• Wszystkiego Najlepszego Mamo!

     • Mamom i mamusiom dedykujemy przemiłe słowa.

      Jest jedno słowo piękniejsze od każdego kwiatka. 

      Drzemie w nim moc uczuć, a brzmi ono - Matka.

       

     • Konkurs matematyczny

     • W dniu 19 maja 2022 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny pt. „Mistrz rachowania” dla uczniów Szkoły Podstawowej i Ponadpodstawowej. Udział w konkursie wzięło 20 uczniów, zadaniem każdego uczestnika konkursu było rozwiązanie 100 zadań rachunkowych. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 90 minut. 

      Celem konkursu było:

      ·         wspólna zabawa z matematyką,

      ·         zdobywanie doświadczenia w rywalizacji z rówieśnikami,

      ·         rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów

      ·         kształtowanie umiejętności logicznego myślenia

      ·         rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów

      ·         popularyzacja matematyki wśród uczniów,

      ·          mobilizowanie i motywowanie młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów,

       

      Wszyscy oddali kartkę z zadaniami. Wkrótce poznamy wyniki konkursu. 

     • Wycieczka do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz OgroduZoologicznego w Bydgoszczy - LPKiW Myślęcinek

     • 18.05.5022 r. uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie udali się na wycieczkę do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz do ZOO w Myślęcinku.  Dzieci miały okazję poznać dzieje formacji wojsk lądowych, zobaczyć ciekawe ekspozycje mundurów wojskowych, a także poobserwować niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się
      w pamięci uczniów. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii oraz przyrody. 

      W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

     • Komunikacja alternatywna

     • Tak pracujemy z Patrykiem, chłopcem niemówiącym. Porozumiewa się on za pomocą gestów, krzyku i wokaliz. Takimi komunikatami prosi o przedmiot, aktywność, uwagę lub wyraża nimi dezaprobatę. Patryk jest na etapie nauki komunikacji alternatywnej. Służy mu do tego zeszyt z podstawowymi komunikatami obrazkowymi: jedzenie, picie, mycie rąk oraz gesty służące powitaniu: przybij piątkę, żółwik, podaj rękę. Posługując się strategią wyboru -  sam wybiera aktywność, jaką chce wykonywać: obejrzeć bajkę, ułożyć układankę, wykonać pracę plastyczną. Tak rozwijamy relacje dziecko-partner komunikacyjny. Dzisiaj Patryk wykonał wielkie serce dla Mamy. Takie małe sukcesy cieszą niezmiernie!

     • XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.                                                                      

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności

      Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • "Nasza planeta – nasze zdrowie"

     • 13 maja uczniowie grupy edukacyjno- terapeutycznej brali udział w IV Powiatowej Olimpiadzie Specjalnej Wiedzy o Zdrowiu ,,Nasza planeta – nasze zdrowie”. Organizatorem był Zespół Szkół nr 31 Specjalnych w Bydgoszczy. Konkurs odbywał się w dwóch częściach: konkurs wiedzowy i  plastyczny. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w konkursie wiedzowym, a także wyróżnienia za prace plastyczne. Laureaci olimpiady otrzymali dyplomy i  nagrody rzeczowe. 

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

     • Lekcja na świeżym powietrzu

     • W dniu 06.05.2022 r. uczniowie grupy  edukacyjno-terapeutycznej 3 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkoły specjalnej przyspasabiającej do pracy pod opieką  p. J. Grochowskiej oraz p. J. Kujawy wybrali się na zajęcia w terenie.

      Zajęcia w terenie są jedną z najbardziej efektownych form poznania przyrody, umożliwiają wykorzystanie najbliższego otoczenia jako źródła wiedzy przyrodniczej.  Uczniowie podczas zajęć prowadzili obserwację, rozbudzili zainteresowania światem przyrodniczym, poznali naturalny ekosystem łąki, dostrzegli na łące różnorodność barw, kształtów, zapachów oraz dźwięków.  Ponadto uczniowie spędzili czas na zabawach sportowych. 

     • X Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

     • Ogłoszono wyniki X Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty pisząc pracę literacką lub wykonując pracę plastyczną. Laureatem konkursu w kategorii prac plastycznych został uczeń naszej szkoły Patryk Szkodowski, który zajął III miejsce. Pozostali nasi uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wyróżnienia, tj. Radosław Szreder, Sara Siekierska i Maciej Leśniak. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy wyróżnienia oraz drobne upominki.

     • Święta majowe

     • 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się dla wszystkich uczniów lekcja historii.

      Okazją do spotkania była zbliżająca się rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Uczniowie dowiedzieli się , jakie święta obchodzimy również 1 i 2 maja. Lekcja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni pt. "Witaj majowa jutrzenko".

     • "Młodzież Zapobiega Pożarom"

     • 27 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. gen Stanisława Maczka w Koronowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" zorganizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Naszą szkołę reprezentowała  Sara Siekierska uczennica klasy branżowej.

      Serdecznie gratulujemy podjęcia tego wyzwania.

     • Dzień Ziemi

     • Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie aktywnie uczestniczyli w obchodach związanych ze  Światowym Dniem Ziemi. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Hasło tegorocznych obchodów to: ,,Inwestujmy w naszą planetę”.

      W tym dniu uczniowie włączyli się w II edycję akcji ,,ODPAD DASZ- DRZEWKO MASZ”, organizowanej przy współudziale Nadleśnictwa Różanna - Lasy Państwowe.  Brali też udział w projekcie ,,Sprzątamy dla Polski”.  Wykonali gazetki klasowe oraz prace plastyczno- techniczne.

     • "Niebieskie ptaki"

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Wyzwanie Autyzm. Jednym z elementów wyzwania było opracowanie układu tanecznego do utworu Laïs- 't Smidje (BELGIJKA). Oto nasza interpretacja tańca.

     • "Za duży na bajki" - wyjazd do kina

     • 12 kwietnia 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Za duży na bajki”.  W wyjeździe wzięło udział 21 uczniów pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. S. Mikickiej, p. T. Strąk oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o dziesięcioletnim e-sportowcu Waldku, który jest już na dobrej drodze do realizacji swoich życiowych celów, mając do tego wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy, wówczas pojawiła się ona… cała na kolorowo – ciotka Mariolka. Od tej pory  życie Waldka nabrało innego tempa.

      Film o przyjaźni, trudach dorastania oraz miłości bardzo przypadł do gustu uczestnikom wycieczki. Pełni wrażeń po seansie uczniowie wrócili do szkoły.

     • Światowy Dzień Zdrowia

     •    Dnia 7 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem
      „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

         Starsi uczniowie, pod opieką pani pedagog S. Mikickiej,  wykonali plakaty dotyczące segregacji śmieci, zdrowego stylu życia oraz zanieczyszczenia planety. Natomiast młodsi uczestniczyli w prelekcji
      oraz przygotowali gazetkę tematyczną.

      Organizatorzy:

      G. Talarek, S. Mikicka