- Kilka słów o mnie...
- Symultaniczno - Sekwencyjna Nauka Czytania
- Łamańce językowe...kto się odważy?
- Planszowe gry logopedyczne
- Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Pastyczny
- Tydzień Logopedyczny
- Witajcie w magicznej krainie baśni
- Czytanie uczestniczące
- Jesienny plakat obrazkami PCS
- Wskazówki dla osób jąkających się
- Zadania na 2 tygodnie - trudny czas walki z wirusem
- Zalecenia profilaktyczne w systemie PECS
- Domowe aktywności
- Światowy Dzień Autyzmu
- Wielkanocna gimnastyka buzi i języka
- Wiosenne ćwiczenia artykulatorów
- Hymn Polski w obrazkach PCS
- O higienie raz jeszcze. Piktogramy.
- Międzynarodowy Dzień Rodzin
- 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II
- Wakacyjna gimnastyka buzi i języka
- Międzynarodowy dzień praw dziecka
- Spotkanie z Bożonarodzeniową poezją
- Etapy rozwoju mowy dziecka
- O sile przytulania
- Zrozum autyzm
Tydzień Logopedyczny
6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.Od 12 do 16 marca 2018 zorganizowano Tydzień Logopedyczny. Każdego dnia nasi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logopedycznymi: wykonywali plakaty- plastyczna interpretacja wierszy logopedycznych, pracowali nad pisemnymi zadaniami -"Zabawy słowem", których celem było rozwijanie kompetencji językowych, uczyli się czytania i poprawnego wymawiana łamańców językowych oraz przedstawiali gestem i ruchem wybrane słowa i powiedzenia. W ostatnim dniu tygodnia odbyła się prezentacja multimedialna, kończąca Tydzień Logopedyczny. Prezentacji przyświecały słowa J. Słowackiego z poematu Beniowski " Chodzi mi o to, aby język giętki.Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".
Tematem przewodnim prezentacji była komunikacja, a dokładnie hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy "Komunikowanie się nie tylko słowami..." W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, gdzie może pracować logopeda, co ma wpływ na wszechstronny rozwój mowy, jakie ćwiczenia wspierają poprawną wymowę oraz w jaki sposób można się komunikować, kiedy brak jest mowy czynnej. Panie logopedki przedstawiły nam zasady działania tzw. Cyber oka, poznaliśmy kilka wyrazów i słów z j. migowego, gesty wyrażające potrzeby i słowa, system obrazków do komunikacji PCES, oraz aplikacje do komunikacji na urządzenia mobilne. Najwięcej śmiechu było, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli poradzić sobie z szybkim wymawianiem łamańców językowych, a także wymawianiem dłuzszych fraz bajki na jednym wydechu. Brawo! Wszyscy poradzili sobie śpiewająco!
Punktem ostatnim było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wszystkie plakaty były naprawdę piękne - gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.
Za przygotowanie Tygodnia Logopedycznego dziękujemy Pani Joannie Cieślak i Pani Danucie Daczkowskiej.