnika - Pana McGregora . Trwa to do czasu, aż w trakcie jednej z akcji odpowiedzialny za ponury koniec niejednego futrzaka mężczyzna na oczach Piotrusia pada trupem. Na jego miejsce przyjeżdża jeszcze mniej tolerancyjny krewniak - opętany wizją własnego sklepu z zabawkami Tomasz . Młody pracoholik postanawia ostatecznie pozbyć się wszystkich szkodników w okolicy, równocześnie zakochując się w sąsiadce - niespełnionej artystce Bei,  która pała miłością do natury.

       

      Wyjazd do kina wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym seansie.

       

     • Warsztaty dla nauczycieli Zespołu Szkół w Koronowie "Technologie mobilne w szkole"

     • Nauczyciele Zespołu Szkół w Koronowie to specjaliści z pasją, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która z zaangażowaniem pełni swą misję oraz podąża z duchem czasu. Od kilku lat systematycznie współpracuje z p. Robertem Preus, pracownikiem CEN w Bydgoszczy, który szkoli nauczycieli w zakresie umiejętności informatycznych, medialnych oraz cyfrowych. 18 kwietnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla nauczycieli pn. „Technologie mobilne w szkole”, w wyniku których, dzięki uprzejmości p. Roberta powstał film z cyklu Manneqiun Challenge. Możliwości technik mobilnych zaprezentowane przez prowadzącego szkolenie zaskoczyły wszystkich uczestników spotkania, zdobyta wiedza oraz umiejętności wzbogacą z pewnością warsztat pracy nauczycieli.

       

     • Informujemy, że Niezwykły Dzień Otwarty

      w Zespole Szkół w Koronowie

      ul. Sobieskiego 16 odbędzie się 

      w sobotę 07 kwietnia 2018 r.

      od godz. 10.00 do 11.30.

      Wszystkich chętnych zapraszamy.

    • KIERMASZ WIELKANOCNY
     • KIERMASZ WIELKANOCNY

     •  

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA

      KIERMASZ WIELKANOCNY

      26.03.2018 OD 10.00 DO 17.00

      DO "STAREJ RZEŹNI"

       

      Rodzice, nauczyciele i uczniowie

      Zespołu Szkół w Koronowie

      ul.Sobieskiego 16

     • LAUREACI KONKURSU "STROIK-KOSZYCZEK WIELKANOCNY"

     • Zespół Szkół w Koronowie był organizatorem zewnętrznego konkursu plastycznego, skierowanego do uczniów szkoły podstawowej, branżowej i przysposabiającej do pracy. Tematem pracy był "STROIK- KOSZYCZEK WIELKANOCNY". Celem konkursu było przybliżenie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i poczucia estetyki, promocja osób utalentowanych plastycznie, rozwijanie zdolności manualnych.

      LAUREACI:

      KLASA I-III SP

      I miejsce- Kamila Adamczyk, Przemysław Jankowski- ZSS w Karnowie

      II miejsce- Jakub Ziemkowski, Alicja Lewandowska, Paweł Żelaskiewicz, Piotr Żelaskiewicz-

      SOSW nr 2 w Grudziądzu ul.Kasprowicza 4

      III miejsce- Maciej Wojda- KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

       

      KLASA IV-VII

      I miejsce- Martyna Oszczak, Anna Kamyk- ZSS w Karnowie

      II miejsce- Daniel Deręgowski- SOSW w Tucholi, ul.Piastowska 30

      III miejsce- Kamila Gromowska- KPSOSW w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

       

      SSPdP

      I miejsce- Paulina Lewandowska, Ewa Kędziorska, Anna Paradowska, Jakub Ziemkowski-

      SOSW nr 2 w Grudziądzu, ul. Kasprowicza 4

      II miejsce- Sławomir Pardela- KPSOSW w Bydgoszczy, ul. Akademicka 3

      III miejsce- Natalia Rymer- ZSS w Żninie, ul.Mickiewicza 32

       

      KLASY PONADGIMNAZJALNE

      I miejsce- Joanna Gabrychowicz, Dawid Zawadzki- ZSS w Karnowie

      II miejsce- Mateusz Milczyński, Krzysztof Lewczyk- ZSS w Karnowie

      III miejsce- Marcelina Punder, Paulina Wasielewska- KPSOSW w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

       

      Dziękujemy za udział w konkursie.

      Organizatorzy: Grażyna Filarska, Joanna Kujawa, Michalina Gaszak-Partyka

      Zapraszamy do albumu fotograficznego

    • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY
     • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY

     •  

       

       

       

       

       

       

       

      6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Od 12 do 16 marca 2018  zorganizowano Tydzień Logopedyczny. Każdego dnia nasi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logopedycznymi: wykonywali plakaty- plastyczna interpretacja wierszy logopedycznych, pracowali nad pisemnymi zadaniami -"Zabawy słowem", których celem było rozwijanie kompetencji językowych, uczyli się czytania  i poprawnego wymawiana łamańców językowych oraz przedstawiali gestem i ruchem wybrane słowa i powiedzenia. W ostatnim dniu tygodnia odbyła się prezentacja multimedialna, kończąca Tydzień Logopedyczny. Prezentacji przyświecały słowa J. Słowackiego z poematu Beniowski " Chodzi mi o to, aby język giętki. Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".
      Tematem przewodnim prezentacji była komunikacja, a dokładnie hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy "Komunikowanie się nie tylko słowami..."
      W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, gdzie może pracować logopeda, co ma wpływ na wszechstronny rozwój mowy, jakie ćwiczenia wspierają poprawną wymowę oraz w jaki sposób można się komunikować, kiedy brak jest mowy czynnej. Panie logopedki przedstawiły nam zasady działania tzw. Cyber oka, poznaliśmy kilka wyrazów i słów z j. migowego, gesty wyrażające potrzeby i słowa, system obrazków do komunikacji PCES, oraz aplikacje do komunikacji na urządzenia mobilne. Najwięcej śmiechu było, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli poradzić sobie z szybkim wymawianiem łamańców językowych. Brawo! Wszyscy poradzili sobie śpiewająco!
      Punktem ostatnim było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wszystkie plakaty były naprawdę piękne - gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.
      Za przygotowanie Tygodnia Logopedycznego dziękujemy Pani Joannie Cieślak i Pani Danucie Daczkowskiej.

    • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO
     • WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

     • 15 marca uczniowie naszej szkoły wybrali sie do Bydgoszczy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa dostarczyła dużych wrażeń, dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały eksponaty. Największe zainteresowanie wzbudziała postać piłkarza Robetra Lewandowskiego, zbudowana z 70 tysięcy klocków, oraz żużlowca Tomasza Golloba na motocyklu w skali 1:1. Dużą frajdą był też kącik zabaw, w którym można było tworzyć własne kontrukcje z klocków LEGO. Uczniowie mięli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię oraz ćwiczyli uiejętnoście manualne. Wspólne budowanie okazało się okazja do integracji i lekcji wychowawczej. dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń pod opieką pani Joanny Grochowskiej, Anny Jastrzębskiej Kowalczyk oraz Michaliny Gaszak-Partyka.

       

    • DZIEŃ KOBIET
     • DZIEŃ KOBIET

     • 8 marca w naszej szkole uroczyście obchodzony był DZIEŃ KOBIET. Samorząd Uczniowski przygotował dla dziewczynek atrakcje w postaci kawiarenki oraz salonu urody. Młode damy delektując się herbatą i słodkościami, podanymi przez elegancko ubranego kelnera, oglądały film. Po seansie filmowym, pani Dorota Woźny udzielała porad z zakresu pielęgnacji twarzy oraz makijażu. W ten dzień wyjątkowo grono pedagogiczne przymnknęło oko na mocny makijaż i pomalowane paznokcie ;-)

      Zapraszamy do galerii

       

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE

     • SPOTKANIE  INTEGRACYJNE 

       

      Uczniowie Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy wraz z wychowawczynią Celiną Rudnicą zorganizowali spotkanie integracyjne w dniu 28.02.2018 roku. Gośćmi byli uczniowie Szkoły Specjalnej Przyspasabiającej do Pracy z Karnowa wraz z wychowawczynią panią Alicją Split.

    • AKCJA FUNDACJI DKMS
     • AKCJA FUNDACJI DKMS

     • DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA KAROLINKI I INNYCH 

      "Niektóre dzieci, czy też dorośli nie mają rodzeństwa więc potrzebują przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego,a to jest wielka szansa, czasami jedyna, aby ktoś wrócił do zdrowia"- apeluje Pani Ania, mama Karoliny Wozowicz z Kotomierza.

      Karolinka ma dopiero 14 lat, a przeszła już więcej niż niejeden dorosły. Pierwsze 3 lata życia spędziła w Koronowie, następnie przeprowadziła się do Kotomierza, gdzie wraz z rodziną wiodła szczęśliwe życie przez kolejne 3 lata.

      Właśnie wtedy po raz pierwszy zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną.Dziś Karolinka ma już drugą wznowę choroby. Jest po wielu cyklach ciężkiej chemii, miesiącach spędzonych w szpitalu i licznych powikłaniach związanych z chorobą.

      W podobnej do Karolinki sytuacji jest wielu pacjentów na całym świecie.Czekają oni na pomoc ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie podarują im szansę na życie przekazując cząstkę siebie.

      Dlatego przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku, a może to Ty będziesz mógł pomoc swojemu genetycznemu bliźniakowi.

      PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO POTENCJALNY DAWCA

      NIEDZIELA 4 MARCA 2018

      MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, UL.WĄSKOTOROWA 4, 86-010 KORONOWO

     • PODZIĘKOWANIE

     • „Jedynie prawdziwy człowiek

      zauważy potrzeby innego człowieka.

      Jedynie człowiek wielkiego serca

       wyciągnie doń pomocną dłoń.”

                                 Jan Paweł II

       

      Dyrekcja,

      Grono Pedagogiczne

      oraz Uczniowie

      Zespołu Szkół w Koronowie

      gorąco i serdecznie dziękują

      Panu Maciejowi Makowskiemu

      Dyrektorowi MGOSiR w Koronowie

      za owocną współpracę

      i zrozumienie potrzeb osób

      o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

      Dziękujemy za ofiarowaną pomoc i życzliwość

      podziekowanie.doc

     • SCHODOŁAZ W SZKOLE

     • SCHODOŁAZ

       

      Dzięki Staroście Bydgoskiemu Panu Wojciechowi Porzychowi oraz Radzie Powiatu Bydgoskiego w grudniu 2017 roku Zespół Szkół w Koronowie został wyposażony
      w schodołaz, sfinansowany w pełni ze środków Powiatu Bydgoskiego.