• Na sportowo

    • ROK SZKOLNY 2018/2019

     XVI POWIATOWY FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY W SZUBINIE
     01.10.2019 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem, Anną Jastrzębską- Kowalczyk, wzięli udział w XVI Powiatowym Festynie Rekreacyjno-Sportowym w Szubinie. Organizatorem konkurencji  sprawnościowych był Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie.   Zawody sportowe odbyły się na hali spotowej. Naszą szkołę rezpezentowali: Sara Siekierska, Mateusz Szczelaszczyk, Mariusz Machowiec, Patryk Kaźmierczak, Radosław Szreder. Podczas trzy godzinnego festynu braliśmy udział  konkurencjach spotowych. Czas umilała nam muzyka .  Na zakończenie Festynu pan Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych podsumował rozgrywki i wręczył puchary oraz nagrody. Zajęliśmy III miejsce. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
      
      

     ROK SZKOLNY 2017/ 2018 

     VII Mistrzostwach  Wojewódzkich w Kręglarstwie Klasycznym w Tucholi

     Dnia 09.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Anną Jastrzębską- Kowalczyk wzięli udział w VII Mistrzostwach  Wojewódzkich w Kręglarstwie Klasycznym, które odbyły się w Tucholi. Organizatorem mistrzostw  był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi.  Naszą szkołę reprezentowali: Waldemar Polcyn, Ilona Wojtuszkiewicz, Daniel Słabik, Sandra Błażejewska, Mariusz Taper, Mateusz Szczelaszczyk, Natalia Malach.  Podczas zawodów panowała atmosfera życzliwości i wzajemnego szacunku. Zawodnicy niezwykle przejęci rywalizowali o miejsca medalowe.

             

     Turniej odbył się w czterech kategoriach: dziewczęta młodsze, dziewczęta starsze oraz chłopcy młodsi i starsi.

     Z naszej szkoły na podium stanęli:

       * w kategorii dziewczęta młodsze:

     • I miejsce zajęła : Ilona Wojtuszkiewicz,

       * w kategorii chłopcy starsi:

     • III miejsce zajął : Mariusz Taper.

                                                                  Gratulujemy zwycięzcom!!!

        

       

            ----------------------------------------------------

     Mistrzostwa Wojewódzctwa w biegach przełajowych

     W dniu 26.09.17 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim.

     W kategorii dziewcząt młodszych Siekierska Sara zajęła drugie miejsce. W kategorii chłopców młodszych szkołę reprezentowali Remigiusz Grabiec i Szczelaszczyk Mateusz, którzy sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach.

     ----------------------------------------------------

      

     XV Powiatowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy w Szubinie

      

     Dnia 20.09.2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Anną Jastrzębską - Kowalczyk wzięli udział w XV Powiatowym Festynie Rekreacyjno-Sportowym w Szubinie. Organizatorem konkurencji  sprawnościowych był Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie. Słoneczna aura pozwoliłana to, że   zawody sportowe odbyły się na boisku  „ Orlik”.

     Naszą szkołę rezpezentowali: Natalia Malach, Mateusz Szczelaszczyk, Waldemar Polcyn, Ilona Wojtuszkiewicz, Rafał Rusak i Remigiusz Grabiec.

     Podczas trzy godzinnego festynu braliśmy udział w konkurencjach dla grupy starszej:

     • bieg z gazetą,
     • strzały na bramkę od unihoka,
     • rzuty do kosza,
     • wyścigi w workach oraz wyścig spętanych.

                          

     Czas umilały nam występy muzyczne, pokaz musztry przeprowadzonej  przez uczniów klasy mundurowej.  Na zakończenie Festynu pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych podsumowała rozgrywki i wręczyła puchary oraz nagrody. Zajęliśmy IV miejsce. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

      

      

     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     ROK SZKOLNY 2016/2017

      

     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

       

        W dniu 23.05.2017 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach zdobyliśmy 10 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Szkołę reprezentowali: Malach Natalia, Sandra Błażejewska, Sara Siekierska, Słabik Daniel, Jeliński Łukasz i Grabiec Remigiusz.

     W kategorii dziewcząt młodszych Siekierska Sara zdobyła trzy srebrne medale: w biegu na 100 i 200 m., skoku w dal dal. W pchnięciu kulą Natalia Malach zajęła pierwsze miejsce, Sandra Błażejewska drugie. W kategorii chłopców młodszych trzy złote medale wywalczył Słabik Daniel w konkurencjach: 100, 200 m. i pchnięciu kulą. Łukasz Jeliński zdobył dwa srebrne medale: w biegu na 200 m. i skoku w dal. Remigiusz Grabiec w swoich konkurencjach uplasował się na dalszych miejscach.

         

            

      

     Przemysław Talarek


     I MIĘDZYSZKOLNA OLIMPIADA "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"       

          Dnia 16.05.2017 roku wzięliśmy  udział w Pierwszej Międzyszkolnej Olimpiadzie Zdrowia  „W zdrowym ciele, zdrowy duch” zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy znajdujący się przy ulicy Granicznej 12 w Bydgoszczy. Uczniowie: Natalia Malach, Kamil Czaplewski, Waldemar Polcyn, Maciej Leśniak, Remigiusz Grabiec  i Mateusz Szczelaszczyk wraz z opiekunem panią Anną Jastrzębską - Kowalczyk reprezentowali naszą szkołę w następujących konkurencjach: skok z miejsca, strzały unihokej, rzuty ringo, bieg z pałeczką sztafetową, strzały z łuku, slalom biegowy oraz rzuty piłką koszykową.

                 

                

     Otrzymaliśmy dyplom  wyróżnienie za udział w konkursie i drobne upominki! W bardzo miłej atmosferze i przy pięknym słońcu braliśmy udział w zawodach sportowych.

     Anna Jastrzębska- Kowalczyk


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ

      

             W dniu 10.05.2017 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Piłce Nożnej, które odbyły się w Warlubiu.

     W turnieju uczestniczyło 10 zespołów: Inowrocław, Żnin, Bielice, Golub Dobrzyń, Grudziądz, Tuchola, Chełmża, Świecie, Koronowo i Warlubie. Drużyny rywalizowały w dwóch grupy, rozgrywając cztery mecze. Reprezentacja naszej szkoły wygrała spotkania z Warlubiem 2:1 (Taper, Nowicki) i drużyną z Golubia Dobrzynia 2:1 (Słabik, Jeliński). W pozostałych spotkania lepsi okazali się zawodnicy z Chełmży 3:0 i Grudziądza 3:0. W turnieju zajęliśmy 5 miejsce.

         

     Szkołę reprezentowali: Drygalski Jakub, Taper Mariusz, Nowicki Marcin, Słabik Daniel, Jeliński Łukasz, Pawlik Mateusz i Hensel Gracjan.

            

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

      

            W dniu 11.04.2017 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim.

                     

     W kategorii dziewcząt młodszych Siekierska Sara zajęła drugie miejsce. W kategorii chłopców młodszych pierwsze miejsce zajął Słabik Daniel, piąte miejsce wywalczył Remigiusz Grabiec, na siódmym miejscu sklasyfikowany Szczelaszczyk Mateusz.

           

     Przemysław Talarek


         MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W KRĘGLACH

     W dniu 03.11.2016 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w kręglach, które organizowane były przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Tucholi.

     Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Szkołę reprezentowali: Zmudziejewski Łukasz, Taper Mariusz, Słabik Daniel, Polcyn Waldemar i Siekierska Sara.

                      

     W kategorii dziewcząt młodszych Sara Siekierska zajęła miejsce szóste. Chłopcy starsi zajęli miejsce szóste - Taper Mariusz i jedenaste - Zmudziejewski Łukasz. W kategorii chłopców młodszych Słabik Daniel uplasował się na miejscu szóstym, a Waldemar Polcyn na miejscu 8.

     Przemysław Talarek


      Impreza integracyjna ,,Pożegnanie lata 2016”

         Dnia 12 października 2016 r. przeprowadzono cykliczną imprezę sportowo- rekreacyjną pt. ,,Pożegnanie lata”. Imprezę przeprowadzono po raz ósmy. W ramach imprezy odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, uczniowie wzięli również udział w malowaniu plakatu tematycznie związanego z Igrzyskami letnimi, które odbyły się  w miesiącu  sierpniu w Rio De Janerio w Brazylii. Uczniowie  licznie wzięli udział w tworzeniu plakatu i realizowali je różnymi technikami szkolnymi. Wykonali  je ciekawie i  kolorowo. Ciężko było wybrać 3 najciekawsze prace. Ostatecznie nagrodzono wszystkie prace, a uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i drobne upominki.

          

        

     Sklasyfikowano je następująco:

     I miejsce- GET SP

     II miejsce - kl. II-III ( Spiker Jagoda, Górecka Anita, Szreder Radosław)

     III miejsce –kl. IV-VI (Siekierska Sara , Jung Patrycja, Pająkowski Kacper)

     Wyróżnienia:

     -kl. I, II, III – Malach Natalia, Sydorów Jagoda, Walat Kacper

     -kl. PdP

     -kl. GET G – Wilczewski Damian, Pawlik Mateusz

      

     Organizatorzy: Dorota Woźny, Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     W dniu 29.09.2016 R. reprezentacja szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Szkołę reprezentowali Sara Siekierska w kategorii dziewcząt młodszych,  Słabik Daniel w kategorii chłopców młodszych. Mariusz Taper i Nowicki Marcin, którzy rywalizowali w kategorii chłopców starszych. Słabik Daniel i Nowicki Marcin zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.  Sara Siekierska zajęła czwarte miejsce w kategorii dziewcząt młodszych, a  w kategorii starszej Mariusz Taper zajął 9 miejsce. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi.

                         

      

     Przemysław Talarek


      ROK SZKOLNY 2015/2016

      

     TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W WARLUBIU

       

              W dniu 14.06.2016 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Turnieju Piłki Nożnej, który organizowany był przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu. Rozgrywki odbywały się na boisku Orlik. W eliminacjach grupowych nasz szkoła rozegrała trzy spotkania. Wygrała z drużyną z Chełmna 2:1 bramki w tym spotkaniu strzelili M. Jamnik i M. Nowicki i przegrał dwa spotkania z Tucholą  i Świeciem w stosunku 0:1 stwarzając w tych spotkaniach więcej sytuacji bramkowych. W turnieju ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce. Szkołę reprezentowali: Mariusz Taper, Marcin Nowicki, Mateusz Jamnik, Daniel Słabik, Grzybowski Mikołaj, Janek Rafał i Jakub Drygalski.

      

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

            W dniu 12.04.16 reprezentacja szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Szkołę reprezentowali Sara Siekierska w kategorii dziewcząt młodszych, Słabik Daniel, Jeliński Łukasz i Leśniak Roman, którzy rywalizowali w kategorii chłopców młodszych, oraz Mariusz Taper, który rywalizował
     w kategorii chłopców starszych
     .

                           

     Sara Taper zajęła piąte miejsce w swojej kategorii. W kategorii młodszej Słabik Daniel zajął miejsce trzecie, Jeliński Łukasz uzyskał miejsce piąte, Roman Leśniak sklasyfikowany został na miejscu szóstym. W kategorii starszej Mariusz Taper zajął 9 miejsce. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi.

                        

      

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

                                         

                       

               W dniu 10.03.2016 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w piłce nożnej halowej w Żninie. W eliminacjach grupowych nasz szkoła rozegrała trzy spotkania. Zremisowała z drużyną z Bydgoszczy i przegrał dwa spotkania z Chełmżą i Bielicami. W turnieju ostatecznie zajęliśmy siódme miejsce, na dwanaście startujących drużyn. Szkołę reprezentowali: Mariusz Taper, Mateusz Jamnik, Daniel Słabik, Łukasz Jeliński, Kamil Czaplewski i Jakub Drygalski.

     Przemysław Talarek


     XIII Mistrzostwa Województwa w Warcabach oraz Mistrzostwa Województwa w Kręglach

      

             W dniu 3.11.2015 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XIII Mistrzostwach Województwa w Warcabach, które odbyły się w Chełmży, natomiast 5.11.2015 r. w  Mistrzostwach Województwa w Kręglach, które odbyły się w Tucholi.  
            Podczas rywalizacji w warcaby każdy z zawodników naszej szkoły rywalizował rozgrywając 9 rund, po których został sklasyfikowany. Na 60 osób startujących w turnieju reprezentanci szkoły zajęli miejsca w pierwszej trzydziestce. Najwyżej sklasyfikowany został Mariusz Taper- 9 miejsce. Hensel Gracjan zajął miejsce13, Leśniak Maciej uplasował się na miejscu 18. Pozostali zawodnicy: Słabik Daniel- 26 miejsce i Leśniak Roman- 30 miejsce.

          


            Na mistrzostwach w Kręglach zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Szkołę reprezentowali: Koniarski Dominik i Taper Mariusz, Słabik Daniel i Jeliński Łukasz. W kategorii chłopców młodszych Słabik Daniel zajął piąte miejsce. W kategorii chłopców starszych Taper Mariusz zajął miejsce czwarte, Koniarski Dominik- piąte miejsce. Jeliński Łukasz sklasyfikowany został na dalszej pozycji.

        

      

     Przemysław Talarek

      


     ,,POŻEGNANIE LATA”-   impreza sportowo-rekreacyjna

                Dnia 6 października  2015 r. w Zespole Szkół w Koronowie po raz siódmy odbyła się impreza integracyjna o charakterze rekreacyjno- sportowym. Celem imprezy  było  krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, utrwalenie wiadomości nt. zasad bezpiecznego i prawidłowego zachowania się na drodze do i ze szkoły, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz wdrażanie do prowadzenia aktywnego stylu życia.
              Dla uczniów szkoły zawodowej, gimnazjum oraz klasy IV, V i VI szkoły podstawowej zorganizowano rozgrywki w warcaby,  natomiast pozostali  uczniowie nie biorący udziału w turnieju brali udział w konkursie plastycznym wykonując plakat pt.,,Bezpieczna droga do szkoły”. Plakaty wykonano różnymi technikami szkolnymi. Prace wykonano pomysłowo i ciekawie.

        

            W wyniku przeprowadzonego turnieju warcabowego wyłoniono mistrzów poszczególnych etapów nauczania oraz 3 najlepszych zawodników szkoły. Jury miało trudności w wytypowaniu najładniej wykonanych plakatów. Ostatecznie wyłoniono:

     1. Turniej warcabowy:

     I miejsce- Hensel Gracjan

     II miejsce-Taper Mariusz

     III miejsce- Słabik Daniel

     1. Konkurs plastyczny:

     I miejsce- Wojtuszkiewicz Ilona, Sydorów Jagoda, Malach Natalia, Urban Aleksandra

     II miejsce- Leśniak Marek, Tomaszewski Jakub, Proch Wiktoria

     III miejsce- Urban Aleksandra, Czaplewski Kamil, Żakowski Mateusz, Leśniak Janusz, Leśniak MareK

      

     Więcej zdjęć w zakładce Album fotograficzny → https://zsskoronowo.edupage.org/album/?

     Sprawozdanie opracowała: Dorota Woźny

      


     ROK SZKOLNY 2014/2015

      

     DZIEŃ DZIECKA- DZIEŃ SPORTU

          Dnia  1 czerwca 2015 r. na Stadionie Miejskim w Koronowie w ramach Dnia Dziecka odbyły się zawody sprawnościowo- zwinnościowe zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół. Przed wymarszem na stadion uczniów  zapoznano  z regulaminem zachowania się podczas drogi. W celu zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy  zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe aby być bardziej widocznymi na trasie.

                                                         

     Głównym celem imprezy było zintegrowanie dzieci i młodzieży szkolnej oraz wdrażanie ich do czynnego wypoczynku i do bezpiecznej zabawy na łonie natury  a  także rozwijanie  ogólnej sprawności fizycznej  rozwijanie zainteresowań oraz wdrażanie ich  do szlachetnej rywalizacji indywidualnej i zespołowej. W scenariuszu imprezy zawarto zadania do wykonania oraz przyporządkowano im odpowiednią punktację. W imprezie brali udział  uczniowie poszczególnych etapów nauczania.

     Uczniów zapoznano z regulaminem konkursów i zawodów sportowych.  Były to następujące konkursy:

     • Rzut kółkami plastikowymi do celu- odpowiedzialna za przeprowadzenie była p. G. Filarska
     • Taniec biodrami hula –hop –odpowiedzialne p. G. Talarek oraz J. Mazurkiewicz
     • Rzuty woreczkami do celu nieruchomego (do kół)- odpowiedzialne E. Molczyk oraz E. Rutkowska
     • Skok w dal- odpowiedzialne D. Daczkowska oraz J. Szatkowska
     • Strzały do bramki-odpowiedzialny P. Talarek
     • Wyścigi  zwinnościowo-sprawnościowe pomiędzy klasami  I-III i  IV-VI –odp. D. Woźny, C. Rudnicka oraz M. Gaszak
     • Kto najdłużej skacze przez skakankę- odp. A. Wajnert i M. Chmarzyńska
     • Przeciąganie liny- odp. A. Wajnert i M. Chmarzyńska
     • Oraz rozgrywki w piłkę nożną- odp. P. Talarek

        

     Do sprawnego przeprowadzenia imprezy włączyli się wszyscy nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły. Pogoda dopisywała i humory także. Wyróżniono najlepszych  zawodników pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Pozostali uczniowie obdarowani zostali także drobnymi upominkami i słodkościami. Impreza przebiegała prawidłowo i zgodnie z planem. Wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły.        

     Więcej zdjęć z Dnia Sportu →                                                                                   

     Opracowała: Dorota Woźny


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

              W dniu 14 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach można było rywalizować w konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych.

                              

                        

     Szkołę reprezentowali Mariusz Taper, Janusz i Roman Leśniak, Remigiusz Grabiec, Sara Siekierska i Roksana Duczak. Z zawodów wróciliśmy z siedmioma medalami, co należy uznać za duży sukces. Mariusz Taper zdobył cztery medale: złoty za skok w dal, srebrny za bieg na dystansie 1500 m. i dwa brązowe za biegi na 100 i 200 m.

                               

     Leśniak Roman przywiózł złoty medal wygrywając rywalizację na 200 m., a Janusz Leśniak dwa brązowe medale w biegu na 200 m. i 1500 m.

                                                                  

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO  W KRĘGLACH 

     W dniu 20.11.14 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w kręglach, które organizowane były przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Tucholi.

     Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Szkołę reprezentowali Wojtuszkiewicz Ilona, Malach Natalia, Durczak Roksana, Grzybowski Mikołaj, Kulesza Dawid, Koniarski Dominik i Taper Mariusz.

      

                                      

     W kategorii chłopców młodszych Taper Mariusz zajął pierwsze miejsce.

                                                                                            

     W kategorii dziewcząt i chłopców starszych Roksana Durczak i Mikołaj Grzybowski zajęli trzecie miejsca. Pozostali zawodnicy sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach.

                                                                

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

           W dniu 06.11.14 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w piłce nożnej halowej w Żninie.

                                            

          W eliminacjach grupowych nasz szkoła rozegrała trzy spotkania. Zremisowała z drużyną z Szarzaw i przegrał dwa spotkania z Grudziądzem i Bielicami.

                                                     

         W turnieju ostatecznie zajęliśmy ósme miejsce, na dwanaście startujących drużyn. Szkołę reprezentowali: Mikołaj Grzybowski, Mariusz Taper, Mateusz Jamnik, Patryk Boniek,  Mateusz Rutkowski i Jakub Drygalski.

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W WARCABACH- CHEŁMŻA

            W dniu 28.10.2014 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XII Mistrzostwach Województwa w Warcabach, które odbyły się w Chełmży. Każdy z zawodników naszej szkoły rywalizował rozgrywając 9 rund, po których został sklasyfikowany.

        

                 Gracjan Hensel                                           Roman Leśniak                                     Mariusz Taper

      

            Na 50 osób startujących w turnieju najwyżej sklasyfikowany został Hensel Gracjan, który zajął miejsce 20. Mariusz Taper, Leśniak Maciej i Leśniak Roman sklasyfikowany zostali na dalszych miejscach. Dla wyżej wymienionej trójki był to pierwszy start w zawodach rangi wojewódzkiej, dzięki któremu nabrali doświadczeń na przyszłość. Każdy z uczestniczących zawodników otrzymał nagrody rzeczowe.

      

     Przemysław Talarek


     MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORAKIEGO

     W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

      

     W dniu 23.09.2014 reprezentacja szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim.

                                                         
     Szkołę reprezentowali Mateusz Rutkowski, Leśniak Roman, Leśniak Janusz i Mariusz Taper, którzy rywalizowali w kategorii chłopców młodszych. Mariusz Taper wygrał rywalizację w tej kategorii.

                                                     Mariusz Taper, kl. I gimnazjum

     Piąte miejsce uzyskał Rutkowski Mateusz, Roman Leśniak sklasyfikowany został na miejscu siódmym, Janusz Leśniak na dziewiątym.

            
     Od lewej: Mateusz Rutkowski, Roman Leśniak, Janusz Leśniak, MAriusz Taper

     Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi.

     Przemysław Talarek


     ROK SZKOLNY 2013/2014

      

     Dzień Sportu 2014

                 Dnia 2 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Koronowie zgodnie z harmonogramem odbył się Dzień Sportu.  Od godziny 11.30 do 12.25 przeprowadzono konkurs plastyczny pt. , Bezpieczne wakacje”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie poszczególnych etapów nauczania. Uczniowie wraz z wychowawcami tworzyli piękne, kolorowe plakaty, że jury w składzie p. A. Wajnert, J. Mazurkiewicz oraz D. Woźny było trudno wybrać spośród nich te 3 najładniejsze. Ostatecznie jury wybrało cztery najciekawsze plakaty. Wszystkie plakaty zostały wyeksponowane  i wywieszone na ścianach Sali gimnastycznej. Następnym punktem programu był  konkurs  sprawnościowy w postaci toru z przeszkodami, który przygotował dla uczniów kol. P. Talarek. Uczniowie chętnie zgłosili się do konkursu sprawnościowego. Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów.

              Dla uczniów młodszych zaplanowano zabawy z chustą animacyjną, które kształtowały  wrażenia wzrokowe, dotykowe, słuchowe i ruchowe. Poza tym rozwijają świadomość własnego ciała oraz uczą umiejętności współdziałania. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach.

     Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani  drożdżówkami i słodkimi napojami.

     Dorota Wojciechowska- Woźny


     ,,POŻEGNANIE LATA”-   impreza sportowo-rekreacyjna

          

     Dnia 29 października  2013 r. w Zespole Szkół po raz piąty odbyła się impreza integracyjna o charakterze rekreacyjno-sportowym. Celem imprezy  było  krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci   i  młodzieży szkolnej,  rozwijanie umiejętności ruchowych, plastycznych oraz  wdrażanie do prowadzenia aktywnego, zdrowego  stylu życia.  Zgodnie z planem dla młodzieży zorganizowano rozgrywki w piłkę nożną , w siatkówkę, natomiast dla dzieci młodszych przeprowadzono zabawy ruchowe ze śpiewem.  Kulminacyjnym punktem imprezy było wykonanie przez dzieci i młodzież szkoły plakatu pt.,, Ruch to zdrowie”. Plakaty wykonano różnymi technikami. Prace wykonano ciekawie i kolorowo.  Jury miało trudności w wytypowaniu 3 najładniejszych prac i ostatecznie nagrodzono 7 plakatów.

     Dołączone zdjęcia przedstawiają wykonane przez dzieci i młodzież plakaty.

       

       

     Dorota Wojciechowska- Woźny


     XII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W WARCABACH

         W dniu 23.10.2013 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XII Mistrzostwach Województwa w Warcabach, które odbyły się w Chełmży. Każdy z zawodników naszej szkoły rywalizował rozgrywając 9 rund, po których został sklasyfikowany. Na 51 osób startujących w turnieju Kopeć Ewelina zajęła miejsce trzecie, Kamil Leśniak uplasował się na miejscu 12, Hensel Gracjan zajął 23 miejsce co jest dużym sukcesem, ponieważ był on najmłodszym uczestnikiem turnieju. Krajniewska Grażyna sklasyfikowana została na miejscu 43. Każdy z uczestniczących zawodników otrzymał nagrody rzeczowe.

        

     Przemysław Talarek


      

     JESIENNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO- POMORSKIEGO

     W BIGACH PRZEŁAJOWYCH

         

           W dniu 01.10.2013 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w Jesiennych Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Szkołę reprezentowali Mikołaj Grzybowski, Mateusz Rutkowski i Leśniak Roman, którzy rywalizowali w kategorii chłopców młodszych. Zawody zakończyły się dużym sukcesem. Mikołaj Grzybowski zajął w zawodach drugie miejsce, Mateusz Rutkowski siódme, a Leśniak Roman ukończył zawody na miejscu 10.

        

      

     Przemysław Talarek