• DZIEŃ PRZYJACIELA

• Dzień Przyjaciela obchodzimy 9 czerwca

"Prawdziwy przyjaciel jest zwierciadłem, w którym (...) odbija się dusza nasza; on jest otwartą księgą naszych myśli, czynów i upodobań, podczas gdy inni, obojętni ludzie są księgami w grubą skórę oprawnymi i zamkniętymi na kłódkę".

Bolesław Prus

Zapraszamy Was  do obejrzenia bajek o przyjaźni:

„Kubusiowe opowieści o przyjaźni – Portret przyjaźni”

„Kubusiowe przygódki – samotny Tygrys”

“Uważaj na złych przyjaciół”

Kochani!

Rozwiążcie test na przyjaciela

1. Twój najlepszy  kolega bardzo lubi sobie pośpiewać ale strasznie fałszuje. Właśnie zaczyna śpiewać, a ty…..

a) z bólem uszu, ale jednak zaczynasz śpiewać razem z nim, gdyż nie chcesz sprawić mu przykrości;

b)udajesz omdlenie, żeby tylko przerwał te okropne jęki;

c) włączasz radio i zagłuszasz go.

2. Przyjaciółka zaprosiła cię na własnoręcznie przez siebie przygotowany podwieczorek. Niestety, herbata okazała się paskudna, a ciasto twarde jak drewno:

a) odstawiasz na bok poczęstunek, wyjmujesz z kieszeni snikersa i zajadasz go ze smakiem;

b) chwalisz wszystko, a po kryjomu ciasto chowasz pod fotel, a herbatę wylewasz do doniczki z kwiatkiem;

c) żeby nie robić przyjaciółce przykrości, dzielnie wsuwasz posiłek.

3. Przyjaciel opowiada ci o swoim hobby, a ty zupełnie się na tym nie znasz:

a) przerywasz i zaczynasz opowiadać o swoich zainteresowaniach;

b) słuchasz go chętnie i uważnie;

c) zmieniasz temat rozmowy.

4. Twój przyjaciel pyta cię  o sprawę, którą obiecałeś mu załatwić, a ty zupełnie o tym zapomniałeś, to:

a) udajesz, że  cię nie ma w domu;

b) mówisz, że zapomniałeś i starasz się ją jak najszybciej załatwić;

c) mówisz, że próbowałeś ją załatwić, ale nie udało ci się.

5. Twój przyjaciel zapomniał do szkoły drugiego śniadania. Co robisz?

a) idziesz z nim, przecież nie odmówisz przyjacielowi;

b) mówisz: jak chcesz, to idź, ja idę do szkoły;

c) twardo odpowiadasz: coś ty, nie idę na żadne wagary. Ty też nie idź, bo to głupota.

NR PYTANIA

29 – 24 pkt.

Nie myśl tylko o sobie. Dobrze, że jesteś szczery, o czym świadczą twoje odpowiedzi. Jeżeli się postarasz, to możesz zmienić się na lepsze .Wtedy znajdziesz więcej przyjaciół.

23 – 15 pkt.

Starasz się, ale jakoś ci nie bardzo wychodzi. Bądź bardziej życzliwy i wyrozumiały dla innych, a wszystko będzie dobrze.

14 – 6 pkt.

Jesteś super kumplem. Wiesz, że największą  przyjemnością  jest poświęcanie  innym  swojego czasu i uwagi. Super gratulacje. Uważaj tylko, żebyś nie przesadził. Pomyśl czasem i o sobie.

Życzymy udanej zabawy!

Opiekunowie świetlicy