• EINE REISE DURCH DIE DACH-LANDER AUSTRIA

     • W dniu 24.05.2024 r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami udała się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy na spotkanie integracyjne dla uczniów uczących się języka niemieckiego. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą jednego z krajów niemieckojęzycznych- Austrii. Pracując w grupach rozwiązywali szereg zadań utrwalających wiadomości nt. kultury, obyczajów i zabytków Austrii. Całości spotkania towarzyszyła mila i przyjazna atmosfera. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali upominek w postaci puzzli oraz pamiątkowe dyplomy.

     • REJS

     • 23 maja 2024 roku odbyła się wycieczka  do Pieczysk. Uczestnikami byli uczniowie klas: 8 szkoły podstawowej oraz 3 przysposabiającej do pracy. Celem wycieczki było  odkrywanie  uroków  Zalewu Koronowskiego.

      Głównym  punktem  naszej wycieczki był rejs statkiem "NIVA" po zalewie koronowskim.  Z pokładu statku podczas godzinnego rejsu podziwialiśmy koronowskie ośrodki wypoczynkowe i portowe oraz leśne zakątki.

      Następnie udaliśmy się na urokliwy spacer po plaży, przeszliśmy się po nowym pomoście, korzystaliśmy z wiaty postawionej przy plaży.

      Po zwiedzaniu był czas na posiłek oraz chwilę relaksu.

      Zachwyceni i szczęśliwi wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Koronowa.            
      Opiekę na wycieczce sprawowały panie: Joanna Kujawa, Joanna Grochowska.

     • DRUŻYNA BRD ODWIEDZA PANA STAROSTĘ BYDGOSKIEGO

     • W dniu 22 maja na zaproszenie Starosty Bydgoskiego Pana Piotra Kozłowskiego do siedziby Starostwa przybyła nasza reprezentacja m.in. Dyrektor Katarzyna Żubik, Trener-Opiekun Piotr Mitera oraz uczniowie Oliwia Bąk, Radosław Szreder i Sebastian Megger. Podczas spotkania, Starosta wyraził swoje uznanie dla osiągnięć uczniów, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej w Finale Wojewódzkim XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jednocześnie kwalifikując się do etapu Ogólnopolskiego. Był to również czas rozmów o przyszłości i o samym konkursie. Uczniowie poinformowali, że w dniu 12 czerwca br. w miejscowości Owidz (województwo pomorskie) odbędzie się część teoretyczna . Natomiast w dniu 13 czerwca br. w Starogardzie Gdańskim odbędzie się część praktyczna. Spotkanie zakończyło się życzeniami powodzenia w nadchodzących zmaganiach na szczeblu krajowym oraz wręczeniem drobnych upominków.

     • WIZYTA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE 21.05.2024r.

     • Dnia 21 maja nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie. Uczniowie najpierw uczestniczyli w pogadance, podczas której nasi goście przybliżyli dzieciom na czym polega praca strażaka
      i przekazali cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie  wypadku czy pożaru. Okazało się,
      że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze w razie potrzeby. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków, Wielką radość sprawiła uczniom możliwość przymierzenia munduru
      i hełmu strażackiego. Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w pokazie wozu strażackiego i całego sprzętu pożarniczego, który wykorzystywany jest podczas działań.

      Serdeczne podziękowania  za atrakcyjne i ważne zajęcia kierujemy do zaproszonych strażaków oraz życzymy im wielu sukcesów i tyle samo powrotów, co wyjazdów.

     • WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

     • 15 maja 2024 r. mieliśmy okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci KPOR Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy. Wydarzenie odbyło się na Stadionie Miejskim w Mroczy. W różnorodnych konkurencjach artystycznych i sportowych reprezentowali nas: Oliwia Bąk, Szymon Bąk, Fabian Sroka, Klaudiusz Bona, Sebastian Megger, Jakub Tomaszewski i Kacper Walat. Oliwia Bąk w konkurencji artystycznej zajęła miejsce na podium. Uczniowie wraz z opiekunami - Michaliną Gaszak-Partyka i Piotrem Miterą spędzili wyśmienicie czas korzystając z gościnności organizatorów.

     • I REGIONALNY KONKURS MINI PLAYBACK SHOW

     • W dniu 20.05.2024 r. wzięliśmy udział w I Regionalnym Konkursie Mini Playback Show, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Przygotowaliśmy 2 utwory: Rudi Schuberth - "Monika dziewczyna ratownika" oraz Małgorzata Ostrowska - "Meluzyna" (z filmu Podróże Pana Kleksa, 1985).

      Nasze występy znalazły uznanie Jury i obie piosenki znalazły się na pierwszym miejscu.

      Gratulujemy Zespół Szkół nr 31 świetnej organizacji wydarzenia.

     • ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

     • W ramach programu ,,Trzymaj formę” odbył się konkurs pod tytułem ,,Zdrowe drugie śniadanie”. Uczniowie wraz z rodzicami wykonywali pracę plastyczną przedstawiającą propozycję zdrowego drugiego śniadania. Prace zostały umieszczone na gazetkach szkolnych.

      Najciekawsze należą do: Oliwi i Szymona Bąk, Izabeli Kuś, Bartłomieja Dwuraźnego, Sebastiana Meggera, Fabiana Sroki, Marty Warszawskiej, Zuzanny Krawczak  oraz Oliwii Olejniczak.

      Za udział i zaangażowanie wszyscy otrzymali zdrowe przekąski. Uczestnikom i ich rodzicom gratulujemy.

      Organizatorzy: G. Talarek, J. Mazurkiewicz, S. Wajnert

     • DRZWI OTWARTE 2024

     • "Ta szkoła to drugi dom! Przyjdź, poznaj, przekonaj się sam!!!

      W dniu 16.05.2024 roku w naszej szkole odbędzie się Dzień Otwarty.

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY:

      Rodziców, Pedagogów, Psychologów, Nauczycieli, Terapeutów, Logopedów oraz wszystkie zainteresowane osoby.

     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • Dnia 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3 Maja. Święto to było okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

      Z tej okazji uczniowie z wielką powagą, przyjmując postawę" na baczność" odśpiewały Hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego” oraz przedstawili wiersze i pieśni patriotyczne.

      Głównym celem akademii było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u młodych Patriotów. Nie zabrakło też wątku upamiętnienia 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

     • EKO-ZABAWKA PODSUMOWANIE

     • Rozstrzygnięcie konkursu Eko-Zabawka.

      W marcu Zespół Szkół w Koronowie ogłosił konkurs plastyczno-techniczny Eko-ZABAWKA, organizowany z okazji Światowego Dnia Ziemi pod patronatem Starosty Bydgoskiego, Wojciecha Porzycha.

      Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a nadesłane prace przerosły nasze oczekiwania. Ostatecznie jury wyłoniło następujących laureatów:

      Klasy I-III

      I miejsce- Wiktoria Czarnkowska

      II miejsce- Łukasz Gwizdała

      III miejsce- Hubert Olski

      Klasy IV-VIII

      I miejsce- Oliwia Borowska

      II miejsce- Maja Pik

      III miejsce- Nikola Ziołecka

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane po długim weekendzie majowym.

      Michalina Gaszak-Partyka, Karolina Urtnowska.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

     •  

      Międzynarodowy Dzień Ziemi to dzień, który przypomina nam o konieczności dbania o nasza planetę. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia ekologiczne. Na podstawie własnych doświadczeń oraz zdobytych wiadomości uczniowie przekonali się, że niewiele trzeba zrobić na co dzień, aby dbać o nasze najbliższe środowisko. Na koniec zajęć uczniowie wykonali plakaty. Klasy I-III na temat: „Jak możemy oszczędzić wodę każdego dnia?”. Uczniowie klas IV-VIII pracę plastyczną na temat: „Jak dbać o środowisko?”. Natomiast najstarsi podopieczni poznawali „Czym jest smog i jak nam zagraża?”.  W ramach Dnia Ziemi dnia 24 kwietnia w naszej szkole gościły Panie z Urzędu Miejskiego w Koronowie. Pani Malwina Tkaczyk, pani Angelika Walat i pani Renata Lutowska przygotowały i przeprowadziły zajęcia na temat prawidłowej segregacji odpadów. Nasi uczniowie czynnie brali w nich udział. Za aktywne uczestnictwo każdy otrzymał drobny upominek.

      Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i prezenty.

       

      Organizatorzy: G. Talarek, B. Król

     • WĄBRZESKI MIKROFON

     • Ponad 200 osób przyjechało do Wąbrzeźna na 11 edycję Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Wąbrzeski Mikrofon 2024”. Na wąbrzeski Festiwal przyjechali między innymi podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz innych instytucji wspierających osoby niepełnosprawne. Celem tego muzycznego spotkania jest przede wszystkim dobra zabawa, prezentacja umiejętności wokalnych oraz łamanie barier.

     • NIEBIESKIE IGRZYSKA - KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU W ZESPOLE SZKÓŁ W KORONOWIE - PODSUMOWANIE

     • Kwiecień to miesiąc świadomości wiedzy o autyzmie. w tym roku zorganizowaliśmy w naszej szkole "Niebieskie Igrzyska". W ramach tego wydarzenia odbyły się zawody sportowe, wspólne pieczenie niebieskich słodkości, liczne zabawy i warsztaty edukacyjne, pokazy dla dzieci i nauczycieli oraz pokazy tańca "Niebieskie Ptaki". Część edukacyjną wzbogaciły prelekcje filmów z udziałem naszych wyjątkowych uczniów.

       

       

     • Niebieskie Igrzyska 2024

     • NIEBIESKIE IGRZYSKA

             9 kwietnia 2024r. nasza szkoła stała się wyjątkowo niebieskim miejscem na mapie Koronowa. To wszystko przez organizację Niebieskich Igrzysk. Już po raz drugi dołączyliśmy do  wspólnego świętowania Światowego Dnia Świadomości Autyzmu z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka. Przygotowania do tego szczególnego dnia rozpoczęło się wiele dni wcześniej. Trwało rozplanowanie atrakcji, zaopatrzenie w pomoce dydaktyczne, rozpowszechnienie na gazetkach informacji o autyzmie. Chcąc wyróżnić ten dzień w naszej szkole wszyscy uczniowie ubrali się na niebiesko, a sala gimnastyczna została przystrojona balonami.

                          Obchody miały charakter edukacyjny; wszyscy uczniowie wzięli udział w pogadance, a nauczyciele zostali zaproszeni na projekcję filmu oraz debatę i wymianę doświadczeń i informacji. Zorganizowana została także część sportowo- integracyjna. W tej części emocje sięgały zenitu. Każda konkurencja sportowa miała łatwiejszą i trudniejszą wersję. Po każdej wykonanej kategorii uczniowie otrzymali specjalną pieczątkę. Po otrzymaniu wszystkich pieczątek każda klasa otrzymała dyplom.

      Wyróżnione były strefy: relaksu, fotobudka, słodki kącik z niebieskimi przekąskami a także wspólne pamiątkowe zdjęcie.

      Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za przygotowanie pięknych i smacznych niebieskich smakołyków.

     • URODZINY DANIELA

     • Kolejny wyjątkowy dzień za nami. W piątek 8 urodziny obchodził Daniel. Były cukierki, sto lat, życzenia i chwila na przyjemności związane ze świętem. Jeszcze raz dużo uśmiechu, spełnienia marzeń, wspaniałych prezentów i worka słodyczy życzą koleżanki i koledzy oraz wychowawczyni.

     • MALI SPORTOWCY

     • W dniu 17 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół w Koronowie został zorganizowany konkurs sportowy pt. „Mali sportowcy” przeznaczony dla klas I-III uczniów grup edukacyjno- terapeutycznych.

      W zmaganiach sportowych wzięły udział trzy drużyny z bydgoskich placówek specjalnych:  Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej, Zespół Szkół nr 30, Zespół Szkół nr 31, a także przedstawiciele naszej szkoły - drużyna czwarta. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli przygotować się do turnieju według regulaminu opracowanego przez jego inicjatorów.

      Celem konkursu było: kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej, kształtowanie wybranych cech motorycznych, doskonalenie umiejętności działania w zespole, a także zaszczepienie wśród dzieci zasad zdrowej rywalizacji.

      Uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach sportowych od rzutów do kosza począwszy poprzez skoki na piłce, biegi slalomem, rzuty woreczkami do celu oraz ślizg na ławeczce. Rywalizacja była bardzo zacięta. W przerwach uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku oraz zabaw integrujących uczestników zmagań sportowych.

      Po zaciętej, pełnej poświęcenia sportowej walce, klasyfikacja turnieju przedstawiała się następująco:                 

      I miejsce: Zespół Szkół nr 30 w Bydgoszczy

      II miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy

      III miejsce: Zespół Szkół w Koronowie

      Wyróżnienie: Zespół Szkół nr 31 w Bydgoszczy

      Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i upominkami sportowymi.

      Uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za przybycie i życzymy dalszych sukcesów!                     

      Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy sponsorom:  

      Przedsiębiorstwu "Radpol” -  Radosław Gniot z Koronowa, Zakładowi Karnemu z Koronowa, firmie AKOMP - Arkadiusz Kochański z Koronowa, firmie Bułka z Masłem - Magdalena i Łukasz Kocińscy z Koronowa oraz firmie POL-OSTEG - Gabriel Górniak z Bydgoszczy.

       

      Organizatorzy: Przemysław Talarek, Grażyna Talarek, Judyta Mazurkiewicz, Paulina Lorenc, Anna Jastrzębska – Kowalczyk.

     • Odpad dasz - drzewko masz.

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie po raz kolejny zaangażowali się w działania związane z ochroną środowiska. Z okazji Światowego Dnia Ziemi włączyli się do akcji ODPAD DASZ - DRZEWKO MASZ IV EDYCJA,, organizowanej przy współudziale Nadleśnictwa Różanna- Lasy Państwowe. Każdy, kto przyniósł na Plac Zwycięstwa w Koronowie elektroodpad otrzymał sadzonkę drzewka.

     • KONKURS LOGOPEDYCZNY O CZYM MARZY ŻABA SABINA

     • 12.04.2024r. został rozstrzygnięty logopedyczny konkurs plastyczny pt. „O czym marzy żaba Sabina? 
      Celem  konkursu było rozbudzenie plastycznej twórczości u dzieci, prezentacja swoich umiejętności, wspólna praca nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych oraz kształtowanie poprawności i wrażliwości językowej. Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Wszystkie były ciekawe i oryginalne.
      Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubeczki i słodki upominek. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych.

      Grupa młodsza:

      1. Ksawery Boiński
      2. Julia Kaduczka i Daniel Jabłoński
      3. Lena Zimnicka i Marcelina Meyer

      Grupa starsza:

      1. Bartłomiej Dwuraźny
      2. Izabela Kuś
      3. Jakub Tomaszewski

      WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I LAUREATOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY !

      Szczególne podziękowanie kierujemy dla sponsora nagród pani Małgorzaty Stachowskiej

     • Sensoplastyka w naszej szkole

     • W minioną sobotę nasza szkoła stała się miejscem niezwykłego wydarzenia dedykowanego dzieciom z wczesnego wspomagania rozwoju oraz ich rodzinom. Zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których zarówno maluchy, jak i ich opiekunowie mieli okazję zaangażować się w praktyczne warsztaty. Jedną z atrakcji były zajęcia z sensoplastyki - innowacyjnego podejścia do nauki i zabawy, które skupia się na rozwijaniu zmysłów poprzez manipulowanie różnorodnymi materiałami. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie tworzyć masy z jadalnych produktów, co nie tylko dostarczało radości i zabawy, ale również stymulowało zmysł dotyku, wzroku, a nawet węchu i smaku. Sensoplastyka, jako metoda, pozwala na wszechstronne rozwijanie umiejętności sensorycznych i motorycznych dzieci, jednocześnie oferując przestrzeń do twórczej ekspresji i nauki poprzez doświadczanie. Rodzice, aktywnie uczestnicząc w zajęciach, mieli wyjątkową okazję do zobaczenia, jak poprzez zabawę można wspierać rozwój swoich pociech. Zajęcia te były również doskonałą okazją do integracji - zarówno dzieci, jak i dorosłych. W bezpiecznej i przyjaznej atmosferze, pod okiem doświadczonych terapeutów z zakresu integracji sensorycznej (SI), wszyscy uczestnicy mogli nawiązywać nowe znajomości i uczyć się od siebie nawzajem. Zachęceni pozytywnym odbiorem i widocznym entuzjazmem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców, już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 18 maja. Będzie to kolejna okazja do wspólnego odkrywania, nauki i zabawy, zawsze pod fachowym okiem naszych terapeutów. Wierzymy, że regularne uczestnictwo w tego typu zajęciach znacząco przyczyni się do wszechstronnego rozwoju naszych małych uczestników oraz zacieśnienia więzi między dziećmi a ich rodzicami.