• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

     • Nowa sala gimnastyczna pozwoliła na zorganizowanie wspólnego kolędowania. Niech świąteczny nastrój zagości we wszystkich domach🎄

     • JARMARK BOŻONARODZENIOWY W KORONOWIE

     • Obecność Zespołu Szkół w Koronowie na koronowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym to już tradycja. Na naszm stoisku można było zakupić stroiki, ciasteczka,pierniczki, choinki, wieńce oraz kartki upominkowe. Wszystkie produkty zostały wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. 

     • KONKURS FILMOWY Z OKAZJI 655 URODZIN KORONOWA

     • W dniu 18.12.2023 r. podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Koronowie rozstrzygnięty został konkurs filmowy "Koronowo - Szczęśliwa Dolina". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie filmu promującego gminę Koronowo, nawiązującego do tematu konkursu. Uczennice - Marta Warszawska oraz Oliwia Bąk sprostały temu zadaniu i otrzymały wyróżnienie. 

     • SKAZANI NA TEN CZAS, A MIŁOŚĆ NASZĄ SIŁĄ

     • Dziękujemy ZSOiZ w Solcu Kujawskim za zaproszenie na świąteczny montaż słowno-muzyczny pt. "Skazani na ten czas, a miłość naszą siłą" połączony z Jasełkami. To dla nas ogromna przyjemność móc spędzić ten wyjątkowy wieczór razem z Wami.

     • W KRAINIE ELFÓW

     • Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie uczniowie klas I-III uczestniczyli w świątecznym spotkaniu na Biegunie Północnym w Krainie Elfów🧝‍♀️🧝🧝‍♂️

      Bawili się znakomicie, zamieniając się w pomocników Świętego Mikołaja. Dziękujemy za gościnność i moc atrakcji.

     • ZBIÓRKA KARMY DLA KOTÓW WOLNO ŻYJACYCH

     • Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla kotów wolno żyjących w Koronowie. 🐈 Dziękujemy rodzicom, dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do akcji, chęć pomocy i okazaną wrażliwość. ❤️ Dzięki Wam koty będą miały pełne brzuszki. Razem zebraliśmy 30 kg karmy, przysmaki i koce. 👍💪

     • MIKOŁAJKI 2023

     • Dnia 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj w asyście pani Mikołajowej, który wręczył każdemu uczniowi czekoladowego lizaka. Tego dnia uczniowie mieli możliwość wykonania zdjęcia klasowego w pięknej  przygotowanej scenerii świątecznej. Starsze klasy wzięły udział w warsztatach, podczas których,  wykonywali ramkę do zdjęcia pod czujnym okiem pani Anny Gordon. Wszystko to dzięki pomysłowości  i ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców i opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

      „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać” – Antoine de Saint-Exupery

      Z głębi serca dziękujemy społeczności  Liceum Ogólnokształcącemu  im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie za  atrakcyjne przygotowanie Mikołajek oraz okolicznościowych upominków. Wyrażamy swą wdzięczność za wielkie serce! Uczniowie, dyrekcja i  pracownicy Zespołu Szkół w Koronowie.

     • #RodacyBohaterom

     • W imieniu fundacji Lex Lupus i jej podopiecznych, chcemy złożyć podziękowania: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, za ogromną hojność i otwarte serca!!! Rezultaty prowadzonej zbiórki przerosły nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zbliżające się Boże Narodzenie będzie dla naszych rodaków na Kresach Wschodnich wesołe i szczęśliwe.

      #RodacyBohaterom

     • JARMARK BOŻONARODZENIOWY

     • Nastał czas intensywnych przygotowań do świąt. 16 grudnia 2023 r. zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Koronowie. Na naszym kramie będziecie mogli nabyć piękne i aromatyczne pierniczki. 

     • SZKOŁA BEZ BARIER

     • " Szkoła bez barier" - tym hasłem Zespół Szkół w Koronowie,będąc miejscem przyjaznym różnym niepełnosprawnościom,wpisał się w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych,przypadający każdego roku w dniu 3 grudnia. Tego Dnia królował w szkole kolor żółty, symbolizując wsparcie, życzliwość i otwartość w pokonywaniu różnych życiowych barier.

     • SZKOLENI "SEKSUALNOŚĆ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I AUTYZMEM

     • W dniach 27-28.11.2023r. odbyło się szkolenie na temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Celem szkolenia było zapoznanie z problematyką związaną z rozwojem emocjonalnym i seksualnym u osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu. Poszerzenie świadomości o obszarach psychoseksualnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz spektrum autyzmu, rozwijanie umiejętności wychowawczych i terapeutycznych do pracy z osobami niepełnosprawnymi, radzenia sobie z problemami ich seksualności. Podczas osiemnastogodzinnych warsztatów nauczyciele mogli poznać narzędzia i techniki diagnostyczne dla szeroko rozumianej seksualności oraz podzielić się spostrzeżeniami i wnioskami wynikającymi z codziennej pracy dydatkyczno-wychowawczej. 

     • MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

     • W ramach kampanii Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej, dzieci z klas I otrzymały wyprawkę czytelniczą. Zapraszamy do biblioteki.

     • ANDRZEJKI 2023

     • 28 listopada w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana dyskoteka oraz wróżby dla społeczności szkolnej. Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. W dniu imprezy sala gimnastyczna zamieniła się w ,,salę taneczną”, a świetlica szkolna w „ salę wróżb’’. Panie Judyta Mazurkiewicz, Paulina Lorenc i Anna Jastrzębska- Kowalczyk oraz Michalina Gaszak – Partyka przygotowały dla uczestników liczne wróżby, dzięki którym uczestnicy zabaw mogli sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Wróżba „Marzenie za grosik” gwarantowała spełnienie życzenia każdemu, komu udało się z odległości celnie wrzucić monetę do miseczki z wodą.

      Warto wspomnieć, że z Andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy…

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •  

      W 24 listopada w Zespole Szkół odchodziliśmy ,,Dzień Pluszowego Misia”. W to wyjątkowe święto najmłodsze dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Scenariusz zajęć na ten dzień był niezwykle kreatywny. Uczniowie oglądali bajki, brali udział w konkursie wiedzy o misiach, śpiewali piosenki oraz rysowali swojego pluszowego przyjaciela. Przy słodkim poczęstunku opowiadały o niesamowitych historiach ukochanych pluszaków. Szereg różnych aktywności, dał możliwość uczniom na nowo odkryć magię i moc misia. Zwieńczeniem uroczystego dnia była odznaka, która wręczona dzieciom z pewnością utrwali ten wyjątkowy dzień na bardzo długo.

      Zespół ds. edukacji wczesnoszkolnej G. Filarska, J. Szczęsna, M. Gaszak-Partyka, G. Talarek

     • PROFILAKTYKA CHORÓB PASOŻYTNICZYCH

     • 17 listopada w Zespole Szkół w Koronowie odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki chorób pasożytniczych. Zajęcia prowadzone były przez panią pielęgniarkę szkolną oraz nauczycieli zespołu matematyczno-przyrodniczego.

      Do najczęściej występujących w Polsce chorób pasożytniczych wieku dziecięcego należą: owsica, świerzb i wszawica. Ich specyfika sprawia, że jedno zarażone dziecko, staje się potencjalnym zagrożeniem dla wszystkich osób z jego otoczenia.

      Najbardziej narażone na zarażenie pasożytami są dzieci, zwłaszcza małe, u których nie zostały jeszcze ukształtowane prawidłowe nawyki higieniczne. Dlatego też podczas zajęć nauczyciele przypomnieli uczniom o konieczności przestrzegania podstawowych zasadach higieny osobistej.

      Po zajęciach teoretycznych uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowywali plakaty, książeczki i broszurki dotyczące zdobytej wiedzy. Wszystkie prace uczniów zostały wyeksponowane na gazetce ściennej.

       

      Organizatorzy:

      E. Basiak, E. Drozdowska,

      G. Talarek, B. Król

     • AKCJA PACZKA DLA BEZDOMNIACZKA

     • Od 20.11.2023 do 8.12.2023r potrwa zbiórka karmy (mokrej i suchej) i koców dla koronowskich i okolicznych kotów wolno żyjących. Zebrane dary zostaną przekazane osobom zajmującym się ich dokarmianiem. Okażmy swoje serca i pomóżmy kotom przetrwać zimę.