• WIZYTA PSZCZELARZA

     • To był dzień pełen wrażeń. Naszym gościem był pan Sławomir Mindak – pszczelarz, który opowiedział wiele ciekawostek o życiu pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły, jak wyglądają ich zwyczaje, poznały niektóre tajniki związane               z hodowlą.  Miały okazję przymierzyć strój pszczelarza, wypróbować podkurzacz. Dowiedziały się czym różnią się miody, w zależności od tego, z jakich roślin zostały „wyprodukowane”. Było to bardzo pouczające spotkanie.

       

      Dziękujemy serdecznie panu Sławomirowi

      za  miłą wizytę oraz poświęcony czas.

       

       

     • W WIOSCE GINĄCYCH ZAWODÓW

     •  

      30.09.2021  w piękny, słoneczny dzień społeczność szkolna wraz z opiekunami uczestniczyła  w wyciecze do Wioski Ginących Zawodów w Koronowie. Nasza wizyta zaczęła się od serdecznego powitania i  wspólnego śniadania, ponieważ większość z nas dotarła tam na piechotę.  Wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich – lepienia naczyń z gliny. Następnie  zwiedziliśmy skansen rzemiosła, braliśmy udział w prezentacji zapomnianych zawodów, oglądaliśmy przedmioty, których używano dawniej.  Gospodarze skansenu poczęstowali nas pieczonymi ziemniakami, które nam bardzo smakowały. Mieliśmy okazję uczestnictwa w warsztatach -  igłą malowane. Na zakończenie wspaniałej podróży w przeszłość czekała nas niespodzianka – ognisko. Bardzo smakowały nam kiełbaski, które sami mogliśmy upiec. Dziękujemy Gospodarzom Wioski Ginących Zawodów w Koronowie za  wspaniałą atmosferę oraz cierpliwość. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to  urokliwe i pełne pozytywnej energii miejsce.

      Samorząd Uczniowski   z opiekunami:

       - Aleksandrą Maliszewską

      - Justyną Skórzewską – Piotrowicz

      - Anną Jastrzębską - Kowalczyk

       

     • SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ

     • 29 września 2021 roku w Zespole Szkół w Koronowie gościła orzekająca na co dzień w łódzkim sądzie, ale znana też z popularnego programu telewizyjnego, sędzia Anna Maria Wesołowska. Głównym celem spotkania sędzi z dziećmi i młodzieżą była szeroko pojęta edukacja prawnicza, która zdaniem naszego gościa, jest najlepszą profilaktyką wszelkich niewłaściwych zachowań. Sędzia Wesołowska przytoczyła wiele ciekawych spraw, którym przewodniczyła podczas prawdziwych procesów sądowych – wszystko ku przestrodze młodym ludziom, którzy często w konflikt z prawem wkraczają z braku wiedzy, co do konsekwencji swoich poczynań.

      Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Dzieci zadawały pytania i z wielką uwagą słuchały opowieści sędzi Wesołowskiej. Śmiało można powiedzieć, że była to znakomita lekcja prawa. Nie zabrakło też sympatycznej rozmowy, wrażeń dostarczyły również wspólne zdjęcia i autografy.

      Mamy nadzieję, że spotkanie z kimś, kto ma wieloletnią praktykę w sprawach przestępstw nieletnich i jest dla młodzieży autorytetem skłonią niejedną osobę do przemyślenia swojego zachowania i do jego zmiany na lepsze lub otworzy oczy na problemy kogoś w najbliższym otoczeniu.

      Myślę, że długo będziemy pamiętać tę wizytę.                                                                      
      Oprac. Michalina Gaszak-Partyka

     • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

     • W środę 22 września uczniowie   Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 3  w Koronowie wybrali się do pobliskiej Biblioteki Miejskiej. W trakcie wizyty oglądali mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać.  Wizytę uświetniło czytanie bajek, wykonywanie prac plastycznych oraz wspólne gry i zabawy. 

      Opiekunowie: G.Talarek, J.Mazurkiewicz, S.Wajnert

       

     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     • 15 września 2021r. uczniowie grup edukacyjno- terapeutycznych pod opieką  pani Sandry Wajnert, Sandy Mikickiej oraz pani Grażyny Talarek wybrali  się na zajęcia praktyczne w terenie  w  celu utrwalenia najważniejszych  zasad, do których należy się stosować by być bezpiecznym na drodze.

      Podczas zajęć przypomniano uczniom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę (m. in.  tylko na wyznaczonych przejściach dla pieszych oraz o bezwzględnym stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle). Zaznaczono również, że mimo pierwszeństwa pieszego na „pasach”, zawsze należy się rozejrzeć oraz zachować ostrożność.

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli  bardzo ostrożni                i prawidłowo stosowali się do zasad dotyczących bezpiecznego zachowania się na drodze.

       

      Opiekunowie: S. Wajnert

                              G. Talarek

     • Dzień Pieczonego Ziemniaka

     • W poniedziałek, tj. 20 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Różanna spotkanie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego Pan Janusz Flies, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. użytkowania lasu i edukacji, opowiedział dzieciom o zmianach w przyrodzie następujących wraz z nadejściem jesieni.

      Po powrocie ze spaceru na wszystkich czekały kiełbaski z ogniska przygotowane przez gospodarzy oraz ciepła herbata i ciasta domowej roboty, o które zadbały panie nauczycielki.

      Korzystając z pięknego terenu Nadleśnictwa spędziliśmy wszyscy wspaniały czas na  łonie natury.

      Uczniowie mogli korzystać z boiska do siatkówki, oraz przyjrzeć się z bliska wyposażeniu specjalnego wozu straży leśnej.

      Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

     • REMONT W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE

     • Budowa rozpoczęta!

      Dzięki ścisłej współpracy dyrekcji szkoły ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy, przychylności Pana Starosty Wojciecha Porzycha, Zarządu oraz Rady Powiatu Bydgoskiego w dniu 10.08.2021 r.  została podpisana przez Powiat Bydgoski, (który jest organem prowadzącym Zespołu Szkół w Koronowie przy ul. Sobieskiego 16) umowa na „Rozbudowę budynku szkoły o salę gimnastyczną wraz z przebudową części pomieszczeń dydaktycznych Zespołu Szkół w Koronowie”, w myśl której od sierpnia 2021 r. do listopada 2022 r. będą prowadzone prace budowlane.

      Na początku zostały wyburzone budynki gospodarcze na terenie boiska. W ich miejsce powstanie sala gimnastyczna z łącznikiem do budynku szkolnego i winda. W planach są również nowe salki terapeutyczne. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obserwujemy postępy prac. Wszyscy czekamy na nową przestrzeń, która umożliwi nam realizowanie zadań naszej szkoły w sposób jeszcze bardziej atrakcyjny i wygodny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

       

     • Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata "Myślę, więc nie śmiecę"

     • Nasza szkoła przystąpiła do 28 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata „Myślę, więc nie śmiecę”.

      13 września  nasi wychowankowie czynnie  uczestniczyli  w pogadankach             i projekcjach filmów o tematyce ekologicznej. Przygotowywali plakaty oraz gazetki ścienne nt. zasad segregowania odpadów i dbania o nasze środowisko. Następnego dnia, tj. 14.09.2021 roku uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie uczestniczyli w zbieraniu i segregowaniu śmieci poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w parku „Grabina” oraz w okolicach szkoły.

      Udział w akcji pozwolił uczniom podnieść ich świadomość ekologiczną, potrzebę dbania o środowisko naturalne. W akcji wzięło 59 uczniów wraz z opiekunami.

      W ramach podziękowania za udział w sprzątaniu terenu gminy Koronowo, nasi uczniowie otrzymali drobne upominki od Burmistrza Koronowa, Patryka Mikołajewskiego.

       

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół w Koronowie odbędzie się 01.09.2021 w następujących godzinach:

      Specjalna Szkoła Podstawowa nr 3- godzina 9.30

      Specjalna Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1- godzina 10.00

      Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy- godzina 10.00.

      W uwagi na obostrzenia sanitarne uczniowie spotkają się w klasch ze swoimi wychowawcami.

      Przypominamy o dezynfekcji rąk i obowiązku noszenia maseczki.

     • WAKACJE!

     • Drodzy Państwo,

      Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.  

      Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.              

      Dziękujemy Rodzicom/Opiekunom naszych uczniów za współpracę

      i zrozumienie w tak trudnym dla oświaty

      okresie, Uczniom za wysiłek, Nauczycielom za zaangażowanie oraz wytężoną pracę; wszystkim,

      którzy przyczynili się do podniesienia jakości procesu edukacji w Zespole Szkółw Koronowie, także za każdy

      uśmiech wywołany na dziecięcej twarzy

      DZIĘKUJEMY!

      Życzymy wszystkim Uczniom, ich Rodzicom oraz Opiekunom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły,

      by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.Cieszcie się z każdego słonecznego

      dnia i z każdej przeżytej przygody.

      Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

      Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach

      w nowym roku szkolnym,

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół w Koronowie

     • CZYSTA GMINA NA WAKACJE

     • Udział w akcji „Sprzątamy Gminę Koronowo - CZYSTA GMINA NA WAKACJE”

      18 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wraz z opiekunami wzięli udział w akcji „SprzątaMY Gminę Koronowo”, której organizatorem był Burmistrz Koronowa Pan Patryk Mikołajewski, Urząd Miejski w Koronowie oraz Stowarzyszenie Koronowo Budzi Się.

      Dzieci otrzymały worki i rękawiczki ochronne. Podczas akcji udało nam się zebrać wiele kilogramów śmieci z terenów otaczających szkołę. Przyczyniliśmy się tym samym do upiększenia naszego miasta, ale przede wszystkim zadbaliśmy o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt korzystających z terenów zielonych w naszej gminie.

      Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie.

      Michalina Gaszak-Partyka

       

       

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

      w Zespole Szkół w Koronowie,

       odbędzie się 25 czerwca.

       

      Dla klas I-VII Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 9.30,

       

      dla klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 3 , Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 

      i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy o godz. 10.00.

       

      Ze względu na obowiązujące obostrzenia, rodzice, którzy przyjdą z dziećmi muszą, pozostać przed budynkiem.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "LETNIE PODRÓŻE"

     • Zespół Szkół w Koronowie był organizatorem konkursu zewnętrznego pt. "Letnie Podróże", pod honorowym patronatem Starosty Bydgoskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy. Z pośród autorów nadesłanych prac zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

      KLASA I-II SP

      1. Marcelina Marciniak- SP nr 2 w Koronowie

      2. Magdalena Meller- SP nr 2 w Koronowie

      3. Kinga Kowalska- SP nr 2 w Koronowie

      wyróżnienie- Anastazja Radwan- SP nr 2 w Koronowie

       

      KLASA IV- VIII SP

      1. Irmina Kołcon- SOSW w Bdgoszczy

      2. Zuzanna Kwiatkowska- SOSW w Bydgoszczy

      3. Nikola Rutkowska- SOSW w Bydgoszczy

      wyróżneinie- Kalina Suska- SOSW w Bydgoszczy

       

      KLASA PdP

      1. Krzysztof Konkolewski- SOSW w Bydgoszczy

      2. Weronika Walczak- SOSW w Bydgoszczy

      3. Wiktoria Mrugowska- SOSW w Bydgoszczy

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Organizator- Grażyna Filarska.

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Z okazji Dnia Dziecka, na uczniów Zespołu Szkół w Koronowie czekało wczoraj wiele atrakcji. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz wychowawcy klas postarali się aby ten dzień był wyjątkowy. Panie przygotowały dla wszystkich uczniów własnoręcznie przyrządzoną pizzę. Na deser uczniowie otrzymali lody, a w każdej klasie przygotowany był smaczny poczęstunek. Dzieci mogły tego dnia spędzić czas na wspólnych zabawach sportowych lub grając w gry planszowe. Główną atrakcją były odwiedziny uwielbianych przez dzieci alpak. Każdy mógł pogłaskać i nakarmić te urocze zwierzęta, dowiadując się przy okazji ciekawych informacji na ich temat. Wczorajszego dnia każde chętne dziecko mogło się wcielić w wymarzoną postać za sprawą malowanych buziek. Wszystkim uczniom życzymy jeszcze raz dużo uśmiechu przez cały rok!

     • Rozstrzygnięcie konkursu "230 Rocznica Święta 3 Maja"

     • Nasi uczniowie bardzo licznie wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt. " 230 ROCZNICA ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA", którego organizatorem był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.Wyróżnienie otrzymali Ksawery Boiński z GET 1 SP oraz Marcel Musiał z klasy I SP. Wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy.