• Laboratorium Przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zespół Szkół w Koronowie odkrywa m.in. talenty aktorskie i reżyserskie.

     • Dzień Piekarza

     • 17.03.2023 r. w Zespole Szkół w Koronowie świętowaliśmy dzień piekarza. Uczniowie grup edukacyjno-terapeutycznych oraz przysposobienia do pracy wzięli udział w lekcji poświęconej wypiekom. Na początku uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces wypieku chleba od ziarenka do bochenka, a następnie przystąpili do zajęć praktycznych. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali udział w wyrabianiu ciasta i powstaniu pysznych bułek.

     • Światowy Tydzień Mózgu!

     • Corocznie w trzecim tygodniu marca na całym świecie obchodzony jest Tydzień Świadomości Mózgu.
      W tych dniach odbyły się zajęcia i pogadanki dla uczniów mające na celu bliżej przyjrzeć się roli jaką pełni mózg.
      Dzięki temu podopieczni poszerzyli swoją wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu, poznali różnorodne techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadomili sobie, jak ważne w ich życiu jest prawidłowe odżywianie mózgu i jak ważna jest aktywność fizyczna w ich wieku. 

      W kolejnych dniach uczniowie wykonywali prace plastyczno - techniczne. Najmłodsi wyklejali z bibuły i plasteliny schemat mózgu, starsi natomiast wykonali piękne plakaty.
      Z wykonanych prac i zgromadzonych przez uczniów materiałów powstała gazetka ścienna.

       

     • Warsztaty kulinarne

     • W dniu 15.03.2023 r. w słoneczny dzień, uczniowie klas młodszych z  grup edukacyjno -  terapeutycznych  wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do  Buszkowa.  Wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich wypiekali  i przyozdabiali mazurki wielkanocne. O tradycjach związanych ze świętami wielkonocnymi opowiedziała uczniom pani Beata Radtke z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie -  filia Buszkowo. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne. Zajęcia przeprowadzone były w miłej  i rodzinnej atmosferze. Wspólna zabawa i praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Osoby odpowiedzialne za organizację i opiekę podczas wyjazdu: S. Wajnert, A. Jastrzębska-Kowalczyk,                                  J. Mazurkiewicz, G. Talarek, P. Lorenc.

     • 8 Marca - Dzień Kobiet

     •  

      8 marca już od samego rana w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Kobiet. Obowiązkowym punktem obchodów było złożenie wszystkim dziewczynkom życzeń. Opiekunowie  Samorządu Szkolnego wręczyli słodkie upominki wszystkim Paniom, a następnie zaprosili uczennice na seans filmowy.

     • Zadziwiający kot Maurycy - wyjad do kina

     • 06 marca 2023 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Zadziwiający kot Maurycy”.  W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas starszych pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. A. Maliszewskiej oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o  kocie Maurycym, który obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel.

      Po pełnym wrażeń seansie uczniowie zjedli posiłek wrócili do szkoły.

       

     • Wizyta w bibliotece

     • W dniu 01.03.2023r. uczniowie klas I-III SP oraz grup edukacyjno-terapeutycznych wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie.  Gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas Pani bibliotekarka w bardzo ciepły i serdeczny sposób. Opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie oraz przeczytała książkę o przygodach psa Fafika. Dzieci dowiedziały się także, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią, co znaczy wypożyczyć książkę oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie zobaczyli różne rodzaje książek. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi, ruchomymi ilustracjami. Dzieci miały również okazję ozdobić swoją zakładkę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

     • Twórczy prezent

     • W imieniu dzieci z Zespołu Szkół w Koronowie pragniemy złożyć wyrazy wdzięczności za przekazanie materiałów plastycznych dla uczniów naszej szkoły. Szczególne podziękowania dla Beaty Juraszewskiej , Marty Egierskiej, Doroty Guły, Agnieszki Sady i Marzeny Kupińskiej. Ogromnie się cieszymy, że są tak wspaniali ludzie, szczerzy i życzliwi. Wyrażając swą wdzięczność za wsparcie i pomoc, życzymy zdrowia i wielu sukcesów w realizacji życiowych zamierzeń.

     • Szkolenie Trening Umiejętności Społecznych

     • Kadra naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu „Trening umiejętności społecznych”. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności terapeutycznych przygotowywania osób z diagnozą ze spektrum autyzmu do samodzielnego komunikowania się w sytuacjach zaspokajania potrzeb życiowych, w organizacji czasu wolnego oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy. Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:
      •   Treningi umiejętności społecznych – dla kogo?
      •   Specyfika trudności funkcjonowania społecznego osób z diagnozą ze spektrum autyzmu
      • Rola treningów umiejętności społecznych w rozwoju niezależności, w szczególności samodzielnego komunikowania się w sytuacjach zaspokajania potrzeb życiowych, w organizacji czasu wolnego oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy;
      •   Programy, scenariusze, organizacja treningów umiejętności społecznych;
      Szkolenie odbyło się w ciekawej formie warsztatów pracy w grupach, opracowywania historyjek treningowych oraz filmów modelowych.

     • Hałasomierz

     • Wszystkim, którzy wzięli udział w Taleciakowym zbiorze voucherów Lidla serdecznie dziękujemy.

      Zebraliśmy ponad 550 talentów, które teraz wymieniliśmy na nagrodę.

      Do szkoły dotarła już paczka z hałasomierzem.

     • Tłusty Czwartek 2023

     • Tłusty Czwartek - czas ucztowania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie świetlicy zorganizowali zabawę karnawałową. Każdy mógł poczęstować się pączkami oraz szybko spalić zgromadzone kalorie podczas zabawy tanecznej i konkursów z nagrodami.

     • Walentynki 2023

     • Dzień Świętego Walentego - czas okazywania sympatii, przyjaźni i miłości. W naszej szkole nie zapomniano o tym święcie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie świetlicy zorganizowali pocztę walentynkową. Każdy mógł wrzucić własnoręcznie wykonaną kartkę do skrzynki. Uczniowie obdarowali nie tylko kolegów ze szkoły, ale również wszystkich pracowników.

     • Zimowe Figlowisko

     • 18 stycznia 2023, najmłodsi uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych, wraz z opiekunami, uczestniczyli w wyjeździe do magicznej i bajkowej sali zabaw „Figlowisko” w Bydgoszczy. Zabawa zaczęła się od serdecznego powitania przez opiekunkę grupy oraz zapoznania z regulaminem korzystania z sali. Bajkowa sceneria dżungli wraz z jej mieszkańcami zachęciła wszystkich do zabawy. Wielopoziomowa konstrukcja z czterema zjeżdżalniami, dużym basenem z piłkami, wałkami oraz mnóstwem przejść i labiryntów zapewniły naszym uczniom doskonałą zabawę kształtując jednocześnie równowagę, siłę, wytrzymałość i wiele cech sprawnościowych. Ogromną atrakcją okazał się zakręcony tor pontonowy. Całości dopełniły armatki pneumatyczne na ostatniej kondygnacji konstrukcji. Pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

     • Warsztaty dziewiarskie

     • Podczas zajęć z rękodzielnictwa - nauka na obręczach dziewiarskich uczniowie III klasy szkoły przysposabiającej do pracy poznali technikę wykonywania robótek z włóczki na przyrządach - obręcze dziewiarskie.Nauczyli się prostych ściegów i samodzielnie wykonują robótki np.:szale, kominy, czapki, opaski.

      Powyższe zajęcia rozwijają i rozbudzają wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności twórcze uczniów. Sprawiają satysfakcję z wykonanego zadania i dają wiarę we własne siły i zdolności.

     • Spotkanie Wigilijne 2022

     • Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował 21 grudnia 2022r w Zespole Szkół podczas spotkania wigilijnego. Niestety w tym roku nie mogliśmy zaprosić wszystkich ważnych dla nas gości z powodu trwającej  jeszcze  rozbudowy szkoły, ale już za rok wrócimy do naszych  tradycyjnych jasełek. W udekorowanej świątecznie świetlicy  pachniała choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów  oraz pięknie udekorowany  stół wigilijny przy którym odbyło się przedstawienie  słowno –muzyczne. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  artyści odegrali swoje role i  cudownie zaśpiewali kolędy i  pastorałki.  Na koniec pani Sandra  Wajnert nauczycielka muzyki zaśpiewała swoim wyjątkowym głosem kolędę „ W żłobie leży”. Nie zabrakło ciepłych życzeń z ust pani dyrektor Katarzyny Żubik  skierowanych do pracowników, emerytów, rodziców i przyjaciół szkoły. Wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom naszej szkoły, uczniom, rodzicom życzymy

      Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia

      rozpocznie niepowtarzalny Wigilijny Wieczór,

      niech w oczekiwaniu na nadejście Dzieciątka

      ucichnie gwar i zgiełk otaczającego świata,

      a przy wigilijnym stole zapanuje rodzinna atmosfera pełna miłości i wzajemnej życzliwości.

      Niech nadchodzący Nowy Rok

      będzie szczęśliwy i niech obfituje w osobiste sukcesy, spełni ambitne zamierzenia i dążenia zawodowe

      oraz niech przyniesie wiele satysfakcji z własnych dokonań.

     • Wizyta Świętego Mikołaja


     • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj w asyście pani Mikołajowej. Uczniowie  otrzymali od Świętego Mikołaja kalendarze adwentowe i pamiątkowe zdjęcia.  A wszystko to dzięki pomysłowości  i ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

     • Mikołajki w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie

     • Uczniowie, dyrekcja i pracownicy szkoły składają serdeczne podziękowania społeczności Liceum Ogólnokształcącemu im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie za tak atrakcyjne przygotowanie mikołajek oraz okolicznościowych upominków. Dzięki Państwu tradycyjny dzień mikołajkowy upłynął w bardzo miłej atmosferze i przyniósł naszym uczniom wiele radości.