• NARODOWE CZYTANIE

     • Kolejna odsłona Narodowego Czytania w naszej szkole. Wzorem lat ubiegłych przyjęliśmy zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do wzięcia udziału 12. edycji Narodowego Czytania. Co roku czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. W roku 2023 to powieść Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna w swoim patriotycznym przesłaniu. Uczniowie kl. IV,V i VIII SP oraz I-III szkoły branżowej spotkali się z rodzinami Korczyńskich, Bohatyrowiczów i innymi postaciami, wysłuchali ich rozmów o Polsce. Odkryli bogactwo nadniemeńskiej przyrody, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

      Jakub Zittlau i Paweł Kruszczak, uczniowie kl. VIII wzorcowo przeczytali legendę o Janie i Cecylii. Dzięki nim poznaliśmy historię rodu Bohatyrowiczów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pasjonujące spotkanie z klasyką polskiej literatury. Tamara Strąk

     • TEATR MASKA

     • 25 września 2023r. w Naszej Szkole zostały zaprezentowane trzy spektakle profilaktyczne  przygotowane przez krakowski teatr profilaktyczny „Maska”. W spektaklu wzięła udział cała społeczność szkolna. Tematyka spektakli była związana z szeroko pojętą profilaktyką uzależnień od substancji psychoaktywnych i Internetu.

      Występ krakowskiego teatru został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Koronowie.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • Dnia 28.09.2023 w piękny, słoneczny dzień, z okazji Dnia Chłopaka, społeczność szkolna wraz z opiekunami wyruszyła do Okola. Wizyta w AlpaŁące rozpoczęła się od serdecznego powitania przez koordynatorkę i wspólnego śniadania. Chrupek i Kaktus - dwie urocze alpaki podobne do lamy, miłe w dotyku, przyjazne i wzbudzające sympatię czekały na nas, gdy dotarliśmy na miejsce. Pani prowadząca zajęcia zapoznała uczniów z zasadami bezpiecznego kontaktu z alpakami, zostaliśmy wprowadzeni w świat tych tajemniczych zwierząt, karmiliśmy je, uczyliśmy się szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Odbyły się też warsztaty sensoryczne z gliną. Pani zaprosiła wszystkich do zajęć ruchowych, a następnie odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku.

      Zajęcia dostarczyły uczestnikom pozytywny ładunek emocjonalny i satysfakcję z obcowania z alpakami i osłami. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Ponowa” za ufundowanie kiełbasek. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy w to urokliwe i pełne pozytywnej energii miejsce.

       

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Pauliną Lorenc, Anną Jastrzębską – Kowalczyk, Judytą Mazurkiewicz i Michaliną Gaszak–Partyka.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • Jak co roku, we wrześniu, uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie świata”. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach praktycznych, doskonale potrafili posegregować odpady w odpowiednie pojemniki. Z uwagą słuchali filmów edukacyjnych, pogadanek i prelekcji mówiących o niebezpieczeństwach grożących życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem najbliższego środowiska przyrodniczego. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

     • PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

     • "Chcę Ci życzyć na początek,

      by nauka szła jak z płatka.

      Żeby tyle było piątek,

       ile pszczół na polnych kwiatkach.

      Żeby pochwał było tyle,

      ile szyszek w gęstym borze.

      Żeby w klasie było milej,

      nawet niż nad samym morzem.

      Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wielu miesiącach remontu uczniowie mogą cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną oraz niepowtarzalnym ogrodem sensorycznym.
      Jesteśmy pełni pozytywnej energii do owocnej pracy w ROKU SZKOLNYM 2023/2024.

     • WAKACJE...

     • 🌸🪷🌺🌼🌾

      Wakacje...

      Roślinki rosną,

      ptaszki śpiewają,

      słoneczko świeci,

      żuczki, muszki i inne robaczki,

      zapraszamy do królestwa.

      🐝🐛🦋🐞🕷

     • 10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI

     •  

       

      Niech zbliżające się wakacje będą dla Was bezpieczne. Oto 10 zasad, które pomogą to osiągnąć:
      10 zasad bezpiecznych wakacji:
      1. Chroń się przed słońcem
      2. Nawadniaj się
      3. Uważaj nad wodą
      4. Przygotuj się do wędrówek
      5. Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami
      6. Zwracaj uwagę na to, co jesz
      7. Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy
      8. Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie
      9. Pamiętaj o numerach alarmowych
      10. Za granicę zabierz ze sobą kartę EKUZ

      Więcej

     • TYLKO DANCE MA SENS

     • 13 czerwca reprezentacja zespołu tanecznego z naszej szkoły, w składzie: Zuzanna Krawczak, Oliwia Bąk, Maja Ziółkowska, Adrian Wesołowski oraz Mateusz Durma, wzięła udział w III Przeglądzie Form Tanecznych “ Tylko Dance ma sens”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Uczniowie zaprezentowali układ taneczny “Niebieskie Ptaki” do utworu Belgijka. Występ bardzo się spodobał, a uczestnicy wrócili z nagrodami. Przegląd “Tylko Dance ma sens” odbywa się cyklicznie dlatego po wakacjach rozpoczniemy przygotowania do przyszłorocznego występu. Opiekunowie zespołu: Michalina Gaszak-Partyka, Piotr Mitera.

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „EINE REISE DURCH DIE DACH- LÄNDER”

     •  

      W dniu 13 czerwca 2023 r. grupa dziesięciorga uczniów naszej szkoły pojechała z opiekunami do Zespołu Szkół nr 31 w Bydgoszczy na Spotkanie Integracyjne z języka niemieckiego pt. „Podróż przez kraje niemieckojęzyczne”. Podczas spotkania uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach. Rozwiązywali rebusy, układali puzzle, odpowiadali na proste pytania dotyczące kultury, historii i tradycji Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom. Udział w spotkaniu umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy na temat państw obszaru niemieckojęzycznego oraz  integrację z kolegami z innej szkoły.

     • Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli i Pracowników Oświaty

     • Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Kujawsko-Pomorskich Igrzyskach Lekkoatletycznych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, które odbyły się 14.06.2023 r. w Białych Błotach.
      Do rywalizacji stanęli :
      Pani Anna Jastrzębska-Kowalczyk, Pani Justyna Skórzewska Piotrowicz, Pani Aleksandra Maliszewska i Pan Piotr Mitera. Reprezentacja wróciła z medalami - Pani Anna ze złotym za skok w dal, Pani Justyna z brązowym za bieg na 3000m, a Pani Aleksandra z brązowym za bieg na 100m.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • Piknik integracyjny

     • W środę 7 czerwca, na zaproszenie Pani Małgorzaty i Jarosława Sopyła uczniowie grup edukacyjnych klasy I-VI wybrali się na piknik do Sokola Kużnicy. W ten słoneczny dzień uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Do woli korzystali z bujawek, zjeżdżalni i domków drewnianych. Malowali również pędzlami na drewnianych paletach i pieńkach. Jednak największą atrakcją tego dnia był dmuchany plac zabaw. Szaleństwom nie było końca. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się wyśmienicie. Zachwyceni uczniowie o godzinie 12.30 podziękowali za wyśmienitą zabawę i ruszyli do szkoły. To był wspaniały dzień.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie!