• X Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

     • Ogłoszono wyniki X Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty pisząc pracę literacką lub wykonując pracę plastyczną. Laureatem konkursu w kategorii prac plastycznych został uczeń naszej szkoły Patryk Szkodowski, który zajął III miejsce. Pozostali nasi uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wyróżnienia, tj. Radosław Szreder, Sara Siekierska i Maciej Leśniak. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy wyróżnienia oraz drobne upominki.

     • Święta majowe

     • 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się dla wszystkich uczniów lekcja historii.

      Okazją do spotkania była zbliżająca się rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Uczniowie dowiedzieli się , jakie święta obchodzimy również 1 i 2 maja. Lekcja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni pt. "Witaj majowa jutrzenko".

     • "Młodzież Zapobiega Pożarom"

     • 27 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. gen Stanisława Maczka w Koronowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" zorganizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Naszą szkołę reprezentowała  Sara Siekierska uczennica klasy branżowej.

      Serdecznie gratulujemy podjęcia tego wyzwania.

     • Dzień Ziemi

     • Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie aktywnie uczestniczyli w obchodach związanych ze  Światowym Dniem Ziemi. To święto promuje aktywne działanie na rzecz naszej planety oraz przypomina jak ważna jest troska o środowisko. Hasło tegorocznych obchodów to: ,,Inwestujmy w naszą planetę”.

      W tym dniu uczniowie włączyli się w II edycję akcji ,,ODPAD DASZ- DRZEWKO MASZ”, organizowanej przy współudziale Nadleśnictwa Różanna - Lasy Państwowe.  Brali też udział w projekcie ,,Sprzątamy dla Polski”.  Wykonali gazetki klasowe oraz prace plastyczno- techniczne.

     • "Niebieskie ptaki"

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Wyzwanie Autyzm. Jednym z elementów wyzwania było opracowanie układu tanecznego do utworu Laïs- 't Smidje (BELGIJKA). Oto nasza interpretacja tańca.

     • "Za duży na bajki" - wyjazd do kina

     • 12 kwietnia 2022 r. odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Bydgoszczy
      na film pt. “Za duży na bajki”.  W wyjeździe wzięło udział 21 uczniów pod opieką p. Joanny Grochowskiej, p. S. Mikickiej, p. T. Strąk oraz p. Joanny Kujawy.

      Film opowiadał o dziesięcioletnim e-sportowcu Waldku, który jest już na dobrej drodze do realizacji swoich życiowych celów, mając do tego wsparcie ukochanej, choć nadopiekuńczej mamy, wówczas pojawiła się ona… cała na kolorowo – ciotka Mariolka. Od tej pory  życie Waldka nabrało innego tempa.

      Film o przyjaźni, trudach dorastania oraz miłości bardzo przypadł do gustu uczestnikom wycieczki. Pełni wrażeń po seansie uczniowie wrócili do szkoły.

     • Światowy Dzień Zdrowia

     •    Dnia 7 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem
      „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

         Starsi uczniowie, pod opieką pani pedagog S. Mikickiej,  wykonali plakaty dotyczące segregacji śmieci, zdrowego stylu życia oraz zanieczyszczenia planety. Natomiast młodsi uczestniczyli w prelekcji
      oraz przygotowali gazetkę tematyczną.

      Organizatorzy:

      G. Talarek, S. Mikicka

     • Seans filmowy "Zając Max Misja Pisanka"

     • Młody, ale odważny Zając Max zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będzie mógł odkryć super moce, które pozwolą mu chronić Wielkanoc.

      6 kwietnia wybraliśmy się na seans filmowy "Zając Max Misja Pisanka" do Cinema City Bydgoszcz.

     • Europejski Dzień Logopedy

     • 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Co roku włączamy się w obchody tego święta. W tym roku przygotowana została prezentacja multimedialna dla uczniów, w której nawiązywano do hasła obchodów Europejskiego Dnia Logopedy „Terapia mowy i języka na każdym etapie życia”.  Wskazano uczniom uwagę na fakt, iż logopeda nie tylko zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym czy szkolnym, ale obejmuje swoją opieką również osoby dorosłe, w wieku starszym. Podczas prezentacji uczniowie mieli możliwość ćwiczeń praktycznych. Dowiedzieli się, w jaki sposób należy oddychać, ćwiczyli sprawność narządów artykulacyjnych oraz wykonywali ćwiczenia fonacyjne. Mogli też  spróbować swoich  sił podczas zabaw z łamańcami językowymi.

      Dziękujemy za aktywny udział  i zapraszamy za rok na kolejne obchody Europejskiego Dnia Logopedy.

     • Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

     • Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem.

      W naszej szkole podczas prelekcji pt. "Autyzm wprowadza zmysły w błąd" uczniowie utrwalili sobie wiedzę dotyczącą autyzmu, wzięli udział w zabawach i eksperymentach sensorycznych.

      Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

      Jak co roku uczniowie i nauczyciele z ZS w Koronowie pokazali, że nie są zieloni w temacie autyzmu.