MENU

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Aktualne wydarzenia Na sportowo O nas w prasie PRACE KLASY I-III Konkursy pozaszkolne Konkursy szkolne GAZETKA SZKOLNA Losy absolwentów "ZIELONA SZKOŁA"

Z życia szkoły

Konkursy pozaszkolne

ROK SZKOLNY 2019/2020

       

14 grudnia w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie odbyło się wręczenie nagród za udział w  konkursie, na Kartkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Oliwia Bąk i Szymon Bąk- gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2018/2019

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "PRZEZ ZIELONE OKULARY" 

15 maja w Zespole Szkół w Żninie odbył się Międzyszkolny Konkurs " Przez zielone okulary". Uczniowie klasy Pdp zdobyli wyróżnienie oraz nagrodę.

  

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PT " KOCHAM CIĘ POLSKO"

8 maja 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy odbył się międzyszkolny konkurs pt " Kocham Cię Polsko". Uczniowie naszej szkoły, a dokładnie klasy Pdp, brali w nim udział i zdobyli II miejsce i przywieźli atrakcyjne nagrody.

     

KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIE Z POEZJĄ MIŁOSNĄ"

 

14 lutego 2019 sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie recytatorskim „Spotkanie z poezją miłosną”. Konkurs odbywał się w dniu św. Walentego i oczywiście w mieście zakochanych, w Chełmnie.

Nasi uczniowie przygotowali ambitne teksty poetyckie. Fragment „Hymnu o miłości” z Listu św. Pawła do Koryntian”, „Czytanie z Pieśni nad Pieśniami”, „Dwa słowa” A. Mickiewicza, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” W. Młynarskiego, „Kochać” A. Tylczyńskiego, „Zakochani są wśród nas” J. Kondratowicza.

Piękna recytacja i celujące opanowanie pamięciowe wierszy zostało docenione przez jury konkursowe.

Aleksandra Urban zdobyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Natomiast pozostali uczniowie Sebastian Megger, Patryk Kaźmierczak, Rafał Rusak, Sara Siekierska, Patrycja Jung w swoich kategoriach wiekowych zajęli IV miejsca.

Uczniowie otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody.

W przerwie konkursu Sara Siekierska, Patrycja Jung i Patryk Kaźmierczak zaprezentowali piosenki o tematyce miłosnej.

Uczniowie do konkursu przygotowywani byli przez swoich opiekunów, Panie: J. Cieślak,

D. Daczkowską , D. Kozańską i T. Strąk.

Uczniom serdecznie gratulujemy, a Paniom dziękujemy za przygotowanie i opiekę merytoryczną.

 

 

 

"MAŁY WIELKI ILUSTRATOR"

 

W okresie od 29.10.18 do 23.11.18 uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Mały wielki ilustrator" organizowanym przez SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Ich zadaniem było wykonanie ilustracji do ulubionego wiersza Jana Brzechwy. Uczniowie zinterpretowali plastycznie osiem wierszy. Włożony wysiłek został bardzo wysoko oceniony. Mateusz Szczelaszczyk- klasa VI SP, zdobył II miejsce za fartuszek dow iersza " Tańcowała igła z nitką", Patryk Kaźmierczak z klasy V SP, zajął III miejsce za pracę do wiersza "Tydzień". Równorzędne III miejsce zajął Maciej Leśniak z klasy VII SP za plastyczne przedstawienie wiersza "Grzyby". Uczniowiue otrzymali w nagrodę plecaki oraz dyplomy. Życzymy im dalszych sukcesów. T.Strąk

                   

ROK  SZKOLNY  2017/2018

 

KONKURS KOMPUTEROWY

W dniu 24 maja 2018 r. odbyl się konkurs komputerowy w Karnowie ,w ktorym brali udział uczniowie szkoly przysposabiajacej w koronowie. Tematem konkursu bylo wykazanie sie znajomoscia podstawowych technik komputerowych,.Uczniowie rozwiazali zadania i zajeli Iv miejsce wsrod siefmiu startujacych druzyn.Opiekunami byly pani Ewa Rutkowska i Agnieszka Wojtczak 

  

 

KONKURS PROFILAKTYCZNY

 21 maja odbyly się dwa konkursy profilaktyczny oraz sportowy w specjalnym osrodku szkolno wychowawczym w. Bydgoszczy. Uczniowie przygotowali etiudę antynikotynowa orsz rozwiazywali test profilaktyczny.  Brali udzial takze w potyczkach sportowych.Uczniowie bardzo dobrze poradzily sobie z zadaniami i zdobyly cenne nagrody. Opiekun: Ewa Rutkowka.

 

  

 

KONKURS O ZAWODACH

15 maja 2018 troje uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Koronowie brała udział w miedzyszkolnym konkursie "Świat Zawodów" organizowanym przez SSOW nr 3 w Bydgoszczy. Uczniowie wykazali się znajomością tematu zajmując IV miejsce. Za wiedzę i zaangażowanie zostali nagodzeni pięknymi upominkami. Opiekunowie: Celina Rudnicka, Tamara Strąk.

 

 

MUZYCZNY MAJ

 

  

 

15 maja uczennice naszej szkoły miały okazję wziąć udział w I Przeglądzie Twórczości scenicznej "MUZYCZNY MAJ", organizowanym przez Ośrodek Szkolono-Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy.Swoje zdolności wokalne zaprezentowały solistki : Natalia Malach, Sandra Siekierska i Patrycja Jung, W ramach przeglądu występowały również zespoły taneczne. Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie : Natalia Malach, Sandra Błażejewska, Sara Siekierska oraz Patrycja Jung.

Wszystkie występy zostały wyróżnione przez profesjonalne jury. Młode artyski oprócz miłych słów na temat swojego talentu otrzymały dyplomy i upominki. Po skończonej części konkursowej wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli zumbę.

Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia za rok!

 

 

REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI 

 

W dniu 7.11.2017 uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w III Regionalnym Konkursie Recytatorskim " Wszystko jest poezją, każdy jest poetą..."

  

W tym roku konkurs poświęcony był twórczości Jana Brzechwy. Każdy uczestnik - recytator zaprezentował jeden utwór - wiersz lub fragment prozy. Jury zwracało uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. W konkursie brało udział 47 uczniów ze szkół z Warlubia, Świecia, Sępólna, Tucholi, Chojnic, Koronowa, Czerska, Grudziądza i Chełmży. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, przygotowali piękne recytacje i interpretacje wierszy Jana Brzechwy.

Patrycja Jung- uczennica klasy VII SP, zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych za wiersz "Kłamczucha"

Natalia Malach- uczennica klasy II Gimnazjum, zajęła III miejsce w kategorii gimnazjum za recytację wiersza "Leń".

 

     

Uczennice te otrzymały nagrudy i dyplomy. Pozostali recytatorzy zaprezentowali się bardzo ładnie i otrzymali pamiątkowe upominki- przybory szkolne. Udział w konkursie był okazją do wspólnego spotkania się, miłego spędzenia czasu oraz integracji z uczniami szkół z naszego regionu.

   

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS 

z języka niemieckiego „ Kluge Eule”- „Mądra sowa”.

 

W dniu 08.06.2017 r. dwie  uczennice klasy III gimnazjum (Aleksandra Urban, Jagoda Sydorów) wzięły udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy. Uczennice pracowały w grupie reprezentującej naszą szkołę.

 Zadaniem grupy było wykonanie szeregu ćwiczeń leksykalnych sprawdzających ich poziom wiedzy z języka niemieckiego odpowiedni dla ich poziomu edukacyjnego.

 Uczniowie  wykonali wszystkie zadania uzyskując 50 pkt na 60 pkt możliwych i zajęli III miejsce. Każde z uczniów otrzymało pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową w postaci przyborów szkolnych oraz słodycze. Opiekun uczennic- p. M. Piasek otrzymała podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

 

 

 

"GALA TALENTÓW" W WARLUBIU

          17 maja 2017 r. po raz siódmy odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej "Gala Talentów". W ten sposób warlubski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków uczcił Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, który przebiegał pod hasłem „Dziedzictwo to My”. Podczas gali swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkół w Nowem, Świeciu, Grudziądzu, Pruszczu, Chełmży, Koronowie, Jeżewie i Warlubiu. Młodzi artyści prezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, aktorskie i taneczne. Podczas przeglądu nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. ”Dziedzictwo to My”, który był również częścią gali. 

Uczniowie z naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem "Legenda o Stopce Matki Boskiej". W konkursie plastycznym nagrody otrzymali:

Natalia Malach za zajęcie II miejsca

Sandra Błażejewska - wyróżnienie

Damian Wilczewski- wyróżnienie

Udział w gali był dla nas fantastycznym przeżyciem, dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

Oto nagrodzone prace:

          

Opiekunowie:
Michalina Gaszak- Partyka, Grażyna Filarska


     Konkurs "Świat oczami młodych" organizowany przez
Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską

 

      Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło przewodnie "Czas na zdrowie".
         W
 dniu 15.05.2017 r. w Zespole Szkół zorganizowano wewnętrzny etap konkursu, podczas którego wybrano trzy najciekawsze prace. Prace te zostaną w terminie do 30.06.2017 r. przesłane organizatorom konkursu "Świat oczami młodych".

                                                       

           

                                             

Spośród 7 prac wyłoniono 3 najciekawsze:

   Sandra Błażejewska kl. I gimnazjum

   Krzysztof Kropkowski kl. III szkoły przysposabiającej do pracy

   Marek Lesniak grupa edukacyjno- terapeutyczna szkoła podstawowa

Grażyna Filarska


II edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego

    W dniu 11 maja 2017 r. czworo uczniów naszego gimnazjum, tj. Jagoda Sydorów, Daniel Słabik, Damian Wilczewski  oraz Adrian Żyża, uczestniczyło w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matematyka na co dzień”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy.

     

       Okazuje się, że nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk - towarzyszy nam od momentu wstania z łóżka poprzez codzienne czynności, zakupy, rozliczanie podatków do obliczenia ile godzin snu nam zostało, kiedy zbyt długo graliśmy w gry. Po wysiłku umysłowym, podczas słodkiego poczęstunku, mogliśmy wymieniać swoje uwagi i doświadczenia. Nasze starania zostały nagrodzone dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Jagoda Sydorów i Daniel Słabik - II miejsce w swojej grupie
Damian Wilczewski i Adrian Żyża- III miejsce w swojej grupie.

SERDECZNE GRATULACJE!!!
 

                         

 

Opiekun:
Monika Chmarzyńska


   27.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Chełmnie w konkursie recytatorskim „Wiosenne spotkanie z poezją”.

        

Reprezentanci zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji, które odbyły się 12.04.2017 r. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 5 placówek z województwa. Tym bardziej cieszą wyniki!!!
I miejsce w swojej grupie wiekowej zajęły: Patrycja Jung- kl. VI oraz Aleksandra Urban- kl. III G.
III miejsce uzyskał Patryk Kaźmierczak- kl III SP.
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie- J. Sydorów-kl. III G, D. Wilczewski- GET-G oraz Krzysztof Kropkowski- kl  PdP. Wszyscy zasługują na gratulacje.

                                          

Atrakcją dla dzieci było zwiedzanie pięknego miasta Chełmna z przewodnikiem.

Opiekunowie grupy: A. Maliszewska, A. Wajnert


 

        W kwietniu 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w KONKURSIE TALENTÓW zorganizowanym przez Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 5 w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych  pod  hasłem NA ROK RZEKI WISŁY. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży geografią ojczyzny oraz aktywizowanie do udziału w atrakcyjnych formach twórczości własnej.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie piękna królowej polskich rzek -  WISŁY.

Uczniowie odnieśli sukcesy we wszystkich trzech  kategoriach  konkursowych.

1. Pracę plastyczną wykonał techniką kolażu uczeń klasy II szkoły przysposabiającej do pracy – Wojciech Madurajski i zajął  III  miejsce w konkursie.

2. Piękną fotografię Rozlewiska Rzeki Wisły w Strzelcach Dolnych, wykonał uczeń klasy II szkoły przysposabiającej do pracy-  Dariusz Urban i zajął II miejsce w tej kategorii konkursu.

3. Natomiast uczennica kl. III gimnazjim- Aleksandra Urban napisała wiersz zatytułowany „Wisła rzeka wszystkich ziem polskich” i zajęła w kategorii literackiej II miejsce.

Uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody i wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w dniu 11.04.2017r.  w ZSZ Nr 5 w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                       Tamara Strąk


 

       W dniu 23.11.2016 roku uczniowie Zespołu Szkół byli SOSW w Bydgoszczy na wręczeniu nagród w konkursie "Mój ulubiony bohater książki".

Nasi uczniowie zajęli:

 • III miejsce - Maciej Leśniak - kl. V SP
 • III miejsce - Roman Leśniak - kl. II G

 

                                           

wyróżnienia:

 • Szymon Jaruszewski - kl. II SP
 • Milena Czarnecka - kl. III SP 
 • Janusz Leśniak - kl. I G
 • Natalia Malach - kl. II G
 • Rafał Rusak - kl. II G
 • Jagoda Sydorów - kl. III G

      

                                                                                                                                           

Opracowała - G. Filarska


W dniu 20 pażdziernika 2016 roku odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bydgoszczy Wielka Gala, na której zostały wręczone nagrody naszym uczniom za udział w konkursie plastycznym oraz w kategorii najlepszego filmu w II Wojewódzkim  Konkursie Ekologicznym „Wspólnie zmniejszamy zużycie energii”, zorganizowanym pod patronatem Urzędu Miasta Bydgoszczy, Wydziału Zrównoważonego Rozwoju w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego.

                                

Eliminacje szkolne w kategorii plakatu wyłoniły trzech kandydatów: Ilonę Wojtuszkiewicz, Rafała Rusaka oraz Waldemara Polcyna. Uczniowie ci, przygotowali także film pt. ,,Jak zmniejszyć koszty zużycia energii w kuchni ?”

Uczniowie zostali wyróżnieni  dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Ewa Rutkowska


ROK SZKOLNY 2015/2016

 

III SPOTKANIE INTEGRACYJNE UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO- „DZIAŁAMY I ODKRYWAMY”- AKTYWNY DZIEŃ W KARNOWIE DLA ENTUZJASTÓW POZNAWANIA ŚWIATA

W dniu 10.06.2016 r. troje uczniów gimnazjum (Jagoda Sydorów-kl. II, Mariusz Taper i Marcin Nowicki- kl. III) wraz z opiekunami- p. M. Chmarzyńską i p. M. Piasek wzięło udział w spotkaniu integracyjnym w Karnowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań wzmacniających aktywność fizyczną i zdrowy styl życia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Organizatorem spotkania był Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty oraz Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie.

Celem spotkania było rozwijanie pasji i uzdolnień dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, promowanie zdrowego stylu życia, aktywizacja środowisk szkolnych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologicznym oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży dojrzałej postawy wobec siebie i własnego życia, a także rozwijanie pozytywnego, realistycznego obrazu siebie, swoich możliwości i zdolności. Nasza szkoła była reprezentowana przez zespół w/w uczniów oraz ich opiekunów. Jednym z zadań zespołu było przygotowanie i zaprezentowanie filmu lub prezentacji multimedialnej w formie przewodnika turystycznego pt. „Organizacja wycieczki po moim mieście”. Nasz zespół przygotował i przedstawił prezentację multimedialną o Koronowie.

 

Drugim z zadań było przeprowadzenie dwóch doświadczeń przyrodniczych na terenie szkoły w Karnowie. Były to ciekawe zadania- jedno dotyczyło rozpoznania dwóch gatunków drzew oraz opisania rodzaju ich kory. Drugie doświadczenie polegało na określeniu właściwości chemicznych produktów spożywczych: soli, cukru i mąki. Za oba doświadczenia otrzymaliśmy max ilość punktów- 10.pkt.

Trzecim z zadań była gra terenowa „ Z zadaniami przez Karnowo”. Pierwszym zadaniem było odnalezienie na mapie Karnowa sklepu spożywczego i dokonanie w nim zakupu produktów potrzebnych do ugotowania zupy pomidorowej. Budżet wynosił 20 zł, które otrzymaliśmy od pani sekretarki.

Drugie zadanie polegało na wypisaniu wszystkich ssaków i ptaków, które zobaczyliśmy w gospodarstwie u zaprzyjaźnionego rolnika szkoły.

Wykonywanie zadań sprawiło nam wiele radości i pozwoliło miło i aktywnie spędzić czas. Na koniec spotkania czekał na nas poczęstunek oraz dyplomy i upominki.

 

Opiekunowie:
M. Piasek,
M. Chmarzyńska


 Międzyszkolnym konkurs z języka niemieckiego

„ Kluge Eule”- „ Mądra sowa”.

 

W dniu 09.06.2016 r. troje uczniów klasy II i III gimnazjum ( Aleksandra Urban, Jagoda Sydorów- kl. II, Mariusz Taper- kl. III) wzięło udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy. Uczniowie pracowali w trzyosobowej grupie reprezentującej naszą szkołę.

 Zadaniem grupy było wykonanie szeregu ćwiczeń leksykalnych sprawdzających ich poziom wiedzy z języka niemieckiego odpowiedni dla ich poziomu edukacyjnego.

 

 Uczniowie  wykonali wszystkie zadania uzyskując 40 pkt na 60pkt możliwych i zajęli II miejsce. Każde z uczniów otrzymało pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową w postaci pendrive, słuchawek oraz słodycze. Opiekun uczennic- p. M. Piasek otrzymała podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie konkursu plastycznego

"Mój ulubiony bohater bajkowy"

 

            W miesiącu maju odbył się w naszej szkole wojewódzki konkurs plastyczny  pt. "Mój ulubiony bohater bajkowy" dla  uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych  z gimnazjum.

 

           Nadesłane prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi. Niemal każda praca przedstawiała innego bajkowego bohatera. O wygranych decydowały głównie: zgodność pracy z tematem konkursu, estetyka wykonania, wkład pracy, inwencja oraz kolorystyka. Ustalono następujący werdykt :

I miejsce -  Beata Sikorska ZSiP w  Radziejowie

II miejsce - Wioletta Dzierżawska ZSiP w  Radziejowie

III miejsce - Joanna Galikowska SOSW Warlubie

wyróżnienia: Przemysław Dominiak ZSiP w  Radziejowie, Mateusz Łepek SOSW Warlubie

  

            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy wygranych. Nagrody zostaną przesłane drogą pocztową.

 

 Organizatorzy:

Grażyna Talarek

Edyta Molczyk


KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYKA W PRZYRODZIE"

         7 kwietnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy odbył się konkurs matematyczny pt. „Matematyka w przyrodzie”.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści ze szkół bydgoskich i z Koronowa, naszą szkołę reprezentowali: Marcin Nowicki, Mariusz Taper, Janusz Kulesza oraz Damian Wilczewski. Uczniowie pracowali w 2-osobowych zespołach, na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. Podczas całego konkursu towarzyszyła naukowa atmosfera.

    

Po wysiłku umysłowym podczas słodkiego poczęstunku mogliśmy wymieniać swoje uwagi i doświadczenia. Starania uczniów  zostały nagrodzone dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Marcin Nowicki i Mariusz Taper zajęli I miejsce, natomiast Janusz Kulesza i Damian Wilczewski- II miejsce.

                 

Monika Chmarzyńska


KONKURS PLASTYCZNY "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          W dniu 02.03.2016 r. siedzibie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Koronowie  wręczono nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod tytułem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs plastyczny jest organizowany przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, poprzez swoje oddziały terenowe, przy współpracy z placówkami oświatowymi z terenu powiatu bydgoskiego. Podzielony jest na cztery grupy wiekowe. Uczeń naszej szkoły Janusz Kulesza zajął III miejsce w grupie wiekowej gimnazjum. Otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy!!!

Anna Jastrzębska


KONKURS FOTOGRAFICZNY "WIOSNA W MOJEJ GMINIE"

         W dniu 6 pażdziernika 2015 r. odbyło się w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Wiosna w mojej gminie". W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobył uczeń klasy drugiej Radek Szreder, który otrzymał za wykonane zdjęcie konkursowe nagrodę w postaci odtwarzacz MP 3 oraz zestawu słuchawek.

        Z naszej szkoły w tym samym konkursie, ale w kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zdobyła uczennica klasy drugiej zawodowej- Roksana Durczak. Uczennica wygrała bon upominkowy do zrealizowania w sklepie Saturn. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Ewa Rutkowska


MISTRZOWSTWA WOJEWÓDZTWA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          W dniu 29.09.2015 reprezentacja szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Szkołę reprezentowali Słabik Daniel, Jeliński Łukasz, Leśniak Roman i Leśniak Janusz, którzy rywalizowali w kategorii chłopców młodszych, oraz Mariusz Taper, który rywalizował w kategorii chłopców starszych.

      W kategorii młodszej rywalizację wygrał Słabik Daniel, Jeliński Łukasz zajął miejsce piąte, Roman Leśniak sklasyfikowany został na miejscu szóstym, Janusz Leśniak na siódmym. W kategorii starszej Mariusz Taper zajął drugie miejsce. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi.

                     

                   

Przemysław Talarek


ROK SZKOLNY 2014/2015

 

XII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki - Mistrz Grafiki Komputerowej

Kocham Polskę - moją Ojczyznę

 

Dnia 22.05.2015 roku nasi uczniowie z Zespołu Szkół wzięli udział w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki - Mistrz Grafiki Komputerowej pt. „Kocham Polskę – moją Ojczyznę”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy graficznej, która była ilustracją historii, tradycji, wydarzeń, miejsc i miłości do swojego kraju.

W dniu 28 maja 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym 
w Toruniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki – Mistrz Grafiki Komputerowej.

 Zaszczytny tytuł Mistrza Grafiki Komputerowej dla Szkoły Podstawowej zdobywa uczeń: 
Kacper Pająkowski – Zespół Szkół - Koronowo

 

Ponadto Komisja przyznała 17 wyróżnień dla następujących uczniów:

 1. Jacek Przybyszewski – ZS nr 6 Toruń
 2. Martyna Sztubecka i Julia Łyjak – ZS nr 6 Toruń
 3. Patrycja Kamińska – SOSW Dębowa Łąka
 4. Ewelina Wanecka – SOSW nr 3 Bydgoszcz
 5. Dariusz Skopiński – SOSW Toruń
 6. Miłosz Betlejewski – ZSS Grudziądz
 7. Ewelina Starczewska – SP nr 20 Włocławek
 8. Przemysław Skólmowski – SOSW Toruń
 9. Ireneusz Kulesza – ZS Koronowo
 10. Mateusz Wankiewicz – SP nr 26 Toruń
 11. Alma Stańczak – ZSS Brześć Kujawski
 12. Natalia Lewandowska – SOSW Tuchola
 13. Alicja Kruszewska – SPdP nr 26 Toruń
 14. Rozalia Wiśniewska – ZSS Świecie
 15. Michał Bagniewski – SOSW nr 3 Bydgoszcz
 16. Patryk Ziółkowski – ZS Koronowo
 17. Oskar Dembek – SOSW Toruń

 

 

              Patryk Ziółkowski                                  Ireneusz Kulesza

więcej informacji na stronie: http://www.sosw.torun.pl/start_pliki/konkursy_pliki/Konkurs_grafika/laureaci_XII%20edycja.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego „Kluge Eule”- „Mądra sowa”

     W dniu 13.05.2015 r. troje uczniów klasy IV- VI, tj.Ilona Wojtuszkiewicz- kl. VI, Rafał Rusak- kl. VI i Patrycja Jung- kl. IV, wzięło udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy. Uczniowie pracowali w trzyosobowej grupie reprezentującej naszą szkołę.

Zadaniem grupy było wykonanie szeregu ćwiczeń leksykalnych sprawdzających ich poziom wiedzy z języka niemieckiego odpowiedni dla ich poziomu edukacyjnego. Uczniowie wykonali wszystkie zadania uzyskując 36 pkt na 60 pkt możliwych i zajęli III miejsce. Każde z uczniów otrzymało pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową w postaci przyborów szkolnych oraz słodycze. Opiekun uczennic- p. M. Piasek otrzymała podziękowania za przygotowanie uczennic do konkursu.

 

Magda Piasek


VI edycja Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej

          Konkurs plastyczny "Dzieje patriarchy Jakuba i jego synów (rdz 25-50)" zorganizowany został przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Pelplińskiej oraz Parafię Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach. Patronat honorowy nad konkursem objął ks. bp dr Ryszard Kasyna, Biskup Diecezji Pelplińskiej, ks. prof. Henryk Witczyk, Przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w Polsce, Marek Biernacki, Minister Sprawiedliwości RP, Anna Łukaszewska, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Elżbieta Wasilenko, Pomorski Kurator Oświaty. Patronat medialny nad konkursem objęło Radio „Głos”, dwutygodnik „Pielgrzym” oraz miesięcznik „Katecheta”. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w tym konkursie czołowe miejsca. I tak:

 • w kategorii SOSW klas I-III miejsce I zdobyła praca uczennicy Julii Sobczyk

 

 • w kategorii SOSW klas IV-VI I miejsce zdobyła praca braci Janusza i Romana Leśniak

 

       natomiast II miejscezajęła praca Ilony Wojtuszkiewicz

Zdjęcia z rozstrzygnięcia konkursu można zobaczyć na stronie internetowej www.parafialapiszewo.pl.

            Wręczenie nagród autorom zwycięskich prac nastąpiło 20 kwietnia 2015 r. w Bazylice Ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicach. Ponieważ nie mogliśmy uczestniczyć w tej uroczystości dyplomy i nagrody książkowe przesłane zostały na adres szkoły i uroczyście wręczone podczas apelu 12 maja 2015 r.

                                                

Opiekun szkolny konkursu:
Edyta Molczyk


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
ORGANIZOWANY PRZEZ MGOK W KORONOWIE

        

        Już  tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez MGOK w Koronowie,  na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
W tym roku startowaliśmy w II kategoriach:
1. Marek Leśniak uczeń GET SP- kategoria dzieci szkoła podstawowa
2. Uczniowie gimnazjum- kategoria młodzież (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne)
.
           Nad szopkami pracowaliśmy 3 tygodnie, wykorzystywaliśmy do ich budowy tanich materiałów. Marek użył surowców naturalnych: gałęzi, mchu i kory, a figurki wycinał z kartonu.
Uczniowie gimnazjum  swoją pracę robili wyłącznie z odpadowych surowców wtórnych: styropianu i filcu.

                      
Wszyscy byli bardzo zaangażowani  w pracę i jak co roku z niecierpliwością oczekiwali na werdykt jury. 
Z radością przyjęli wiadomość:
I miejsce dla pracy zbiorowej w kategorii młodzież

                                                                        

Wyróżnienie dla Marka Leśniaka w kategorii dzieci
.

Anna Gordon


Udział uczniów Zespołu Szkół w Koronowie w konkursach plastycznych:

1. 14.10.2014- Wojewódzki konkurs fotograficzny "Mój czworonożny przyjaciel" w Wąbrzeźnie: II miejsce- Adrianna Balcerek

2. 25.10.2014- Wojewódzki konkurs plastyczno-fotograficzny "Moje pejzaże- piękno ziemi kujawsko- pomorskiej" w Toruniu: wyróżnienie- Ilona Wojtuszkiewicz z kl. VI

3. 14.11.2014- Międzyszkolny konkurs plastyczny "Oblicza przyjaźni" w Bydgoszczy: I miejsce- Ilona Wojtuszkiewicz z kl. VI

4. 19.11.2014- Ogólnopolski konkurs plastyczny "Zapobiegamy pożarom" Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP: I miejsce- Wojciech Madurajski z grupy edukacyjno- terapeutycznej gimnazjum, II miejsce- Ireneusz Kulesza ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, III miejsce- Krzysztof Kropkowski ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Grażyna Filarska


       W dniu 7 października 2014 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów pakietu konkursów ekologicznych o charakterze edukacyjnym.

Nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ,,Woda źródłem energii” oraz w konkursie fotograficznym ,,Szlakiem pomników przyrody”. Nasz uczeń Dominik Koniarski zajął III miejsce w konkursie fotograficznym, w którym brało udział 31 uczniów w tej kategorii wiekowej z całego powiatu bydgoskiego.

                              

Ewa Rutkowska


ROK SZKOLNY 2013/2014

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

DLA SZKÓŁ PRZYSPOSABIAJĄCYCH DO PRACY

W ŻNINIE

   W dniu 11 czerwca 2014 r. odbył się konkurs międzyszkolny w Żninie dla klas Szkoły Przysposabiających do Pracy "Przez Zielone Okulary- Bądźmy dla siebie mili". Uczniowie w składzie: Aleksandra Wielgosz, Krzysztof  Kropkowski i Dawid Gordon rozwiązywali test dotyczący uzależnień oraz odgadywali kalambury. Uzyskali IV miejsce w rywalizacji międzszkolnej.
    Pogodna i radosna atmosfera towarzysząca konkursowi była dla wszystkich uczniów wspaniałym doświadczeniem, a rywalizacja wzmogła ducha walki i zapał do pracy. Opiekunkami uczniów były pani Celina Rudnicka i Ewa Rutkowska, które kibicowały swoim uczniom i zagrzewały ich do walki.  

 

Ewa Rutkowska, Celina Rudnicka


I MIEJSCE W KONKURSIE BIBLIJNYM DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W KORONOWIE!

        Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół w Koronowie w  II semestrze roku szkolnego 2013/2014 pod opieką p. Edyty Molczyk wzięli udział w V edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej.

      W kategorii klas I-III miejsce I zajęła praca zbiorowa, którą wykonali: Klaudiusz Bona (kl. III), Maciej Leśniak (kl. II) i Marek Leśniak (kl. III). Natomiast w kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymali: Ilona Wojtuszkiewicz (kl. V), Jagoda Sydorów (kl. VI) i Roman Leśniak (kl. V).

       Nagrodzone prace  plastyczne można oglądać na stronie internetowej www.parafialapiszewo.pl Były one również zaprezentowane na wystawie w parafii Ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicach.

Uroczyste wręczenie nagród autorom zwycięskich prac odbyło się 24 maja 2014 roku w Bazylice w Chojnicach. Gratulacje!

Edyta Molczyk


Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego „Kluge Eule”- „Mądra sowa”

      W dniu 06.06.2014 r. trzy uczennice klasy IV-VI (Ilona Wojtuszkiewicz- kl. V, Jagoda Sydorów i Aleksandra Urban- kl. VI) wzięły udział w międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy. Uczennice pracowały w trzyosobowej grupie reprezentującej naszą szkołę.

            

      Zadaniem grupy było wykonanie szeregu ćwiczeń leksykalnych sprawdzających ich poziom wiedzy z języka niemieckiego odpowiedni dla ich poziomu edukacyjnego.
     Uczennice wykonały wszystkie zadania uzyskując 53 pkt na 60 pkt możliwych i zajęły II miejsce. Każda z uczennic otrzymała pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową w postaci przyborów szkolnych oraz maskotkę- sowę nawiązującą do nazwy konkursu „Kluge Eule”- „Mądra sowa”. Opiekun uczennic- p. M. Piasek otrzymała podziękowania za przygotowanie uczennic do konkursu.

 

Magda Piasek


Konkurs dla Szkół Przysposabiających do Pracy "Wędrówki po Polsce- zwiedzamy województwo kujawsko-pomorskie" odbył się 8 grudnia 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bydgoszczy, zajęliśmy III miejsce.

                      

Ewa Rutkowska


Znów stanęliśmy na podium!

       Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie, już po raz dziesiąty, 30.10.2013 r. wzięli udział w X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Strofy o późnym lecie” w Tucholi, no i oczywiście z sukcesami. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego p. Beaty Drozdowskiej oraz p. Tamary Strąk przygotowali interpretację wierszy o tematyce jesiennej.

    W kategorii szkoły podstawowej Aleksandra Urban, uczennica kl. VI zajęła I miejsce recytując wiersz Stanisława Pagaczewskiego  „Odlot ptaków”.

III miejsce zdobyła Jagoda Sydorów (kl. VI), która zaprezentowała „Jesień” Jana Brzechwy.

Natomiast Natalia Malach, uczennica kl. V otrzymała wyróżnienie za wiersz Danuty Gellnerowej „Jesień u fryzjera”.

Uczennice wystąpiły w specjalnie na tę okazje przygotowanych strojach.

   W kategorii gimnazjum szkołę reprezentowali  Aleksandra Tatar (kl. III) oraz Jakub Pankanin (kl. II), który za recytację wiersza Marka Głogowskiego „Pora wesoła” otrzymał wyróżnienie.

    

Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci z nagrodami i dyplomami wrócili do szkoły.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Koronowie
  ul. Sobieskiego 16
  86-010 Koronowo
 • Tel./ fax 52-38-22-929
  kom. 508-480-281

Galeria zdjęć