Pedagog / Psycholog

PSYCHOLOG W NASZEJ SZKOLE.

W gabinecie psychologa znajdziesz zrozumienie, akceptację, pomoc.

Uczeń  jest osobą najważniejszą , do niego skierowane są wszelkie działania psychologa.

Zadania psychologa

1.Diagnoza:

Badania psychologiczne : testy, ankiety, obserwacje, rozmowy , informacje od nauczycieli, rodziców -

rozpoznanie potencjalnych możliwości intelektualnych oraz sytuacji wychowawczej.

Właściwe rozpoznanie problemów pomaga opracować koncepcję pracy z uczniem, klasą,

nauczycielami, rodzicami, wpływa na wspomaganie dzieci odpowiednio do ich potrzeb  rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych.

2.  Spotkania indywidualne-terapia:

Problemy uczniów często wymagają dyskrecji, dlatego psycholog przeprowadza rozmowy indywidualne.

Prowadzi terapię dzieci w zależności od rozpoznanych potrzeb, w tym dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, z zachowaniami dysfunkcyjnymi, zagrożonych niedostosowaniem i ich rodzin.

3.  Spotkania grupowe:

Zajęcia warsztatowe dla uczniów- nauka umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych,

skuteczne odmawianie, szukanie pomocy, unikanie zagrożenia.

Celem pracy z grupą jest także otwarcie na komunikację, integracja grupy.

Współpraca z rodziną ucznia- wspieranie, pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, podejmowanie działań interwencyjnych i mediacji w sytuacjach trudnych.

Psycholog współpracuje z pedagogiem szkolnym, wychowawcami i nauczycielami.

GODZINY PRACY PSYCHOLOGA:

Poniedziałek: 12.15-15.15