Kilka słów o mnie... | Gabinet | Porady | Janusz Korczak | „Cała Polska czyta dzieciom | Symultaniczno - Sekwencyjna Nauka Czytania | Łamańce językowe...kto się odważy? | Planszowe gry logopedyczne | Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Pastyczny | Tydzień Logopedyczny | Witajcie w magicznej krainie baśni | Najpiękniejsze słowa w języku polskim. | Czytanie uczestniczące | Jesienny plakat obrazkami PCS | Wskazówki dla osób jąkających się | Zadania na 2 tygodnie - trudny czas walki z wirusem | Zalecenia profilaktyczne w systemie PECS | Domowe aktywności | Światowy Dzień Autyzmu | Wielkanocna gimnastyka buzi i języka | Wiosenne ćwiczenia artykulatorów | Hymn Polski w obrazkach PCS | O higienie raz jeszcze. Piktogramy. | Międzynarodowy Dzień Rodzin | 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II | Wakacyjna gimnastyka buzi i języka

Tydzień Logopedyczny

6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.Od 12 do 16 marca 2018  zorganizowano Tydzień Logopedyczny. Każdego dnia nasi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logopedycznymi: wykonywali plakaty- plastyczna interpretacja wierszy logopedycznych, pracowali nad pisemnymi zadaniami -"Zabawy słowem", których celem było rozwijanie kompetencji językowych, uczyli się czytania  i poprawnego wymawiana łamańców językowych oraz przedstawiali gestem i ruchem wybrane słowa i powiedzenia. W ostatnim dniu tygodnia odbyła się prezentacja multimedialna, kończąca Tydzień Logopedyczny. Prezentacji przyświecały słowa J. Słowackiego z poematu Beniowski " Chodzi mi o to, aby język giętki.Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

Tematem przewodnim prezentacji była komunikacja, a dokładnie hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy "Komunikowanie się nie tylko słowami..." W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, gdzie może pracować logopeda, co ma wpływ na wszechstronny rozwój mowy, jakie ćwiczenia wspierają poprawną wymowę oraz w jaki sposób można się komunikować, kiedy brak jest mowy czynnej. Panie logopedki przedstawiły nam zasady działania tzw. Cyber oka, poznaliśmy kilka wyrazów i słów z j. migowego, gesty wyrażające potrzeby i słowa, system obrazków do komunikacji PCES, oraz aplikacje do komunikacji na urządzenia mobilne. Najwięcej śmiechu było, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli poradzić sobie z szybkim wymawianiem łamańców językowych, a także wymawianiem dłuzszych fraz bajki na jednym wydechu. Brawo! Wszyscy poradzili sobie śpiewająco!

Punktem ostatnim było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wszystkie plakaty były naprawdę piękne - gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.

Za przygotowanie Tygodnia Logopedycznego dziękujemy Pani Joannie Cieślak i Pani Danucie Daczkowskiej.

• Tel./ fax 52-38-22-929
    kom. 508-480-281