• Mikołajki 2021

     • Właśnie tak 6 grudnia byli witani uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie. Jak co roku , naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz z asystentką , workiem prezentów oraz wyśmienitym humorem ! Zapraszamy do oglądania relacji ​​​​​​​

     • Jarmark Świąteczny Koronowo 2021

     • W sobotę 11 grudnia 2021 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w Jarmarku Świątecznym w Koronowie.
      Zapowiada się sporo atrakcji: 

      Pyszne jadło i napitki, liczne stoiska z rękodziełem, atrakcje dla dzieci, wspólne kolędowanie, ognisko, mikołaj i inne.
      Koniecznie odwiedźcie nasze stoisko i obejrzyjcie nasze występy na scenie.
      Zapraszamy.

     • Tajemnice różańca w obrazach mistrzów

     • Dnia 10 listopada 2021 r. podsumowaliśmy październikowy konkurs różańcowy pt. "Tajemnice różańca w obrazach mistrzów". Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Zwycięzcami konkursu w młodszej grupie wiekowej zostali:

      Oliwia Bąk - I miejsce

      Anna Górecka - II miejsce

      Szymon Bąk - III miejsce

      Oliwia Nowicka - wyróżnienie.

      W starszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali:

      Marcin Kabatt - I miejsce

      Żaneta Antosz - II miejsce

      Weronika Witczak - III miejsce

      Kacper Walat - wyróżnienie.

      Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

      Organizator: Edyta Molczyk

     • Wycieczka do kina

     • 26 października 2021 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film“Jak rozmawiać z psem”. W wyjeździe wzięło udział 13 uczniów pod opieką p. Joanny Grochowskiej,
      ​​​​​​​p. Joanny Kujawy oraz p. Aleksandry Maliszewskiej.

      Film opowiadał o dwunastoletnim Olivierze, który jest technologicznym geniuszem oraz o jego najlepszym przyjacielu, którym jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie, co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmienia! Pewnego dnia Olivier przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać.

      Film o przyjaźni człowieka z psem bardzo przypadł do gustu uczestników wycieczki. Pełni wrażeń po seansie uczniowie wrócili do szkoły.

     • Szkoła do hymnu

     • Nasza szkoła przystąpiła po raz trzeci do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki
      #SzkołaDoHymnu.

      W dniu dzisiejszym o godz. 11:11 uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami wspólnie odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego".

      W ten sposób świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan pandemii odśpiewanie hymnu odbyło się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

     • Narodowe Czytanie 2021 "Wszystko jest poezją"

     • W dniach od 26  do 29 października zorganizowano w naszej szkole spotkanie literackie z okazji Narodowego Czytania 2021, realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Wszystko jest poezją”.

      Wprowadzeniem do spotkania było odczytanie listu Prezydenta A. Dudy zachęcającego do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Narodowych Czytań.

      W tym roku lekturą Narodowego Czytania był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

      Uczniowie poznali głównych bohaterów książki, obejrzeli fragmenty sztuki. Wyjaśniono znaczenie terminu „moralność”, obejrzeli gazetkę tematyczną i przygotowane rekwizyty ukazujące klimat mieszczańskiego domu z początku XX wieku.

      Wspólnie z nauczycielami dyskutowano na temat poznanych w utworze problemów moralnych dotyczących rodziny Dulskich .

      Uczniowie potrafili krytycznie odnieść się do postaw i codziennego życia, jakie prezentowali bohaterowie utworu.

      Na zakończenie uczniowie uzupełniali  karty pracy, w których dokonywali oceny dobrych i złych zachowań. Była to dla naszych uczniów kolejna lekcja promująca dobre zachowania.

      Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP 

      Spotkanie zorganizowały Panie: T. Strąk i D. Daczkowska.

      Spotkanie odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa Covid-19 obowiązujących w szkole.

     • Zespół Szkół w Koronowie przystępuje do akcji !

     • Z okazji Światowego Dnia Adopcji, który odbędzie się 9 listopada, Zespół Szkół w Koronowie przyłącza się
      do akcji !

      Wspólnie malujemy uśmiechnięte buźki na dłoniach, aby wspomóc rodziny adopcyjne.

      Łączymy pozytywną i pogodną akcję z tematem poważnym: edukujemy, przekazujemy ważne wiadomości,
      a jednocześnie cieszymy się ze szczęścia rodzin adopcyjnych.

      Z tej okazji organizujemy zbiórkę pieniężną dla małych pacjentów z oddziału onkologii i hematologii leczonych
      w Szpitalu im. A.Jurasza w Bydgoszczy ! Wspierając i Ty możesz stać się częścią rodziny !

     • Edukacja na wesoło

     • Dnia 29 października obchodziliśmy w szkole „Dzień Marchewki”.

      Świętowanie tego dnia było doskonałym pretekstem do wesołego spędzenia czasu

      oraz nauki poprzez zabawę.

      Na początku odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywiania, walorów smakowych

      i zdrowotnych marchewki oraz innych warzyw i owoców.

      Najmłodsi uczniowie, ubrani we wszystkich odcieniach koloru pomarańczowego lub czerwonego, uczestniczyli w konkursach i zabawach, dzięki którym dowiedzieli się jak ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta i jak zdrowa jest sama marchewka.

      Wszyscy wesoło bawili się przy muzyce, śpiewali piosenki.

      Nie zabrakło też prac plastycznych, które ozdobiły klasowe gazetki.

      Na koniec zajęć uczniowie wraz z opiekunami pozowali do zdjęć w marchewkowej fotobudce.

      Było pysznie, zdrowo i edukacyjnie!

      Organizatorzy: G. Talarek, J. Mazurkiewicz

     • Lekcja ekologii

     • W środę 20 października w naszej szkole odbyła się wspaniała lekcja ekologii. Pan Krzysztof Kujawa, Prezes Koła Łowieckiego PONOWA, przeprowadził pogadankę nt. dokarmiania ptaków w czasie zimy.
      W barwny i ciekawy sposób dostarczył nam wiedzy na temat życia i zwyczajów ptaków. Na koniec zajęć wspólnie z uczniami przygotował również karmniki dla ptaków. To zadanie uczniowie wykonali z wielką ochotą
      i radością.

       Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję i poświęcony czas.

       

     • Wyjazd edukacyjny do planetarium.

     • Dnia 21 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do toruńskiego Planetarium ramach projektu „Moja Przyszłość 2”. Planetarium to jedna z największych atrakcji Torunia, w której popularne pokazy astronomiczne - zależnie od tematu - opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Tę niezwykłą podróż zaczęliśmy od zwiedzania kosmicznej Bazy MARS#17. Uczniowie, niczym członkowie załogi,  mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone im zadania. Ich misją było nie tylko monitorowanie stanu Bazy, ale także usuwanie drobnych awarii, badanie próbek gruntu "Czerwonej Planety" czy właściwe gospodarowanie energią. Baza MARS#17 to nowoczesna i multimedialna przestrzeń, która nie tylko uczy, inspiruje, rozwija umiejętności i pobudza kreatywność, ale też zapewnia dobrą zabawę. Następnie rakietą w kosmiczną podróż zabrał dzieci  pan astronom, który w przystępny sposób opowiadał o niebie, układzie gwiazd i o  planetach podczas seansu "Cudowna podróż". Dzięki temu uczniowie wyruszyli w rejs na Księżyc, wylądowali na Marsie, przelatywali przez pierścienie Saturna i uzyskali odpowiedź na wiele pytań. Wszyscy byli zachwyceni filmem, który dostarczył im wiele wrażeń, a także pogłębił ich wiedzę o planetach i gwiazdach. Kolejnym punktem  wyjazdu edukacyjnego było zwiedzanie wystawy Geodium, która jest  poświęcona Ziemi. Cztery makiety (wulkan, ocean, lodowiec i cywilizacja człowieka) są kartami z dziejów naszej planety. Obracający się model globusa ukazuje wygląd Ziemi widzianej z kosmosu, a kolejne stanowiska opisują m.in. pole magnetyczne, konwekcję, płyty tektoniczne, trzęsienia Ziemi czy też źródła energii odnawialnej. Interaktywność pobudza wyobraźnię i pozwala uczniom na samodzielne prowadzenie prostych doświadczeń oraz rozwijanie zainteresowań. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście, gdzie zjedliśmy smaczny posiłek. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.  Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

      Koordynator projektu „Moja Przyszłość 2”

      Anna Jastrzębska - Kowalczyk

     • Spacer po parku "Grabina"- obserwacje przyrodnicze

     • W ramach ,,Dni Ochrony Przyrody” najmłodsi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do parku ,,Grabina”. Korzystając ze słonecznej pogody, wyposażeni w lupy i lornetki, prowadzili obserwacje przyrodnicze. Ze szczególną uwagą szukali grzybów, nasłuchiwali śpiewu ptaków, wskazywali różnice między drzewami iglastymi i liściastymi. Zbierając dary jesieni podziwiali niezwykle barwną porę roku jaką jest jesień.  

     • Porozmawiajmy bez słów

     • 13 października odbyła się w naszej szkole prezentacja multimedialna ”Porozmawiajmy bez słów” poświęcona komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

      Październik jest miesiącem, w którym szczególnie mówimy o osobach, które mają trudności w komunikacji werbalnej.

      W trakcie spotkania przekazano uczniom informcje na temat, czym jest  AAC, uczniowie poznali różne sposoby komunikowania się, takie jak: język migowy, system gestów, C Eye – Cyber Oko, system obrazkowy Makaton, system obrazkowy PECS.

      Wspólnie odczytywano teksty zapisane obrazkami , zaprezentowano wykonane przez uczniów plakaty ukazujące symbole słów i znaczeń, zaprezentowano zeszyty do komunikacji alternatywnej stworzone dla naszych uczniów oraz liczne i kolorowe pomoce dydaktyczne, które na co dzień wykorzystują nauczyciele do terapii mowy i wspomagania komunikacji.

      Spotkanie przygotowały Panie: Joanna Cieślak i Danuta Daczkowska

       

     • 14 X- Dzień Edukacji Narodowej.

     • „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

       (B. Conklin)

      Wszystkim pracownikom oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy zdrowia, uśmiechu, wytrwałości i zadowolenia z pracy zawodowej.

     • NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • W zeszłym tygodniu odbyło się wręczenie nagród powiatowego konkursu plastycznego " Jak nasze życie wpływa na czystość powietrza". Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, zdobył uczeń klasy III- Sebastian Megger, wyróżnienie otrzymała Oliwia Bąk.

      Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Tematyka dotyczyła ochrony środowiska. Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Jesteśmy dumni i gratulujemy laureatom!