• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019 / 2020

     • Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie!

      Zebraliśmy się dziś w wyjątkowych warunkach na boisku szkolnym, abyście mogli odebrać świadectwa. Nie odbył się uroczysty apel, nie było – jak zwykle – występów, przemówień, wielu podziękowań, życzeń, tego „normalnego” gwaru i Waszych radosnych okrzyków. Trochę smutniej zaczęły się te wakacje, ale mamy głęboką nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy w szkole tak jak zawsze 1 września inaugurując nowy rok szkolny.

      Kochani Uczniowie…

      Przez 10 miesięcy dzielnie przemierzaliście tajemnicze ścieżki wiedzy. Wędrowaliście w poszukiwaniu tajemnic. Stefan Żeromski w powieści „Syzyfowe prace” napisał: „Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Świat nie rozwijałby się tak dynamicznie, gdyby nie myśl naukowa i postęp cywilizacyjny. Wartość nauki jest zatem bezcenna. Pamiętajmy, że ciekawość świata i kreatywność czynią
      z nas ludzi mądrych, takich, którzy nie stoją w miejscu, lecz wciąż dążą
      do własnego rozwoju.

      Życzymy Wam, byście nie stali w miejscu, byście stawali się poszukiwaczami wiedzy, odkrywcami na miarę swoich możliwości.

      Dzisiaj odebraliście świadectwa, które są przepustką do kolejnej klasy. Rozpoczęliście dwa miesiące wakacji. Odpoczywajcie! Wszystkim Wam składamy życzenia radosnych i niezwykłych wakacji, które pozwolą wam nabrać wiatru w żagle i dodać energii do pracy w nowym roku szkolnym. Bądźcie uważni i bezpieczni, zwłaszcza podczas wyjazdów nad wodę oraz podczas poruszania się po drogach. Przestrzegajcie zasad ruchu drogowego, bądźcie czujni i nie ulegajcie namowom nieznanych wam osób. Strzeżcie się przed używkami i nieznanymi substancjami. Życzymy Wam samych przyjemnych chwil w czasie wakacji oraz dużo, dużo słońca.

      Drodzy Absolwenci!

      Po raz ostatni dzisiaj odebraliście świadectwo ukończenia szkoły, przyszło Wam pożegnać się z dobrze znanymi korytarzami, salami, ale przede wszystkim
      z nauczycielami, wychowawcami, koleżankami i kolegami. Życzymy Wam dobrego startu w życie, znalezienia świetnej pracy, abyście czuli się w niej tak samo dobrze, jak w szkole. Życzymy wszystkim fantastycznych wakacji, pełnych przygód.

      Drodzy Rodzice, Opiekunowie naszych Uczniów!

      Dziękujemy Wam za współpracę, w szczególności za te ostatnie niezwykle trudne miesiące.  Życzymy Państwu zadowolenia i satysfakcji z osiągnięć Waszych dzieci oraz zdrowia i szczęścia.

      Drodzy Nauczyciele!

      za nami kolejny rok szkolny, niezwykły rok, który przyniósł wiele wyzwań, którym wszyscy musieliśmy sprostać. Dziękujemy wszystkim Pracownikom szkoły za cały rok intensywnej pracy, za dbałość o bezpieczeństwo naszych uczniów, za kreatywne i twórcze inicjatywy, które wprowadziliście w celu poprawy jakości nauczania. Dziękujemy za pracę dydaktyczną, wychowawczą
      i opiekuńczą. Życzymy Państwu, by czas wakacji był okazją do odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także był czasem przygotowania się
      do następnego roku szkolnego.

      Panie Starosto!

      Dziękujemy naszemu organowi prowadzącemu Starostwu Powiatowemu
      w Bydgoszczy, w   szczególności   Staroście   Panu Wojciechowi Porzychowi

      za wspaniałe podejście do naszych Uczniów, za okazane serce i wsparcie, za pomoc w realizacji naszych celów i przedsięwzięć. Zawsze możemy na Pana liczyć. Serdecznie dziękujemy!


      Dyrektor Zespołu Szkół w Koronowie Katarzyna Żubik, wicedyrektor Zespołu Szkół w Koronowie Beata Drozdowska


     • BEZPIECZNE WAKACJE

     • W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

      Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

      Kilka ZASAD, które warto zapamiętać, żeby wakacje były bezpieczne i przyjemne znajdziecie w zakładce świetlica lub pod linkiem: