MENU

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

JAK OBCHODZIMY TĘ WAŻNĄ ROCZNICĘ W NASZEJ SZKOLE

WYRÓŻNIENIE OD PANA PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY

W grudniu ubiegłego roku naszą szkołę spotkało wyjątkowe wyróżnienie.

W podziękowaniu za udział w Narodowym Czytaniu otrzymaliśmy list gratulacyjny, polską flagę,   książkę – zbiór 8 NOWEL POLSKICH, oraz podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, iż  to już drugie wyróżnienie i podziękowanie otrzymane od Pana Prezydenta.  Akcje Narodowych Czytań w naszej szkole organizują Panie D. Daczkowska i T. Strąk.

  

LITERATURA W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ POLSKI

               

30 października odbyło się w naszej szkole spotkanie wpisujące się w obchody 100 -  lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie miało charakter literacki. Połączone było z  ogólnopolską akcją Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

W trakcie spotkania uczniowie przybliżyli historię Narodowych Czytań, krótko opowiedzieli treść Przedwiośnia. Obejrzano fragmenty czytania lektury przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów Przedwiośnia czytanych przez nauczycieli. Obejrzano prezentację multimedialną „Polska literatura w hołdzie dla Niepodległej”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z fragmentami powieści wybranych z proponowanych przez Prezydenta utworów z „Listy 44 tekstów Antologii Niepodległości”.

Uczniowie wysłuchali czytanych przez nauczycieli fragmentów „Potopu” – Obrona Jasnej Góry oraz „Nad Niemnem” Pożegnanie Powstańców Styczniowych.

Czytanie fragmentów połączone było z oglądaniem zdjęć z adaptacji filmowych książek.

Uczniowie obejrzeli  i wysłuchali również Koncertu Jankiela, Poloneza i Inwokacji z filmu A. Wajdy „Pan Tadeusz”.

Wybrani uczniowie recytowali poezję niepodległościową i patriotyczną.

.Spotkanie miało charakter podniosły i uroczysty.

Akcentem kończącym spotkanie było kolorowania flag Polski w ramach przedsięwzięcia 100 flag na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

Spotkanie przygotowały panie nauczycielki: J. Cieślak, D. Daczkowska, T. Strąk

 

AKCJA STO FLAG NA STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Nauczyciele i uczniowie w ramach obchodów 100tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości narysowali, pokolorowali i pomalowali 100 flag Polski.

                                      

 

 NIEPODLEGŁOŚĆ NA GAZETKACH

 

         

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI"

30 października został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt.: "Sto lat niepodległości". Dzieci wykonywały prace indywidualnie lub w grupach. Laureatami zostali:

artyści indywidualni:

I miejsce- Jagoda Spiker

II miejsce- Sebastian Mergger

III miejsce- Szymon Juraszewski

prace zbiorowe:

I miejsce- klasa III SP

II miejsce- Patryk Kaźmierczak i Mateusz Szczelaszczyk

III. miejsce- klasa PdP

Organizatorami konkursu były panie Ewa Drozdowska oraz Michalina Gaszak-Partyka

    

    

    

  

 

UROCZYSTY APEL

9 listopada odbył się w naszej szkole, jak co roku,  apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem spotkanie to było bardzo wyjątkowe ze względu na okrągłą, setną rocznicę tego ważnego wydarzenia. Wspólnie obejrzeliśmy prezentacje przypominające nam fakty historyczne oraz sytuację społęczną ludności polskiej z 1918 roku.

O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczyste spotkanie uświetnili swoimi występami młodzi artyści, śpiewający patriotyczne pieśni.

Choć piątkowe spotkanie było kulminacyjnym momentem obchodów tej doniosłej rocznicy to na pewno nie jest ostatnim wydarzeniem w naszej szkole wpisującym się w obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

Apel przygotowała p.Agmieszka Wajnert.

    

    

    

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Koronowie
    ul. Sobieskiego 16
    86-010 Koronowo
  • Tel./ fax 52-38-22-929
    kom. 508-480-281

Galeria zdjęć