• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "LETNIE PODRÓŻE"

     • Zespół Szkół w Koronowie był organizatorem konkursu zewnętrznego pt. "Letnie Podróże", pod honorowym patronatem Starosty Bydgoskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy. Z pośród autorów nadesłanych prac zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

      KLASA I-II SP

      1. Marcelina Marciniak- SP nr 2 w Koronowie

      2. Magdalena Meller- SP nr 2 w Koronowie

      3. Kinga Kowalska- SP nr 2 w Koronowie

      wyróżnienie- Anastazja Radwan- SP nr 2 w Koronowie

       

      KLASA IV- VIII SP

      1. Irmina Kołcon- SOSW w Bdgoszczy

      2. Zuzanna Kwiatkowska- SOSW w Bydgoszczy

      3. Nikola Rutkowska- SOSW w Bydgoszczy

      wyróżneinie- Kalina Suska- SOSW w Bydgoszczy

       

      KLASA PdP

      1. Krzysztof Konkolewski- SOSW w Bydgoszczy

      2. Weronika Walczak- SOSW w Bydgoszczy

      3. Wiktoria Mrugowska- SOSW w Bydgoszczy

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Organizator- Grażyna Filarska.

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Z okazji Dnia Dziecka, na uczniów Zespołu Szkół w Koronowie czekało wczoraj wiele atrakcji. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz wychowawcy klas postarali się aby ten dzień był wyjątkowy. Panie przygotowały dla wszystkich uczniów własnoręcznie przyrządzoną pizzę. Na deser uczniowie otrzymali lody, a w każdej klasie przygotowany był smaczny poczęstunek. Dzieci mogły tego dnia spędzić czas na wspólnych zabawach sportowych lub grając w gry planszowe. Główną atrakcją były odwiedziny uwielbianych przez dzieci alpak. Każdy mógł pogłaskać i nakarmić te urocze zwierzęta, dowiadując się przy okazji ciekawych informacji na ich temat. Wczorajszego dnia każde chętne dziecko mogło się wcielić w wymarzoną postać za sprawą malowanych buziek. Wszystkim uczniom życzymy jeszcze raz dużo uśmiechu przez cały rok!

     • Rozstrzygnięcie konkursu "230 Rocznica Święta 3 Maja"

     • Nasi uczniowie bardzo licznie wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt. " 230 ROCZNICA ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA", którego organizatorem był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.Wyróżnienie otrzymali Ksawery Boiński z GET 1 SP oraz Marcel Musiał z klasy I SP. Wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

     • Śliczne kwiatki na Dzień Matki

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, czniowie klasy I-III SP, wykonali przepiękne laurki dla swoich mam. Zanim trafią one w ręce adresatek, chcieliśmy się pochwalić tymi kolorowamy pracami.

     • Nasi uczniowie zdobywcami nagród

     • Oliwia Bąk, uczennica  klasy II SP, zajęła III miejsce w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego: "Lasy Amazonii- Zwierzęta Amazonii". Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami specjalnymi i integracyjnymi w Sosnowcu.

      Sebastian Megger, z klasy III SP,  zajął III miejsce w miedzyszkolnym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pt.: "Najciekawsza ekodoniczka". Organizatorem konkursu był SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Jarosław Szkodowski, również z III klasy SP.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowym Dniu Ziemi, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Jest to największe na świecie święto o charakterze ekologicznym obchodzone w ponad 190 krajach.

      W tym dniu podczas pogadanek i projekcji filmów edukacyjnych, nauczyciele przekazywali uczniom jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom – planetę Ziemię. Najmłodsi uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali prace plastyczne pt. ,,Moja planeta Ziemia”, słuchali i z radością śpiewali piosenki ekologiczne. Starsi uczniowie natomiast szukali sposobów, co robić na co dzień, aby pomóc naszej planecie. Ponadto społeczność szkolna włączyła się w akcję zorganizowaną przez Gminę Koronowo przy współudziale Nadleśnictwo Różanna pod hasłem „Odpad dasz – drzewko masz”. W zamian za przyniesione elektroodpady otrzymaliśmy sadzonki drzew i krzewów, które zasadzimy w swoich domowych ogródkach.

       

      Organizatorzy:
      G. Talarek, M. Chmarzyńska

     • ZABAWY INTEGRACYJNE W PARKU

     • 20 kwietnia uczniowie grupy edukacyjno-terapeutycznej wraz z paniami  ( Sandrą Wajnert i Joanną Kujawą) wybrali się na piknik rekreacyjno- integracyjny do pobliskiego parku.  Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, panie przeprowadziły pogadankę na temat ochrony naszej planety. Pogoda dopisała dlatego uczniom szybko minął czas podczas zabaw z wykorzystaniem animacyjnej Chusty Klanza. Kto chiał mógł skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. W trakcie wycieczki uczestnicy przestrzegali obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii.

     • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

     • Zgodnie z zarządzeniem Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie, od 19.04.2021 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie (włącznie z odbywającymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju ucznia, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz zajęcia indywidualnego nauczania) będą odbywać naukę  stacjonarną w szkole.

      W związku z powyższym przypominamy dzieciom, rodzicom i opiekunom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii.

     • NAUCZANIE ZDALNE

     • Decyzją Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie,

      od 29.03.2021 nauczanie

      odbywać się będzie w trybie zdalnym.

      Szczegółowe informacje przekażą rodzicom wychowawcy klas.

     • KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

     • 25 marca odbył się kiermasz ozdób i wypieków wielkanocnych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli  Zespołu Szkół w Koronowie.

      Dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stoisko stanęło na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Koronowie. Kolorowe palmy, koszyki i pisanki wprowadziły uczestników w wiosenny i świąteczny nastrój.

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie bardzo dziękuje zaangażowanym członkom Rady Rodziców za organizację kiermaszu.

       

      Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Andrzeja Kubiaka, Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczyza udostępnienie namiotu, plakatów i gadżetów reklamowych Powiatu.

      Zapraszamy do galerii zdjęć:

       

     • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

     • W czwartek, tj. 25 marca, przy Hali Widowiskowo- Sportowej w Koronowie odbędzie się kiermasz ozdób i wypieków wiekanocnych, wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Koronowie.

      Zapraszamy wszystkich do zakupów przedświątecznych na naszym kiermaszu.

      Oto jak wyglądają gorące przygotowania w naszej szkole:

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

     •  

      "Inne, a takie same"

      Dziś przypominamy sobie o tym, ze każdy człowiek , nawet jeśli trochę inaczej wygląda, inaczej się ubiera, inaczej mówi czy inaczej się porusza, to jest taki sam jak każdy z nas.

      Wyrazem naszej tolerancji i integracji  jest  ta symboliczna para, założonych dziś różnych skarpetek i prace plastyczne z tej okazji.