• SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

     • Świątecznie i jasełkowo…

      „Przy wigilijnym stole
      Łamiąc opłatek święty,
      Pomnijcie,
      że dzień ten radosny
      W mi
      łości jest poczęty;

       

      Że, jako mówi wam wszystkim
      Dawne, odwieczne or
      ędzie,
      Z pierwsz
      ą na niebie gwiazdą
      Bóg w waszym domu zasiędzie”                 

                            Jan Kasprowicz „Przy wigilijnym stole”

      Tradycyjnie - jak co roku - 12 grudnia, w naszej szkole, odbyło się  Spotkanie Przyjaciół Szkoły. Licznie przybyli zaproszeni goście na czele z Panem Starostą Wojciechem Porzychem. Występy uczniów wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło kolęd, choinki oraz opłatka – tradycyjnych symboli zimowych świąt.   Jasełka połączone z poczęstunkiem gości oraz kiermaszem ozdób świątecznych były też doskonałą okazją do wspólnych rozmów przy stole. Dyrekcja Zespołu Szkół składając świąteczne oraz noworoczne życzenia wszystkim gościom podziękowała za owocną współpracę, serce oraz zrozumienie potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

      Fot. STUDIO FOTOGRAFICZNE „ROZALIA” KORONOWO

     • KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     • 14 grudnia w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie odbyło się wręczenie nagród za udział w  konkursie, na Kartkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Oliwia Bąk i Szymon Bąk- gratulujemy!

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

      NA KIERMASZ Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

      W DNIU 17 GRUDNIA 2019

      OD 10.00 DO 16.00

      DO STAREJ RZEŹNI W KORONOWIE.

     • SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

     • 12 grudnia w Zespole Szkół w Koronowie odbędzie się Spotkanie Przyjaciół Szkoły. Jak co roku goście będą mieli okazję wspólnie obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły. Tego dnia odbędzie się również kiermasz bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

     • MIKOŁAJKI W LICEUM

     • 6 grudni ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS., najmłodsi uczniowie naszej szkoły, gościli w Liceum Ogólnokształcącym im.Leona Wyczółkowskiego w Koronowie. Jak co roku licealiści przygotowali dla naszych dzieci zabawę mikołajkową. Było mnóstwo atrakcji, konkursów z nagrodami, wspólne śpiewy i tańce. Głównym punktem programu było spotkanie ze Św.Mikołajkiem, który miał dla każdego dziecka prezent. Nasi uczniowie bawili się wspaniale, a troskliwi starsi koledzy z liceum dbali o to aby każdy czuł się w ten dzień wyjątkowo. W ramach podziękowania za tak pięknie przygotowaną imprezę, uczniowie naszej szkoły zatańczyli przygotowany przez siebie taniec do piosenki "Nie bój się chcieć". Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

     • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

     • 27 listopada dzieci z naszej szkoły przygotowywali sałatki warzywne. Wszyscy chętnie kroili i mieszali składniki ale najchętniej zajadali swoje dzieła kulinarne.

     • 200 LAT SŁUŻBY WIĘZIENNEJ

     • 29 listopada klasa I-III wraz z wychowawcą brali udział w obchodach 200. rocznicy służby więziennej. Z tej okazji brali udział w pogadance oraz wystawie na temat historii więzień w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.

     • TEATR MASKA

     • 26 listopada gościliśmy w naszej szkole krakowski teatr profilaktyczny MASKA. Aktorzy przyjechali do nas z dwoma przedstawieniami. Dla młodszych uczniów spektakl "Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina", uczył dzieci, że ważniejsze od prezentów i dóbr materialnych są silne więzi rodzinne i przyjacielskie. Wartości te przekazane były w formie zabawnych dialogów i wspólnej zabawy. Dla starszych uczniów przedstawienie "Zaplątani w sieci" , przestrzegało przed niebezpieczeństawami związanymi z nadużywaniem nowych technologii. Kolejny już raz teatr MASKA zachwycił nas wszystkich. Na pewno zaprosimy ich ponownie. Dziękujemy

     • WYCIECZKA DO KINA

     • 22 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina w Bydgoszczy na film pt. "Był sobie pies 2".

      To wzruszająca historia o odważnym i lojalnym psie, który dba o szczęście swoich najbliższych!

      Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Historia z filmu “Był sobie pies 2” doskonale to potwierdza! Tutaj pieskie życie wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy.

      Pies Bailey, którego widzowie mieli okazję poznać już wcześniej, znowu ma do wykonania ważne zadanie. Miał okazję nauczyć się o ludziach bardzo dużo, wie już, że czasami potrafią oni wpaść w niezłe tarapaty. Tym razem Bailey ma zaopiekować się dorastającą Clarity, wnuczką jego przyjaciela. Ma ona niesłychany talent do pakowania się w przeróżne kłopoty! Kiedy wraz z mamą ma zamiar zamieszkać w dużym mieście, koniecznie trzeba mieć na nią oko. I oczywiście zadbać o jej szczęście! Czy i tym razem Bailey pokaże, na co go stać?

       

     • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

     • 21 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły byli gośćmi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koronowie . Mieliśmy okazję brać udział w tzw. "żywej lekcji przyrody". Były to zajęcia poświęcone głównie owadom. Od dzisiaj każdy z nas wie, że należą one do bezkręgowców i mają trzy pary odnóży. Widzieliśmy patyczaki podobne do patyczka, straszyki, których pancerzyk przypomina korę drzewa oraz liściaki wyglądające jak liście. Dowiedzieliśmy się, że pancerzyki karaczanów są dodawane do chipsów. Niektórzy z nas podjęli szybką decyzję o ich niejedzeniu. Potem prowadzący przeszedł do następnej grupy czyli pajęczaków. Prezentował nam pająki ptaszniki. Pokazał nam również wylinkę pająka, to takie " za małe" ubranko, którego pająk już nie chce nosić. Ciekawe też były kameleony. Podobało nam się ich ubarwienie i oczy jak teleskopy. Widzieliśmy jak szybko wpałaszował larwy wyciągając swój długi język. Zajęcia bardzo nam się podobały. Było dużo wrażeń i emocji, zwłaszcza, kiedy mogliśmy dotykać żywe okazy. Niektórzy z nas nie bali się ani kameleona ani patyczaka.

      B.Król

     • AKCJA : "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!"

     • Książka żyje ,gdy jest czytana! Umiera w chwili, kiedy odkładamy ją na półkę, gdzie leży zakurzona latami. Tak jednak być nie musi. Każdej książce możemy podarować kolejne życie. Wystarczy ją tylko uwolnić. W dniach 22.11- 06.12 przynieś do szkolnej biblioteki książkę, której już nie czytasz a my podarujemy jej kolejne życie, oddając ją w dobre ręce. Pamiętaj aby książka była w dobrym stanie, tj. czysta i niezniszczona.

     • KINO W SYNAGODZE

     • 14 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Kultury Synagoga na film pt. "Elf". Niemowlę Buddy podczas Świąt Bożego Narodzenia wchodzi do worka św.Mikołaja. Ten niczego nieświadomy zabiera go do nieba. Tam mały chłopiec uczy się jak być prawdziwym elfem. Gdy dorasta musi opuścić biegun północny dlatego postanawia odnaleźć swoją rodzinę. Film w świątecznym klimacie pozytywnie nastrił na te pochmurne dni. Dziękujemy.

     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • 13 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość poprowadziła  pani mgr Agnieszka Wajnert, która przypomniała dzieciom ważne fakty historyczne dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel wzbogacili również swoimi występami artystycznymi uczniowie.

     • DNI OTWARTE DLA RODZICÓW

     • 7 listopada 2019r., podczas Dnia Otwartego dla Rodziców, odbędzie się spotkanie wykładowe „WSPOŁCZESNE ZAGROZENIA DZIECI I MŁODZIEŻY- JAK ROZPOZNAWAĆ I RADZIĆ SOBIE Z UZALEŻNIENIEM”. Spotkanie poprowadzi Pan Paweł Szopiński z Pracowni Kreatywnej Edukacji i Terapii Tudus. Wszystkich Rodziców oraz Nauczycieli Naszej Szkoły serdecznie zapraszamy w tym dniu na godzinę 15:00.

     • FILMOWE SPOTKANIE Z DUCHAMI W CK SYNAGOGA

     • W dniu 30 października 2019 uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia na film " Kacper" do Koronowskiej Synagogi. Carrigan Crittenden dziedziczy po ojcu stary zamek w Wipstaff, gdzie według legendy znajduje się skarb. Na miejscu okazuje się, że zamek jest nawiedzony przez duchy. Nie mogąc sobie z nimi dać rady, wynajmuje wysokiej klasy fachowca Harveya- pogromcę duchów. Doktor wrowadza się do zamku z córką, która zaprzyjaźnia się z najmłodszym duchem Kacprem.

      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

     • FIGLOWISKO

     • 22 października 2019 roku odbył się wyjazd do Centrum Zabaw Figlowisko w Bydgoszczy. W wycieczce wzięło udział 18 dzieci z naszej szkoły.  Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja grupy.

      Na miejscu niezwykłą frajda okazała się trzypoziomowa konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, basenów z piłkami. Dzieci bardzo chętnie spędzały czas na palmowej karuzeli, ścianie wspinaczkowej i interaktywnej podłodze.

      W czasie dwugodzinnego pobytu, spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy z nas spalił mnóstwo kalorii. Czas zabaw szybko dobiegł końca i musieliśmy pożegnać się z tym bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Wyjazd odbył się pod opieką pani:

      Joanny Grochowskiej

      Anny Jastrzębskiej - Kowalczyk

      Grażyny Talarek

      Grażyny Filarskiej

      Marzeny Chruściel

     • NARODOWE CZYTANIE

     • W dniu 21 października odbyło się w naszej szkole spotkanie literackie. Już po raz drugi  nasi uczniowie i nauczyciele włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.

      W tym roku uwzględniając sugestie Polaków wybrano zbiór 8 Nowel  polskich.

      1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
      2. Dym – Maria Konopnicka
      3. Katarynka – Bolesław Prus
      4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
      5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
      6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
      7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
      8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

       

      Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą  one nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe.  

      Spotkanie miało charakter patriotyczny i podniosły. Przedstawiono historię akcji Narodowych Czytań od roku 2012.

      Uczniowie odczytali list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do Polaków.

      Zapoznano się z treścią 8 prezentowanych nowel. Uczniowie poznali sylwetki ich autorów.

      Szczególnie skupiono się na jednej z lektur -  „Katarynce” B. Prusa. Uczniowie i nauczyciele głośno odczytali nowelę. Czytanie tekstu poprzedzone było piosenkami w wykonaniu Reny Rolskiej „Ballada o kataryniarzu” oraz Ludwika Sempolińskiego „Kataryniarz”. Piosenki i prezentacja archiwalnych pocztówek z XVIII wiecznej Warszawy wprowadziły uczestników spotkania w atmosferę  Warszawy z noweli „Katarynka”.

      Na zakończenie spotkania uczniowie  z grup edukacyjno-terapeutycznych odśpiewali piosenkę „Katarynka”.

      Dekorację spotkania stanowiła gazetka okolicznościowa oraz wystawa prezentowanych książek.

      Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, miało charakter edukacyjny i patriotyczny.

      Spotkanie zorganizowały Panie: D. Daczkowska oraz T. Strąk.

     • DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

     • 17 października 2019 uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w kampanii społecznej z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI "JA NIE WIDZĘ CIEBIE TY ZOBACZ MNIE". Z tej okazji odbyło się spotkanie, podczas którego terapeutki z Polskiego Związku Niewidomych z Bydgoszczy pokazały prezentację multimedialną dotyczącą potrzeb, możliwości i problemów osób z dysfunkcją wzroku. Odbyła się również pogadanka i pokaz specjalistycznych pomocy ułatwiających funkcjonowanie osobom niewidomym w codziennym życiu.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 11 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Maria Strąk, dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą oraz Pan Wojciech Porzych, Starosta Bydgoski. Podczas apelu Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie, Katarzyna Żubik, złożyła życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie wszystkim pracownikom szkoły. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie. Tegoroczny występ był zabawny i wzruszający. 

     • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     • W dniu 9 października odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla wszystkich uczniów.  Tematyka zajęć, dopasowana do wieku uczniów to: „Pajęczyna marzeń” oraz „Ocalić marzenia”.

      Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Pracowni Kreatywnej Edukacji i Terapii TUDUS w Bydgoszczy. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach.