• Adoptuj z sercem

•          W październiku 2017 r. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Koronowie wraz z opiekunami nawiązał współpracę z Fundacją Kasisi, której założycielem jest Szymon Hołownia. Szkoła przystąpiła do projektu „Adoptuj z sercem”, polegającego na udzieleniu wsparcia finansowego wybranemu dziecku. Zebrane środki będą przekazywane co miesiąc na konto Fundacji w celu pokrycia kosztów nauki i utrzymania podopiecznego Domu Dziecka w Kasisi w Zambii.

Wspólnie podjęliśmy decyzję o zaadoptowaniu chłopaka o imieniu Monday.

Monday urodził się 03.05.1995 r. Bardzo lubi sport, zwłaszcza piłkę nożną i jazdę na rowerze. Jest pogodny, zawsze się uśmiecha i dzielnie znosi chorobę, z którą zmaga się już od jakiegoś czasu. Monday potrzebuje stałej opieki medycznej.

Co u niego słychać?

CZERWIEC 2015r.

Chodzi do dwunastej klasy. Jest bardzo inteligentny. Bardzo dobrze się uczy, dużo czyta.

CZERWIEC 2016r.

Chodzi do 12 klasy. Będzie pisał maturę. Dobrze się uczy.  Bardzo lubi czytać.