• Jesienne stroiki

     • Jesień króluje nie tylko w sadach czy ogrodach. W naszych klasach można ją znaleźć w kącikach przyrody. Nasi uczniowie podczas jesiennych spacerów zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki i z wielką radością przynoszą je do szkoły. Wspólnie wykonujemy piękne, jesienne dekoracje.  Kąciki przyrody dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.

      Wychowawcy grup: G. Talarek, J. Mazurkiewicz

     • I Spotkanie Młodzieży

     • Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w "I SPOTKANIU MŁODZIEŻY" w Sali Sesyjnej koronowskiego Ratusza. Przedstawiciele szkół działających na terenie gminy (młodzież wraz z opiekunami), uczestniczyli w ustaleniach nt formy i kształtu tej współpracy. Efektem spotkań młodzieży z władzami Gminy Koronowo ma być jej realny udział w życiu publicznym. Trzymamy kciuki za to, aby pomysłowość młodych ludzi była inspiracją dla starszych.

     • Dzień Chłopaka

     • 30.09.2022 w piękny, słoneczny dzień społeczność szkolna wraz z opiekunami z okazji Dnia Chłopaka wyruszyła do Nadleśnictwa Różanna w Koronowie. Wizyta rozpoczęła się od serdecznego powitania przez koordynatora zajęć pana Janusza Flisa i wspólnego śniadania. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa młodzieży poszła w teren, aby bezpośrednio zapoznać się z prowadzeniem gospodarki leśnej na zasadach ekologicznych. Tam nauczyliśmy się rozpoznawania podstawowych gatunków drzew i krzewów leśnych. Zapoznaliśmy się także z walorami przyrodniczymi terenu Nadleśnictwa oraz zasadami korzystania z nich bez naruszenia przepisów prawa. Druga grupa w tym czasie zajadała się pysznymi ciastami i brała udział w zabawach integracyjnych. Na zakończenie wspaniałej wyprawy do lasu czekała na nas niespodzianka – ognisko. Bardzo smakowały nam kiełbaski, które sami mogliśmy upiec. Dziękujemy Gospodarzom Nadleśnictwa Różanna w Koronowie za wspaniałą atmosferę oraz cierpliwość. Bardzo dziękujemy również Kołu Łowieckiemu „ Ponowa” za ufundowanie kiełbasek i bułek. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to urokliwe i pełne pozytywnej energii miejsce.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Judytą Mazurkiewicz,Sandrą Wajnert, Anną Jastrzębską – Kowalczyk.

     • Urodziny Szymona i Patryka

     • URODZINKI PATRYKA I SZYMONA

      Dzisiaj obchodziliśmy w grupie edukacyjno-terapeutycznej urodziny Szymona i Patryka. Wspólnie zaśpiewaliśmy „STO LAT", złożyliśmy chłopcom życzenia urodzinowe i wręczyliśmy im małe upominki. Był czas na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce. Dzieci bawiły się

      wspaniale

      . Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

     • Finał akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022”

     • W dniu dzisiejszym nasi uczniowie otrzymali upominek od przedstawicieli Gminy Koronowo za udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2022”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

      Uczniowie od razu rozegrali grę planszową "Akcja Segregacja".

     • Spotkanie z alpakami

     • 21.09.2022 roku uczniowie z klas młodszych pod opieką nauczycieli: Sandry Wajnert, Grażyny Filarskiej, Michaliny Gaszak – Partyka, Grażyny Talarek , Joanny Szczęsnej  i Piotra Mitery wybrali się do Okola, aby uczestniczyć w zajęciach z alpakami. Chrupek i Kaktus to dwie urocze alpaki podobne do lamy, miłe w dotyku, przyjazne i wzbudzające sympatię czekały na nas, gdy uczniowie dotarli na miejsce  w piękny słoneczny wrześniowy  dzień. Pani prowadząca zajęcia zapoznała dzieci  z zasadami bezpiecznego kontaktu z alpakami, zostali wprowadzeni   w świat tych tajemniczych zwierząt, karmili je, uczyli się  szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Odbyły się też warsztaty sensoryczne z wełną z alpak, indywidualnie  tworzyli prace plastyczne. Pani zaprosiła wszystkich do zajęć ruchowych, a następnie  odbyło się  pieczenie pianek przy ognisku. Zajęcia dostarczyły uczestnikom pozytywny ładunek emocjonalny i satysfakcję z obcowania z alpakami i osłami.

     • Wycieczka do kina

     • 20 września 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy na film pt. “Lena
      i Śnieżek”. 
      W wyjeździe wzięło udział 9 uczniów pod opieką p. Joanny Grochowskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o parze niezdarnych złodziejaszków, która kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je
      do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może zostać jej odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka wpadają złodzieje i ich zleceniodawca.

      Film o przygodach Leny i małego lwa bardzo przypadł do gustu uczestników wycieczki. Pełni wrażeń po seansie uczniowie wrócili do szkoły.

     • 29 Akcja Sprzątanie Świata

     •  

      W dniu 16.09.2022r. w naszej szkole w ramach 29 Akcji Sprzątanie Świata Samorząd Uczniowski podjął działania mające na celu  rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

      Uczniowie  wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wzdłuż rzeki Brdy. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Sandrą Wajnert, Anną Jastrzębską - Kowalczyk i Judytą Mazurkiewicz  dziękują za zaangażowanie.

       

       

     • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniu 16.09.2022r. w naszej szkole w ramach „ Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych „ odbyła się pogadanka wraz z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
      Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
      Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku: omdlenia, ataku epilepsji i krwotoku z nosa.
      Uczniowie ćwiczyli pod opieką  pani Anny Jastrzębskiej - Kowalczyk : ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy oraz postępowanie przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa).
      Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w
      warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

       

     • Pierwszy dzień szkoły

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

      Przed nami trudny czas remontu, ale jesteśmy pełni energii do działania.
      Powitaliśmy nowych uczniów, którzy od początku stali się członkami naszej szkolnej rodziny.

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

     • Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się:

      1 września o godz. 9:00 dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 w Koronowie oraz uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Koronowie.

      1 września o godz 9:30 dla pozostałych uczniów.

     • Podsumowanie Roku Szkolnego 2021/2022

     • Kończymy Rok Szkolny 2021/2022.

      Dziękujemy za wszystkie wspólne chwile.

      Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów, a wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji, abyśmy szczęśliwie spotkali się we wrześniu.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Koronowie na Zakończenie Roku Szkolnego 2021/20222, które odbędzie się 24 czerwca 2022, w godzinach:

       

      Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1- 9.00

      Szkoła Przysposabiająca do Pracy- 9.00

      Szkoła Podstawowa nr 3- 9.30.

     • Dzień Matki

     • W dniu 10 czerwca 2022r. w grupach edukacyjno-terapeutycznych obchodziliśmy Dzień Matki. Uczniowie zaprezentowali swoim Mamom uroczysty program słowno-muzyczny, w którym mogli wyrazić uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, a przede wszystkim przekazać swoje szczere życzenia z okazji ich święta. Podczas programu nie zabrakło łez wzruszenia i uśmiechu na twarzach Mam.

      Po przedstawieniu wszyscy zasiedli przy wspólnym stole, aby przy kawie, herbacie i ciastku spędzić miło czas.

     • Mistrz rachowania 2022

     • W dniu 19 maja 2022 roku odbył się konkurs matematyczny pt. "Mistrz rachowania" dla uczniów Szkoły Podstawowej i Ponadpodstawowej. Udział w konkursie wzięło 20 uczniów, zadaniem każdego uczestnika konkursu było rozwiązanie 100 zadań rachunkowych. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 90 minut.

      Celem konkursu było:

      - wspólna zabawa matematyką,

      - zdobywanie doświadczeń w rywalizacji z rówieśnikami,

      - rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów,

      - kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,

      - rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów,

      - popularyzacja matematyki wśród uczniów,

      - mobilizowanie i motywowanie młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów .

      Wszyscy oddali kartkę z zadaniami. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      SZKOŁA PODSTAWOWA I - III SP

      I miejsce - Brajan Strzępka - 70 p

      II miejsce - Sebastian Megger - 41 p

      III miejsce - Oliwia Bąk - 36 p

      SZKOŁA PODSTAWOWA VI - VIII SP

      I miejsce - Jakub Zittlau - 87 p

      II miejsce - Szymon Juraszewski - 65 p

      III miejsce - Patryk Szkodowski - 60 p

      SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

      I miejsce - Kacper Walat - 83 p - PdP1

      II miejsce - Kacper Pająkowski - 30 p - PdP2

      MISTRZ RACHOWANIA SZKOŁY - JAKUB ZITTLAU - 87 p

      Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

     • Dzień Dziecka w Wiosce Ginących Zawodów

     • Dnia 30.06.2022 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w pieszej wycieczce do Wioski Ginących Zawodów. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez Państwa Porazińskich. Zaczęliśmy ten wspaniały, słoneczny dzień od śniadania na świeżym powietrzu. Pani organizator opowiedziała o ciekawych i częściowo już zapomnianych obrzędów majowych. Następnie podzieleni zostaliśmy na dwie grupy i wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych i tkackich. W przerwach między warsztatami zajadaliśmy się pysznymi ziemniakami z parownika. Dużą niespodzianką było dla nas spotkanie z alpaką. Mogliśmy pogłaskać i przytulić to wspaniałe zwierzę. Na koniec udanego Dnia Dziecka skosztowaliśmy pyszną kiełbaskę pieczoną przy ognisku. Cały dzień był z nami Klaun Bobek, który zabawiał nas i czarował piękne kształty z balonów.  Dziękujemy za opiekę wszystkim nauczycielom, opiekunom i Państwu Porazińskim za tak wspaniała i niezapomnianą przygodę.
      Samorząd Uczniowski.